Increderea in sine.

Ce facem atunci cand dupa un esec sau doar din cauza faptului ca trecem printr-o perioada mai proasta increderea in sine e la pamant? Si mai rau, chiar atunci cand ai nevoie sa fii cu moralul ridicat? Sfaturi? Poate stiti voi...?
mss_x_8
Postat pe 11 Iulie 2009 05:21
Eu personal nu mi-am pierdut niciodata increderea in mine ca sunt asa, o fire mai optimista, dar din cite am citit pe forumul asta cica o schimbare de look ar ajuta, o schimbare in viata ta (servici, casa, vacanta, tabieturi) sa vezi niste filme comice (pot sa-ti recomand eu citeva) sa citesti o carte buna, si nu in ultimul rind:
Bine ai venit pe Gorbo, locul unde tristetile dispar, grijile se voalatizeaza, incrderea in sine creste si-ti faci muuulti amici de care nu scapi cu una cu doua.
Parol!
Aemulus
Postat pe 11 Iulie 2009 05:29
Stii tu mai bine Micule ...despre prieteni scaieti
blanca
Postat pe 11 Iulie 2009 08:10
bebe, eu am remarcat cat de nasol ma simt cu moralul la pamant si l-am ridicat pur si simplu. am gandit ca nu-mi foloseste la nimic sa ma simt rau si am schimbat starea. sigur ca am reusit dupa multe incercari. dar am reusit.
sa stii ca ai voie si sa nu ai incredere in tine, temporar. nu-ti tine nimeni socoteala. esential este sa nu te adancesti in stare si sa nu te lasi doborata de ceilalti.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 08:25
Giani, eu te iubesc pe tine fata. Hai sus fruntea. Nimic nu poate fi atat de rau incat sa nu dovedesti.
Micass
Postat pe 11 Iulie 2009 08:28
pai...sfaturi...perioada mai proasta...e clar ca pe moment debusoleaza nitel, dar nu-i bai...eu nu-nteleg cum ati vrea voi cand vi se petrece un eveniment mai mult sau mai putin nefericit, sa fiti in plina forma...consumati-va...cu masura...tristetea...but, pana la un punct...apoi, capu' sus si schimbare de perspective, intr-un sens sau altu'...joc de glezna si de la capat...viata asta-i asa de in tam-tam incat cum naiba ati vrea doar lapte si miere...lasa domn'le si ceva ploi...chiar furtuni...ideea-i sa iesi din ele...cu capu' sus si mai puternic decat inainte...
mia79x
Postat pe 11 Iulie 2009 08:30
micass, si eu te iubesc.
stiti, am citit atata psihologie aplicata pana mi s-a acrit. dar am inteles un lucru important: este firesc sa avem si perioade nasoale, avem si dreptul. asta ne face oameni. cine vrea sa se robotizeze se poate duce sa-si faca lobotomie.
si mai stim, deja, cu totii ca realitatea este perceptia noastra despre realitate. cat avem de jelit chiar trebuie sa jelim. dar -iar- trebuie sa terminam cu jelitul la un moment dat.
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 08:39
Va multumesc...acum sunt mai bine...maine am un concurs unde trebuie sa zambesc si sa am incredere in mine...sper k voi reusi..oricum toate trec asa k mai bine ar trece acum dekt mai tarziu...ms again :*
mss_x_8
Postat pe 11 Iulie 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intortocheatele cai ale viatii 69 De la: ANTA 11 Septembrie 2009 17:33
pastila impotriva jocurilor de noroc 2 De la: fleurdelis 17 Martie 2010 06:14
......ce sa fac.....????? 2 De la: Strumfette 23 Februarie 2009 13:21
IERTINDUT-TE PE TINE POTI IERTA SI PE ALTII 3 De la: anaROBERT 24 Aprilie 2011 00:47
eUniversum- Consiliere in probleme de dragoste si parteneriat,tarot,clarviziune,cartomantie,profetii etc 1 De la: eUniversum 12 Decembrie 2011 16:24
Setari Cookie-uri