cum se cucerste un scorpion???

de curand am inceput o relatie cu un scorpion...cele cu experienta: c le place/displace acestora? pop
steriana88
Postat pe 26 August 2009 13:46
Daca vrei sa-l cuceresti pe barbatul Scorpion, va trebui mai nti sa-i strnesti instinctele primare. ntr-un moment cnd te vei simti extrem de atragatoare, priveste-l drept n ochi si zmbeste-i enigmatic. Invita-l sa iesiti mpreuna, dar paraseste-l elegant si pe neasteptate dupa o ora. Asigura-te ca urmatoarea ntlnire va fi o cina trzie, la tine sau la el. De data asta, la lumina lumnarilor, nlantuie-l, nrobeste-l sexual si emotional.

Daca vrei sa-l pastrezi, ia-l ntotdeauna n serios, complimenteaza-l si lauda-l, dar cu masura, att ct sa-l faci sa se simta n siguranta. Cere-i sfatul si admira-i competenta. Lasa la o parte modestia si timiditatea, mbraca-te cu haine strmte si parfumeaza-te cu parfumuri scumpe.

Nu flirta cu alti barbati, barbatul Scorpion este extrem de posesiv, iar gelozia sa este renumita. nlatura orice element care i-ar putea strni suspiciunea, pentru ca barbatul Scorpion nu se va sfii sa-ti caute n poseta cnd nu esti de fata. Asigura-l de dragostea si fidelitatea ta, dar nu-l lasa sa te domine. Lupta cu calm si cu fermitate ca sa-i cuceresti respectul si sa beneficiezi de un statut egal cu al lui n cuplu.

Daca vei reusi, vei avea parte de o relatie de exceptie: profunda, fascinanta si durabila.

pik_nik
Postat pe 26 August 2009 14:54
nu-l cuceri... te va cuceri el pe tine inainte sa-ti dai seama...

si mai ales nu incerca logica, la ei se aplica alte reguli sau le fac din mers... inca nu m-am prins.
snowflake
Postat pe 29 August 2009 01:32
sau pentru mai multa siguranta, ai putea sa-l impusti.
se admit variante.
pik_nik
Postat pe 29 August 2009 04:57
imi place de tine ca inveti repede... si ca ai memorie de lunga durata...
snowflake
Postat pe 29 August 2009 11:29
l-am cucerit :D:D:D a fost destul de usor , cred k mai greu e sa-l pastrez
steriana88
Postat pe 12 Octombrie 2009 14:16
te astepata cea mai grea batalie din viata ta! o sa te innebuneasca in toate sensurile, cand iti va fi lumea mai draga, o sa te lase suferinda...pentru ca dupa o perioada sa reapara in viata ta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si o va lua de la capat...in tot acest timp, tu ai sa suferi, ai sa-l iubesti in continuare si ai sa te multumesti cu orice farama din atentia lui....iar daca intre timp ti-ai facut o alta relatie...pazea...relatia asta deja e in pericol!

vorbeste glasul experientei
diddy
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:08
trebuie sa fii foarte sincera in tot ce-i spui.Nu incerca sa-l minti ca te prinde si te paraseste fara explicatii.Sa fii desteapta si niciodata sa nu-i spui totul .Ii place sa exploreze.sa fii eleganta ,sa mirosi frumos , sa porti decolteuri,sa nu te lasi usor la pat ca te vei desparti repede de el.Cam atit.MULT SUCCES
garbo044707
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:03
AI perfecta dreptate.Tot din experienta.....N-as mai incerca inca odata.
garbo044707
Postat pe 12 Octombrie 2009 18:07
eh...acum ma risc , nu mai dau inapoi , tot scorpion sunt si eu , multumesc fetelor pt sfaturi . va pup
steriana88
Postat pe 13 Octombrie 2009 17:27
Nu-l cuceri, fugi cat poti de repede, sunt groaznici!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zuzy
Postat pe 28 Iunie 2010 18:15
iti spun eu cum sa il pastrezi, fi indiferenta, rece , apoi fi iar calda cu el,dar nu ii da totul imediat , si nu trebuie sa afle ca il iubesti
garbo022862
Postat pe 5 Iulie 2010 16:43
De la: steriana88, la data 2009-10-12 14:16:49l-am cucerit :D:D:D a fost destul de usor , cred k mai greu e sa-l pastrez


eu sunt scorpion(femeie se pune???)
si pot sa-ti zic doar atat la afirmatitia ta de bucurie:
nu te culca pe urechea bleaga...scorpionii nu sunt cuceriti, ei cuceresc, sug tot ce poate iar daca gresesti sunt razbunatori si rar iarta.
si pe partea afectivitate daca partenerul unui scorpion demonstreaza iubire niciodata nu te va lasa.
aaaaa...sa nu uitam suntem ffff dificili si caposi.
bafta!
ameno
Postat pe 5 Iulie 2010 17:59
De la: steriana88, la data 2009-10-13 17:27:42eh...acum ma risc , nu mai dau inapoi , tot scorpion sunt si eu , multumesc fetelor pt sfaturi . va pup

acum am vazut si restul
scorpion plus scorpion= sinucidere curata
bafta ca o sa ai nevoie
ameno
Postat pe 5 Iulie 2010 18:01
De la: steriana88, la data 2009-10-13 17:27:42eh...acum ma risc , nu mai dau inapoi , tot scorpion sunt si eu , multumesc fetelor pt sfaturi . va pup


