produse nu skin si pharmanex

De la: redfire, la data 2009-07-28 16:07:49ca ce am uitat sa precizez;

da, investesti 1000 euro in tine.

eu m-am gandit asa; decat sa dau banii pe un we la mare, sau pe haine si pantofi, mai bine investesc in produse cosmetice si nutritive.


cat de tare!!!

cu alte cuvinte, decat sa te bucuri de viata ai preferat sa devii conserva! Cu adevarat nu mai ai nevoie de haine
gretta
Postat pe 7 Iulie 2011 13:29
De la: ameno, la data 2011-01-26 09:55:21Acolo la voi, in secta, aveti bonus si spalrea de creier


Corect.

Nu am cazut niciodata in plasa unui sistem MLM.Tot ceea cea altlii au descoperit de-a lungul anilor luand teapa, am intuit perfect de pe vremea Amway-ului. Ceea ce la inceput doar am intuit, cu timpul am inteles si dupa alt timp mi s-a demonstrat, dupa alt timp am inteles si mai mult, dupa alt timp am descoperit si alte fatete ale acestui fenomen, iar in ultima faza, dincolo de care nu mi se pare ca mai e ceva de inteles, am descoperit si cum se face ca oameni intregi la cap si destepti ajung sa cada totusi in plasa acestui sistem: datorita tot tehnologiei. Da, da, acesti capi din varfuri de sisteme detin tehnologii foarte bune. Unele de prostit pe fata, altele pe la spate.

De ex. minunatul aparat care iti masoara nivelul de antioxidanti este tehnologia de prostit pe fata (care nici macar nu e performanta, de exemplu cu un SCIO iti poti masura absolut orice!!!), iar tehnologia pe care o au ei in dotare in salile in care se aduna, este intradevar performanta, dar asta nu mai e la vedere. Sunt aparate care emit frecvente care au darul prima data de a spala creiere, dupa care le imprima cu ce vor ei.

Asa se face ca poti sa te intalnesti cu prietenul tau transformat peste noapte.
Initiatorii oricarul sistem MLM au in primul rand in dotare astfel de tehnologii. De la inceput. Pentru ca sunt bogati, foarte bogati, de la inceput. De fapt toate marile sisteme MLM sunt facute de oameni foarte foarte bogati. Si pana la sfarsit tot ei raman bogati, mai bogati decat la inceput.

Am intrat sa citesc despre Nu Skin deoarece de curand m-am intanit cu o persoana pe care o stiam ca fiind normala, echilibrata si despteapta si pe care am gasit-o transformata complet, pronuntand la 2 fraze pe bine-cunoscututl "extraordinar", chiar si cand nu avea ce cauta acolo, extrem de euforica atunci cand vorbea de Nu Skin, complet lipsita de logica in rest, extrem de incordata pe tot parcursul discutiei, discutie a carei tema era Nu Skin si bineinteles racolarea mea. Cu mila, o indemnam din cand in cand sa se relaxeze, daca nu eram eu sa ii mai echilibrez respiratia, probabil facea un atac de cord, incercand sa ma convinga la un mod atat de agresiv incat uita sa si respire.

Spunea cineva mai sus ca cei pro Nu Skin care posteaza pe aici, dau copy paste, vorbesc citand pe altii. Din pacate nu este asa. Creierul lor a fost spalat, nu mai au in creier decat ceea ce li s-a imprimat. Si s-a imprimat la toti la fel.

Cel mai sanatos este sa stai departe de orice sistem MLM. Sunt toate la fel, functioneaza pe aceleasi principii, sunt tunuri pe care le dau niste oameni bogati. Si apropo de persoanele prinse in plasa asta care se considera "open minded", ca americanii, nu ca noi......de ce nu plecati voi in America, acolo unde va puteti aprecia unii pe altii ca de la open-minded la open -minded person, de ce stati pe aici sa ne improscam unii pe altii cu noroi? De ce va mocirliti intre oameni cu gandire ingusta cand spuneti ca aveti castiguri care v-ar permite sa traiti mai rafinat si mai manierat si mai regeste decat am vazut noi "astilalti" vreodata? Mai aveti de prostit pe cate cineva pe aici si asta va retine? Sau nu aveti bani sa plecati?.... sa plecati cu catel, cu purcel, cu motan, bunica si copil in America? Cum nu aveti bani? Nu strangeti voi mii de euro la ciorap de la luna la luna? Lasati mai natia asta in pace, ca e destul de saracita, nu va mai tepuiti compatriotii pentru profitul nu stiu caror americani, aveti un pic de bun simt sa recunoasteti ca v-ati lasat tepuiti si nu cautati sa ii tepuiti si voi pe altii, ca de castigat oricum nu veti castiga nimic.

