cum se cucerste un scorpion???

bre decit sa l chinui asa ,mai bini sa l ucida pi loc!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 6 Iulie 2011 23:51
Si eu am avut o relatie cu un scorpion 10,8 ani . Nu am cuvinte prea frumoase de spus . La pat e SUPER dar in rest e cel mai mare COSMAR ! Vreti sa va spun cateva "CALITATI " ? ffff GELOS, SPION CU CHIP INGHETAT ,VIOLENT,AUTORITAR,ORGOLIOS,SUSPICIOS, EGOIST, II PLACE SA DETINA PUTEREA ,SA CONDUCA INTR-O RELATIE , VREA TOTUL SAU NIMIC , PLACA FAVORITA E ,CA TE PARASESTE ! MI-A DISTRUS VIATA ! NU-TI CONSUMA ENERGIA CU EL , O SA AI NEVOIE DE EA ,URMATORII ANI DE PSIHOTERAPIE ! DACA TREBURILE NU MERG ASA CUM ITI DORESTI ,SPUNE "STOP"!!!!!!! ALTFEL TE TREZESTI PESTE ANI (CA MINE ) CA ,AI INVESTIT TIMP SI SENTIMENTE INTR-O RELATIE CARE NU MERGE ! MI-A FOST F GREU SA RENUNT ,L-AM IUBIT FFFF MULT ,DAR NU MAI PUTEAM ,AM ALES LIBERTATEA ,NU INJURATURI ,JIGNIRI ,GELOZIE SI NEINCREDERE ! CREDETI-MA PT LINISTEA MEA SUFLETEASCA ,E MAI BINE !!!!!!
garbo225024
Postat pe 31 Ianuarie 2012 21:40
scorpionul e greu de cucerit pentru el exista o singura femeie o singura iubire trateaza-l cu indeferenta si nu pune suflet daca esti iubirea lui va face absolut tot ce e posibil sa te aiba si sa te pastreze alfel se va plictisi si te va parasi atunci cand nu te astepti
indiferenta si misterul il atrage e foarte interesat de mister insa atunci cand il dezleaga devine brusc dezinteresat nu-i dezvalui nimic din intimitatea ta e atras de femeile ordonate il atrage ceea ce alti barbati nici n-ar observa cum ar fi o haina calcata impecabil sau ordinea din sifonierul tau ii place sa fii sincera insa el fiind un mare mincinos evita cat poti raspunsurile la intrebarile lui indiscrete fara sa-l minti doar ocolind adevarul nu-i place sa fie mintit fii calma atunci cand il vezi nervos iar odata inceputa relatia ai grija nu-l lasa sa preia controlul in totalitate chiar daca te iubeste te va umili te va injosi si te va face sa suferi nu te certa cu el pt ca nu vei solutiona nimic si nu-i arata ca suferi faptul ca te-a ranit ii da o mare satisfactie scorpionul e foarte complicat insa va iubi o singura data cu adevarat si cu pasiune chiar daca va avea multe aventuri succes
garbo_5314
Postat pe 5 Iulie 2012 12:43
ce... inca n-ati impuscat scorpionul ala... ???? parca venise de mult un tip, simpatic... cu o propunere de genul asta... !
barboneli
Postat pe 5 Iulie 2012 13:32
Stii ca ai perfecta dreptate...dulce amar...asta e relatia de orice fel cu un scorpion...trebuie mare atentie,cand zici ca nu ti-a placut ceva sa te astepti sa nu comenteze,dar cand se aduna cateva comentarii la adresa lui sa te astepti sa ti le tranteasca doar cand are el de facut cel mai mic si banal repros....totul leviteaza in jurul lor,daca ei te-au sunat considera ca au facut un mare lucru pentru tine,daca tu nu ai trimis un mesaj,cand toata ziua ii bombardezi cu frumoase mesaje de iubire,vor lua foc,nu vor vedea ca nu au dat un bip cand tu il asteptai ca sa stii ca au ajuns cu bine la destinatie...doar ce? lor nu li se poate intampla nimic,deci au ajuns bine,cum altfel?
Asa e si cu faptul ca telefonic te anunta ca rupe relatia dintr-un motiv banal,doar pentru ca tie nu ti-au facut prea multe placeri durerile pricinuite de el...apoi revine dupa 1 luna...cine
stie cat timp ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat,chiar daca tu te-ai rugat de el si nu a fost initiativa lui...e ascuns tine frustrarile pentru el chiar daca intrebi mereu ce nu-i place sa faci totul pe placul lui....
