Pro sau contra

Sub influenta articolului "Ce calitati sa aiba o sotie pentru ca sotul sa nu aiba o amanta?" m-am gindit sa incerc sa supun dezbaterii problema celor care fara nici un fel de scrupule isi croiesc drumul in viata calcind pe suferintele altora.
K, nu te impiedica nimeni sa incerci sa ajungi pe culmi, dar mie personal imi creeaza greata cei care isi folosesc coatele si calciiele fara discriminare, lovind si strivind totul in jurul lor.
ma gindesc ca acele victime ale amantilor(amantelor) nici macar nu-si doresc cu adevarat ceea ce le ofera placerea de a descoperi ceea ce le pot oferi aceste persoane care (din punctul meu de vedre) si-au pierdut statutul de om. acele victime isi traiesc viata si sunt multumite de viata lor pina in momentul in care un(o) "binevoitor,binevitoare" nu incearca sa le arate si aceasta carare, care pina la urma se termina pe marginea unei prapastii pe care putini sunt in stare sa le traverseze. in consecinta intrebarea care ma macina este cum de toleram totusi asfel de persoane si cum se face totusi ca aceste persoane au in grupul de prieteni si oameni care nu si-au pierdut statul de OM, si care ii accepta asa cum sunt.
este adevarat ca studiul aduce cunoastere si in cele din urma evolutie, dar daca e normal sa evoluam axindu-ne pe astfel de studii,prefer sa ma intorc pe vremea inchizitiei cind vrajitoarele erau arse pe rug.
nu sunt chiar un radical al aceste-i probleme si daca m-asi intoarce in timp nu stiu daca asi fi in stare sa aprind focul de sub rug , dar imi pun intrebarea, daca este normal sa ne lasam calcati si batjocoriti de asfel de specimene care isi pun masca bunatatii si care nu aduc cu ei decit pirjol si suferinta.
e posibil ca unele persoane care vor citi ceea ce am scris aici, sa ma considere un idiot, un cretin si un batut in cap care s-a nascut cu citeva veacuri mai tirziu, de aceea tin sa le spun ca nu e citusi de putin adevarat, sunt doar una dintre victimle acestor cuvintatoare.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 14:25
dezvolta asta cu victima acestor cuvantatoare, please...nici tu n-ai scapat?ca pari ceva cu ochii mai deschisi...te-au ademenit ticaloasele si pe tine, asa-i?
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 14:29
valica... mai zi odata pe scurt, nene, ca n-am inteles nimic...
zambil
Postat pe 10 Iunie 2009 14:32
good point, zambil...eu doar ghicesc...
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 14:34
De la: mia79x, la data 2009-06-10 14:29:55dezvolta asta cu victima acestor cuvantatoare, please...nici tu n-ai scapat?ca pari ceva cu ochii mai deschisi...te-au ademenit ticaloasele si pe tine, asa-i?

nope, i-o sunt lovit de soarta,sunt in salonul de terapie intensiva de la fundeni la sectia arsi.
dar pe mine ma intereseaza parerea voastra despre cei cu coatele si cu genunchii,si cu calciele, ca io ce am avut de tras, am tras.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 14:45
esti la arsi?

te uitasi la "regina "aseara.ori ce?

vezi ca suntem milosi,nu mai baga chestii d-astea teribile...
iasomia
Postat pe 10 Iunie 2009 14:47
iasomico...

vorbea metaforic omu'.. salonu' de arsi,auzi la el...
zambil
Postat pe 10 Iunie 2009 14:48
nu ba mami,ca nu vorbesc din carti,arse fefe..din regina,uite ca se uita si baietii la telenovele,vezi?
iasomia
Postat pe 10 Iunie 2009 14:50
pai...asta se cheama barfa noi voiam sa vorbim mai la obiect...zgarcit esti in amanunte...ca introducerea tare lunga a fost...si alambicata...nu vezi ca ne-ai bagat usor in ceata?si mai usor cu limbaju' asta metaforic a la fundeni...nu-mi placeeee...mai e si canicula asta pe afara...devin subit sensibila
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 14:50

ia uite ce impact a avut asta cu arsii...hm
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 14:52
De la: iasomia, la data 2009-06-10 14:50:10nu ba mami,ca nu vorbesc din carti,arse fefe..din regina,uite ca se uita si baietii la telenovele,vezi?

nu ai nimerit-o ca aci unde sunt,toate telespinchelele sunt in alta limba si posturile romanesti le prinz doar pe "TV online" asa ca nu prea am timp de udat ochii pe la ele, s-apoi , nu destula telenovela am avut io, ce sa mai casc ochii la altele?
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 14:54
bre valica... bata-te sa te bata.. acu' ma prinsei eu ce vrusesi sa zici... spitalu' de arsi la fundeni... he,he,he, pischerule...
zambil
Postat pe 10 Iunie 2009 14:57
valy, ce faci, mami ? te apucasi de metafore subtile ? nu vezi ca nu ne merg neuronii de la caldura asta ?

mai, imi mere netu' ca paula...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Iunie 2009 14:57
incercam sa aflu si eu mai multe pareri , dar se pare ca mai degraba ma duceam la piscina sa ma racoresc.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 14:58
valica,

esti ars rau ,copilu'...ti-a filat vreo lampa bag seama...
iasomia
Postat pe 10 Iunie 2009 14:59
zambilu', tu crezi ca aia a vrut sa zica ?

