el taur-ea scorpion

ce ziceti de asta?
garbo000056
Postat pe 4 Octombrie 2009 20:53
M-ai lasat masca.
Tiffany
Postat pe 4 Octombrie 2009 20:58
ok... kiar nu e nimeni sa spuna despre aceasta combinatie?
garbo000056
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:05
De la: garbo000056, la data 2009-10-05 15:05:03ok... kiar nu e nimeni sa spuna despre aceasta combinatie?


grea combinatie! aproape imposibila...
alexal
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:09
De la: garbo000056, la data 2009-10-05 15:05:03ok... kiar nu e nimeni sa spuna despre aceasta combinatie?

si eu "am un taur" si pot sa spun ca este o zofie speciala, sunt sensibili, capabili de multa dragoste si daruire, capabili de orice altceva(in sensul bun) ce nu vei gasi la alta zodie...DAR..ai foarte mult de "munca" la un taur; se ajunge foarte greu la sentimentele lui, insa niciodata nu este in zadar,odata ce l-ai "prin" al tau este pt totdeauna
Cat despre o relatie intre un taur si un scorpion..pot sa spun doar ca depinde de fiecare..ambii sunt ambitiosi, puternici dar si sensibili..Depinde "cum se inteleg" in privinta "conducerii" si in niciun caz sa nu apara gelozia..pt ca ambii reactioneaza agresiv in momente de tensiune si nesiguranta
Ynnaa
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:17
si yo cred k depinde de fiecare, yo il las pe el sa domine, dar ma impun si eu cand vad ca o ia razna cu sfaturile in general...mie imi vine foarte greu sa imi controlez emotiile,incetul cu incetul invatam sa comunicam,el fiind mai logic, iar yo mai emotiva, dar am rabdare cu el, am observat ca e sensibil, dar poate fi si dur, si posesiv...as vrea sa am mai multa incredere in el, deci sa vb mai mult despre noi, vreau sa vad cum gandeste, ce simte, cum simte...sunt multe lucruri frumoase in relatia noastra, dar lumea ne cam barfeste...in special pe mine-ca sunt asa si asa si nu cum trebuie...bla bla bla..
garbo000056
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:02
Si barbatul Taur si femeia Scorpion au un libido considerabil. Nici unul dintre ei nu simte nevoia de a avea legaturi n afara relatiei n care se afla.

Daca este nfuriat, barbatul Taur poate sa dea dovada de ncapatnare. La rndul ei, femeia Scorpion, atunci cnd este provocata, poate fi periculoasa pentru nativii din orice zodie.

Relatia dintre barbatul Taur si femeia Scorpion va fi tumultuoasa, iar un mariaj ar fi posibil numai cu multa ngaduinta.
pik_nik
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:07
Taur si Scorpion, iata o combinatie care poate fi fericita.
Amndoi aveti o vointa de fier, hotarre si entuziasm. Nici unul nu este indiferent la ce se petrece n jur. Cnd ti-ai ntlnit Scorpionul, ai simtit probabil o unda de fascinatie ce te nconjura, nvaluindu-te. Ai observat calitati pe care ai vrea sa le poti avea si tu. Scorpionul este att de fermecator, nct te si nteleg!
Sunt cteva similaritati superbe ntre voi, dar si cteva diferente care va fac sa fiti aproape opusi unul celuilalt.
Nativul acesta de Apa este misterios, emotiv, sentimental, dar n acelasi timp introvertit : cu greu vei patrunde n sufletul sau. Pentru el, a se dezvalui n fata cuiva este ca si cum s-ar darui. Iar nainte de a face aceasta trebuie sa fie siguri ca merita. Chiar si daca-ti cunosti Scorpionul de ani de zile, tot ai sa descoperi ca sunt parti ale sufletului sau care ramn ca o corola de minuni, imposibil de nteles. El guverneaza lucrurile ascunse sub oglinzi de ape linistite si poate cobor n profunzimi nebanuite, cnd e vorba de sentimente. Sub aparenta lui calma si aproape rezervata, se afla o cascada clocotitoare de sentimente ce se vor descoperite, ntelese, apreciate : iar la asta chiar ca te pricepi!
Scorpionul este n buna masura semnul obsesiilor : la el, iubirea e iubire pna la moarte, dar si ura e la fel! Nimic caldut, nimic pe calea de mijloc. Este gelos, dar asta nu-l deranjeaza pe Taur, fiindca si pentru tine gelozia si posesivitatea fac parte din iubire. Adesea nu-si poate controla sentimentele, de aceea nici nu se deschide att de usor. Sub aparenta lui putere se afla o fragilitate nebanuita, pe care, daca o vei descoperi, o vei iubi, fiindca este frumoasa, iar taurul este atras de tot ce tine de estetic. Abordarile tale realiste, calme, or sa fie foarte binevenite pentru un Scorpion, fiindca mai trebuie si el sa nvete cum e sa iubesti calm, constant si sa mergi pe calea de mijloc.
rosioara61
Postat pe 7 Octombrie 2009 22:34
din experienta nu poate sa vorbeasca nimeni?
garbo000056
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:31
De la: garbo000056, la data 2009-10-08 15:31:47din experienta nu poate sa vorbeasca nimeni?


