SEX DUPA 40 ANI LA BARBATI

AS VREA SI EU NISTE LAMURIRI DACA POATE CINEVA SA MI LE DEA CUM EVOLUEAZA BARBATUL IN MATERIE DE SEX ODATA CU INAINTEREA IN VARSTA?....SOTUL IMPLINESTE 40 DE ANI ANUL VIITOR SI NU AVEM O RELATIE IN PAT FOERTE BUNA....ESTE INTOTDEAUNA OBOSIT....SI IMI SPUNE CA NU MAI ARE 20 DE ANI...SI AM AUZIT DE MULTE ORI CA SEXUL DUPA 40 ANI LA BARBATI SE IMBUNATATESTE ESTE ADEVARAT?
pufuletdesalcie
Postat pe 22 Iunie 2009 11:15
imi regret mult sinceritatea, dar daca sotul e mereu obosit, la 40 de ani, inseamna ca-l oboseste altcineva sau se autooboseste.
40 - 50, la barbati, e varsta deplinei maturitati sexuale. act gandit, facut gospodareste, cu toate micile trucuri conferite de experienta, menit sa asigure ambilor placere.
nu demonstrez prin comparatie ca sa nu-i supar pe tinerei, da' las ca si ei ajung la 40.
revenind, cauta buba in alta parte.
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 11:26
MERSI....DUPA CUM VEZI CAUT FEL DE FEL DE RASPUNSURI....INCERC SA INTELEG TOATA SITUATIA ASTA....DAR NU REUSESC.....CE SA FAC CUM SA FAC SA IMI SALVEZ FAMILIA ....STIU CA MIAI SPUS CA NU MERITA SA FIU SCLAVA....DA....IL IUBESC SI VREAU SA FIE CEL CARE A FOST....NU STIU DACA MA INTELEGE CINEVA....
pufuletdesalcie
Postat pe 22 Iunie 2009 11:30
Oboseala aia este vraja marii. Intrebare intrebareata, tu ce faci sa-i "dispara oboseala"?
tulipe
Postat pe 22 Iunie 2009 11:33
mi-a venit o idee. analizeaza un pic introspectiv. gandeste-te cum i-ai placut sotului, de ce, apoi vezi daca actuala ta comportare si stare se potrivesc preferintelor de atunci ale sotului. cele care l-au facut sa te iubeasca.
sa nu dam intotdeauna vina pe celalalt, chiar daca nu marturisim asta. suntem noi ingerasi, da' sa vedem ce nevoi are si celalalt.
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 11:36
ACUM NU MAI FAC NIMIC....IN TRECUT AM FACUT CRED EU DESTULE SI AM RENUNTAT SA MAI FAC CEVA DIN CAUZA RESPINGERILOR...SI A JIGNIRILOR UNEORI..DE MULTE ORI MIA SPUS CA SUNT DISPERATA DUPA P..A .....DAR O DATA LA 1 LUNA SAU MAI MULT...ASTA INSEAMNA CA SUNT DISPERATA?DACA LA INCEPUT ERA 1-2 PE ZI ACUM DE CE E ASA DE RAR? NU ZIC CA IMI DORESC ZI DE ZI DA NICI LA LUNA.....CREDETI CA AR TREBUII SA FAC CEVA IN CONTINUARE ....SA INCERC EU SA NE RELUAM RELATIA IN PAT CHIAR DACA DE MULTE ORI SUNT RESPINSA?
pufuletdesalcie
Postat pe 22 Iunie 2009 11:39
Buna,

...pik_nik a surprins foarte bine nuanta, cred ca la varsta pe care o ai arati bine iar daca sotul tau nu este "atent" ...sunt ceva probleme.Eu la 42 chiar nu "reusesc sa fiu obosit" cand este vorba de intimitate.
Poate ai devenit cumva neatenta cu imaginea ta ?
SantaKlaus
Postat pe 22 Iunie 2009 11:43
SUNT CONSTIENTA CA POATE SA FIE SI ASTA ....AM LUAT CATEVA KG IN PLUS CATEVA MAI MULTE SI POATE CA SI ASTA E CAUZA.....EU INCERC SI FAC TOT CE IMI STA IN PUTERE SA SLABESC...POATE VOI REUSII....DAR TOTUSI....NU STIU CE SA MAI ZIC.....IMI VREAU RELATIA CU SOTUL DE DINAINTE.....VREAU SA FIE DISPUS SA DISCUTE DE TOATE PROBLEMELE ASTEA ....DAR DIN PACATE NU ESTE....
pufuletdesalcie
Postat pe 22 Iunie 2009 11:52
Parerea mea este ca ce ti se intampla tie este mai mult decat un impas. Nu este normal sa ti se adreseze asa, oricat de mare ar fi apetenta ta sexuala. Foarte rau ca ai acceptat sa fii respinsa, jignita si pana la urma, tu chiar doresti un barbat care te trateaza asa
tulipe
Postat pe 22 Iunie 2009 11:55
yulica mama, mai intai si mai intai, rogu-te, nu mai tipa. ce dreaq, dai impresia de isterie fata, si nu m-ar mai mira atitudinea sotului tau daca asa esti si acasa... in alta ordine de idei, a scrie exclusiv cu majuscule denota oaresce problemutze la mansarda... mai dezactiveaza caps look-ul cand scrii, pe forumuri si chat-uri majusculele se asimileaza cu zbieretele...