mai, nu fiti rai...vally a picat si el in melancolia blegoasa...ba nu, mai degraba are o tresarire de revolta...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Iunie 2009 14:59
De la: vally65, la data 2009-06-10 14:58:33incercam sa aflu si eu mai multe pareri , dar se pare ca mai degraba ma duceam la piscina sa ma racoresc.

hm, good ideea
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 14:59
valica,

nu intelegem nimic din ce bombani acolo.

iar iti plangi de mila, ori ce?...
iasomia
Postat pe 10 Iunie 2009 15:00
De la: prometeus_wife, la data 2009-06-10 14:57:45valy, ce faci, mami ? te apucasi de metafore subtile ? nu vezi ca nu ne merg neuronii de la caldura asta ?

mai, imi mere netu' ca paula...

Buna Mami, icepusem sa intru in panica,ma simteam singur si neajutorat.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 15:00
waifo...

pai nu vezi ca vrea la piscina.. il arde precis pe el pe undeva... edurere mare, ca altfel zicea ca doar il mananca...
zambil
Postat pe 10 Iunie 2009 15:02
intrebarea era de fapt mai mult retorica, si era adresata celor care o pot intelege, dar eu sunt convins ca nu se pune problema ca nu ati inteles.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 15:03
vally65 - uite cum cred eu ca devine de se misca si sa ajungi cat mai rar la salonu' de arsi. omu', ala de langa tine nu are numa' doua setari, "de casa" si "de cum se cuvine", are nevoie si el de unele variatiuni, mai o proba orala, un misionar, un lampadar, un 69. Asa, doar cu ochii in tavan, Doamne iarta-ma, devine de i se- apleaca

Deci, sunt pentru contra!
tulipe
Postat pe 10 Iunie 2009 15:03
bravo, vedeti ca se poate? dar se pare ca nu te-ai uitat la profil,si oricum nu ai de unde sti daca eu stiu sau nu de ceea ce pomenise-i.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 15:07
ha...si ne-ai gasit pe noi mama dolores...sa te mangaiem pe crestet si sa te compatimim

ne, ne, ne...doua joarde la cour, si iti trece sa-ti mai plangi de mila

baga niste optimism, mami...ce dreaq...ca nu se prapadeste lumea...he...he...divorteaza altii dupa 25 de ani, si tot o iau de la capat...

wife_de_zmeu
Postat pe 10 Iunie 2009 15:09
valica,

"Sub influenta articolului "

bine ca nu ai scris sub influenta alcoolului,iti dai seama pe caldura asta?

veneam sa-ti bagam destele pe gat...ne speriai maicuta,zau...
iasomia
Postat pe 10 Iunie 2009 15:10
Stai ca ma uit acu
tulipe
Postat pe 10 Iunie 2009 15:10
De la: prometeus_wife, la data 2009-06-10 15:09:07ha...si ne-ai gasit pe noi mama dolores...sa te mangaiem pe crestet si sa te compatimim

ne, ne, ne...doua joarde la cour, si iti trece sa-ti mai plangi de mila

baga niste optimism, mami...ce dreaq...ca nu se prapadeste lumea...he...he...divorteaza altii dupa 25 de ani, si tot o iau de la capat...


am urmat singur cursuri de suplinitor pentru mama dolores, dar am nimerit pe garbo si era cit pe ce sa uit tot, plus ca zau m-a afectat articolul lui tanti . ce nu am voie sa ma rasvratesc si eu, abia vede lumea ca sunt viu,si inca misc.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 15:23
sa te razvratesti ai voie, da' sa-ti plangi de mila, tz...ca nu te lasam noi...

si ca sa fiu in spiritul topicului...iote ce imi destainui vecina azi...ca fie-sa a facut copilu' cu un italian nu cu barbat'su...sigur ca barbatu' nu stie nimic...e in gradina lui...ale dreaq courvistine...

deci, dupa cum vezi, se poate si mai rau....

wife_de_zmeu
Postat pe 10 Iunie 2009 15:28
De la: tulipe, la data 2009-06-10 15:10:21Stai ca ma uit acu

pentru a te ajuta , sunt barbat(mai mult sau mai putin), sunt divortat din noiembrie 2008,dupa 21 de ani si inca nu mi-a trecut, dar ma stradui, nu caut compatimire (sau nu recunosc asta) si ma ghidez dupa dictonul "ce tie nu-ti place,altuia nu face".restul este mai mult sau mai putin relevant.
vally65
Postat pe 10 Iunie 2009 15:28
valica...

ok, am inteles, da' tu esti croit in postari pe plansu' de mila ta... baga si tu o muzica , o poanta pe la altii... ca altfel ne bagi la idei...
zambil
Postat pe 10 Iunie 2009 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat va rog 2 De la: mia79x 12 Iunie 2009 16:19
Arta Seductiei 24 De la: iulyk_91 18 Septembrie 2012 22:25
BUNA ZIUA TUTUROR 6 De la: pik_nik 28 Septembrie 2009 23:17
salut 38 De la: eu_geminy 16 Noiembrie 2011 02:56
tinerete fara batranete 20 De la: redfire 26 Iulie 2009 20:57
Setari Cookie-uri