Ma bucur ca am vazut ca sunt multe persoane care stiu sa investeasca 1000 de euro cu adevarat in propria persoana.
Nu skin, ca orice sistem MLM, te invata sa jupoi de pe tine 1000 de euro, pentru nimic.

Bafta si intelepciune in continuare celor care au stiut sa se fereasca, rusine celor care ajung sa isi minta si apropiatii in incercarea lor disperata de a-si recupera macar o parte din banii pierduti.

Si atentie la ce intruniri mergeti....Tehnologia de astazi e foarte avansata si stim cu totii. Iar aparate de spalat creiere nu se folosesc numai in MLM. Daca mai mult de 3 perosane apropiate va spun ca ganditi ciudat sau nu prea mai ganditi dupa ce ati fost la nu stiu ce intrunire sau ceva de genul (loc in care se aduna mase de oameni), credeti acele cateva persoane apropiate si nu va luati dupa fluturasul proaspat revelat, mai aurit dacat cei mai auriti fluturasi, care vi s-a aratat la intrunire...


gretta
Postat pe 7 Iulie 2011 16:46
Salut poti detalia partea cu spalatul creierelor, e din auzite sau stii tu ceva? Macar un exemplu daca ai. In rest ai dreptate cu ceea ce ai scris, sunt de acord.
Techno_Astra
Postat pe 13 Iulie 2011 17:19
Nu Skin a creat peste 700 de milionari in $

ADEVARAT sau FALS ? (va rog argumentati)

ADEVARAT:
http://youtu.be/A-SLSygh_FI
faptesaupareri
Postat pe 24 Decembrie 2011 15:47
am o gramada de cunostinte in sisteme MLM, si ce ma oripileaza profund este ca au comportament de sectanti. Toti. Si textele sint trase la xerox: ce fericire sublima ca a dat peste reteaua X, ca vai de sufletul tau ca muncesti intr-un job, in loc sa fii "om de afaceri independent si sa muncesti pentru tine", ca "nu pierzi nimic", niste discounturi pentru distribuitori care evidentiza, de fapt, cit de umflate cu pompa sint preturile pentru consumator... Trebuie sa fii timpit sa nu iti dai seama ca, daca agentul de vinzari are 40% discount, costurile reale de productie si distributie a "miracolelor" sint insignifiante fata de cit platesti tu. Si atunci, unde e value for money?!

Asa ca abordarea este, in primu rind, gresita. Si asta o stie oricine are un minimum de training comercial. In primul rind, trebuie sa iti definesti targetul exact. Ce drak vrei sa faca saracul ala din fata ta?
Sa consume sau sa vinda?
Pentru ca, daca e consumator, nu folosesti "succesul de business" fara sa ii creezi suspiciuni. Iar daca l-ai targetat ca parte din reteaua ta, nu il pui sa cumpere de 1000 de euro ca lasa, daca nu le vinde, oricum le foloseste el.... Adia oricum, da-le dreak, ca se pot folosi la gramada, nu conteaza ca ai tu nevoie de ele sau nu. Si atunci, cum e cu beneficiile alea personalizate?!

E ca si cum i-ai baga unuia pe git o tona de struguri, ca lasa, daca nu ii vinzi ii maninci tu. Si daca nu poti sa ii maninci, te straduiesti.

Specificul retelelor MLM se bazeaza pe disperarea bietilor oameni. Nu ai cum sa o iei de pe strada p una care e croitoreasa si sa o faci om de vinzari peste noapte. Oricit ar vrea ea, saraca, tot penibila ajunge sa fie. Si ea, si firma, si produsele "premium" pe care le reprezinta.
Poate unele chiar sint bune. Dar in mod cert sint promovate in mod dobitoc.
quasaria
Postat pe 24 Decembrie 2011 17:58
In 2010 - companiile de vanzari directe au realizat peste 125 miliarde de $ in venituri, in 150 de tari.
Peste 75 de milioane de femei si barbati sunt implicati in aceste sisteme.

