''Arta de a sta in rand"

Noi romanii,suntem ori prea plini de noi,ori prea "prea goi'.

Printre alte ,indeltniciri.am preluat din comunitatea in care

ne-am aliniat in "rand'' si bla bla-ul pe internet.Ca avem

sau nu avem ce spune,putem inlocui,ca asa e romanul,umpland

vidul culturii,inteligentei sau imaginii pozitive despre noi,

cu marele nostru cult "mistocareala".Fara sa tragem cu ochiul

la vecini,caci noi suntem ,persoane unicat,cu ambat de oameni

care toata viata,nu au iesit din rand,ci am urmat mereu

linia"trasata"de sus,nuu,nu copiem vecinii cu sute de ani,mai

civilizati ca noi,si stand in rand pe internet,bla bla-uim

pe site-uri.Unii dintre noi,ies din rand,ca de nu toti suntem

buni la "mistocareala'' si ceilalti din rand,incearca sa ne

traga inapoi cu inca,cateva sute de ani.Care e diferenta

dintre noi romanii si comunitatea in care ne-am strecurat

pe usa din dos,usor de ghicit!Suntem pe locul unu,la site-uri

si forumuri,fara esenta si continut,dar dam bine la bla bla-

uri si mistocareala,impotriva celor iesiti din multime,din

rand.Subiecte care mai de care,de rasul-plansul,noi nu avem ,

arta,cultura,scriitori,istorie ,geografie,pictori,sport...

altii ne fura istoria,bogatiile,scriitorii(Eminescu a trecut

Prutul),de mult la fratii nostri care nu ne vor in unire,dar

la restul au pretentii.Daca cineva indrazneste sa iasa din

randul multimii,e pus la zid cu "mistocareala si bla

bla-uri" Unul da tonul,restul tin isonul.Nimic propriu,nimic

sa ne deosebeasca intre noi.insa ce ne face unici,ca popor ,

este "Arta de a sta in rand",precum oile in turma!!Alexandra-

ultimul topic scris in acest forum,prefer blogul ,are

cultura!









Postat pe 12 Septembrie 2009 00:19
vai vai vaiii....
fleur_de_lis
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:21
ha ha ha...iar ai uitata mami idul corect si parola aferenta?
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:23
fleur_de_lis
Postat pe 12 Septembrie 2009 00:24
De la: fleur_de_lis, la data 2009-09-12 00:24:41



Asa ca de adio,v-am pus topicurile,aceleasi, sa stea in rand,unul

dupa altul,ca sa intelegeti,mai bine,"Arta dea sta in rand'".Am

invatat si eu cea de pe margine."TOPIC IN SIR INDIAN".Prefer

blogul,unde exista multa cultura.Ma gasiti pe blog.CU DRAG

ALEXANDRA!HAAAAAAAAA
allexanndrra
Postat pe 12 Septembrie 2009 01:02
pai, care-i blogul, zi alexandra!!
fleur_de_lis
Postat pe 12 Septembrie 2009 01:06
love, iara mi-a ascuns garbo topicu ala nou cu barbatul porc si misogin
daria_
Postat pe 12 Septembrie 2009 01:09
iote'l
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/6416/CEL-MAI-TICALOS-BARBAT-PE-CARE-L-ATI-INTALNIT-PANA-ACUM-SI-EVIDENT-SI-DE-CE-S-A-DOVEDIT-A-FI-ASA.html
pai naah,c e sa-i faci daca n-am deschis 3!
fleur_de_lis
Postat pe 12 Septembrie 2009 01:11
Fleur de lis.daca citeai,topicul,pe care tocmai ai comentat,

vedeai,ca inainte sa,il postez,in sir indian,este semnat,parafat

si stampilat.le-am facut-o fara gres,tuturor celor ,carora le place

sau nu,ca am fost,sunt si voi fi f,inteligenta!!!
allexanndrra
Postat pe 12 Septembrie 2009 01:17
mami, eu nu cred k ti=am facut nimica...daaa...
fleur_de_lis
Postat pe 12 Septembrie 2009 01:20
wwwaaawwww...si modesta pe deasupra.....
tutankhamon
Postat pe 12 Septembrie 2009 04:36
De la: tutankhamon, la data 2009-09-12 04:36:01wwwaaawwww...si modesta pe deasupra.....





