juramant de nunta

am nevoie de cateva idei,stiu,juramantul trebuie sa fie din inima ,sa scrii ce simti .Insa,am nevoie de cateva idei ,schite,citate,declaratii,etc
rica_mld
Postat pe 19 Iunie 2009 22:07
eu nu tin minte sa ma fi pus popa sa fac juraminte de nunta. e ceva nou pe la noi. din cate stiu, slujba ortodoxa de cununie nu cuprinde asa ceva
si_totusi
Postat pe 19 Iunie 2009 23:16
Totushico, e la fel ca si cu jarteaua
Aemulus
Postat pe 20 Iunie 2009 00:38
pai juri si tu ce simti pentru el....na....ca il iubesti...de ce....ca e lumina ochilor tai...de ce....puii mei....ca vrei sa-i dai cu tigaia in cap...de ce....asta trebuie sa o simti tu, nu trebuie sa o scrii dupa schite si alte declaratii......parol....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 00:56
Mda, si cind spui juramintul ala nu uita sa tii miinile la spate cu degetele aratatoare incrucisate peste degetele mijlocii
Aemulus
Postat pe 20 Iunie 2009 01:03
si sa-ti faci cruce cu limba in cerul gurii inainte si dupa si sa spui...doamne fereste....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 01:08
Aemulus
Postat pe 20 Iunie 2009 01:11
si stinge 7 bete de chibrit intr-un pahar cu apa....apoi da bine cu tamaie si aghiazma....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 01:27
fata, da` sa-l calci pe chishior neaparat..si in timp ce spui juramintele-alea...
kyra
Postat pe 20 Iunie 2009 01:35
Nebunelor, ati zapacit fata de tot.
Si acuma v-ati trezit cind pe mine ma trag puradeii la piscina? Unde ati umblat pina la ora asta?
Aemulus
Postat pe 20 Iunie 2009 01:38
mica, acum au plecat nebunele mele de la mine.. ,
si-am venit sa-mi iau retelele..s-a marcat..

am avut o seara tare faina..am ras cu lacrimi si-am cantat de foc pe Mamma mia..Doamne, mi-am adus aminte de ABBA, trebuie sa caut si soundtrack-ul, e bestial..melodiile alea reorchestrate sunt nemaipomenite.
apoi am dat-o pe profunde ..cu jodie..pentru noi, astea cateva cu criminologia in singe, a fost mana cereasca, ne uitam la fiecare amanunt, fiecare respiratie sau lasare de umeri..non-verbal deh..

deci..sunt OK..
kyra
Postat pe 20 Iunie 2009 01:43
vreau si eu la pish-cinaaaaaa......
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 01:44
lasa cina..ti-o fi foame.. , te-ai balacii..
kyra
Postat pe 20 Iunie 2009 01:45
fffff bineeeee, kyrooooo!!!!!
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 01:46
nu kyro ca bagai in mine dit-ai salata ca venii acasa lesinata de foame......vedeam albastru.....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 01:47
esti pe verdeturi ? las` ca-s bune fata.. eu vara, sa de-a naiba, numai salate mananc...
da` eu sunt si mai pai cu carnea..., am facut zilele trecute niste dovlecei la gratar, o minune...
kyra
Postat pe 20 Iunie 2009 01:49
doaaaamne ce m-as balaciiiiii.....si as sta asa....pe o saltea in mijlocul apiiiii......cu un sexonthebeach sau cu un orgazm......in mana draga...e cocoteil....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 01:51
taci!!!...ca am pe balcon dovlecei .....si nu ma duc maine de nebuna in carrefour sa-mi iau ozn din ala sa fac gratar pe el????...d-ala cu capac si cu coada.....cu un grilaj la mijloc si dedesubt pui apa....
tutankhamon
Postat pe 20 Iunie 2009 01:52
Tare bine a fost la piscina pina au navalit frenzii lu' fecior-miu ala mare.Dupa asta...s-a dus balaceala mea ca a inceput balaceala lor.Zapaciti copchii astia soro.