ADEVARAT:
http://www.scribd.com/doc/59307044/Wall-Street-Journal-Direct-Selling-News-2011-The-Ultimate-Social-Business-Model

faptesaupareri
Postat pe 24 Decembrie 2011 18:13
in ce mod sint "implicati" discutam aici... Ca si daca imi fura cineva portofelul sau ma prosteste sa i-l dau, sint implicata in faptul ca a realizat venituri.
quasaria
Postat pe 24 Decembrie 2011 22:46
De la: garbo162156, la data 2010-07-08 12:43:31buna!
am cateva intrebari catre cei care au reusit in aceasta afacere si castiga atat de bine :
1. de ce nu am fost invitat intr-un birou ci intr-o cafenea antunci cand mi s-a prezentat afacerea aceasta ? nu-si permit sa inchirieze un birou, chiar cu ora?
2. de ce mi-am platit singur sucul pe care l-am comamdat ? nu-si permit sa ofere un suc?
3. de ce mi-am platit scanarea biofotonica? nu-si permit sa ofere o prima scanare gratuita? sunt chiar asa grabiti sa devina milionari incat alearga dupa fiecare 20 de lei?
4. de ce nu mi s-a eliberat un bon fiscal pt. acei 20 lei daca totul e transparent si ca la carte?
5. de ce trebuie sa cumpar un anumit pachet de produse de 1000 euro pentru a putea ca ulterior sa distribui alte produse decat cele cuprinse in acest pachet?
6. de ce sunt conditionat de racolarea a cel putin inca 3 persoane care sa cumpere acel pachet de 1000 euro?
7. de ce nu s-ar comercializa aceste produse prin reteaua de farmacii?
8. chiar nu e o schema piramidala? si ultimii intrati cum isi vor primi comisioanele daca nu gasesc noi "parteneri"? comparatia cu organigrama unei companii este aberanta. de cate ori a trebuit femeia de serviciu sa angajeze pe altcineva in companie pentru a-si lua salariul? de cate ori directorul general si-a luat comision din salariul femeii de serviciu?

raspundeti !

parerea mea e ca sistemul se bazeaza pe efectul de halou, cam la fel ca alba-neagra. incearca sa hipnotizeze. cei care mi-au oferit sansa intrarii in aceasta afacere imi vorbeau despre oportunitatea unei trai idilic. cred chiar ca am observat si o mica aura la un moment dat.
ca afacerea merge bine pentru unii, este mai mult decat evident. dar daca n-ai intrare in cercuri de persoane cu dare de mana, trebuie sa ai un anumit caracter penru a momi altfel de persoane sa cumpere cu 1000 euro cioara de pe gard.