As avea un roman ...dar dupa a doua crunta despartire...o luna crunta primavara anului trecut si de-ocamdata aproape o luna acum...chiar sunt dublu ranita...
Nu pot zice decat : daca esti sentimentala, sensibila, pui suflet si la suflet...parerea mea renunta...daca insa poti sa treci cu vederea,sa poti sa te faci ca nu vezi chiar tot...va fi cea mai mare,frumoasa,patimasa iubire....a mea chiar a fost...nu regret...singurul mare fapt deosebit din viata mea ce ar fi putut sa mi se intample vre-odata...superb...as lua totul de la capat...daca mi-ar cere-o iar...dupa atata timp de relatie de despartire inca e marea mea iubire...sufletul meu...tot il mai astept chiar daca nu a dat nici-un semn de viata...azi...nici eu...
ulf
Postat pe 6 Iulie 2012 10:01
Ai dreptate cand vorbesti despre el...dar iubirea...nu o poti controla...dupa atat de multa suferinta...inca-l mai astept....chiar daca am zis:azi nu-i trimit mesaj...ieri am zis:nu-l mai vreau inapoi....alaltaieri m-am apucat de fumat...deseara voi plange crunt...apoi o iau de la capat...
ulf
Postat pe 6 Iulie 2012 10:05
Multa dreptate...chiar daca iubirea vietii lui e langa el....se gandeste la alta...iar daca pleca de langa ea ...se aventureaza cu alta...chiar daca zice ca motivul despartirii e distanta...in paralel avusese o relatie cu alta din Italia...complicate cai cu ei...
Cunosc capitolul scorpioni toate decadele tipurile gradele de rudenie, am prieteni,frate,verisor,colaboratori,iubit,fost iubit,breloc la chei,medalion la gat,natural in rasina sintetica...
Ce sa fac? in unele zile il doresc cu ardoare,numai singura in suferinta mea zic sa nu-l mai vad,sa nu-l mai aud,nu-l mai vreau...in secunda in care suna,doar cand ii vad numele pe telefon iar candil vad ...nu mai zic...se sterge totul...il iubesc maximorum...ce sa mai zic?
ulf
Postat pe 6 Iulie 2012 10:12
Nu prea ai dreptate...cu scorpionii nu stii nici-odata...nici cand ai ajuns la sufletul lor, nici daca ai loc in inima lor,nici daca esti doar tu in patul lor...cand e cel mai bine atunci te lasa...cand e cel mai frumos te distruge...chiar daca suferi...chiar daca sufera...in marea lor incapatanare fac cele mai trasnite mari prostii...in intimitate sunt foarte iubareti...in public foarte calculati...in general nu-si tradeaza faptul ca iubesc...nu vor sa stie nimeni ca s-au indragostit,ci doar ca esti topita dupa el,ai face oricand la orice ora din zi si din noapte totul pentru el,sa-l incurajezi mereu,sa-l complimentezi,sa-l sustii,sa-l iubesti vesnic...dar ...cata vesnicie are un om?
Subiectul e vechi...sper ca "subiecta" scorpioanca mai e cu iubitul scorpion...mult succes...
ulf
Postat pe 6 Iulie 2012 10:22
Da draga Anys69...si eu sufar enorm....il iubesc si iar m-a lasat...si eu sunt incapatanata vorba lui,insa el e si mai si...si eu i-am zis ce nu mi-a convenit si le-a adunat si pus pe tapet anual cand se desparte de mine fara motive concrete...doar din gelozie majora nefondata insa,asa i se pare lui sau nazare cate ceva...
Sunt evident si eu taur...am mai lasat doar eu de la mine...ne impacam,se comporta ca si cum nimic nu ar fi fost rau,rade,glumeste,ascunde tot ce nu-i place...dar are el grija sa ma friga cum nu se poate,cand e lumea draga tare si relatia merge bine si crezi ca e iubirea imbatabila...grija maxima...succese
ulf
Postat pe 6 Iulie 2012 10:38