tuta,hi.consider ca nu am de ce sa fiu modesta.modest este un om care nu are cu ce,iesi in evidenta,un om las.oamenii modesti ,nu au nimic de spus!aceasta este parerea mea si mi-o sustin indiferent de,ce parere au altii!alexandra
allexanndrra
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:09
alexandra...le cam incurci!!!!un om modest nu inseamna ca i las!!!!
un om modest se multumeste cu ce are....si are mult bun simt!!!!!
nazirra
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:14
mult bun simt si....mai putine virgule pe care sa le puna aiurea si in nestire
eladaela
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:19
ei ela...daca e asa de multe....are omu de unde sa le aleaga!!!!!!
nazirra
Postat pe 13 Septembrie 2009 11:25
De la: nazirra, la data 2009-09-13 11:14:41alexandra...le cam incurci!!!!un om modest nu inseamna ca i las!!!!
un om modest se multumeste cu ce are....si are mult bun simt!!!!!




scz nu incurc nimic.stiu bine ce inseamna lasitate si modestie.omulmodest mai ascunde si lasitate atunci cand nu recunoaste cinstit ca nu cunoaste ,subiectul sau domeniu.deci intra in semantica cv si ai sa imi dai dreptate.eu recunosc atunci cand nu cunosc ceva,fara rusine.dar te rog sa ma inveti.deci nu sunt lasa .omullas fuge de raspundere si de recunoasterea unor lucruri care poate nu le vrea cunoscute,dar le aduce singur in fata publicului.daca nu vrei sa vb despre ceva ,taci.insadaca vb sustine-ti si asrgumentaza totul,nu fugi din fata inevitabilului.lupta pana la capat,si daca totusi ai gresit recunoaste.asa sunt eu.nu sunt modesta cuce stiu si nici lasa daca nu stiu.alexandra
allexanndrra
Postat pe 13 Septembrie 2009 15:34
De la: eladaela, la data 2009-09-13 11:19:11mult bun simt si....mai putine virgule pe care sa le puna aiurea si in nestire




vedeti va coalizati aiurea,doar asa ca sa nu "iesiti din rand"daca aveti ceva de spus nu va mai copiati una pealta,sunt prea responsabila si nu maintoarceti ca vreti voi sa pareti "inteligente".ce sustineti ,puteti sa argumentati?
da nu sunt modesta,pt ca am de ce!ai sa vb despre orice subiect,va provoc!deci nu sunt lasa nu fug din fata nimanui,dar nu suport prostia.(atentie nu interpretati)aratati si voi,ca studiati,sau cititi.nu va mai coalizati sau nu va mai copiati,nu ma intimideaza asemenea comportament,il consider pueril si nu ma intereseaza.daca insa vasustinenti argumentatia pt caasa credeti ca e bine ,ok stam de vb civilizat.alexandra
allexanndrra
Postat pe 13 Septembrie 2009 15:41
De la: nazirra, la data 2009-09-13 11:25:11ei ela...daca e asa de multe....are omu de unde sa le aleaga!!!!!!


de ce te copiezi si persisti in nestiinta?recunoaste ca rautatea nu duce la nimic.eu am experiente de viata,prin care nu v-as dori sa treceti.asta m-a intarit si am invatat dinpropriile mele greseli.daca eram inteleapta pe atunci,invatam din greselile altora.vouava doresc numai fericire,implinirea dorintelor voastre si multi bani.poate asa nu mai sunteti asa acre.alexandra


ps.fiti pozitive,ganditi si comportati-va pozitiv,nu mai criticati fara argumente intemeiate.sufletul sa va fie plin de bunatate.uite tuta zice ce zice ,dar nu o face cu rautate.si nu ma intereseaza ca are 300 deani pe garbo sau o zi.dar stiu ca nu o face cu rautate.cand am povestit ,cand am fugit din tara a fost singura ,cred care a inteles prin ce am trecut.apreciez acest lucru mai mult decat,sa te dai "inteligent"atunci cand nu esti.indiferent ce spune tuta se vede,se simte caare suflet bum.acelasi sentiment ,doresc tuturor inclusiv mie ,pt ca nu sunt lasa i recunosc ca de multe ori in viata am facut greseli pt ca eram naiva.apoi am invatat si scoala si din experiente.totusi va multumesc,ca ma cititi.oricum numaipostez nbimic pe forum.ci numai pe blog.alexandra
allexanndrra
Postat pe 13 Septembrie 2009 15:57
deci am scris si voi mai scrie odata ca sunt doua toapice cu acelasi subiect, arta de a sta in cour pe doua randuri
yanyacharberet
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:01
bai alexandro....nu cumva tu esti irinuca???? ca la fel debitati aiurea....hai mai mama...ce dreaq....tu chiar vrei sa fii comparata cu aia??? incearca si tu sa faci o corectura la textul pe care il postezi.....asta daca nu cumva - si cred ca am mai spus-o eu pe aici....- daca nu cumva faci vreun studiu semantic cu noi....
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:15
De la: yanyacharberet, la data 2009-09-13 16:01:14deci am scris si voi mai scrie odata ca sunt doua toapice cu acelasi subiect, arta de a sta in cour pe doua randuri





yany daca citeai topicul ,te lamureai de ce este postat in sir!!alexandra
allexanndrra
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:25
De la: tutankhamon, la data 2009-09-13 16:15:37bai alexandro....nu cumva tu esti irinuca???? ca la fel debitati aiurea....hai mai mama...ce dreaq....tu chiar vrei sa fii comparata cu aia??? incearca si tu sa faci o corectura la textul pe care il postezi.....asta daca nu cumva - si cred ca am mai spus-o eu pe aici....- daca nu cumva faci vreun studiu semantic cu noi....



