Fraza anului!

De la: tutankhamon, la data 2009-11-12 14:11:11
daaaa....recunosc ca esti foarte culta...ti-au trebuit aproape doua ore sa scremi un raspuns, plin de greseli si ineptii...daca esti asa mareata si te deranjeaza faptul ca eu am o masca la avatar, iti pun o intrebare de bun simt: tu de ce te ascunzi in spatele unor poze in care nu esti tu??? eu, personal, stiu cine esti si cum arati - ti-aduci aminte poza cu tine rezemata de calorifer????...sigur, acuma o sa spui ca nu erai tu, ca vraja marii...sincer.....ma lasa rece orice ai tu de spus.....din partea mea, iti spun un lucru foarte clar, si e ultima oara cand ti-l spun...nu am nevoie de prieteni ca tine...nu ai absolut nimic sa-mi poti oferi si nici nu pot invata absolut nimic de la tine....imi esti mult inferioara....si, pentru ca am mai mult bun simt si mai multa intelepciune, te anunt pe aceasta cale ca acesta este ultimul - dar ULTIMUL - mesaj pe care ti-l voi mai adresa....nu-ti mai raspund la nici o provocare...ai dovedit clar ca nu ai nici o calitate care sa ma impresioneze...

p.s. sa nu te roada prostia din capul tau.....nu...nu e un avatar pus din dorinta nici de a epata, si nici de a ma simti superioara peste ceilalti....este pur si simplu un faraon pentru care eu am facut o adevarata fobie....am un deosebit respect pentru un om care a fost nevoit sa devina rege la o varsta frageda, dar care a indreptat multe lucruri facute prost de tatal lui...caut si citesc pe net orice despre el, incepand de la viata lui si terminand cu artefactele gasite in mormant....dar cred ca acest subiect e prea cult pentru tine si te depaseste, asa ca nu o mai lungesc cu explicatiile...





fobie si cult/?

inteligenta cu care te lauzi trebuie demonstrata.sa demonstram;din spusele tale ai o fobie pt cel a carui masca o porti la avatar.fobia draga mea e o TEAMA PATOLOGICA.de obicei cei care isi ascund fata dupa o masca,o fac pt ca nu au ce arata sau au o fobie fata de propria infatisare,poate chiar o problema de identitate si complexe ascunse legte de relatia cu sinele lor.

Raporteaza abuz de limbaj

allexanndrra





--
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 04:22
allexanndrra,nu trebuie sa va certati.Inteligenta nu trebuie demonstrata ci folosita.Pe forum nu dam teste sa cautam joburi, asa ca nu trebuie in mod neaparat sa fim sclipitori, ci doar noi insine.Mastile la avatar se poarta din obisnuinta si este un semn de cochetarie, nu neaparat de spaima.Valoarea omului se gaseste dincolo de masca,in sufletul lui.Sigur ca uneori doamnele fiind mai sensibile si mai patimase, sunt gata de razboi sau sa faca filozofie in detrimentul adversarelor lor imaginare sau pe care nu le accepta in preajma.Sunt convins ca aceste infruntari sunt simulate, ca cel care trece de spinii fiecareia dintre voi, poate admira frumusetea (chiar salbatica) al sufletului vostru.
Ioana007
Postat pe 15 Noiembrie 2009 08:12
si cei ce se folosesc de pozele altora, ascunzandu-si fatza, de ce sufera, alehandra?

da' ma rog, era retorica intrebarea....
am vrut sa-ti spun ca ce faci tu e porcaria anului, nu "fraza". si poti sa te iei de mana cu giani si cu janghina857. din miile de utilizatori, sunteti 3, TREI, cei ce inchinati topice obiectului urii voastre. mai mult sau mai putin justificate, da' si asta e alta treaba. incearca sa privesti detasata problema, si spune-ti cum se vede...
in alta ordine de idei, pentru tine exista doua categorii de forumisti. cei care te iau peste picior, si cei care nu te iau in seama. n-am vazut nici o postare de simpatie, sau macar de aprobare, vis a vis de prestatia ta. nici asta nu-ti da de gandit?
pik_nik
Postat pe 15 Noiembrie 2009 08:13
De la: pik_nik, la data 2009-11-15 08:13:44si cei ce se folosesc de pozele altora, ascunzandu-si fatza, de ce sufera, alehandra?