eu sint scorpion...am prieteni scorpioni... ce sa zic. Unele descrieri au acuratete.
quasaria
Postat pe 6 Iulie 2012 10:39
Magdabeauty....mie imi spui...te inteleg perfect...nu mai pot fara el...sufar enorm...nu stiu ce sa mai fac...sufar in continuare...nu vreau ca el sa mai stie...nu va mai sti nimic de mine...e mai binee rau asa...tare rau...
ulf
Postat pe 6 Iulie 2012 10:46
Iubesc scorpionii...experienta frumoasa a vietii mele...glumeti rau...in gluma zic adevarul...numai ca trebuie sa deduci din dedesubturi...in gluma ascund ce ii doare...ascund ce ii oftica,lasand impresia ca totul e bine...ii urasc uneori...apoi cand trece ii iubesc si mai mult...si tot asa...incapatanarea lui de scorpion...marea mea incapatanare de taur...el insa cred ca ma intrece...mi-e f greu...dar si mai greu acum fara el...
prefera sa sufere si el...dar nu vrea sa se gandesca si la marea mea suferinta luand masuri de impacare...prefera sa suferim maxim amandoi...si nici macar nu a fost ceva grav...
ulf
Postat pe 6 Iulie 2012 10:55
Dupa o mica cearta telefonica provocata de el din motive banale,i-am trimis un mesaj : "Nu cred ca ma vei iubi vre-odata cum te iubesc eu....mai bine uita-ma" si ne-am despartit
ulf
Postat pe 6 Iulie 2012 12:46
De la: Liz25, la data 2010-10-20 10:12:37si ink ceva....de pastrat il pastrezi usor, trebuie sa-i arati ca esti doar pt el....insa ai grija, ti-am zis sunt f gelosi si f posesivi, iar gelozia asta ajunge sa fie absurda...totul tine de inceput, asha ca nu-i permite sa te schimbe, sa faca ce vrea din tine, pt ca acum accepti pt ca il iub, dar mai tz o sa regreti...prietenul meu nu ma lasa sa ma machez, sa merg cu fetele la cumparaturi, nici macar nr de tel nu ma lasa sa-l dau COLEGELOR, nu colegilor, de facultate, deci numai lucruri absurde si....apoi ma facea sa cred ca e vina mea...asadar, daca vezi cv "suspect" in comportamentul lui, nu accepta, fa-l sa inteleaga ca nu e normal si sa te accepte asha cum esti....pfff, sunt multe de povestit despre scorpioni, dar au si partile lor bune, fa-l sa te iubeasca si o sa faca tot posibilul sa te tina langa el.....

poi daca nu te lasa sa te ..".makesti",musai sa te manghesti cu una mica zi de zi,ca sa-i uiti rautatile!!!
missisipiriver
Postat pe 9 Iulie 2012 18:59
De la: steriana88, la data 2009-08-26 13:46:29de curand am inceput o relatie cu un scorpion...cele cu experienta: c le place/displace acestora? pop