Poate e tarziu (dar acum am intrat pe acest forum) si voi incerca sa-ti raspund la intrebari
1. pentru a vedea ca nu ai nevoie de investitii suplimentare atunci cand vei incepe si tu. Daca te-ar fi invitat intr-un birou, te-ai fi gandit ca e nevoie sa iti inchiriezi dupa incepere si tu un birou si deci ai avea cheltuieli suplimentare foarte mari.
2. Aici nu am un raspuns. Fiecare procedeaza cum crede cu invitatul lui. Probabil pt ca ai dat impresia ca nu te intereseaza afacerea si in acest caz nu avea rost "sa investeasa" ceva suplimentar in tine. (Gandeste-te ca ai fost invitata sa faci o afacere, trebuie sa se vada ca iti doresti si tu, nu ai fost invitata la intalnire de curtoazie, unde sa ti se faca pe plac...)
3. Aici probabil ca raspunsul e foarte apropiat de cel de la 2. Cel care face scanarea plateste pt fiecare masuratoare companiei. Probabil si-a dat seama ca nu are rost sa cheltuiasca cu tine.
4.Se elibereaza bon. Probabil a fost o scapare, sau pur si simplu v-ati luat cu alte discutii si a uitat.
5. NU TREBUIE sa cumperi nimic obligatoriu. A fost o abordare gresita, sau probabil din cauza ca sunt prea multe informatii noi in timp foarte scurt. Aici discutia este mult mai ampla, o putem dezbate separat. Pe scurt iti spun ca nu esti obligata sa cumperi un anumit pachet de 1000 . Poti cumpara orice produse doresti de orice valoare. Limita celor 1000 (repet, orice produse) este pentru a avea un procent de castig mai mare inca din prima luna. Daca te multumesti pt inceput cu un castig mai mic nu vei lua ORICE produse de 1000
6. Nu esti deloc conditionat. Este o recomandare, un exemplu de cum se castiga si mai ales cum se poate mari castigul.
7. Binenteles ca se comerciala in farmacii la raioanele de produse naturiste (sau magazinele cu produse naturiste). Nu este forma recomandata, pt ca astfel se castiga doar muncind zilnic (vanzand zilnic) in loc sa exista venitul pasiv (care reprezinta avantajul major al mlm-ului). Si aici explicatiile sunt mult mai ample pt a intelege de nu este recomandat.
8. Nu este castig piramidal. Binenteles ca ultimii intrati trebuie sa faca ceva sa castige si ei - ori sa caute clienti carora sa le vanda produsele, ori sa caute parteneri de business. (Uite un exemplu fortzat : daca ultimul afacerist care isi deschide un magazin nu are clienti va castiga ceva ??? Dupa logica ta proprietarul magazinului este varful piramidei, pt ca trebuie sa aduca clienti dupa el ca sa poata castiga).
garbo_NuSkin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:06
De la: apostol, la data 2010-08-01 20:46:42Eu in acest moment nu dispun de cei 1000 de euro sa ma bag in "afacere". Dar am o intrebate: daca cei care ma vor in companie au incerdere (foarte) mare in mine, asa cum zic ei, firma asta cu care angajatii se lauda ca a dat pana acum foarte multi bani din comisioane si se lada ca e pe 3 la Bursa din New York, care invarte zilnic miliarde de dolari si care crede in angajatii ei (pentru ca, cica asta ar fi politica lor) de ce nu imi poate oferi un imprumut sa ma bag in afacere si apoi cand am banii din vanzari de produse sa-i dau inapoi? Ceva nu mi se pare in regula.


Cum am explicat si mai sus, nu este obligatoriu sa incepi cu cei 1000 .
Poti sa incepi si pe masura ce castigi vei investi mai mult.
Binenteles ca vei castiga mai mult daca vei investi mai mult (si bani si timp).
Sper ca esti constient ca nu poate exista castig (real, nu piramida gen caritas) daca nu faci si tu o minima investitie.
garbo_NuSkin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:14
bun, asta este una dintre explicatii: "ai dat impresia ca nu te intereseaza afacerea si in acest caz nu avea rost "sa investeasa" ceva suplimentar in tine." Nici macar un suc. In rest, bineinteles ca ar putea sa isi inchirieze ditai biroul, dar nu o face din modestie: ca sa nu iti dea tie impresia de show off....

Sa dea impresia de saracie si mincat de sub unghii e mai bine pentru afacere?
Ti se pare ca TOATE companiile care au un sediu, il au dintr-o eroare, ca sa isi sperie clientii?
Sau faptul ca la orice interviu si discutie primesti o cafea sau un suc sau macar apa, e pentru ca te agajeaza precis, altfel de ce si-ar cheltui cafeaua cu tine?!
In afara de teorie, totul in afacerea asta denota o lipsa de considerare crasa fata de clienti si fata de parteneri. Inclusiv mesajele de tivia a lu' nenea de mai sus, care nu pricepe ca disperarea asta de a convinge bate rau la ochi....
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:16
nu ai fost atent, sau ai citit pe sarite.
Am spus ca trebuie sa intelegi ca nu e nevoie de un birou. Daca la prezentarea afacerii ai fi primit intr-un birou luxos, automat te-ai gandi ca ai nevoie si tu de un birou dupa ce incepi, ceea ce nu e adevarat, se poate face de oriunde si de acasa si de la o cafeanea.

Si binenteles ca te-ar descuraja , daca ai avea nevoie pt desfasurarea afacerii tale de un biriu (plus cheltuielile suplimentare aferente).
garbo_NuSkin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:24
Ce spui nene "garbo_NuSkin" acolo???