da' ma rog, era retorica intrebarea....
am vrut sa-ti spun ca ce faci tu e porcaria anului, nu "fraza". si poti sa te iei de mana cu giani si cu janghina857. din miile de utilizatori, sunteti 3, TREI, cei ce inchinati topice obiectului urii voastre. mai mult sau mai putin justificate, da' si asta e alta treaba. incearca sa privesti detasata problema, si spune-ti cum se vede...
in alta ordine de idei, pentru tine exista doua categorii de forumisti. cei care te iau peste picior, si cei care nu te iau in seama. n-am vazut nici o postare de simpatie, sau macar de aprobare, vis a vis de prestatia ta. nici asta nu-ti da de gandit?
pai parca tuth si multii altii isi pun poze adevarate...Sunt prea multi paranoici si pshiopati ca sa iti pui datele si pozele adevarate.....Alexandra este o fara sincera si directa.....Nu ca altii care fura,mint,inseala si fac toate lucrurile ipocrit....Eu consider ca este foarte urat sa fiii un ipocrit......
irina31
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:38
De la: Ioana007, la data 2009-11-15 08:12:56allexanndrra,nu trebuie sa va certati.Inteligenta nu trebuie demonstrata ci folosita.Pe forum nu dam teste sa cautam joburi, asa ca nu trebuie in mod neaparat sa fim sclipitori, ci doar noi insine.Mastile la avatar se poarta din obisnuinta si este un semn de cochetarie, nu neaparat de spaima.Valoarea omului se gaseste dincolo de masca,in sufletul lui.Sigur ca uneori doamnele fiind mai sensibile si mai patimase, sunt gata de razboi sau sa faca filozofie in detrimentul adversarelor lor imaginare sau pe care nu le accepta in preajma.Sunt convins ca aceste infruntari sunt simulate, ca cel care trece de spinii fiecareia dintre voi, poate admira frumusetea (chiar salbatica) al sufletului vostru.
Pai tu ai mai auzit de femei conducatoare......Sunt oameni care au in ei instictul de a conduce,asa se nasc ei....Eu una nu suport de mica rautatea si ipocrizia si mereu am luptat contra rautatii si ipocriziei.....Acum cand pot intelege lucrurile clar,mi se pare o sansa pe care Dumnezeu si viata mi-a oferit-o.....
irina31
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:41
De la: irina31, la data 2009-11-15 15:38:30 Alexandra este o fara sincera si directa.....Nu ca altii care fura,mint,inseala si fac toate lucrurile ipocrit....


e greu sa jonglezi cu atatea nick-uri, nu?
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:42
lume necajita, bro...desi astea doua is caz patologic
Anouk
Postat pe 15 Noiembrie 2009 15:46
De la: Ioana007, la data 2009-11-15 08:12:56allexanndrra,nu trebuie sa va certati.Inteligenta nu trebuie demonstrata ci folosita.Pe forum nu dam teste sa cautam joburi, asa ca nu trebuie in mod neaparat sa fim sclipitori, ci doar noi insine.Mastile la avatar se poarta din obisnuinta si este un semn de cochetarie, nu neaparat de spaima.Valoarea omului se gaseste dincolo de masca,in sufletul lui.Sigur ca uneori doamnele fiind mai sensibile si mai patimase, sunt gata de razboi sau sa faca filozofie in detrimentul adversarelor lor imaginare sau pe care nu le accepta in preajma.Sunt convins ca aceste infruntari sunt simulate, ca cel care trece de spinii fiecareia dintre voi, poate admira frumusetea (chiar salbatica) al sufletului vostru.