scorpionii nu-s pentru mironosite. pentru ca o sa va ceara sa faceti toate perversiunile de pe lume,plus ca o sa fa faca psihicul prafffffff si pulbere. scorpionii sunt oameni puternici,dar numai aceeia de caracter .yo si cu pretenul suntem scorpioni amandoi,si....din cate afirma el,eu as fi bestia cu chip de inger...
dar ma iubeste,mai,scorpionul asta pe care-l criticati voi atat...si n-aveti si nu veti avea never ever posibilitatea sa "omorati" un scorpion vreodata,cu oricata premeditare si inteligenta veti incerca asta. pentru ca scorpionul simte,adulmeca,stie...el stie intotdeauna. el are o paranoia innascuta si chiar daca nu-i vei vrea raul niciodata,el intotdeauna isi va lua o marja de siguranta.
so....scorpioni din toata tara uniti-va!!!
iar pentru domnisoarele cele slabe...de inger....mesajul unui scorpion pt voi e acela ca nimeni nu e niciodata de neinlocuit,daca va parasi sau va fi parasit,intotdeauna va merge pe deviza "REGELE A MURIT,TRAIASCA REGELE" !!!!
missisipiriver
Postat pe 9 Iulie 2012 19:08
super adevarat,am simtit-o pe pielea mea
carmenola
Postat pe 16 Iulie 2012 20:05
se cucereste cu blandete si rabdare,poate ca intradevar "nu este pt mironosite" nu zic nu,dar sunt si ei oameni,si au nevoie linga ei de femei puternice,hotarate,care sa aiba un mod de gandire mai stabil,asa ca doamnelor si domnisoatrelor,daca iubiti un scorpion,pregatiti-va sa luptati pt el,chiar si cu riscul de stii ca va va parasi intr-o zi.
carmenola
Postat pe 16 Iulie 2012 20:13
Scorpionul nu e pt mironosite? De cind blindetea si fragilitatea unei femei fac din ea o mironosita? Nu cu armele astea femeia cucereste barbatul?... Cu atit mai mult barbatul scorpion care se simte bine cind domina si cind e f iubit si rasfatat...stati linistiti, nu se va juca cu ea ci o va proteja...astfel rel cu scorpionul va merge, nu cred ca scorpionul cauta femeia manager, rece si calculata, nu si doreste femeia-barbat sa incerce sa l domine si sa l contracareze tot timpul si mai groaznic in pat... dintotdeauna extremele s au atras...
garbo_10771
Postat pe 21 Ianuarie 2013 01:17
771, chiar nu e pentru mironosite. Sint scorpion, am un copil scorpion, am o gramada de prieteni - barbati - scorpioni si nu, nu suporta oamenii slabi. In general nu suporta oamenii slabi. Domina oricum - n-are nevoie sa domine o molusca. Iar in pat ii plac provocarile, nu gonflabilele. N-are complexe, deci nu detesta in mod special competitia, dar, daca plictisesti in mod constant un scorpion si nu esti in stare sa traiesti la acelasi nivel de intensitate, mai devreme sau mai tirziu poti sa iei iei adio.
quasaria
Postat pe 21 Ianuarie 2013 02:32
quasaria, si eu am un copil scorpion, primul sot scorpion, tatal copiilor scorpion si acum culmea iubesc tot un scorpion, nu i am cautat eu, ei m au ales pe mine, nu cred in coincidente, totul se bazeaza pe o alchimie, o energie care atrage 2 persoane, nu stiu daca sint sau nu o mironosita dar stiu ca sint femeia care ramine femeie, de fapt asta i cel mai important, din experienta iti spun ca scorpionului ii place sa descopere femeia, s o manevreze si s o transforme conform dorintelor lui...fragilitatea si nonconformismul il provoaca, adica femeia inger care traieste alaturi de el demonic, e fascinant si provocator totodata...
garbo_10771
Postat pe 21 Ianuarie 2013 03:14
probabil nu esti o mironosita. Si probabil nu esti nici o personalitate slaba, stearsa, fara vointa proprie si fara sa reprezinti altceva decit umbra lui. Altfel in mod sigur n-ar avea ce sa caute prin preajma ta: asa cum am spus, ii plac provocarile.
In rest, o femeie ramine femeie daca e nascuta femeie: si daca nativ e femeie, nu prea are de ce sa se straduiasca pe parcurs demonstreze ca asta e. Daca te nasteai hipopotam, ramineai hipopotam pina la sfarsitul vietii, si nu te-ar fi confundat nimeni cu vreo gazela.
In rest, n stiu de ce ai impresia ca o femeie trebuie neaparat sa fie casnica, daca nu casnica atunci florareasa sau croitoreasa - iar a fi manager e la antipozi. Poate ca ar mai trebui sa iti mai perii putin prejudacatile si sa te mai uiti in jurul tau: sint foarte multe femei superbe care au posturi de conducere. O femeie manager oricum e mai potrivita in rolul asta pentru ca lucreaza cu oameni: si e mai empatica. Mai manipulativa, daca vrei...
Idem - nu stiu de ce ai impresia ca un trebuie sa iesi din cuvintul lui in pat : nu e dresaj, e dragoste.
Think about.
quasaria
Postat pe 21 Ianuarie 2013 05:17
Te contrazic, femeia manager oricit de "superba" ar fi ea isi modifica personalitatea si feminitatea prin prisma job ului si a vietii pe care o duce, nu mi pot imagina un scorpion cu ceasul in mina asteptindu si nevasta sa vina acasa dupa cel putin 12 ore de munca, iar dupa aceea s o inteleaga si sa i mai pregateasca si baia ca vai!...cit munceste ea...iti garantez ca n ai sa vezi asa ceva, cu cit independenta femeii e mai mare cu atit nelinistea scorpionului creste pt ca e posesiv din fire iar o astfel de rel nici nu poate fi conceputa...si mai ales sa i mai placa si ca e manipulativa...nici asta n am mai intilnit, sincer cred ca ai caracteristici puternice si din alta zodie, probabil un ascendent puternic, eu vorbeam doar de barbatul scorpion care e relativ diferit de ceilalti...si care isi doreste femeia disponibila doar pt el 24 din 24 daca s ar putea...iar in pat ai ceva dreptate...cu siguranta nu e un dresaj si e dragoste, dar e multa pasiune, multe extreme, multa initiatitva din partea amindurora...si orice ai spune scorpionul e provocat de dominare, traieste si se hraneste cu ea si nu cred ca se va plictisi de femeia pe care o iubeste pt ca daca nu reuseste ea sa se transforme va gasi el intotdeauna resursele necesare sa o transforme, dar la rel nu cred ca va renunta...
garbo_10771
Postat pe 21 Ianuarie 2013 09:12