Si daca ii tii in apa, tot o sa i-a foc..... Neinspirata alegere, cred ca e ca si cum te-ai uita in oblinda,,,
lucicazainea
Postat pe 16 August 2010 23:10
De la: diddy, la data 2009-10-12 15:08:55te astepata cea mai grea batalie din viata ta! o sa te innebuneasca in toate sensurile, cand iti va fi lumea mai draga, o sa te lase suferinda...pentru ca dupa o perioada sa reapara in viata ta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si o va lua de la capat...in tot acest timp, tu ai sa suferi, ai sa-l iubesti in continuare si ai sa te multumesti cu orice farama din atentia lui....iar daca intre timp ti-ai facut o alta relatie...pazea...relatia asta deja e in pericol!

vorbeste glasul experientei




ai perfecta dreptate...cand tie lumea mai draga dispare...printre cei mai lasi barbati....
eu27
Postat pe 13 Septembrie 2010 20:06
De la: steriana88, la data 2009-10-13 17:27:42eh...acum ma risc , nu mai dau inapoi , tot scorpion sunt si eu , multumesc fetelor pt sfaturi . va pup

s eu am avut o relatie eu scorpion s el asemenea,e greu sa ajungi la inima lui,dar daca reusesti lucrul asta nu o s mai ieisi niciodata de acolo si va fi doar pentru tine,trebuie doar s fii cand calda cand rece s a n stie la ce sa astepte si o sa ai rezultate maxime!!!
bitutza
Postat pe 14 Septembrie 2010 21:29
hai mai ca scorpionii nu sunt asha groaznici...am avut o rel de 6 ani jumate cu un scorpion si ...a fost oribil, dar asta nu inseamna ca toti sunt la fel.....nu tb sa generalizam. daca intr-adevar vrei sa-l cuceresti, ai grija ce faci. sunt usor de cucerit, pt ca la inceput daca si el e interesat de tine iti arata, insa pe parcursul relatiei...si grija sa nu-l inseli si sa nu faci gelos, pt ca l-ai pierdut. scorpionii sunt f gelosi, f razbunatori si isi controleaza f bine sentimentele, nu poti intra in mintea unui scorpion, nush sunt f ciudati. inceputul conteaza f mult, arata-i ca esti interesata doar de el si nu-i da motive sa fie gelos.....bafta si...ai grija;)
Liz25
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:02
si ink ceva....de pastrat il pastrezi usor, trebuie sa-i arati ca esti doar pt el....insa ai grija, ti-am zis sunt f gelosi si f posesivi, iar gelozia asta ajunge sa fie absurda...totul tine de inceput, asha ca nu-i permite sa te schimbe, sa faca ce vrea din tine, pt ca acum accepti pt ca il iub, dar mai tz o sa regreti...prietenul meu nu ma lasa sa ma machez, sa merg cu fetele la cumparaturi, nici macar nr de tel nu ma lasa sa-l dau COLEGELOR, nu colegilor, de facultate, deci numai lucruri absurde si....apoi ma facea sa cred ca e vina mea...asadar, daca vezi cv "suspect" in comportamentul lui, nu accepta, fa-l sa inteleaga ca nu e normal si sa te accepte asha cum esti....pfff, sunt multe de povestit despre scorpioni, dar au si partile lor bune, fa-l sa te iubeasca si o sa faca tot posibilul sa te tina langa el.....
Liz25
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:12
si sotul meu e scorpion, e un tip foarte foarte calm, cu greu reusesti sa-l enervezi, foarte misterios, o fire carismatica cu mult umor, sensibil si foarte gelos atunci cand se simte amenintat, are un caracter puternic, este foarte iubitor si atent atunci cand iubeste cu adevarat. E un familist convins...un prieten in care poti avea incredere.

Ce nu-mi place la el: e o fire razbunatoare, in sensul ca atunci cand te astepti mai putin iti intoarce replica, ii place sa-ti plateasca cu aceeasi moneda si de multe ori cu greu reusec sa-mi dau seama ce ascunde si ce simte cu adevarat, dar niciodata nu ti-ar face rau voit.
aly_raz
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:19
da...scorpionii nu fac rau, dar lucru clar! nu uita niciodata atunci cand sunt raniti si chiar daca trec peste tot timpul exista "o data"cand o sa-ti remprospateze memoria.
un scorpion e bun ca prieten de suflet
ameno
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:09
Aham.. ia sa caut eu lista cu aia care m-au calcat pe bombeuri
anakin
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:28
le faci ceva rau?
garbo172990
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:32
Depinde ce intelegi tu prin rau