Ioana nu te face ca nu intelegi,aceasta doamna,pt care intamplator am o simpatie,si-a strans un grup in jurul ei,cu care a incercat sa imi aduca multe invective,injurii,jigniri si cv folosite de cea mai joasa speta.dar nu a realizat ca si ea ca si altii este supusa greslii.spun mereu nimeni nu e mai presus fata de altul.insa unii dintre noi ,studiem mai mult ca altii.asta dupa posibilitatile si chemarile fiecaruia,spre studiu.dar ca sa iti arogi drepturile unui lider,pt ca esti mai vechi pe un site si toti treuie sa faca ,ca tine ,nu vad sensul acestei gandiri puerile.ce este garbo o turm,a de oi si daca nu faci parte din ea si iesi din rand esti pus la zid,in mod necivilizat.de aceea eu considerand ca pot gandi liber si neingradita de acest "grup" .si atuncii-am demonstrat stimatei doamne,ca nu e mai presus fata de nimeni,iar greselile repet le poate face oricine voit sau nevoit,sau din ignoranta.faptul ca nu esti informat sinu cunosti,nu te absolva de urmari.asa ca acumsa demonstreze ceea ce a sustinut mereu ca e cea mai culta de pe site.demonstratia insa spune altceva.cu parere de rau!Alexandra
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:01
De la: pik_nik, la data 2009-11-15 08:13:44si cei ce se folosesc de pozele altora, ascunzandu-si fatza, de ce sufera, alehandra?

da' ma rog, era retorica intrebarea....
am vrut sa-ti spun ca ce faci tu e porcaria anului, nu "fraza". si poti sa te iei de mana cu giani si cu janghina857. din miile de utilizatori, sunteti 3, TREI, cei ce inchinati topice obiectului urii voastre. mai mult sau mai putin justificate, da' si asta e alta treaba. incearca sa privesti detasata problema, si spune-ti cum se vede...
in alta ordine de idei, pentru tine exista doua categorii de forumisti. cei care te iau peste picior, si cei care nu te iau in seama. n-am vazut nici o postare de simpatie, sau macar de aprobare, vis a vis de prestatia ta. nici asta nu-ti da de gandit?



pik te rog sa fi drept si mai ales impartial.vb strict de faptul,ca stimata doamn e supusa si ea greselii sau nestiintei.si spre rusinea ei mai si jigneste alti useri.am reprodus exact ce a scris si ea,pt elucidare.deci daca vreti sa fiti corecti fiti cu ambele parti.daca nu cunosti anumite lucruri nu e o rusine.poti invata.dar nu iti bate joc de celalat interlocutor,ca nu sti cata cultura are.Alexandra
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:08
hmm DE LA......LA

O LA LA SI TRA LA LA
LILO
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:10
De la: pik_nik, la data 2009-11-15 08:13:44si cei ce se folosesc de pozele altora, ascunzandu-si fatza, de ce sufera, alehandra?

da' ma rog, era retorica intrebarea....
am vrut sa-ti spun ca ce faci tu e porcaria anului, nu "fraza". si poti sa te iei de mana cu giani si cu janghina857. din miile de utilizatori, sunteti 3, TREI, cei ce inchinati topice obiectului urii voastre. mai mult sau mai putin justificate, da' si asta e alta treaba. incearca sa privesti detasata problema, si spune-ti cum se vede...
in alta ordine de idei, pentru tine exista doua categorii de forumisti. cei care te iau peste picior, si cei care nu te iau in seama. n-am vazut nici o postare de simpatie, sau macar de aprobare, vis a vis de prestatia ta. nici asta nu-ti da de gandit?