asa se cucereste un scorpion....


http://img.garbo.ro/comunitate/photos/7/0/8/4568071.jpg


http://www.repubblica.it/2006/05/gallerie/esteri/scorpione-record/ansa146634312212111926_big.jpg
barboneli
Postat pe 21 Ianuarie 2013 09:52
771, tu tocmai te straduiesti sa imi explici zodia mea. Se pare ca n-ai avut deloc acces la cupluri in care cei doi nu sint master and servant. Si se pare ca ai niste pb. in sensul asta, altfel nu te-ai manifesta asa...acerb. Pt linistea ta interioara: un scorpion chiar cauta PARTENER, la modul sincer, iar scorpionul e o zodie sincera - nu cauta vasali, si nici relatii comode. Pentru ca n-are complexe. Nu ii flatezi orgoliul daca esti irelevanta. Ii pierzi doar timpul.
Si, repet: doar personalitatile slabe au nevoie de un prapadit pe care sa il domine: alea puternice domina oricum. Iar eu zau ca urasc sa ma repet.
Succes cu scorpionii tai: desi...
quasaria
Postat pe 21 Ianuarie 2013 10:24
un scorpion nu se cucereste, el trebuie iubit, trebuie convins ca are in fatza cui depune armele. el detine chei importante pt viata, cu care va deschide doar celui/celei ce merita.habar nu aveti cit de greu este sa fii scorpion intr-o lume falsa, ipocrita , mincinoasa .
garbo_10470
Postat pe 21 Ianuarie 2013 11:29
De la: quasaria, la data 2012-07-06 10:39:49
eu sint scorpion...am prieteni scorpioni... ce sa zic. Unele descrieri au acuratete.


