westie

Buna, tuturor forumistilor !
Am o mare, mare rugaminte, daca ma poate ajuta cineva cu un sfat : am un westie de 10 luni si am descoperit o problema la piciorul din spate, ii "fuge" rotula - nu stiu denumirea medicala - daca ma puteti indruma catre un doctor vet foarte bun...stiu ca se poate rezolva prin operatie, dar este foarte invaziva si exista riscul de a se fisura incheietura. Poate o mai fi si alta solutie, nu stiu....
Daca s-a confruntat cineva - care are catelus de talie mica - cu astfel de situatie si ma poate indruma....eu multumesc foarte mult, oricum.
Va doresc o zi cu multe, multe bucurii.
Las si e-mailul meu: ro.mirela@yahoo.com. Multumesc !!!
SelenaM
Postat pe 18 August 2009 10:46
displazie de sold... nu se prea vindeca, ti-au vandut un caine cu defect... e o afectiune cauzata de incrucisari intre rude apropiate, mai rar la rase mici, da' nu imposibil...

zambil
Postat pe 18 August 2009 11:12
Da stiu, m-am gandit ca imperecheaza intre rude, dragii nostri crescatori - si apar defecte genetice. Dar daca problema este de rotula - asa se chiama "displazie de sold" ? Eu am auzit si de asta, dar credeam ca este ceva de sus, din coloana cumva...
Ce ar fi de facut ? Este atat de mic....
Multumesc mult de tot pentru interventia ta , zambil !
SelenaM
Postat pe 18 August 2009 11:32
Am si eu un catelus westie...si nu stiu de ce ii se ingalbeneste blanita,i se face aproape roscata in jurul labutelor,la gurita si la burtica! ce poate fi???
tamaruka
Postat pe 24 Ianuarie 2011 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia capricorn / barbatul scorpion 6 De la: dragos2012 21 Iulie 2011 18:35
eu leu el scorpion 21 De la: quasaria 13 Ianuarie 2010 07:18
iubire 145 De la: garbo180406 5 August 2012 00:38
Zodii pentru fiecare zi de nastere--zodia BERBEC 30 De la: raul27 6 Iunie 2009 14:36
westie 4 De la: tamaruka 24 Ianuarie 2011 20:25
Setari Cookie-uri