'simpatia pt prestatia mea" chiar nu ma intereseaza.eu nu fac parte din turma lui Tuth.si daca vreodata mai indrazniti sa va bateti joc de cineva,de pilda chiar de IRINA,AVETI SA PRIMITI ACEEASI LECTIE.nimeni nu e mai presus ca altul,si daca vreti bataie de joc o veti primii in acelasi mod.greaseli fac toti.dar vedem decat aschia din ochiul altuia si nu vedem barna din ochiul nostru.Alexa
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:30
De la: irina31, la data 2009-11-15 15:41:34
De la: Ioana007, la data 2009-11-15 08:12:56allexanndrra,nu trebuie sa va certati.Inteligenta nu trebuie demonstrata ci folosita.Pe forum nu dam teste sa cautam joburi, asa ca nu trebuie in mod neaparat sa fim sclipitori, ci doar noi insine.Mastile la avatar se poarta din obisnuinta si este un semn de cochetarie, nu neaparat de spaima.Valoarea omului se gaseste dincolo de masca,in sufletul lui.Sigur ca uneori doamnele fiind mai sensibile si mai patimase, sunt gata de razboi sau sa faca filozofie in detrimentul adversarelor lor imaginare sau pe care nu le accepta in preajma.Sunt convins ca aceste infruntari sunt simulate, ca cel care trece de spinii fiecareia dintre voi, poate admira frumusetea (chiar salbatica) al sufletului vostru.
Pai tu ai mai auzit de femei conducatoare......Sunt oameni care au in ei instictul de a conduce,asa se nasc ei....Eu una nu suport de mica rautatea si ipocrizia si mereu am luptat contra rautatii si ipocriziei.....Acum cand pot intelege lucrurile clar,mi se pare o sansa pe care Dumnezeu si viata mi-a oferit-o.....



Irina ai perfecta dreptate,dar nimeni iti recunoaste meritul acesta.eu nu accept ca cineva sa fie "cioaca bataii 'altora.de aceea vor trece fiecare prin fraza lunii,a zilei nu numai a anului.sa vada cum este,cum este sa fi singur intre oameni meschini .aceasta este cauza si efectul si fapta si rasplata actelor voastre rautacioase.
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:36
De la: Anouk, la data 2009-11-15 15:46:03lume necajita, bro...desi astea doua is caz patologic





vine si randul tau la fraza zilei.nu rade dealtul ca se ia.nu sperii pe nimeni cu ganduri meschine.pastreaza-le pt tine!
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:39
De la: LILO, la data 2009-11-15 16:10:55 hmm DE LA......LA

O LA LA SI TRA LA LA




Lilo tu nu realizezi ca razi de doamna in cauza,adica de Tuth?
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:41
De la: ready_vivus, la data 2009-11-15 15:42:04
De la: irina31, la data 2009-11-15 15:38:30 Alexandra este o fara sincera si directa.....Nu ca altii care fura,mint,inseala si fac toate lucrurile ipocrit....


e greu sa jonglezi cu atatea nick-uri, nu?



nu e greu sa induci in eroare?Alexa
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:43
Alehandro, ma obligi sa ma repet... Esti patetica, fetita!

.
garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:44
ei, ash
parca ea stie ce e aia?
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:48

si_totusi
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:50
alexandro, ce face papagalul? bine? sanatos? acum ai dat-o pe simpatii , gen oaie?

si_totusi
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:54
tine lectii de duminica....
nazirra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:57
De la: Celleste, la data 2009-11-15 17:44:51Alehandro, ma obligi sa ma repet... Esti patetica, fetita!

