despre raci

buna tuturor!

sunt nou aici..cautand pe net mai multe informatii despre raci..am intrat pe forumul vostru si mi s-au parut f interesante discutiile
va voi spune deci problema mea:sunt o geamana care a cunoscut un rac, intr-un moment in care incercam sa ma despart de prietenul meu (acum fost) cu care fusesem de 5 ani...l-am cunoscut la o nunta..el o insotea pe una din colegele mele..mi s-a parut simpatic..nu i-am dat atentie..daaa era cu prietena mea..si mi-am indraptat atentia catre alta persoana..pentru ca adoua zi sa ma sune sa imi dea intalnire si sa imi propuna sa fim impreuna..am fost ..lucrurile au evoluat f repede intre noi..eu inca mai vb cu fostul meu prieten si desi el ma ruga sa incetez nu o faceam...in acelasi timp eram stresanta cu el facandu-i deseori reprosuri ca este indiferent si ca nu se implica..mam decis sa renunt intru final la fostul meu prieten dar el nu mia mai raspuns la tel..lam cautat vreo 3 sapt dupa care am renuntat,,,
peste 2 luni a inceut sa ma caute el...neam intalnit si in scurt timp neam reimpacat..el e la fel...cand ma iubeste cand e indiferent..cand incepe sa zica ceva cand se retrage nu mai inteleg nimic..nu il mai stresez..nul mai sun asa des..odata pe zi si asta daca nu da el nici un semn de viata incerc sa nu cedez avansurilor altora care ma cauta intruna si ma coplesesc cu complimente,,,sperand ca poate insemn ceva pentru el...
ii trimit mereu mesaje dragute..u prea multe..de teama sa nul sufoc...il las sa ma caute daca nu o face atunci il caut eu...
dar incertitudinea sentimentelor lui ma nelinisteste..
cum imi dau seama daca simte ceva pentru mine sau nu?
mia zis ca neam despartit pentru ca il sufocam si lam cam jignit...iam lipsit..dar nu spune mai mult..si desi eu ii spun mereu ceea ce simt el nu imi raspunde...
imi spune sa am rabdare si sa las sa curga lucruriole de la sine..
ce strategie o mai fi si asta?
e cam greu sa ai rabdare cand altii te cauta..dar imi place doar de el...
se merita sa stai sa astepti dupa un rac?
daca astept in zadar?intrebare cum iti dai sema ce simte u rac?
garbo001349
Postat pe 29 Aprilie 2009 01:01
El probabil ti/a raspuns cu aceeasi moneda cu care ai platit nefind sigur de relatia ta cu ex!Si apoi inteleg ca nu e prea mare dragoste daca tu esti tentata sa dai curs si altor invitatii!!Cred ca tu trbuie sa vezi ce vrei si daca il iubesti cu adevarat!!cunosc racii foarte bine!!Un singur lucru daca l/ai mintit relatia se rupe imediat!!Bafta!!!
luc70
Postat pe 9 Mai 2009 21:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE FACI LA 37 DE ANI ATUNCI CAND MAMA TA PE CARE O IUBESTI ENORM,ITISPUNE CA NU TE MAI IUBESTE 74 De la: tutankhamon 19 Octombrie 2009 00:01
sotul meu e pe cale sa devina alcoolic 113 De la: lavieenros3 15 Martie 2010 23:30
Buna. 7 De la: garbo_12318 4 Mai 2013 10:55
Pauza In Relatie 14 De la: dor72_ 23 Septembrie 2011 22:12
Nu mai am chef de nimic 158 De la: quasaria 28 Februarie 2010 19:46
Setari Cookie-uri