"5. NU TREBUIE sa cumperi nimic obligatoriu. A fost o abordare gresita, sau probabil din cauza ca sunt prea multe informatii noi in timp foarte scurt. Aici discutia este mult mai ampla, o putem dezbate separat. Pe scurt iti spun ca nu esti obligata sa cumperi un anumit pachet de 1000 . Poti cumpara orice produse doresti de orice valoare. Limita celor 1000 (repet, orice produse) este pentru a avea un procent de castig mai mare inca din prima luna. Daca te multumesti pt inceput cu un castig mai mic nu vei lua ORICE produse de 1000 "

Conditia de a "cumpara franciza" era una "sine qua non" - la ei, franciza aia e o poveste cu zane - de fapt sa dai mia de euro, altfel iti si reproseaza ca ii faci sa-si piarda vremea cu tine... Ba te mai si sfatuiesc sa iei imprumut sau sa faci credit la banca...
Apoi, daca intr-o luna n-ai vanzari de cel putin 200 de euro si nici nu gasesti alt "investitor" ai "zburat" din sistem asa ca nici picioarele nu-ti mai ating pamantul

Si nu incerca sa ma contrazici ca sunt una din naivele patite! O stiu de pe pielea proprie si personala

Si nu mai pomenesc de "Olimpiadele" alea cu preturi piparate la care tot "benevol-obligatoriu" trebuie sa cumperi bilet!
panty_C
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:32
De la: garbo_NuSkin, la data 2012-01-01 22:24:25nu ai fost atent, sau ai citit pe sarite.
Am spus ca trebuie sa intelegi ca nu e nevoie de un birou. Daca la prezentarea afacerii ai fi primit intr-un birou luxos, automat te-ai gandi ca ai nevoie si tu de un birou dupa ce incepi, ceea ce nu e adevarat, se poate face de oriunde si de acasa si de la o cafeanea.

Si binenteles ca te-ar descuraja , daca ai avea nevoie pt desfasurarea afacerii tale de un biriu (plus cheltuielile suplimentare aferente).


esti foarte sigur? Ai considerat varianta in care a fi primit intr-un birou inspira faptul ca daca intri intr-o afacere ti-l poti permite - spre deosebire de situatia in care ma intilnesc cu vreun parlit in cafenea, si imi vorbeste de sume de milioane de euro dar vinde produse in coltul strazii, merge cu metroul, cu geanta la spinare, si nu-si permite sa cumpere clientului un suc, daca nu e "investitie"?

quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:43
Chiar nu e obligatoriu sa iei franciza de 1000 . Este recomandat pt a avea castiguri mai mari.
Daca iti impune ceva, nu-l ascuta, cauta alt partener. Probabil e cineva prea zelos, sau explica gresit.
Nu zbori din afacere chiar daca ai ZERO vanzari pe luna. Dar evident ca nu castigi nimic in acea luna (probabil in acest sesn a zis ca pierzi).
Ori nu ti-a explicat bine , ori nu ai ascultat cu atentie informatiile.

Iar referitor la cheltuielile suplimentare (gen olimpiade) , este clar ca nu trebuie sa le faci la inceput. Le vei face dupa ce vei incepe sa castigi, investind o mica parte din castig pt ati creste afacerea.

Sper sa intelegi ca NU ESTE OBLIGATORIU nimic.
Dar in functie de ceea ce faci, de ceea ce investesti si tu ca bani si timp rezulta un castig mai mare sau mai mic (chiar si zero castig la investitie zero)
garbo_NuSkin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:46
ai dreptate quasaria
dar n nu poate spune care dintre variante e perfecta.
O afacere intr-un birou luxos, sau o afacere pe care si-o poate permite oricine (sa o faca acasa sau la o cafenea).

In cazul de fata asta e ideea acestei afaceri : sa o poata face oricine, sa o poata incepe oricine (chiar si cel care nu are zeci de mii pt investitie initiala). Pe masura ce te dezvolti, iti vei putea face orice birou doresti.

Primirea initiala intr-un birou foarte luxos, ar da impresia de o afacere foarte profitabila, DAR pe care nu si-ar permite multi sa o inceapa.
garbo_NuSkin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:50
'ai ma lasi?
Nu e obligatoriu zici? Eu am insistat sa-mi ia banii, ca ei, saracutii ingerasi, erau doar neintelesi...
Si tot eu am cerut sa ma scoata din sistem ca ma simteam asa de bine dupa ce mi-am golit pusculita incat voiam sa zbor
Haidi bre, vinde gogosi si castraveti in alta parte - e 1 ianuarie, Anul Nou - culmea tot de sarbatori cautati sa convingeti - probabil mizati pe cantitatea de alcool ingerata de cei ce citesc sau asculta

O spun ultima data:

ESTE OBLIGATORIU SA DAI 1000 DE EURO CA SA INTRI IN SISTEM IAR CA SA RAMAI SA ADUCI INCA TREI PERSOANE CU CATE 1000 DE EURO INVESTITIE SI VANZARI DE CEL PUTIN 200 DE EURO/LUNA, IN FIECARE LUNA + CEI 3 INVESTITORI TREBUIESC ADUSI DEJA DIN PRIMA LUNA - CEL PUTIN UNUL, ALTFEL - PAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!

