Atentie la munca la domiciliu

Dragelor,
Deschid acest topic ca un avertisment pentru amatorii de munca la domiciliu.
Eu am fost una dintre pagubitele unei firme fantoma SC INFO JOBS SRL care promitea castiguri enorme contra diverselor munci la domiciliu.
vreau sa zic ca am ales domeniul in care sa le fac lor publicitate, eu am investit cam 350 RON, le-am atras aproximativ 150 potentiali clienti, si nu am vazut nici un ban.
Am auzit de la alte persoane care au facut lucru manual (insirat margele, confectionat plicuri si felicitari) care tot asa, au facut prima tura de proba si nu au vazut nici un ban!

Oamenii astia se folosesc de munca ta si nu vezi un leut!

Doresc sa va atentionati toate cunsotintele, prietenii, rudele sa nu cada in plasa.
vreau sa le fac publicitate negativa acestor omanei, pentru ca am vazut ca le respund anunturilor mai ales oameni simpli de la sat, someri, oameni cu situatii materiale critice, oameni care ar dori sa obtina un ban, muncind cinstit acasa.

Va rog sa postati daca ati avut experiente similare sau daca cunaosteti pe cineva in cauza si ahideti ca impreuna sa punem capat acestei hotii numita MUNCA LA DOMICILIU!!!!
pisicuta_trista
Postat pe 19 August 2009 16:10
iote la ea! macar te-ai convins in sfarsit ca aia e o tzeapa mare de tot?

ca eu tare cred ca erai ultima din lumea asta care a mai pus botul la asa ceva
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:13
buna thor!...
nazirra
Postat pe 19 August 2009 16:19
sal'tare! ce, mi-ati dus lipsa?
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:21
n-ai sughitat?
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:23
jawohl!!!!!!!
clar ca da....!!!!!!!!sti cum e rau cu rau ....
da mai rau fara!!!
nazirra
Postat pe 19 August 2009 16:23
corinutzo, niet!
nazirro, bravo, mami! achiesez!

da' am vazut o fatza noua prin zona, care cam cere o urecheala zdravana
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:25
pai am apucat pe toate cararile pacatoase, fara indrumarea matale, thor, taica
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:25
iooiii, corinutzo!
ia zi matale tot, da' tot, stii cum? servicii complete de spovedanie intru slava domnului Thor
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:27
o venit thorel,cu forte proaspete noh fetelor..pe ei(cei care v-or sup )
LILO
Postat pe 19 August 2009 16:28
lilooo! credeam ca zici "pe el, pe mama lui!"

haidi, bre, cine v-o suparat acilishea? ca-s numa' copii cuminti din cate vad eu! si cam prostuti unii, ca de obicei
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:30
pisicuta trista!!!!o da! marea pacaleala cu munca la domiciliu! parca ar fi vlad tepes invizibil..tepe!!!!tepe!!!!! si iar tepe!!!!!!!!
LILO
Postat pe 19 August 2009 16:30
taica Thor, am dat-o-n palaria mea de examinare
da-mi iertarea, te rog
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:30
mde!!!!!!!!ce sa i faci !!la toti ni i greu!!!!!!!
nazirra
Postat pe 19 August 2009 16:31
thorele..vb aceea prosti da (nu chiar asa)multi (sic)
LILO
Postat pe 19 August 2009 16:32
corinutzo, dezvolta. zi ce s-a intamplat! dupe aia, mai vedem ce si cum cu iertarea...
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:32
nu dezvolt - da recunosc - i-o de vina - marturisesc
cate matanii fac?
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:34
Lilo - nu-s asa de multi cati par a fi...
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:35
mai eu zic....ca si cu munca bine organizata poti sa iesi in pierdere...nu numai la domiciliu...hai ca am o intreaga teorie de spre asta, nu vreau sa dezvolt aici, dar... este clar ca in romanica nu prea e bine sa mergi pe idei neverificate temeinic inainte!
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 16:36
corinutzo, data aviatoare can' mai dai examenu' auto, ia un coniac dublu inainte, sa-ti faci coraj, mami!

