TRATAMENT NATURIST PENTRU CRESTEREA IMUNITATII.

Buna! Sunt destul de paranoica cand vine vorba de microbi, virusi si bacterii, de aia de obicei iau suplimente alimentare de ceva vreme ca sa previn o eventuala infectie. Dar nu a mers cum imi doream eu niciunul, pana cand am gasit Activit Imuno Forte de la Ropharma care chiar isi face efectul, iar dupa numai o luna de cand il iau deja simt schimbari majore. Ma simt mult mai bine, parca sunt mai energica si nu mai obosesc la fel de repede ca inainte. Vi-l recomand cu placere, chiar functioneaza! Si daca tot suntem la capitolul imunitate, in timp ce navigam pe net acum cateva zile, am dat peste un site foarte folositor, despreimunitate.ro se numeste, care are tot ce-ti trebuie ca sa stii cum sa ai un stil de viata sanatos.
valy87
Postat pe 2 Iulie 2013 14:13
Buna ziua,
pentru fortificarea imunitatii de durata, pentru adulti se pot face cure de 1-3 luni, cu Imunitate cu 7 ciuperci. Se administreaza 1 capsulă de 3 ori pe zi, la 2 ore după masă. După chimioterapie sau iradiere se administrează câte 2 capsule de 3 ori pe zi.
Pentru adulti, in infectii acute, se administreaza Imunitate cu Echinaceea, 1 capsulă de 3 ori pe zi, înainte de masă. Dacă imunitatea este foarte scăzută se administrează câte 2 capsule de 3 ori pe zi.
Pentru copii se administreaza Imunitate cu Echinacea 1capsula pe zi(se desface si se ia cu putina miere), Vitaminizant cu acerola, macese si catina, 1comprimat de 2 ori pe zi, Imunitate sirop cu miere si propolis, 1lingurita de 2-3 ori pe zi cu 30' inainte de masa, timp de 2-3 saptamani.
Medic_Fares
Postat pe 14 August 2013 14:58
Din cate stiu eu.... fructe - cat incape, legume - cat incape, ceaiuri de plante culese natural, de exemplu tei, si nu cumparate. Ma rog.. ideea e ca trebuie sa avem o alimentatie sanatoasa, nu chimica.
garbo_387273
Postat pe 24 Octombrie 2013 14:30

Daaaa, parca kiwi fruct sau lamaia nu are vit. C?....ci sa-ti zic?!
Catina ii buna dar nu in cantitate mare si nu pe durata lunga,ba mai mult
atentie la aciditate!
Deci, nu tot ce-i reclama ii si bun pt. toata lumea.


Atentie si la cultura de catina! Incepand de la perioada cand incepe sa se coaca fructul si pana in faza de consumare, pi unde /cum se pastreaza
prea putin se stie! :(
Fss_ssu
Postat pe 19 Noiembrie 2013 15:53
Da, exista tratament in cazul unui sistem imunitar in exces. Pentru detalii ma poti contacta pe mail suzana2135@yahoo.com
garbo_405134
Postat pe 19 Octombrie 2014 22:14
Eu iti recomand suplimentele naturale pe baza de colostru bovin. sunt recomandate si bebelusilor pentru a -si intari imunitatea, inca de cand sunt mici. Am incercat mai multe de genul asta si ti-as recomandat activit Imuno forte de la Ropharma, sunt foarte bune, sunt indicate si pentru alergii si pe mine m-au tinut departe de toate virozele pana acum. au si pret bun, deci nu prea ai de pierdut. iti recomand si sportul, ajuta foarte mult la intarirea organismului! Multa sanatate!
garbo_385367
Postat pe 24 Octombrie 2014 14:43
Extractul din fructe de Shisandra cheinensis poate avea efecte benefice in mentinerea capacitatii organismului de a absorbi oxigenul. Incearca MegaImun la oferta in farmacie-ieftina. http://www.farmacie-ieftina.ro/megaimun-11-gratis/p/1410
farmacie-ieftina
Postat pe 25 August 2015 09:24
Buna,

La cresterea sistemului imunitar si consilidarea acestuia concura mai multi factori ;dintre acestia cei mai importanti sunt:

Expunerea la factorii de mediu :

a) Apa: este necesar sa consumam 2 litrii de apa pe zi care sa fie de cea mai buna calitate si puritate. Cele mai recente studii arata ca apa ar trebui sa fie alcalina ,cu un ph mai mare de 8 insa mai mic de 9. Pentru ca apa sa fie de calitate aceasta trebuie sa fie structurata, sa fie pura, alcalina si, daca se poate, saracita in deuteriu (apa vie). De asemenea este bine sa inotam in apa naturala curgatoare , sau in apa
de la mare.

b) Aerul- este elementul fara de care nu am putea supravietuii mai mult de 2-3 minute. Cel mai sanatos si binefacator aer este cel care contine ionii negativi, deosebit de prielnici sanatatii. Cel mai abundent aer cu ioni negativi il gasim in padurile de conifere, in preajma cascadelor si la mare.

c) Pamantul- ne influenteaza starea de sanatate prin energia telurica pe care o degaja. Pentru a beneficia de aceasta este deosebit de recomandat sa ne plimbam desculti in anotimpul cald, sa mergem prin iarba cu roua dimineata, sa alergam pe mal la mare etc.

d) Soarele- ne ajuta sa sintetizam vitamina D, cel mai puternic element pentru cresterea imunitatii. Expunerea la soare va fi efectuata cu masura si la intervale orare adecvate, evitandu-se arsurile.

Alaturi de acesti factori naturali, dieta si suplimentele joaca un rol deosebit de important.

Vor fi consumate alimente integrale, bogate in principii active (proteine, lipide, vitamine si minerale).
Suplimentele alimentare sunt de un real folos pentru a ne ajuta sa completam carentele nutritionale pe care nu le luam suficient din dieta. Exista numeroase plante pe care le putem folosi in functie de varsta, starea de sanatate si alti factori.

Adrian Udrea-fitoterapeut, nutritionist- Timisoara
plantevindecatoare@gmail.com
http://terapienaturala.blogspot.ro
Adi_Udrea_1
Postat pe 5 Ianuarie 2016 21:25
Bună! De asemenea, ai putea încerca și produse realizate 100% din ingrediente naturale al căror efect a fost validat de-a lungul timpului de cei care l-au încercat.
Un bun exemplu este Imviral Plus, pe care îl găsești aici: https://www.biosunline.ro/imviral-plus.html
M__d__lina_Sc__rlat_1
Postat pe 11 Martie 2016 10:14
verifica pe frosty.ro

eu am luat de la ei si au f multe produse. inclusiv pe ce cauti tu....

garbo_458617
Postat pe 31 Octombrie 2016 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cel mai scurt drum catre sanatate: argila 1 De la: anamariatoma 21 Mai 2012 18:54
Tratamentul cu lumina Polarizata 5 De la: zeptermed 4 Martie 2011 12:27
dureri de spate 24 De la: ileana_damian 12 Aprilie 2011 14:12
Leacuri babesti 6 De la: garbo197910 23 Octombrie 2013 20:09
Antibiotice naturale 25 De la: garbo_408493 15 Februarie 2016 20:41
Setari Cookie-uri