"bai'"tuta!nu stiu cine este irinuca.in mod special "debitez" asa,pt cei ,care nu inteleg ,sa faca o critica constructiva.da mentin ce am scrisdespre semantica(provenienta cuvintelor si semnificatia lor).tu ce ai de comentat,ca se leaga doua cv in tastare?ce sunteti voi jiji contra?nu intelegeti ca nu faptul ca am legat 2 cv,din tastatura,are insemnatate ci faptul ca am plecat de pe forum pt ca nu are cultura,asta trebuie sa iti dea de gandit tuta.multi sunt oameni super aici si imi placea acest site pt ca nu se vb urat,nu se injura etc.fiecare isi pastreaza decenta,indiferent ce spune.dar vazand ca nu prea se apreciaza cultura aici pe forum,cu regret ,raman doar pe blog.tuta a ta mereu combativa si sincera alexandra.asa cum sunt cu bune sau mai putin bune,imi plac toti cei ce sunt pe acest site.faptul ca au decenta ,pt mine conteaza mult.
allexanndrra
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:42
alexadra mama ....esti varza!!!!!deci pe linga ca esti ingimfata esti si batuta in cap!!!!!!!!!!!!!!!!n are nimic deaface cu experientele tale de viata...ca nu sti ce i aia un om modest....ti am mai spus...da n ai de unde asta e....
nazirra
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:00
nazi...las-o mama...face experimente pe noi...adica tema e prostia la romani...si vrea sa vada care dintre noi "E" mai prosti.....dar nu se uita in oglinda ei de acasa sa vada cat de stupide si aberante sunt postarile ei....si aiurea....o deschis un topic in care a postat de PATRU ori la rand acelasi lucru....ca sa nu mai spun ca E SINGURA careia i se fura postarile si apar sub alte nume.....iar exprimarea ei....ma crucesc uneori pentru ca nu se intelege ansolut nimic....puncte puse aiurea....virgule puse la norma - sa fie.....iar ideea o uita pana la sfarsitul aberatiei....
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:08
De la: yanyacharberet, la data 2009-09-13 16:01:14deci am scris si voi mai scrie odata ca sunt doua toapice cu acelasi subiect, arta de a sta in cour pe doua randuri
yanyacharberet
Postat pe 18 Septembrie 2009 12:05
daca te mai razi mult, te pus sa stai in rand....sa inveti ce e aia arta...
tutankhamon
Postat pe 19 Octombrie 2009 01:44
yanya, nu scrie, ca si alexa a scris si...fara efect.
arata-ne!
pik_nik
Postat pe 19 Octombrie 2009 06:49
De la: pik_nik, la data 2009-10-19 06:49:26yanya, nu scrie, ca si alexa a scris si...fara efect.
arata-ne!




multumesc haiosule.asta era din vremurile bune!
allexanndrra
Postat pe 23 Noiembrie 2009 10:35
De la: allexanndrra, la data 2009-11-23 10:35:37
De la: pik_nik, la data 2009-10-19 06:49:26yanya, nu scrie, ca si alexa a scris si...fara efect.
arata-ne!




multumesc haiosule.asta era din vremurile bune!
Este greu sa te intelegi cu romaniii pt ca astia nu au cei 7 ani acasa...De a stii sa respecte....Ei sunt rautaciosi
irina31
Postat pe 23 Noiembrie 2009 23:06
pe cuvantul tau????juri pe biblie ca spui numai adevarul???
tutankhamon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 00:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
reclamele pop up de pe site-ul garbo 2 De la: zambil 14 Aprilie 2009 17:09
CAMPIONATUL INTERNATIONAL DE GATIT IN AER LIBER 3 De la: fernanda 28 August 2008 15:37
Trufele un aliment de lux, acum prezent si in restaurantele romanesti 1 De la: trufe_de_romania 16 Ianuarie 2010 22:01
Festivalului Pastravului, in Suceava 1 De la: Ridhima 13 August 2009 22:43
Concurs Remington 1 De la: garbo253586 9 Decembrie 2011 09:28
Setari Cookie-uri