Eu - Berbec, El - Scorpion

Cum se inteleg cei doi?
Sunt la inceputul relatiei cu un ...Scorpion. Si am impresia ca nu il inteleg deloc. :sml-
Voi ce parere aveti? Ce sfaturi imi dati?
zambiluta
Postat pe 11 Mai 2009 18:56
De la: zambiluta, la data 2009-05-11 18:56:23Cum se inteleg cei doi?
Sunt la inceputul relatiei cu un ...Scorpion. Si am impresia ca nu il inteleg deloc. :sml-
Voi ce parere aveti? Ce sfaturi imi dati?


Fugi!!
Romeo_Ex
Postat pe 11 Mai 2009 19:00
Nu ai cum sa-l intelegi pt ca daca am dreptate aproape tot ce iti spune ii cu doua sau mai multe intelesuri. E nevoie de timp pt ca sa-ti spuna exact ceea ce gandeste.

Postat pe 11 Mai 2009 19:16
Nu prea stiu cum sa-l abordez. Vreo sugestie de la scorpioni, in special?
zambiluta
Postat pe 11 Mai 2009 22:39
::))))
Zambiluta, nu fugi draga...
eu sunt scorpion... el e berbec... nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar comunicam foarte bine. La scorpioni trebuie sa insisti... le place... si ma refer la toate aici: si la idei exprimate - le spui de mai multe ori- si la ...eu stiu alte dorinte de ale tale... scorpionul ti le indeplineste... este sufletist pana la sacrificare... dar trebuie sa lasi deoparte ironia... scorpionii nu o suporta... si te va ataca tot timpul daca ii faci asta
Daca te porti frumos... il dragalesti... le place sa fie alintati...si sa nu fie ignorati... indiferenta ii raneste grozav
Abordarea e directa... le plac misterele intr-adevar... trebuie sa fii sexi... dar nu vulgar...sa te uiti insistent in ochii lui... oricum o sa stie ca vrei... ei simt asta...si ce vei zice nu va avea importanta atat de mare...
Llorenna
Postat pe 25 Mai 2009 16:16
Multumesc pentru sfaturi! Sunt utile!
zambiluta
Postat pe 28 Mai 2009 23:49
Daca vrei sa te documentezi mai bine incearca aici:
http://www.astrodestin.ro/articole/compatibilitatea-zodiilor-dupa-unghiuri/
In cazul meu functioneaza perfect!
IoanaTm
Postat pe 30 Mai 2009 03:28
Nu e nici un scorpion prin preajma?
zambiluta
Postat pe 8 Iulie 2009 23:57
care-i treaba ?
kyra
Postat pe 8 Iulie 2009 23:59
este astrologul de serviciu

Barbatul Scorpion si femeia Berbec formeaza o combinatie foarte instabila. Din punct de vedere erotic, femeia Berbec se dovedeste ingenioasa, iar barbatul Scorpion participa cu entuziasm. Dar femeia Berbec este prea nepasatoare pentru gelosul Scorpion.

Barbatul Scorpion si femeia Berbec au multe n comun: sunt la fel de egocentrici, dinamici si ambitiosi. Chiar daca atractia fizica pare sa functioneze ca un liant puternic ntre barbatul Scorpion si femeia Berbec, individualismul ambilor reuseste sa i desparta.

ntre barbatul Scorpion si femeia Berbec poate exista o relatie de scurta durata, dar o relatie de lunga durata se va dovedi foarte instabila.

pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 00:00
daca prognoza nu-i grozava, lasa-l pe scorpion si treci pe la mine
sa mai povestim
pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 00:01

irecuperabill...zic
mia79x
Postat pe 9 Iulie 2009 00:02
scorpionul, nu?
de-aia am invitat-o
pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 00:03
da da...ala, mama lui...salveaz-o, printule
mia79x
Postat pe 9 Iulie 2009 00:04
daca ma gandesc io bine... ...cred ca si pe mama lui as putea s-o salvez. cati ani are?
pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 00:06

da' pe tine cine te mai salveaza?ca zau pari a fi prea darnic
cred ca o caut ...sper insa si sa n-o gasesc
hai...astept raspunsu' cu sufletu' la gura...nu altceva
mia79x
Postat pe 9 Iulie 2009 00:09
am inteles de mult, da' am vrut sa te mai verific
stai linistita, si pe tine te salvez
pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 00:11
hi hi ha...eu credeam ca-s salvata...demult...de ce?nu dau impresia?
audd?
mia79x
Postat pe 9 Iulie 2009 00:14
mai bine de doua, trei ori decat niciodata. si daca ne punem de acord, te salvez zilnic de cateva ori
pik_nik
Postat pe 9 Iulie 2009 00:15
Si totusi, cum se inteleg cei doi intr-o relatie?

Nu m-ati lamurit.
zambiluta
Postat pe 12 Iulie 2009 12:13
zambilutzo, am scris eu mai pe la inceput. daca vrei mai concret, o sa trebuiasca sa ma gazduiesti la tine o vreme
pik_nik
Postat pe 12 Iulie 2009 12:19
am citit parerea ta, dar vreau si alte opinii
zambiluta
Postat pe 12 Iulie 2009 12:22
eu sunt scorpion si am avut o relatie cu un berbec. Compatibilitatea dintre cele 2 zodii nu cred ca are asa de mare importanta atata timp cat si eu ca scorpion si el ca berbec ne am placut si ne am spus intotdeauna in fata dorintele si parerile. Referitor la capitolul "pat" trebuie sa va spun ca intotdeauna a simtit si a stiut ce am nevoie. In consecinta daca se dicuta problemele nu este nici o problema in relatia dintre cele 2 zodii. Referitor la celelalte aspecte din cotidian pot sa va spun ca berbecul meu era un aiurit notoriu, ceea ce eu ca scorpion nu am inteles si nu o sa inteleg niciodata. Sunt o persoana cu principii solide cu caracter puternic, asadar o persoana care este tot timpul cu capul in nori nu este si nu va fi niciodata compatibila cu mine indiferent din care zodie face parte. mihaela
garbo007015
Postat pe 12 Iulie 2009 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu sagetator , el scorpion 15 De la: pik_nik 26 Octombrie 2009 00:59
EU BERBEC EL GEMENI 15 De la: iruna01 29 Iulie 2012 00:08
Daca femeile nu s-ar mai implica sentimental,,fara sa cunoasca un barbat 17 De la: Celleste_ 21 Septembrie 2010 10:18
ea scorpion el taur 13 De la: leonard61 12 Mai 2010 12:00
eu balanta -el rac 10 De la: tinavalentina2006 7 Iulie 2009 14:05
Setari Cookie-uri