da noi din ce crezi ca ti-sm vorbit pana acum?
alexal
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:36
relatia mea e destul de complicata, intr-un fel tre sa port multe masti cu el. uneori mi se pare ca tot mai bine e s-o fac pe indiferenta, dar kiar atunci taurasul meu se pare ca vrea atentie. ma satur de jocul asta repede, vreau mai multa afectiune si comunicare, dar din cate observ e cam incurcat el insusi-vrei sa i oferi ceva, se da in laturi, cum te retragi vrea jucaria inapoi uneori nu stiu ce sa cred.
p.s. din cele citite mai sus, se vede copy paste la niste articole din horoscop.
garbo000056
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:03

Eu ti-am vbt din carti...recunosc!Chiar daca-s scorpion,nu-ti pot spune mare lucru pt ca depinde de temperamentul fiecarui individ in parte (fie taur,fie scorpion) Sper insa ca te vei regasi in ceea ce-am postat...
rosioara61
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:28
rosioara,nu vii in clubul femeilor blonde si singurele acasa?
elodia
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:30
Buna kingutza! cum sa nu?...he he..chiar daca nu-s blonda,da` singura acasa,sunt...un` tre` sa vin?
rosioara61
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:33
rosioaro,tin'te dupe noi
eladaela
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:34
uite ia-o usurel dupa mine
elodia
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:35
`k...v-adulmec urma
rosioara61
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:36
Buna! Eu cred ca ptr ca o relatia de genul acesteia sa functioneze femeia trebuie doar sa fie atenta la Taurul ei , sa fie obisnuita cu schimbarile bruste de opinie si ale starii de spirit, sa ii acorde un pic mai multa atentie. In schimb va primi stabilitate intr-o relatie, siguranta, iubire, fidelitate, tandrete, pasiune. Depinde de fiecare fiinta umana in parte, dar in opinia mea o relatie Scorpion -Taur poate functiona si inca foarte bine atata timp cat exista iubire, la mine cel putin functioneaza si noi ne declaram fericiti pe deplin .
M_C_D
Postat pe 10 August 2010 13:49
Nu e atat de complicat:daca il iubesti si suporti posesivitatea lui,barbatul taur e cel mai compatibil cu femeia scorpion,pt ca prin ratiunea de a vedea o relatie,ii da femeii din aceasta zodie,exact ce ii lipseste:certitudinea!
garbo001998
Postat pe 7 Aprilie 2011 03:42
Semn de pamant cu semn de apa, ambele semne fixe, dpdv astrologic poate iesi o combinatie reusita

SCORPION ( 23.10 21.11 ) -aprilie 2011
DRAGOSTE. Eh, nu-ti merge prea grozav relatia in perioada asta, cam multe epuse prin cuibul vostrupai, a venit primavara, n-ar fi cazu sa te mai inmoi si tu? Pentru .........

...aflati mai multe intr-un horoscop lunar, real si funny
-eliminati eventualele spatii ce pot aparea in link:

http://www.verze.ro/Horoscop/Horoscop-Lunar/horoscop-aprilie-2011.html
icecream
Postat pe 7 Aprilie 2011 17:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un alt fel de zodiac-ZODIA FECIOARA 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:28
despre zodia pesti 1 De la: loremicuta11 2 Decembrie 2008 13:08
visele 1 De la: garbo199127 30 Martie 2011 14:00
visuri 4 De la: dor72_ 11 Februarie 2012 13:14
Secretul zilei de nastere 372 De la: Teutza_Lady 17 Octombrie 2010 16:55
Setari Cookie-uri