Studiu de piata pt bautorii de whisky


3 dec. 2009 (joi) :
Ora 17.00: barbati intre 25-30 ani; Consumatori de Balantines
Ora 19.30: barbati intre 31-35 ani; Consumatori de Teachers

4 dec. 2009 (vineri):
Ora 17.00: barbati intre 25-30 ani, Consumatori de Teachers
Ora 19.30: barbati intre 31-35 ani, Consumatori de Balantines



Respondentii consumatori de Ballantines:
 consumatori de whisky de cel putin 1 an;
 consuma marca preferata de cel putin 4 ori pe luna (asta inseamna cel putin saptamanal);
 consuma whisky acasa sau/si in oras;
 venit personal: 2000 Ron/luna;
 cei care au intre 25-30 ani (grupul de la ora 16:00) sa nu aiba copii!! (pot fi casatoriti sau necasatoriti, important e sa nu aiba copii);
 sa fie persoane care au un loc de munca.

Respondentii consumatori de Teachers:
 consumatori de whisky de cel putin 1 an;
 consuma marca preferata de cel putin 4 ori pe luna (asta inseamna cel putin saptamanal);
 consuma whisky acasa sau/si in oras;
 venit personal: 2000 Ron/luna;
 cei care au intre 25-30 ani (grupul de la ora 16:00) sa nu aiba copii!! (pot fi casatoriti sau necasatoriti, important e sa nu aiba copii);
 sa fie persoane care au un loc de munca.

Conditii generale :
 Sa fie cu adevarat consumatori de whisky!!! E important sa nu avem aici persoane care beau in general...vrem persoane care consuma whisky, stiu de ce, arata ca bautori de whisky nu de tuica!! Nu vreau sa avem probleme in ceea ce priveste calitatea respondentilor.
 Domenii interzise: clasice + chimie, biologie, industrie, comert alimentar, producerea, distributia sau vanzarea de bauturi alcoolice si racoritoare, medicina.
 Durata discutiei: 2,5 h.
 Plata: ; respondent: 50 Ron.
llussel
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:27
si ce vrei cu asta????
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:28
Caut bautori care sa doreasca sa participe la acest studiu !!!
llussel
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:31
cred ka-i lipseste johny walker....si'i ingrijorata
fleurdelis
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:32
De la: llussel, la data 2009-11-26 11:31:48Caut bautori care sa doreasca sa participe la acest studiu !!!


a daaa?? deci mie klar nu-mi miroase-a uischi-aicia ci a cu drag...aleha
fleurdelis
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:33
si daca cumva se simte careva jignit de atitudinea asta de toma necredinciosu... sa vb cu adminii...daca se simt ca nu mai au credibililtate pt ca inseamna ca nu au intrat unde trebuie!
fleurdelis
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:37
Chiar n-am replica ! Ori nu ati citit , ori sunteti aici doar ca sa faceti misto ! Sunt studii de piata , cerute de firme producatoare atunci cand scot un nou produs pe piata ; Firma pt care lucrez organizeaza astfel de focus - grupuri , unde participa oameni care beau asa ceva , care sunt capabili sa poarte o discutie despre ce ar vrea , cum este si altele despre subiect , si la sfarsit primesc recompensa pt participare 50 ron . Asta e tot ! Nu sunt aici nici ca sa fac bascalie , nu am jignit pe nimeni si am pretentia ca suntem cu totii oameni civilizati ! multumesc !
llussel
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:38
fai desteapto.....si unde paula mea scrie ca astea sunt studii de piata??? ca ai dat ca berbeaca copy paste dar nu te-a dus capul sa spui ce vrei si ce cauti cu astea pe aici...si hai, carelu de aici ca asta nu e forum sa-ti faci tu reclama la bauturile pe care le distribui.....daca vrei publicitate, plateste nineaca...ca asa e civilizat....a si apropo...vezi ca mai sunt marci de whisky pe piata.....care sunt mult mai bune decat zemurile astea de plosnite...de jack daniels ai auzit?? da de chivas????habar n-ai ....vai de capul tau...
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:43
Ilusel,
Iti dau eu un raspuns, poate iti va prinde bine, atat tie cat si "firmelor producatoare"...

Daca vrei un studiu de piata vis a vis de preferinte in domeniu, vino si matale cu un whisky cat de cat bun, nu cu poshircile alea doua

Iete ca eu beau Lagavulin. Din cand in cand, dar mai rar, ma mai cobor si la un Chivas Royal. Dar "Theachers" ori "Ballantines"... wtf is that???
E bine?
ready_vivus
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:43
da de J.B de ce nu vorbiti?io beau din asta da de contrabanda ca n.am bani chiar asa de multi sa.mi cumpar din ala original!!are ceva?
cosmina12
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:44
cosmina...ala e facut din plosnite contrabandiste.....nu din culturi selectionate....
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:46
Esti bolnava !!! Am spus f clar ca e studiu de piata ; nu distribui eu nimic si am vorbit civilizat ! Din nefericire..multa lume e bolnava ! Pacat de tine , esti tanara ! Dar tu , care se pare ca nu ai alta ocupatie decat sa jignesti , nu ai cum sa intelegi ; nu te-am jignit , nu ti-am vorbit cu ,, fai berbeaco '' , te rog sa te comporti civilizat !
llussel
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:47
io ma uit la TARZAN
LILO
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:49
cred ca tu ai o problema mare.....daca esti dusa cu capul, cauta-te....unde draqu scrie la prima ta postare ca e studiu de piata??? mai esti cu cu coada sus....vai de capul tau...nu mi-as dori sa te am reprezentant in firma pe care o conduc...esti jalnica ...si la exprimare si la oferta...si daca esti la o firma care iti cere acest studiub de piata nu e firesc ca iti faci reclama mascata??? dar iar revin la cele spuse anterior ...esti jalnica din punct de vedere al meseriei de reprezentant...hai...canta la alta masa ...aici e ocupat....