si nu in ultimul rand, achiesez la spusele lui pik_nik... il oboseste altcineva ori se autooboseste... ori amandoua!
Thor
Postat pe 22 Iunie 2009 12:03
imi cer scuze daca deranjez pe unii de aici de pe forum....chiar nu miam dat seama ca scriu cu litere mari asta nu denota ca sunt isterica si alea..alea....problema este ca nu tip ca o isterica...pur si simplu vrea sa gasesc niste raspunsuri ....niste sfaturi....la sot `tip`foarte rar...tipatul insemnand de ce faci asa....nu vezi? si altele............da nu pe un ton ridicat....si in privinta celor care nu au altceva decat sa critice..si sa arunce cu pietre in altii...ducetiva la piata ca acolo e cel mai indicat sa va purtati asa...eu chiar aveam nevoie de voi...de sfaturi ca nu am la cine sa ma descarc...credeam ca voi fi ajutata moral...dar se pare ca mam inselat....oricum multumesc celor care intradevar au fost cu buna intentie si miau dat cateva sfaturi
pufuletdesalcie
Postat pe 22 Iunie 2009 12:12
...chestia cu kg in plus nu este chiar nasoala, poti compensa cu altceva care sa ii dea o tenta de voluptate greutatii nepotrivite.Poti incerca ceva haine noi, parfumuri si nu in ultimul rand rabdare din partea ta.Mizeaza un pic si pe o perioada in care doar sa-i arati nu sa-i si oferi.Cateodata "disperarea" care se citeste in ochii partenerului reuseste sa activeze instinctul de conservare al celuilalt.
SantaKlaus
Postat pe 22 Iunie 2009 12:17
De la: YULA94, la data 2009-06-22 12:12:30imi cer scuze daca deranjez pe unii de aici de pe forum....chiar nu miam dat seama ca scriu cu litere mari asta nu denota ca sunt isterica si alea..alea....problema este ca nu tip ca o isterica...pur si simplu vrea sa gasesc niste raspunsuri ....niste sfaturi....la sot `tip`foarte rar...tipatul insemnand de ce faci asa....nu vezi? si altele............da nu pe un ton ridicat....si in privinta celor care nu au altceva decat sa critice..si sa arunce cu pietre in altii...ducetiva la piata ca acolo e cel mai indicat sa va purtati asa...eu chiar aveam nevoie de voi...de sfaturi ca nu am la cine sa ma descarc...credeam ca voi fi ajutata moral...dar se pare ca mam inselat....oricum multumesc celor care intradevar au fost cu buna intentie si miau dat cateva sfaturi


dragutzo, daca la mine te refereai, afla ca ai gresit adresa. nu te "criticam", ba mai mult, daca erai mai antena un pic, ai fi sesizat si o concluzie de final...

oricum, felicitari pentru ca ai stiut unde capsu' ala... cat despre piata, eu unul merg cam de 2 ori pe saptamana, dar acolo nu imi da nimeni motive sa ma "port asa"...
Thor
Postat pe 22 Iunie 2009 12:25
bre dom' vidar, nu pacali lumea, bre! spune tot adevarul, hai, spune ca mergi la birtu' din piatza, nu la tarabagioaice. ca mie imi fac viata amara, 'tu-le...!
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 12:30
si eu tiam dat motive?.....!!!!simplul fapt ca nu miam dat seama cum scriu denota despre mine ca sunt isterica?..!!!nu vreau sa ma cert...asta se intampla peste tot online...si nu numai..oricum multumesc ca ai raspuns si mai incurajat...sper sa ne mai auzim...ca nu am de gand sa plec de aici...iti doresc o sapt frumoasa...
pufuletdesalcie
Postat pe 22 Iunie 2009 12:34
draga mea, in postarea mea initiala iti atrageam atentia prieteneste asupra unor scapari de-ale tale... multi nici macar nu stiu ca nu e indicat sa scrie exclusiv cu majuscule... dar asta irita!

te-ai ofuscat insa in raspunsul pe care mi l-ai dat, si nu puteam sa iti trec cu vederea.
Thor
Postat pe 22 Iunie 2009 12:37
nea piknice, la birtu' din piata nu prea calc... numa' la birtashitza ca-mi da pe datorie
Thor
Postat pe 22 Iunie 2009 12:38
deh, dom vidar, cetatea mea de pe malul ***** n-a fost atat de dacica precum a ta, ca sa fie intelegatoare cu oropsitii lui zamolxis.
io merg la birtu' din piatza pentru ca acolo gasesc cele mai scurte fustitze. la birtashe, of course. aduc mai degraba a curele, ca de ascuns nu mai ascund nimic.
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 12:44
De la: YULA94, la data 2009-06-22 12:34:03simplul fapt ca nu miam dat seama cum scriu denota despre mine ca sunt isterica?..!!!