deci : imi faci zodia de ris. o femeie scorpion nu are limbajul pe care tu il folosesti. sau nu esti femeie si esti barbat scorpion( si am si aici unele observatii care sa demolezew afirmatiile tale )sau esti femeie dar nu scorpion. inclin totusi pt varianta esti barbatul ( nu al vietii mele ) scorpion invins de iubire.

ps- te-am visat asta-noapte. cum? te spalam, te pieptanam, FUNDA ROSIE-TI PUNEAM .
garbo_10470
Postat pe 21 Ianuarie 2013 12:01
Q-brbat/.
Axl_R
Postat pe 21 Ianuarie 2013 12:25
70, stimata doamna, nu dvs ne-ati invitat pe toti sa o sugem? Sa dau citatul pe la toate posturile pe unde scrieti dvs?

Marsh de pe profilul meu si mesajele mele, jigodie: inteleg ca te obsedez, dar n-ai ce sa imi ALUPIGUS mie, asa ca hai, marsh!.
quasaria
Postat pe 21 Ianuarie 2013 12:27
De la: garbo_10470, la data 2013-01-21 12:01:26
De la: quasaria, la data 2012-07-06 10:39:49
eu sint scorpion...am prieteni scorpioni... ce sa zic. Unele descrieri au acuratete.



deci : imi faci zodia de ris.
o femeie scorpion nu are limbajul pe care tu il folosesti.

sau nu esti femeie si esti barbat scorpion( si am si aici unele observatii care sa demolezew afirmatiile tale )sau esti femeie dar nu scorpion. inclin totusi pt varianta esti barbatul ( nu al vietii mele ) scorpion invins de iubire.

ps- te-am visat asta-noapte. cum? te spalam, te pieptanam, FUNDA ROSIE-TI PUNEAM .


eu nu sunt asa sigur ca Q face zodia ta de ras.... dar ce sunt sigur e ca tu o faci intradevar ! de limbaj vorbesti... ? ma faci sa rad ! limbajul lui Q e cat se poate de cult, chiar daca uneori e mai direct si "pishca" pe unii... ! dar tu nu "pishti"... tu chiar murdaresti. ca il foloseste cu tine asa cum te deranjeaza... asta e ptr. ca trebuie sa coboare mult pana la nivelul tau ca sa poti pricepe. e doar o parerea de-a mea... poti s-o iei in consideratie sau nu !




barboneli
Postat pe 21 Ianuarie 2013 12:34
De la: quasaria, la data 2013-01-21 12:27:3770, stimata doamna, nu dvs ne-ati invitat pe toti sa o sugem? Sa dau citatul pe la toate posturile pe unde scrieti dvs?

Marsh de pe profilul meu si mesajele mele, jigodie: inteleg ca te obsedez, dar n-ai ce sa imi ALUPIGUS mie, asa ca hai, marsh!.


tu intelegi ce vrei. acest salut, a fost prezentat pe scenele tarii de catre artisti. daca tu citesti altceva e pb ta.
nu ma obsedezi, ma transformi in cercetathor al aberatiilor genetice.da ce vrei, tu intelegi altceva decit salutul initial. indiferent ce as zice eu, tu tot aia faci, adica ce crezi tu.

imi tulburi linistea, eu tocmai vin de la munte unde am vazut un peisaj fotoshopuit, ecou al naturii rebele.
garbo_10470
Postat pe 21 Ianuarie 2013 12:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dar despre femeia Berbec..ce puteti spune? 28 De la: segona 27 Decembrie 2010 14:56
Buna tuturor! 28 De la: Moca_Mirela_1 25 Octombrie 2011 17:51
Eu taur,el taur 4 De la: doinabaicu 18 Noiembrie 2012 02:36
Eu bou si ea capra, ce sanse are relatia noastra? 45 De la: anakin 16 Februarie 2011 00:46
Horoscop complet 246 De la: pik_nik 1 Noiembrie 2009 09:09
Setari Cookie-uri