p.s nu sunt berbeaca...sunt leoaica....clar??e vreo problema??? stiu sa ma descurc in viata si nu am nevoie de sfaturi de la o toanta ca tine...
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:50
ready, nici n-ai pretentii
zambila
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:51
Ok , tu esti perfecta pt firma pe care o conduci !!! FELICITARI !!!
llussel
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:51
poi sa va zik si io o parere ...

vindeti orice produs nasphete betivilor dar sa fie "LESNE"..

studiu de piatza de cand lumea...
LILO
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:54
vezi ca ti-am dat topicul si profilul cu atentionare la admini...poate ei iti pot explica mai pe intelesul tau ce rahat faci pe aici....reclama mascata....
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:55
royal salut
zambila
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:55
tutanco am glumit ca nu beau tot felul de prostii.la mine s.a inventat tuica de pruna facuta acasa curata...cu un gretarel de puiutz.ehe ce vremi
cosmina12
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:55
Titlul este cat se poate de clar : ,, STUDIU DE PIATA PT BAUTORII DE WHISKY "" dar e mai simplu sa jignesti decat sa casti ochii bine , esti mai interesanta aruncand mizerii !
Poate ar fi bine sa-ti pui niste ochelari , nu ca sa te vezi mai bine pe tine , dioar ca sa citesti si ce nu vrei sa vezi !
llussel
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:55
De la: zambila, la data 2009-11-26 11:51:19ready, nici n-ai pretentii


poi ce vrai stii vorba ceea
"obrazul subtire,cu cheltuiala se tine"

sau..
"dai un ban ,dar stai in fatza"

nu cel cu"dai un ban da stii ca nu-l mai ai" cum fac romanii de-o vreme incoace cu bancile,,
si unii care or"muscat-o" cu imobiliarele..
de ramasera apropietari numai in acte si nici atat macar
LILO
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:57
bun ok...studiu de piata...ok...si CE VREI TU SA FACI???? SA ALEGI DINTRE NOI??? SA-TI RASPUNDEM LA INTREBARI?? SA ALEGEM WHISKYUL TAU??? SPECIFICA IN PUII MEI CE VREI DE LA VIATA ASTA CA ESTI DUSA RAU CU CAPUL... nu te mai chinui...oricum, nu mai prezinti interes pentru mine...daca asa iti explici ideile si intentiile oamenilor cu care vii in contact, nu ma mira ca cele doua marci de bautura mai sus mentionate de tine sunt la pamant si nu le mai prefera nici naiba....
tutankhamon
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:57
hai ca deja discutia degenereaza rau

nu pricep ce e cu studiul asta de piata...si de ce vrei sa-l faci p-aici ...

in fine...
Anouk
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:57
inca o data..felicitari ! ,, MARE OM , MARE CARACTER ! '' Ai un limbaj de adevarata doamna ! Exprimi in cuvinte multa feminitate si bun simt !!!
llussel
Postat pe 26 Noiembrie 2009 11:58
De la: llussel, la data 2009-11-26 11:55:53Titlul este cat se poate de clar : ,, STUDIU DE PIATA PT BAUTORII DE WHISKY "" dar e mai simplu sa jignesti decat sa casti ochii bine , esti mai interesanta aruncand mizerii !
Poate ar fi bine sa-ti pui niste ochelari , nu ca sa te vezi mai bine pe tine , dioar ca sa citesti si ce nu vrei sa vezi !


serios????

da unde scrie "STUDIU DE PIATA PT BAUTORII DE WISKY"? pe barba mea ca nu beau din printzip...


sau ai scris cu cerneala simpatika?
LILO
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:00
AAA III UUUU III...AI MODIFIKAT deci nu jukam ONEST
LILO
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:01
Nici eu nu pricep mare lucru, dar nici nu-mi bat capul.

so... nu mai intru aici.
garbo_C
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:01
....eu prefer martini...
l_flory
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:02
ready,un dimple sau un glenlivet??
sau un cognac?? martell e bun?vrei si VSOP?
zambila
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu mai este BULA ROZA DE LA FORUM? vreau explicatii 9 De la: daria_pet 30 Iulie 2009 00:54
In premiera in Romania - concert extraordinar Paul Anka Live! 1 De la: Valerium 10 Mai 2010 14:34
LA MUSTARIE COPIII!!!!!! 164 De la: pik_nik 20 Octombrie 2009 06:53
Metamorfoza 86 De la: elodia_2 24 August 2012 20:14
se poate? 45 De la: daniilia 15 Noiembrie 2011 16:31
Setari Cookie-uri