Apel catre cei din zodia BALANTA

Buna! Sunt noua pe acest forum si am mare nevoie de ajutor. Va rog mult...daca se poate. Sunt interesata sa aflu mai ales parerile celor din zodia balanta, poate asa o sa inteleg si eu mai bine acasta zodie si mai ales ce se intampla in viata mea. Pe scurt, persoana de care sunt indragostita este in balanta. Dar situatia este mult mai complicata, eu fiind casatorita de 3 ani, si am o relatie cu balanta de un an jumatate fiind si colegi de birou. Situatia a devenit infernala, pt ca eu de cate ori am vrut sa divortez, iubitul meu s-a retras, mi-a cerut pauza. Este si el foarte indragostit, nu are o alta relatie, am petrecut momente unice impreuna, la el acasa ma simt ca la mine acasa.I-am spus de multe ori ca vreau sa incetam, sa ne vedem fiecare de viata noastra, este de acord pe moment, dar tot timpul se intoarce si ma face sa-mi pierd mintile. Nu este de acord sa divortez, dar nici nu renunta. Poate puteti voi sa ma ajutati macar sa inteleg ce se intampla, sa pot sa-mi continui si eu viata intr-un fel sau altul...Multumesc anticipat celor care vor avea macar rabdarea sa citeasca ce am scris.
coldweather
Postat pe 7 Iulie 2009 21:43
pai balanta ala poate fi din oricare zodie!
daca prinde bucatica potrivita, si ramane si cu sotia, trasaturile zodiacale chiar nu au nici o legatura.
ia mai gandeste-te la ce ti se intampla, ce faci cu viata ta, si lasa stelele naibii, ca-s departe rau
pik_nik
Postat pe 7 Iulie 2009 22:57
cred ca am incurcat un pic situatia, da' ideea ramane. ba mai mult chiar!
daca el poate sa faca sex cu tine, si altul sa-ti cumpere fustitzele, cum sa strici o asemenea situatie???
pik_nik
Postat pe 7 Iulie 2009 22:59
nu au legatura zodiile cu lasitatea unui barbat...cu rusinea de a iubi o femeie, de a-si recunoaste sentimentele....iar barbatul balanta este in esenta un oscilant...asemeni cantarului.....asa ca nu poti pune baza in el.....
tutankhamon
Postat pe 7 Iulie 2009 23:00
cuvantul " fraiera" iti spune ceva ?

