Cine sa mai inteleaga ... barbatii?

Sunt Delia si in sfarsit mi-am facut curaj sa va cer parerea. In urma cu 5 luni s-a terminat o frumoasa poveste de dragoste. Lucrurile nu mai mergeau ca la inceput si parca atunci distanta (1000 km)care era intre noi nu ne ajuta deloc. Am hotarat sa ne despartim...mai mult el,eu am constientizat ca dragoste cu forta nu se poate... L-am iubit mult si il mai iubesc si acum,lucru pe care il stie si el, dar viata a ales altceva pentru noi. Am o relatie acum, de cateva saptamani, la fel si el, dar continuam sa vorbim la telefon. In ultima vreme ma suna zilnic, eu nu l-am sunat deloc. La despartire am hotarat sa ramanem prieteni, vorbim despre orice mai putin de relatiile noastre actuale...Zilele trecute mi-a spus ca ma iubeste in continuare, ca sentimentele pentru mine nu s-au schimbat, iar eu ma intreb de ce face asta... Oare e sincer?! Eu nu mai stiu ce sa cred, pe cuvant. Voi ce credeti?
delia_diana
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:33
eu cred ca....maine o sa ploua....
daca nu,va fi soare
eladaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:36
Mare greseala si curajul asta...
ready_vivus
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:36
ela...dar poate si sa ninga nu?
LILO
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:36
si mai cred cu siguranta,ca in acest moment beau o cafea
LILO
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:38
nu stiti sa "plecati", delia
nici tu, nici el. daca aveti alte relatii, fiecare, si nu-s intemeiate pe interese conjuncturale, intre voi nu mai e dragoste ci un soi de nostalgie amestecata cu egoism, invidie...
un soi de frustrare ca altcineva are acum ce ati avut voi, fiecare dintre voi.
vrei un sfat? nu-i mai raspunde la telefoane. daca poti
pik_nik
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:39
si apoi...or fost forumisti devorati p-acilea...ca nush
LILO
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:40
nik...fata nu poate sa nu raspunda la telefoane...ca tentatia ii prea mare,cand omul nu stie ce vrea cu adevarat:varza sau capra
LILO
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:41
si daca relatiile sunt doar ptr a umple golul...
eladaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:56
helado, inseamna ca se mint, sunt nehotarati sau dragostea lor n-a fost suficient de puternica incat sa duca lucrurile pana la capat.
ca o chestie personala, mie nu mi-ar mai trebui o femeie care si-o trage asa, sa umple golul, pana ma intorc eu la ea, sau pana ne decidem cine pe cine iubim...
pik_nik
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:59
asa e pik,si eu sunt de acord,doar ca uneori se intampla...
din frustrare,din razbunare,de teama singuratatii...ptr a-ti de monstra ca nu e singurul/singura....
eladaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:08
pik, el i-a zis ca pleaca si el o cauta... nu stiu daca problema se pune asa..
bine, daca spunand asta te gandeai si la varinta inv . sunt de acord. nici mie nu mi-ar trebui un barbat care nu stie sa fie departe daca tot e.
bluelight
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:14
pentru asta e bine sa gandesti inainte sa faci asa ceva
vrei sa-mi arati ca nu sunt singurul barbat pentru tine, sa te razbuni culcandu-te cu unu caruia poate nu-i stii nici numele? foarte bine, fa-o! da' pe mine uita-ma...
evident, valabil pentru ambele parti.
in orice caz, ar trebui sa stiu ca dupa ce parasesc o relatie, nu e elegant din partea mea s-o mai sun, s-o salut exuberant pe strada cand o intalnesc, sa ma port ostentativ fluturand nurii noii relatii pe sub nasul ei, s-o caut pe net, sa-i trimit flori, asa, ca sa ramanem amici...
pot sa raman prieten cu o fosta, da' dupa suficienti ani de tacere, cand sunt convins ca trecutul e definitiv ingropat.
si carcotasul din mine are si aici ceva de comentat n-o sa fiu niciodata prieten cu o fosta care m-a inselat din razbunare, sau asa, de doru' lelii, ca sa umple un gol
pik_nik
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:17
pik
eladaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:20
am vorbit din postura barbatului, dar la fel vad lucrurile si de partea cealalta.
pik_nik
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:22
si eu le vad la fel,doar ca nu as sti sa le spun asa....mestesugit
eladaela
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:24
eu zic ca , dupa o relatie de dragoste care s-a sfarsit nu mai exista prietenie. intre dragoste si ura e un pas

poate , peste timp, sa mai fie loc macar de un " buna ziua" fara resentimente. dar, atat
si_totusi
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:37
Va multumesc tuturor pentru pareri...inclusiv celor care sunt convinsi ca maine va ninge :) Insa pentru lamuriri vreau sa mai adaug ceva: relatia noua dureaza de cateva saptamani, iar cat timp am fost cu EL nu l-am inselat. Noi locuim in localitati diferite, eu ardeleanca, el dobrogean...a fost dragostea aia care apare doar o data-n viata, dupa 3 saptamani am zis "DA" unei cereri in casatorie. Nu pot sa nu-i raspund la telefon, inca nu am atata putere sa "ii dau drumul"
delia_diana
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:40
poi..delia..daca "simti" acea dragoste ca in filmul "undeva,candva"..atunci nu ii da drumul...tu stii ce simti...

si-apoi chiar daca "ninge"...ninsoarea ,totusi purifica atmosfera...nu?
LILO
Postat pe 17 Noiembrie 2009 21:48
delia_diana
Postat pe 17 Noiembrie 2009 22:04
Unii sunt cu adevarat Barbati in timp ce altii doar fizic pot demonstra ca fac parte din categoria BARBATI ! Eu sunt genul de om care nu mai crede in vorbe nici macar atit cat sa treci strada ! Fac parte din specia pe cale de disparitie care s-a prajit de muuuuuulte ori din cauza vorbelor pline de arome de capsunele si levantica ! Singura dovada ca exista cu ADEVARAT BARBATI este CARACTERUL lui , NU apucaturile din tinerete cind se chinuia sa te convinga ca ar avea ceva BARBATIE in el !
crissreno
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:27
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:33
bre crisreno, daca as fi eu cel care
"s-a prajit de muuuuuulte ori din cauza vorbelor pline de arome de capsunele si levantica "

macar n-as mai spune nimanui. da' nu-ti zic de ce
pik_nik
Postat pe 18 Noiembrie 2009 05:52
adevarul e ca levantica nu-i de inghitit!
bluelight
Postat pe 18 Noiembrie 2009 05:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fraza anului! 383 De la: tutankhamon 20 Noiembrie 2009 13:05
sa zicem important:( 33 De la: tutankhamon 9 Noiembrie 2009 22:28
Complicat... 37 De la: ANTA 3 August 2009 16:46
oare unde...? 30 De la: micabis 14 Iunie 2009 19:33
sotul meu ma minte si iese cu alta femeie 99 De la: cattharsis 20 Ianuarie 2010 19:39
Setari Cookie-uri