Si cu asta am incheiat - sunteti niste mincinosi cu M!!!

P.S. Pentru cine nu ma cunoaste, nu sunt chiar asa naiva sau batuta in cap sa nu pricep ce mi se spune si nici atat de bogata sa arunc cu banii pe fereastra - deci, sa ma scutiti de "neintelegerea' aia - RECUNOSC, ATI FOST BUNI SI M-ATI PACALIT - PENTRU CA ASTA SE URMARESTE!!!

P.P.S. Nu-mi mai raspunde - nu ai ce sa lamuresti - a doua oara nu ma las dusa cu zaharelul si nici n-am sa mint sau n-am sa tac la "povestile" voastre!
panty_C
Postat pe 1 Ianuarie 2012 22:57
Inca ceva - sa se vada minciuna:

zici:
"Dar in functie de ceea ce faci, de ceea ce investesti si tu ca bani si timp rezulta un castig mai mare sau mai mic (chiar si zero castig la investitie zero)"

Cum e aia castig zero la investitie 1500 de euro??? Aud???
De timp investit nu mai vorbesc... Si am ramas cu mana intinsa ca a regelui Lear - scoasa din sistem ca n-am gasit alti "investitori" (citeste "naivi") ca mine...

Hai, La multi ani! si PAAAAAAAAAAAAAAAAS!
panty_C
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:01
Oare nu totul este perfect, asa cum reiese din toata lauda respectiva? Mai sa fie, intr-o lume atat de zbuciumata, afacerea asta reprezinta Sfantul Graal.

Cai verzi pe pereti.

klaire
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:01
De la: pantera_neagra, la data 2012-01-01 23:01:20Inca ceva - sa se vada minciuna:

zici:
"Dar in functie de ceea ce faci, de ceea ce investesti si tu ca bani si timp rezulta un castig mai mare sau mai mic (chiar si zero castig la investitie zero)"

Cum e aia castig zero la investitie 1500 de euro??? Aud???
De timp investit nu mai vorbesc... Si am ramas cu mana intinsa ca a regelui Lear - scoasa din sistem ca n-am gasit alti "investitori" (citeste "naivi") ca mine...

Hai, La multi ani! si PAAAAAAAAAAAAAAAAS!


esti chiar culmea. Asta si iti explicam, daca ai fi investit zero - castigai zero. Nu am zis sa investesti 1500 si sa castigi nimic.
Ceea ce repet iar este faptul ca nu te obliga nimeni sa investi o anumita suma. Poti incepe si cu numai 100 . Daca ai fost lacoma si ai inceput cu 1.500 e numai vina ta.

Din sistem nu te-a scos nimeni. Sigur inca ai contul activ si poti face orice si peste 3 luni.
garbo_NuSkin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:10
De la: klaire, la data 2012-01-01 23:01:34Oare nu totul este perfect, asa cum reiese din toata lauda respectiva? Mai sa fie, intr-o lume atat de zbuciumata, afacerea asta reprezinta Sfantul Graal.

Cai verzi pe pereti.



Nu exista lucru perfect.
Aceasta este o afacere pe care o poate face oricine (adica si cei care nu au zeci de mii de euro de inceput).
Dar se munceste mult in primele luni. Foarte mult. Altfel rezultatele sunt foarte slabe.
garbo_NuSkin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:13
Bre frate, da' stiu ca ai tupeu - sa fie o conditie in "afacere"?

Ma faci sa repet si sa tip:

NU AM VRUT EU SA INVESTESC MI S-A IMPUS CA O CONDITIE OBLIGATORIE!!!
Ceilalti bani mi s-au impus ca si cheltuieli obligatorii lunare!
Si am fost "oficial" informata ca, deoarece in prima luna nu am adus nici un investitor (citeste cu 1000 de euro OBLIGATORIU!!!), nu voi beneficia de luna de gratie si sunt scoasa din sistem!