Chirule, bune rau legumele la gratar.Si sa incerci si fructe ca mere, portocale, pere.
Aemulus
Postat pe 20 Iunie 2009 03:18
Si la juraminte de nunta tot cu mancare ?Pai juramintele nu se fac inainte de masa?
strumfitoaia
Postat pe 20 Iunie 2009 13:53
De la: rica_mld, la data 2009-06-19 22:07:25am nevoie de cateva idei,stiu,juramantul trebuie sa fie din inima ,sa scrii ce simti .Insa,am nevoie de cateva idei ,schite,citate,declaratii,etc

nu-ti trebuie nici o idee din afara nik...ia si pune imaginea omului drag in fata...si raspunsul la intrebarea de ce te mariti cu el...si-ti va iesi ceva ce va ajunge exact la inima ta si a sotului... clar, concis, sensibil, adevarat...
mia79x
Postat pe 20 Iunie 2009 15:09
ce-ar fii sa scrii ceva...din inima?
blanca
Postat pe 20 Iunie 2009 15:17
pai strumfi, la nunta nu faci meniu, mama ?
daca nu o inspira barbatul iubit, ce sa mai zic..
kyra
Postat pe 20 Iunie 2009 16:17
De la: kyra, la data 2009-06-20 01:35:48fata, da` sa-l calci pe chishior neaparat..si in timp ce spui juramintele-alea...

Permite-mi o destainuire : am fost martor ocular,eram copilandru pa atunci,in pragul bisericii,mirele i-a cirpit o palma la mireasa de s-a dus aia jos...toata lumea alertata,popa,nasi,nuntasi,tipete si-njuraturi...mireasa l-a calcat pe picior pe mire...nu se stia cine comanda,dar s-a aflat imediat dupa : judecatorul...
valentino
Postat pe 20 Iunie 2009 16:33
vali,
inseamna ca ala nu avea toate tiglele pe casa.. ce Doamne-iarta, aia e o gluma de nunta..o luase in serios saracul..

cred ca daca nu stabilea judecatorul, avea sa fie prima dintr-un lung sir de palme, am asa un feeling..
kyra
Postat pe 20 Iunie 2009 16:38
Stii tu,obiceiurile babesti...au fost amindoi sfatuiti sa faca la fel,numa ca ea a fost mai iute de picior.Se zicea ca daca,la intrare in biserica,calci partenerul pe picior,o sa comanzi toata viata.Si cite aberatii de acest fel mai sint si azi...Citesc si p-aci o multime de dracii,credeam ca au disparut,dar lumea nu se mai trezeste...
valentino
Postat pe 20 Iunie 2009 16:43
obiceiurile proaste mor greu vali, si sa vazi pacatosenie, se transmit si cel mai repede...

noi stabilisem sa nu ne calcam, dar m-a fentat
kyra
Postat pe 20 Iunie 2009 16:50
Misterele se intetesc din putina cunoastere.Cind omul aprofundeaza un argument,dispare aura de mister ce-l inconjoara...Eu n-am iubit niciodata misterele,nici idolatrizat vreo persoana.Nu am pretentia sa comand dar nici sa fiu comandat de nimeni.Cu atit mai putin de unul misterios(as se-ntelege prost).
valentino
Postat pe 20 Iunie 2009 17:16
De la: valentino, la data 2009-06-20 17:16:50Misterele se intetesc din putina cunoastere.Cind omul aprofundeaza un argument,dispare aura de mister ce-l inconjoara...Eu n-am iubit niciodata misterele,nici idolatrizat vreo persoana.Nu am pretentia sa comand dar nici sa fiu comandat de nimeni.Cu atit mai putin de unul misterios(as se-ntelege prost).

Asta pana la proba contrarie?
strumfitoaia
Postat pe 20 Iunie 2009 21:31
sa te invatam noi ce sa-i juri tu lu' al tau?

naspa...daca ai lipsa de inspiratie,nu te mai marita,inseamna ca nu esti indragostita...
iasomia
Postat pe 20 Iunie 2009 21:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reguli de aur pentru viaa de cuplu ! 36 De la: LLisa 3 Decembrie 2012 23:40
CE ATI SIMTI DACA IUBITUL SAU FOSTUL IUBIT AR SPUNE DESPRE DVS CA SUNTETI O PROASTA SOTIEI SALE SAU FOSTEI SOTII ? 10 De la: tutankhamon 5 Aprilie 2010 03:03
citate celebre 5 De la: AGAPI_MOU 8 August 2012 21:23
Barbatilor li se pare mult..Ca teebuie sa faca cadouri femeilor..De 8 martie,de craciun 23 De la: luptatoareacurajoasa 13 Mai 2010 18:50
Buna 13 De la: Veveritzatha80 11 Noiembrie 2013 08:02
Setari Cookie-uri