nu te supara pe mine, dar DA, exact asta denota. nu faptul ca nu ti-ai dat seama, ci faptul ca foloseai exclusiv majuscule. asta in cazul in care, repet, nu exista si alte probleme la mansarda persoanei care le foloseste. pe bune, fara mistouri. consulta ceva psihologi pe aceasta tema, daca pe mine nu ma crezi. din aceasta cauza ti-am atras atentia. probabil ca nu aveai de unde sa stii chestiile astea.
Thor
Postat pe 22 Iunie 2009 12:45
nea piknice, cetatea dumitale tragea mai mult spre cumani? sau pecenegi? ca o cenzurasi de nu intelesei care e

PS: pai nici a "mea" nu prea a fost dacica... ba chiar nici dupa ultimele cercetari nu au dat macar de ruinele alea romane, pe care se presupune ca s-a stabilit cibinul...
Thor
Postat pe 22 Iunie 2009 12:48
nu-ti puteam rapi placerea s-o descoperi singur
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 12:51
De la: pik_nik, la data 2009-06-22 12:51:37nu-ti puteam rapi placerea s-o descoperi singur


he he heee... poate al'dat', ca azi nu am chef de catat IP-uri si shpionaje
Thor
Postat pe 22 Iunie 2009 12:54

cred ca nici nu mai e nevoie
pik_nik
Postat pe 22 Iunie 2009 12:56
Hai sa zic ca am trecut cu vederea scrierea ta in CAPS !incerc sa inteleg ca ai probleme, sfatul meu este un psiholog dar, lipsa totala a cratimelor si s greselilor de ortografie chiar mi-au zgariat creierii
Sa ai o zi buna !
Bunica
Postat pe 22 Iunie 2009 12:59
De la: Mordefrumoasacesint___, la data 2009-06-22 12:59:15Hai sa zic ca am trecut cu vederea scrierea ta in CAPS !incerc sa inteleg ca ai probleme, sfatul meu este un psiholog dar, lipsa totala a cratimelor si s greselilor de ortografie chiar mi-au zgariat creierii
Sa ai o zi buna !


eu n-am vrut sa o iau din prima si cu astea, ca pateam pocinogu'... mai avea vreo cadere si o aveam pe constiinta...
Thor
Postat pe 22 Iunie 2009 13:06
pai mie mi-ar fi penibil sa ma plang ca nu mi-o trage omu" meu si sa abund in greseli de ortografie
Bunica
Postat pe 22 Iunie 2009 13:12
pai probabil ca de-aia nu i-o trage, ca isi pune cratima unde nu trebuie, iar barbatii sunt sensibili la greseli gramaticale si renunta la folosirea virgulei.
blairwitch
Postat pe 22 Iunie 2009 13:18
De la: blairwitch, la data 2009-06-22 13:18:00pai probabil ca de-aia nu i-o trage, ca isi pune cratima unde nu trebuie, iar barbatii sunt sensibili la greseli gramaticale si renunta la folosirea virgulei.


vrajitorico, nici chiar asa... dar una e sa vii cu o problema, sa o expui indiferent cat de corect gramatical si alta sa te ofuschezi cand cineva cu bune intentii iti atrage parinteste atentia ca manifesti lipsa de respect - cu sau fara voie - fata de ceilalti.

pe yulica am inteles-o, nu a stiut aspectele astea si vad ca si-a revenit.
victor68
Postat pe 22 Iunie 2009 13:22
victoras, cred ca lipsa ei de respect vine de la faptul ca nici nu stie ce inseamna, desi o invoca repetat. Finalmente, iulica asta recunoaste treptat ca are si ea o parte din vina, dar asta dupa cate postari in care i se subliniaza aspectul.
blairwitch
Postat pe 22 Iunie 2009 13:28
De la: blairwitch, la data 2009-06-22 13:28:01victoras, cred ca lipsa ei de respect vine de la faptul ca nici nu stie ce inseamna, desi o invoca repetat. Finalmente, iulica asta recunoaste treptat ca are si ea o parte din vina, dar asta dupa cate postari in care i se subliniaza aspectul.


blair, pai tocma' asta ii explicai si io... i-am spus ce inseamna cand scrii cu majuscule, nu i-am spus ca e isterica sau lipsita de respect.
Thor
Postat pe 22 Iunie 2009 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Onania 106 De la: nazirra 8 Iunie 2011 22:58
se poate sa fi ramas?? 2 De la: garbo180411 18 Ianuarie 2012 01:59
Iubire imposibila 39 De la: zambil 14 Octombrie 2009 16:44
Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum 572 De la: anisoaraf 25 Martie 2010 14:06
Birth-control pill :sml-jumping0044: 4 De la: MissDee 26 Mai 2014 21:06
Setari Cookie-uri