.





nu ma intereseaza,falsitatea voastra.sunt imuna.ai citit statusul meu?Alexa
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:01
De la: ready_vivus, la data 2009-11-15 17:48:29ei, ash
parca ea stie ce e aia?





nu va ajunge mai vreti?ok.
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:03
De la: si_totusi, la data 2009-11-15 17:54:53alexandro, ce face papagalul? bine? sanatos? acum ai dat-o pe simpatii , gen oaie?






suferinta si rautatea voastra e cronicizata,se vede!Alexa
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:04
De la: allexanndrra, la data 2009-11-15 18:01:11

nu ma intereseaza,falsitatea voastra.sunt imuna.ai citit statusul meu?Alexa


Inteleg sa te doare la basca de parerile noastre...
Atunci, de ce-ti pierzi timpul pe aici, fetita?
garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:08
De la: nazirra, la data 2009-11-15 17:57:53tine lectii de duminica.... [/quot



va rog sa va postati ,rautatea in acest topic,la unele inclusiv prostia.sunteti de rasul lumii!bye .amlucruri interesante de facut,decat sa raspund,unor tampenii.postati va rog.aruncati tot veninul vostru!de rasul-plansu lumii ce sunteti.voi cred ca nu aveti lucruri serioase de facut ,asa ca spor la tampenii mai departe.Alexandra
allexanndrra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:12
dap... a ramas in sfarsit fara cuvinte.
garbo_C
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:15
alehandro...uitasi maica....cu drag.....
nazirra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:21
fata !!!!esti ruda cu irinuca?????sau ii fata nevazuta????
nazirra
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:24
yanyacharberet
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:30
ha ha ha.....am zis ca nu-ti mai raspund....dar dreptul la replica imi da voie sa fac acest lucru....tocmai pentru ca aici este un forum public si toti avem aceleasi drepturi....nu imi poti interzice sa postez pe orice topic doresc....

a fost o chestie bine gandita din partea mea. am folosit exact acest cuvant - fobie - pentru a te prinde in capcana....stiam foarte bine si stiu foarte bine ce inseamna acel/acest cuvant....intentionat l-am folosit...am mers pe premiza ca tu vei sesiza "greseala" si vei reactiona in consecinta...am mers pe premiza ca te vei agita si te vei precipita....si, de asemenea, stiam ca nu vei raspunde imediat...vei cantari bine, iti vei alege cu grija cuvintele si vei face cat mai putine greseli in exprimare...

ai dovedit exact ceea ce doream eu sa scot la lumina - obsesia ta de a fi numero uno, aviditatea de a-i judeca pe toti, gradul de gelozie si invidie pe popularitatea unora de aici, de pe acest site/forum.

bravo mami! raspunsuri corecte! ai aratat singura ca, intr-adevar, esti maniaco-obsesiva, cu tot tacamul de simptome...felicitari! te-ai dat singura de gol si, ai convins, inca o data, pe toata lumea, ca toti au gandit corect, asa cum si-au facut impresia despre tine...

nu m-am dat niciodata superioara si nici nu m-am pus mai presus de ceilalti....si asta pot spune toti prietenii mei din lista de prieteni...nu i-am considerat inferiori si nici nu am sustinut, nici aici si nici in privat, fatza de nici unul dintre ei, ca sunt mai intelectuala si mai inteligenta decat ei....asta e doar in inchipuirea ta, o inchipuire bolnava si obsedata...

si mai e o chestiune de sustinut.....daca ei se considera prietenii mei si ma accepta ca prietena a lor, si ma iubesc asa cum sunt, problema ta care e???nu vad de ce si de unde aceasta invidie si ura pe mine pentru ca am prieteni. sau e doar o ura personala, numai a ta. pe mine...e posibil...nu ma mai mira nimic din ceea ce te priveste....
tutankhamon
Postat pe 15 Noiembrie 2009 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incredere 74 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 23:22
pentru cei interesati de ......siguranta 1 De la: adiharchi 20 Februarie 2009 12:29
neintelegeri cu copilu 26 De la: zambila 16 Decembrie 2009 15:58
Sunt disperata.Viitorul meu sot m-a inselat 68 De la: garbo052318 21 Iulie 2010 22:02
Singuratate in doi 54 De la: garbo004179 26 Decembrie 2009 10:20
Setari Cookie-uri