poate fi rau bine, sau bine rau
anakin
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:36
bai soro, cand incepi o relatie, sa-l intrebi pe ala in ce zodie este, si vezi ce spune, si atunci sa te mai gandesti si la ce ti se spune pe garbo si in functie de asta sa-ti cauti un iubit
nu mai inteleg voi astea care v-au cresctu o tzara tzatzele, gata, hai sa incep si eu o discutie, si culmea, numai porcarii
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:38
Si al meu sot e tot scorpion. Si e adevarat, caracterul seamana mult cu ceea ce scrie pe aici, dar , cat ar fi el de " dracos", eu sunt si mai si ( taur). Si niciodata nu las garda jos: el ataca, eu contaraatac, se supara , dar in 10 min isi revine si tot el cauta impacare. Niciodata nu am cedat si culmea, cica asta-i place cel mai mult la mine. Dar la capitolul"dragoste", este zodia pe care sigur o doresti langa tine. Suntem de aprox. 7 ani impreuna si inca exista dragoste si respect intre noi.Asa ca bafta multa!
anys_69
Postat pe 26 Octombrie 2010 09:25
cred ca chimia dintre o femeie taur si un barbat scorpion este magica .desi multe lupte se duc acolo se merita!!!
cum il cuceresti?fi sincera, sexy, incapatanata, loiala si cel mai important:invata sa ierti!
au un umor debordant.
magdabeauty
Postat pe 17 Noiembrie 2010 19:12
Un scorpion se cucereste destul de usor daca esti sincer/a. Scorpionilor le place sa filterze si de cele mai multe ori adrenalina ai impinge pe terenuri minate...dar daca reusesti sa-i atragi atentia...atunci esti cu un pas inainte...iar daca poti sa-i faci fatza in "pat " esti jumatate in viata lui....Daca apuca sa se indragosteasca de tine atunci e al tau / a ta pt totdeauna. In relatie sunt foarte credinciosi si nu calca stramb atata timp cit ai raspunzi cu aceeasi moneda. Surprindel-l cu fel de fel de "nimicuri"...imbracate sumar....stii tu ..chestii deastea de dormitor...pt ca in general acolo e locul preferat al scorpionului. Ai plac mult calatoriile, asa ca n ezita sa-l duci in excursii. Mare parte dintre scorpioni au inclinatie spre arta, istorie etc..Nu incerca sa-l domini sau sa-l controlezi si iti va spune singur tot.Cand apare o cearta...raspunde-i cu aceasi voce...pt ca daca are cu cine sa se certe..dupa scurt timp ai trece...dar daca nu are cu cine sa se certe ..atunci devine pisalog pe acelasi subiect..zile-n sir. E..romantic ..dar nu prea...e mai mult vulcanic....Nu-l insela ca ai sa regreti amarnic...Sunt razbunatori si "te arde"cind ti-e lumea mai draga. In rest depinde si de horoscopul pesonalizat al fiecarui scorpion.Nu toti scorpionii au exact acelasi caracter.... Ceea ce ti-am scris e asa in mare descris. Bafta multa. Semnat: "o scorpionca indracita"
amirascristina
Postat pe 11 Februarie 2011 09:17
Si eu am o relatie cu un scorpion de 5 luni ,la inceput a fost foarteeee bine acum ....si acum e bine dar eu ca varsator as vrea mai mult de la el ....e alintat cateodata ,incapatanat,calm chiar ft calm spre deosebire de mine ,in pat ...e vulcanic ii place mai mult sexul decat dragostea ...;)),eu am ajuns la sufletul lui pot sa zic cu mana pe inima ca el ma iubeste ....si exact asa am fost cand calda cand rece l-am inebunit de cap ..o spune si el acum sunt nervoasa acum rad acum plang dar el ma intelege,imi da dreptate e un om foarte bun si face tot posibilul sa fie bine chiar sa schimbe unele lucruri la el.....si inca ceva nu iti arata prea mult ca te iubeste ...iubirea lui e pur si simplu ca e langa tine ca te saruta ca te tine in brate si ca iti spune asta ....in schib ti-ar da orice din ce este a lui ... si multe altele...e complicat /////dar sper sa reusim ;)
garbo212450
Postat pe 4 Iulie 2011 22:39
de ce s-ar juca un scorpion o perioada lunga de timp cu cineva? chiar este interesat de acea persoana sau doar de distarctie,ca se plictiseste? cand se supara, cand revine, eu cand calda, cand rece si niciodata nu ajungem la un punct fix. ciudat e ca e f greu impreuna, dar si mai greu despartiti.
magdabeauty
Postat pe 6 Iulie 2011 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Taur-Barbatul Pesti 19 De la: Thya 20 Mai 2012 09:16
Ea fecioara - El taur 24 De la: garbo_7774 4 Martie 2013 17:40
anul 2012-Sfarsitul sau un nou inceput 20 De la: garbo158123 26 Aprilie 2011 12:26
oea fecioara si el balanta 3 De la: demetra 5 Iulie 2011 10:13
Leoaica & Barbatul Fecioara 1 De la: DaMarkus09 3 Decembrie 2008 02:09
Setari Cookie-uri