oaliuuu, n-o lua de buna, ca mai patesti si matale o teapa ca fatuca asta de a deschis topicu'
Thor
Postat pe 19 August 2009 16:37
ei, nu ca acum trebuie sa iau o pauza mai lunga - de', dosar nou... ma tratez pana atunci
lady_corina
Postat pe 19 August 2009 16:40
thorr nu tia fost dor de mine, ca mie tare dor mia fost de tine, unde te_ai ascuns,sau ai fost pedepsit?
yanyacharberet
Postat pe 19 August 2009 16:44
ma scuzati, inseamna ca eu chiar am fost ultima care a aflat de asa ceva...
of, imi pare rau, dar credeti-ma ca mai sunt inca muuuuuulti care nu stiu, de-aia am postat pe fortum, macar sa mai salvam alti oameni de la pacaleli
pisicuta_trista
Postat pe 20 August 2009 19:07
..io n/am pierdut decat vreo 38 de roni...mi/am pus problema ca s/ar putea sa iau teapa si mi/am zis ca macar sa nu fie prea mult...daca o fi sa fia asha...si asha a fost...acuma pentru 38 de roni...nu mi/a venit sa pierd o zi intreaga sa ma duc peste aia...ca aveam si o adresa a firmei de intermediere intre asa/zisul angajator...sau colaborator...ce mortii lui era si amatorii...de tzepe....ca i/am sunat si mi/au zis ca nu aveau decat adresa de e/mail a persoanei respective..ca nu au nr de tel. prostii..../niste tepari...e vb. de o alta firma decat cea despre care vb. tu...io nu am auzit de vreo firma serioasa...or fi...da io nu am dat de nici una.
garbo055472
Postat pe 20 Decembrie 2009 12:00
472...luasi tu coniacul ala de-l recomanda thor panterei???
tutankhamon
Postat pe 20 Decembrie 2009 12:22
buna
ai perfecta dreptate in tot ce spui dar trebuie sa stie lumea ca exista si joburi serioase care se pot face de la domiciliu
daca vrei detalii contacteaza-ma pe mail crina.maria2008@gmail.com si iti spun despre ce e vorba

e valabil pt oricine doreste un ban in plus
oportunitate extrem de serioasa
adycryna
Postat pe 2 Iunie 2010 18:06
De la: adycryna, la data 2010-06-02 18:06:37buna
ai perfecta dreptate in tot ce spui dar trebuie sa stie lumea ca exista si joburi serioase care se pot face de la domiciliu
daca vrei detalii contacteaza-ma pe mail crina.maria2008@gmail.com si iti spun despre ce e vorba

e valabil pt oricine doreste un ban in plus
oportunitate extrem de serioasa
mai multe detalii se poate? In ce domeniu? Daca tot este ceva sesios nu vad de ce nu ai da mai multe detalii aici..
Violeta_Gabriela
Postat pe 5 Iulie 2010 09:42
in ziua de azi seriozitatea e mai scumpa decat tot aurul din lume si e o bijuterie rara
giul1a
Postat pe 5 Iulie 2010 12:23
Buna, as vrea sa stiu daca exista totusi ceva serios ? Ajutati-ma va rog sa nu i-au teapa !
m4monik
Postat pe 11 Ianuarie 2011 18:02
MA BUcUR ENORM PENTRU ACEEA DINTRE VOI CARE AU DESCHIS OCHII INNAINTE DE TERMEN! AVETI MARE GRIJA PE MAI DEPARTE, SI RETINETI UN ASPECT! NUMAI PRIN MUNCA VETI IZBANDI!!!
Lili_Elena_Gheorghe_1
Postat pe 23 Aprilie 2012 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde v-ar place sa lucrati?....la privat sau la stat? 20 De la: caleidoscop 16 Septembrie 2014 09:21
CURS FORMARE INTERVENTII COGNITIV-COMPORTAMENTALE: 16 - 18 OCT. 2009. 2 De la: kyra 11 Septembrie 2009 14:52
inca se discuta ...... 1 De la: Alexxandra 1 Martie 2010 16:10
Valorifică-ţi calităţile şi resursele! 13 De la: Simone_Larriviere 25 Iunie 2013 14:38
concediu medical de durata mai lunga 8 De la: sile67 28 Noiembrie 2010 19:53
Setari Cookie-uri