bre fata, se iese dintr-o relatie cand nu te mai simti bine in ea, nu pentru X-ulescu..
kyra
Postat pe 7 Iulie 2009 23:07
no 22304, nu te supara ca-ti spun dar asta nu e problema reala. daca citesti pe toate topicurile tembele, vei vedea clar ce avem de zis despre duplicitate, amagiri et comp: VALEA!
ce-i asta fratilor? lumea poate trai doar cu bambiliciul maxim in viata de zi cu zi?!
gianiblue
Postat pe 7 Iulie 2009 23:13
revin si spun : nu stiu cum Universul le da exact alora care nu au nevoie...
gianiblue
Postat pe 7 Iulie 2009 23:14
Relatia mea cu sotul-aproape ca nu mai exista. Nu a mers bine niciodata dar probabil nu am avut destul curaj sa renunt.Nu suntem compatibili din nici un punct de vedere. Si totusi l-am iubit...sau nevoia de a fi cu cineva, nici eu nu mai stiu. O persoana total nepotrivita pentru mine.
coldweather
Postat pe 7 Iulie 2009 23:22
mda... asa zic toti cand dau de altcineva...
gianiblue
Postat pe 7 Iulie 2009 23:25
Buna.
Sfatul meu... Impaca-te cu sotul tau si renunta la colegul de servici cat mai repede daca poti.
Sunt impreuna de 2 ani si jumatate cu un tip din zodia balantei.
Nu vrea sa divortezi de sotul tau pentru ca intotdeauna va dori ceva nou, adica o alta fata. Renunta cat mai poti.
Eu sufar mult din cauza a ceea ce-mi face. Cand incerc sa fiu cu altcineva, sa-mi vad de viata mea, atunci vine spasit sa ne impacam. Renunta....
garbo020663
Postat pe 5 Iulie 2010 20:32
Ac um fa si tu asta. Daca poti.
Doara
Postat pe 5 Iulie 2010 21:18
draga doamna,femeie,
de ce te.ai aventurat intr-o relatie la doar 1 an si jumatate dupa casatorie??? nu ti se pare cam putin? de ce te.ai mai casatorit??? 'iubitul tau' este doar o evadare... iti ofera ce nu iti ofera sotul tau... dar gandeste.te bine pe cine iubesti mai mult si cine te iubeste? cred ca sotul tau ar fi foarte dezamagit stiind ca femeia sa dupa 3 ani de mariaj este deja "plictisita" (si gandeste.te foarte bine: barbatilor le este teama de responsabilitati... si totusi acest om a decis ca vrea sa.si imparta viata cu tine).
cu sinceritate,
cineva.
garbo031957
Postat pe 6 Iulie 2010 00:22
Buna seara..si eu m-am legat la cap tot cu o balanta,relatie ca a ta...i-am dat frumos papuceii a revenit,iar i-am dat papuceii iar a revenit,asa fac sunt indecise si nu esti singura care se plange de balante,fugi de el cat poti!!!!!!!!!!!nu vrea sa divorteze,daca ai fi vrut ar fi facut-o pana acum,dar inseamna ca tu ai ramas tot pe locul 2,mai gandeste-te nu-ti lasa sotul pt...... Noroc si curaj ,rupe relatia.
devi
Postat pe 13 Iulie 2010 00:13
Impacate cu sotul tau.Nu mai sta pe ginduri.La balanta acum e soare peste 5 minute tuna si fulgera.Eu am fost intr-o relatie cu un barbat balanta 2 ani si jumatate mai aveam putin pina la nunta dar a plecat dupa o alta fata si nici cu acea nu a ramas.E nehotarit sau poate las .Fugi cit mai ai timp.
garbo164606
Postat pe 28 Octombrie 2010 10:43
cum faci un baiat fecioara sa iubeasca o fata balanta????sa fie mai deschis pe plan sentimental cu ea????am nevoie urgent de un sfat,va rog!
garbo087573
Postat pe 6 Decembrie 2010 16:54
buna incerc sa iti ofer un sfat o rezolvare la intrebare si eu sint balanta ,poti citi horoscopul zodiei balantele sint foarte sensibile romantice si nehotarite nu e si felul meu de a fi probabil fiind faptul ca am ascendent in alta zodie dar balantele sint f nehotarite pina ia o decizie te plictisesti nu le place sa ii iei repede ca dau inapoi ca racul lasal pe el sa ia decizia de a fii sau nu impreuna dar citeste zodiacul si te vei convinge cum sint balantele
garbo057096
Postat pe 10 Decembrie 2010 04:25
femeia balanta , daca e iubita, ti-e fidela pana la moarte......nu minti si nu incerca sa pari ceea ce nu esti.....cand descopera....nu te iarta!!!!!! barbatul fecioara.....ii ofera multa raceala, asa ca......
sufletel70
Postat pe 10 Ianuarie 2011 19:14
Si pana la urma,ce-ai facut draga?Cu cine ai ramas?Poate ne spui si noua,pentru ca ne framantam degeaba,din anul 2009.
garbo134945
Postat pe 21 Martie 2011 18:11
merge pe cinci ani de casnicie
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 18:15

A facut un copil,nu stia al cui este,au parasit-o amandoi si acum se tine cu unu'insurat,care-i promite ca-si lasa nevasta,da'ea nu prea-l crede,caci el e din zodia pesti si astia-s cam alunecosi,dupa cum a aflat ea intreband pe alt forum.
Ufff,respirati !!!
tatoo
Postat pe 21 Martie 2011 18:25
tatoo, m-ai strigat?
ufishor
Postat pe 21 Martie 2011 18:30
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 18:34
De la: ufishor, la data 2011-03-21 18:30:24tatoo, m-ai strigat?


Da,dar fara voce,numa'cu sufletul...
Daca tu ai auzit strigatul meu mut...ceva,ceva se intampla...
tatoo
Postat pe 21 Martie 2011 18:37
da mai.....
plus ca de vreo doua zile ma maimutaresc, ceva de groaza!
ufishor
Postat pe 21 Martie 2011 18:44
Ufi... dar schimba si tu avatarul .... baga si tu o maimutica cu ochii patrunzatori
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 18:48
Cri, ti-am indeplinit dorinta....cand s-o vedea...sper sa ma placi!
si tu, tatoo
ufishor
Postat pe 21 Martie 2011 18:57
hai ... daca sunteti cuminti .. va las sa dansati in jurul focului
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 19:01
da` daca ne-ncingem, schimbi si tu avatarul!
ufishor
Postat pe 21 Martie 2011 19:03
ufi... o sa vedem maimutica maine... pana se schimba avatarul
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 19:04
pai nu am un foc mai mare
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia pesti barbatul berbec 4 De la: si_totusi 2 August 2010 11:14
eu scorpion el fecioara 6 De la: garbo268603 26 Martie 2012 13:13
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia RAC 4 De la: rafy_shady 10 Iulie 2009 12:32
nepasare 2 De la: Micass 12 Iulie 2009 10:00
ea varsator iar eu fecioara 5 De la: licurici83 12 Aprilie 2012 08:49
Setari Cookie-uri