ajutati-ma sa inteleg.

am fost parasita de mai bine de 4 luni,am avut o relatie fara reprosuri si daca ma intrebati de adevaratul motiv al despartirii nu as stii sa vi-l spun. chiar si dupa despartire telefoanele au continuat sa sune din diverse motive,eu asteptam intoarcerea lui la fiecare telefon pe care il primeam.am asteptat..am asteptat...pana s-au scurs 3 luni,telefonul inca mai suna...si eu inca asteptam. m-am trezit intr-un tarziu si am decis ca e cazul sa imi vad de viata,chiar incepusem sa ma vad cu cineva..si totusi...telefonul inca mai suna...i-am spus intentiile mele de a intra intr-o noua relatie,el s-a aratat interesat de a ramane prietenul si confidentul meu...interesat de soarta mea. sincer? am avut un soc!!! cum ma pot dechide in fata unui om pe care l-am iubit? cum poate crede el ca vom putea ramane prieteni de suflet?...nu inteleg nimic...si stiti ce e cumlmea?...inca suna telefonul!!! ce sa cred?...eu inca il iubesc!!!!
mihaela30
Postat pe 20 Iunie 2009 23:07
nu ai precizat cat timp ati fost impreuna si cati ani ai....eventual cati are el....poate mai tine inca la tine, dar nu in sensul de a fi cu tine toata viata....daca ma intelegi....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 23:10
bai, ce dreacu, numai cioace d-astea de topice ?
kyra
Postat pe 20 Iunie 2009 23:13
am 30 si el 35. l-am cunoscut dupa o relatie esuata de 7 ani. am fost impreuna un an..an in care am avut numai momente frumoase. relatia s-a racit in timp dar legatura am pastrat-o in permanenta.ma suna in continuare,ma roaga sa-l sun si eu...dar totul se rezuma la aceasta prietenie...motivul real nici acum nu il cunosc desi ma intreb daca nu cumva e altcineva in viata lui...
mihaela30
Postat pe 21 Iunie 2009 00:30
pt kyra.. daca nu ai probleme si daca ai suficienti prieteni pe care sa i-i abordezi, te poti considera o norocoasa dar nu toata lumea are norocul tau.poate ca altele sau altii incearca sa se destainuie virtual si sa simplifice oarecum povestea lor pt a nu devenii gravi sau plangaciosi. daca te deranjeaza faptul ca am cerut o parere...mii de scuze...dar cred ca e mai bine sa te abtii de la arogante atata timp cat celalalt are o durere indiferent cum e ea.
mihaela30
Postat pe 21 Iunie 2009 00:38
mihaela, spune-i ca vrei un iubit si nicidecum un prieten si apoi, inchide-i telefonul in nas. de prieteni ai tu nevoie? daca a plecat, apoi sa-si vada de viata lui si sa nu-l mai frece grija de dabija
si_totusi
Postat pe 21 Iunie 2009 00:39
incearca sa te aduni si, o data, cand te suna, spune-i ca trebuie sa vorbiti serios.....intalniti-va si roaga-l sa te lamureasca ce vrea exact de la tine....e singura solutie sa te scape si pe tine de cosmarul asta....
tutankhamon
Postat pe 21 Iunie 2009 00:50
sunt f placut surprinsa sa vad ca exista oameni carora le pasa...oameni care nu te cunosc..si totusi iti dau un sfat prietenesc in timp ca prietenii reali..de zi cu zi nu indraznesc sa o faca...poate de dragul de a te proteja. este prima seara pe acest site si recunosc ca sunt profund recunoscatoare. raspunsurile voastre au fost un fel de BUN VENIT!!! intr-un moment crucial din viata mea. m-am gandit si eu ca ar trebui sa renunt definitiv la contactul cu el dar povestea e putin trista. ma salvat de la un dezastru emotional care mi se pregatea.am fost intr-o relatie 7 ani,urma sa ma casatoresc..doar ca viitorul meu sot se iubea cu alta femeie,locuind cu mine(femeie astepta si un copildupa 7 ani nu imi ramasese nimic...nu stiam unde e un nou inceput sau ce va trebui sa fac dar a aparut EL plin de surprize placute. a venit aducand cu el o lume pe care nu o descoperisem,a stiut sa ma cucereasca incet aratandu-mi o viata la care nici macar nu visam,din toate punctele de vedere. cu trecutul nu ma impacasem dar sincer nu aveam timp sa ma gandesc la el pt ca fiecare zii inceputa imi oferea ceva frumos. nici nu am realizat cand a trecut timpul,stiam doar ca imi e bine si ca am tot ce imi doream...culmea!!!...credeam ca mi se cuvenea.
mihaela30
Postat pe 21 Iunie 2009 01:14
mihaela...cred ca e timpul sa il intrebi foarte serios unde e acea lume...ma intelegi????...pentru ca e putin aiurea sa te faca sa te simti atat de bine cu el, si iubita, si protejata...si acum...puf!...nu mai ai nimic......e ciudat!!!
tutankhamon
Postat pe 21 Iunie 2009 01:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dupa 20 de ani 80 De la: nicholas_ 14 Octombrie 2011 19:53
sfatuiti-ma ce sa fac cu viata mea? 4 De la: garbo164720 8 August 2010 00:56
Probleme in dragoste, cariera, in familie? -eUniversum te poate ajuta! 6 De la: eu_geminy 23 Octombrie 2011 23:14
Sunt atat de disperat ca nu stiu incotro s-o iau, voi ce ma sfatuiti? 92 De la: elodia 20 Mai 2010 10:43
ce faci la 40 de ani cand mama ta iti spune ca fiica ei este prietena ei cea mai buna, cu 20 de ani mai tanara,care-o tapeaza de bani? 7 De la: pik_nik 24 Octombrie 2009 11:31
Setari Cookie-uri