Decizie de business in wellness intr-un moment de recesiune

"No one should waste a good crisis"(ar trebui sa profitam de criza).
Spiritul antreprenorial se pliaza functie de conjunctura economica, deci, de piata si de tendintele ei. Tendinta manifesta de crestere in ultimii ani in domeniul wellness-ului (sanatate si frumusete) s-a accentuat in perioada de criza.
Si cum am fost nevoita sa ma repliez, am cautat sa identific, in virtutea pregatirii economice si a experientei antreprenoriale, un business de nisa, cu produse competitive, care sa nu ma expuna riscului si care sa-mi confere certitudinea unor venituri cat mai mari.
Si am gasit...Am cumparat o franciza.
Obiectul francizei sunt tehnologii revolutionare in domeniul cosmeticii si sanatatii, produse cosmetice si de nutritie cu pozitie de MONOPOL pe plan mondial, BREVETATE si RECUNOSCUTE prin cele mai importante distinctii si premii:"American Business Award"-2005 si 2007, nominalizare la" International Business Award"-2009, "International Stevie Award"-2009-pentru cel mai bun management al anului 2009". Compania "Nu Skin Entreprises" a obtinut toate aceste rezultate exceptionale in urma muncii de cercetare insumata a 125 oameni de stiinta angajati full-time si este cotata la Bursa din New York cu cel mai inalt indice"5A1".
Cine nu a auzit de produsele cosmetice cosmetice "Nu Skin", de aparatul miniatural "GALVANIC Spa" sau "Scanerul BioPhotonic" sau de gelurile anti-imbatranire"ageloc", toate 3, BREVETE MONDIALE?!
Toate sunt intens dezbatute pe internet, in revistele de frumusete si sanatate, mai ales pentru ca ofera o alternativa cu costuri minime, injectarii invazive cu toxina botulinica(botox) sau interventiilor de chirurgie estetica.
Iata argumentele economice dar si personale pentru care am cumparat aceasta franciza de 1000euro. Personale, pentru ca banii investiti in franciza sunt in produse si tehnologie, acum avand acasa un cabinet cosmetic spa. Si daca costul unui tratament cu aceleasi produse "Nu Skin" intr-un cabinet cosmetic de lux este de 365 euro, costul tratamentului la mine acasa este de 30 ron.
Acest Business functioneaza in sistem de francize.
Ofer aceasta oportunitate de business tuturor celor care vor sa investeasca pentru un profit important, dar si persoanelor care isi doresc sa-si aduca un cabinet cosmetic spa acasa.Liana Tamas , tel:0723.592.739 sau
liana.tamas@yahoo.com
Liana_t
Postat pe 16 Octombrie 2009 16:34
Fatooooooooooooooo....ai captat pe cineva?....
eu iti spun sincer...franciza nu ma intereseaza...decat MLM......"NU SKIN" o fi bun dar scuze....".Acest Business functioneaza in sistem de francize."....te invit la o terasa si iti arat ca MLM e mai usor,mai frumos si mai atragator.....cu bani pe bune si de durata....mostenire copiilor,timp liber sa te bucuri de familie,excursii si bonusuri PE BUNE...eu sunt intr-un sistem de acest fel de 1 an,nu m-m spetit sa caut parteneri si deja primesc un vw polo plus banii care vin lunar in cont si de care ma pot atinge exact cand sunt virati......Daca te intereseaza....hai la un suc si vorbim...ma gasesti pe markides_magdalena
deviza noastra"chance to change"-win-win....adusa de greci din germania....

magdamagdutza
Postat pe 5 Iulie 2010 19:26
de unde o dezgropasi, mai si pe asta?!
se vede ca cin' se-aseamana se-aduna...
moniq_
Postat pe 5 Iulie 2010 19:28
Eu zic sa mergem totusi la un suc cu ea. Doar daca plateste ea ca cica are bani.
Doara
Postat pe 5 Iulie 2010 19:30
aiurea! e falita, bre!
cata fraieri pe acilea...
moniq_
Postat pe 5 Iulie 2010 19:40
Bine mai, dar tare neincrezatoare esti. Uite, daca ea face cinste cu masa eu ma duc sa o ascult.
Doara
Postat pe 5 Iulie 2010 19:45
nu mai pacali, mai, fata! nu e frumos!
moniq_
Postat pe 5 Iulie 2010 19:47
Pai nu pacalesc. Si sa ma plimbe cu polo-ul ei. Ii spun eu pe unde.
Doara
Postat pe 5 Iulie 2010 19:48
nu mai bine ii spunem noi, unde sa se plimbe... ea?! da' singura, singurica?!
moniq_
Postat pe 5 Iulie 2010 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TEAPA IMENSA > LA firma Lagrend !! 4 De la: garbo_400378 18 August 2014 14:52
CASTIGA DE ACASA 1 De la: garbo002449 1 Martie 2012 12:21
Buna 2 De la: alfheim 3 Septembrie 2011 11:05
Eu ca imi impun punctul de vedere,sunt considerata nebuna de legat..Dar mai bine sa pari nebun decat sa fii prost si sa fii folosit 3 De la: eu_geminy 19 Septembrie 2010 00:33
Silicoane 94 De la: garbo_2225 14 Noiembrie 2016 12:51
Setari Cookie-uri