Degeaba le invarti ca basma curata nu iesi, sa stii!

Lacoma??? M-au tot bazait sa scot mia de euro din pamant din piatra seaca, zile in sir, ca sa pot intra in "afacerea secolului"!

Ce dreaq - vorbesc la pereti aici?

Minciuna de la cap la coada - sau repeti aberatiile pe care ti le toarna ei si inca nu stii cu cine ai de-a face!

Ca de obicei si la voi - mortul e vinovat!

Na bine - zic si eu o urare ca de an nou:
Sa va dea Al de Sus atata bine cat faceti, atata cinste cata "investiti", atata dreptate cat de sinceri si corecti sunteti!
Si cu asta - chiar PAAAAAAAAAAAAAAAAS!
panty_C
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:22
De la: garbo_NuSkin, la data 2012-01-01 22:50:50ai dreptate quasaria
dar n nu poate spune care dintre variante e perfecta.
O afacere intr-un birou luxos, sau o afacere pe care si-o poate permite oricine (sa o faca acasa sau la o cafenea).

In cazul de fata asta e ideea acestei afaceri : sa o poata face oricine, sa o poata incepe oricine (chiar si cel care nu are zeci de mii pt investitie initiala). Pe masura ce te dezvolti, iti vei putea face orice birou doresti.

Primirea initiala intr-un birou foarte luxos, ar da impresia de o afacere foarte profitabila, DAR pe care nu si-ar permite multi sa o inceapa.


problema tocmai asta e. Nu o poate face oricine.
Nu contest ca o fac unii cu succes. Dar trebuie sa ai o anumita tipologie, care nu e nici macar cea a omului de vinzari: e altceva. Iar MLMurile nu recruteaza oameni are sa fie potriviti. Nu recruteaza decit oameni care DAU bani, altceva nu conteaza. Si aici nu vorbim de "sanse". Vorbim de faptul ca dupa incercari repetate iti dai seama ca fiinta din fata ta se va tigani cu toate neamurile sa ii cumpere produsele si pina la urma epuizeaza toti binevoitorii si pas. Ii prezinti riscurile? Nu. Ii prezinti doar avantajele. Ii spui ca nu e bun? Nu. Ii iei banii si ii spui ca e bun. Pentru ca ai procent din ei.
E normal sa se simta pacaliti.
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:29
Sunt satula de "corectitudinea" asta a voastra...si de eticheta in afaceri pe care o afisati. Nu uitati ca nu toti oamenii sunt usor de pacalit. Iar daca cineva indrazneste sa spuna adevarul, deveniti si extrem de tupeisti.
klaire
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:31
De la: pantera_neagra, la data 2012-01-01 23:22:01
NU AM VRUT EU SA INVESTESC MI S-A IMPUS CA O CONDITIE OBLIGATORIE!!!
Ceilalti bani mi s-au impus ca si cheltuieli obligatorii lunare!
Si am fost "oficial" informata ca, deoarece in prima luna nu am adus nici un investitor (citeste cu 1000 de euro OBLIGATORIU!!!), nu voi beneficia de luna de gratie si sunt scoasa din sistem
..............



E clar ca pe tine te-a pacalit cineva (sau te-ai lasat pacalita).

Imi pare rau ca nu ai vorbit cu altcineva cand ai inceput.
Acum e prea tarziu ca sa iti mai explic eu. Esti prea inversunata ca sa ai rabdare sa asculti.
Poate vom avea ocazia vreodata ...... (si atunci vei vedea ca poti face afacerea fara sa fi obligata sa bagi mii de euro si fara sa fi obligata sa faci nimic din ceea ce nu vrei sau nu-ti place).
E pacat ca ai nimerit peste un om care nu a fost mai explicit si ca ai pierdut banii in loc sa castigi.
garbo_NuSkin
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:36
Na bine - zic si eu o urare ca de an nou:
Sa va dea Al de Sus atata bine cat faceti, atata cinste cata "investiti", atata dreptate cat de sinceri si corecti sunteti!


panterutzo...si IO subscriu...

la aceste urari...dupa legea talionulii

si da..chestiunea cu biroul mobil ii "gaselnita" secolului..
of dar cati nu or incercat sa demareze asemenea afaceri de baloane de sapun...

LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:44
Daca s-a citat aceasta persoana cand incepea "afacerea", trebuia sa fiti fairplay sa citati si asta - e aceeasi persoana:

De la: redfire, la data 2009-10-01 17:30:26de fapt nu produsele sunt de vina ci sistemul. eu mi-am facut site de promovare a produselor si ei m-au dat afara din sistem. cu alte cuvinte , da teapa de 1000 euro cum zicea cineva mai sus. dar am incercat. cica te ajuta si dupa ce dai banii nu se mai uita nimeni la tine. plus ca-ti dau si in cap daca vrei sa faci ceva. urat din partea lor. o experienta de viata.


si asta:

De la: redfire, la data 2010-02-04 15:26:59au ajuns atat de disperati incat iti platesc si cei 1000 euro, numai sa faca puncte, daca tu te inscrii sub el , el primeste puncte.

offf, am luat si eu tzeapa. poate sa-mi spuna si mama acum sa ma inscriu ca nu o mai fac. iti baga pe gat lucruri de care nu ai neboie, umfla preturile iar produsele sunt mediocre.
normal ca-ti fac capul calendar pana te inscrii, apoi uita de tine.
si tb sa comanzi in fiecare luna....

ma rog, faci cum crezi dar sa nu regreti, eu nu am ascultat si....am piersut timp, bani si nervi.


E o "distanta" de luni bune in care persoana a incercat si...

si apropo de "nu e nimic obligatoriu" si de "cioara vopsita":

De la: garbo099688, la data 2010-02-17 22:56:48DA,azi mi-au spus initial ca oamenii aceia -3-trebuie sa-i aduc in timp de 3 luni ,pentru ca alta persoana care a intrat in sistem anul trecut sa-mi spuna ca e termen o luna!!!!!!deci prima informatie falsa,doar ca sa ma prinda in joc!


Mai vreti?

Nu contest ca sistemele MLM ar putea avea succes pentru oameni potriviti dar se cere o oarecare corectitudine si aici ca daca amagesti omul, doar ca sa-ti aduca puncte si bani, numai "afacere" n-o poti numi ci simplu: teapa, sau escrocherie, sau...

Care e deosebirea intre asa ceva si vanzatoarele de iluzii?


Si da, eu am crezut ca am de-a face cu adevarati oameni de afaceri care ce spun si fac si am exclus ideea de minciuna si amagire si... m-am ars!
panty_C
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:46

E clar ca pe tine te-a pacalit cineva (sau te-ai lasat pacalita).

nu cred ca cineva se lasa pacalit..
si va dau un exemplu..
nu demult am intrat pe un site unde se promitea marea cu sarea,bineinteles ca dupa o istovitoare prezentare in toate felurile,inclusiv video,te invita sa iti procuri cartea miracol cu o suma considerabila de bani

dar ce m-o suparat!

ca nu am mai reusit sa ies de pe site eram ca in cusca

in sfarsit m-am descurcat si am scapat de acolo,dar sunt persoane mult mai neexperimentate si pot gresi sa isi comande iluziile costisitoare

p.s. nu mai amagiti oamenii si asa destul de nacajiti...
LILO
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:50
Lilo,

A fost o lectie de viata si asta - cam scumpa dar... e invatatura de minte!
Nu mai cred in vorbe decat in fapte cu dovezi concrete!
...si nu mai cred, pe cuvant, pe nimeni!
panty_C
Postat pe 1 Ianuarie 2012 23:59


http://www.youtube.com/watch?v=b1xnyzm7iQk


asta estem!!!!
LILO
Postat pe 2 Ianuarie 2012 00:01

Eterna si Fascinanta Romanie

http://www.youtube.com/watch?v=vxy-t3lrhQA&feature=related

LILO
Postat pe 2 Ianuarie 2012 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse nu skin 4 De la: eu_geminy 14 Noiembrie 2010 11:42
xxlbust 49 De la: gabriella27 26 Decembrie 2014 09:30
NATURISTE!! 1 De la: garbo221470 27 August 2012 13:11
Un Liceu Sportiv ?!?!?!!?! 1 De la: anndrreead_sexygirl 13 Ianuarie 2010 22:19
tratament pt cicatrici???? 89 De la: Daniella_Dana 8 Aprilie 2010 13:36
Setari Cookie-uri