Sotul meu este inca homosexual?

Dragele mele,

Imi storc creierii de vreo sase ani sa inteleg. Sa inteleg ce se intampla cu mine, cu omul de langa mine, cu casnicia noastra. M-am casatorit acum sase ani si jumatate cu un barbat din Statele Unite. O amica ne-a prezentat unul altuia, apoi a venit intr-o vizita scurta in tara, am stat imreuna cateva zile, dupa care a plecat si la cateva luni m-am dus eu acolo. Cand venise in tara la noi, a fost cat se poate de normal, un simpatic, amuzant, am facut din noapte zi si nu ne-a ajuns nici pe departe timpul sa ne saturam unul de celalalt. Lucrurile s-au schimbat insa dupa venirea mea in casa si in tara lui. De la bun inceput, dupa un moment intim foarte scurt (de emotie am crezut eu), viata noastra sexuala a intrat intr-un con de umbra. Aproape un an m-a batut pe umar in fiece dimineata - la plecare si fiecare noapte - la culcare. Asta pana cand am avut o criza de nervi si mi-am manifestat nedumerirea intr-un mod exploziv. Am avut atunci o serie de explicatii, mi-a raspuns ca nu s-a obisnuit bine inca cu mine si ca o sa incerce sa mai dreaga lucrurile. Dar nu s-a dres nimic.
Acum, cand il cunosc bine (zic eu) pot sa-i fac un repejor un portret. De felul lui este un tip taciturn, nu-i place sa vorbeasca prea mult, se simte foarte bine singur in garaj, isi comuta radioul pe rock si-l da la maxim si se simte foarte deranjat daca il rogi sa ia o pauza ca sa discuti ceva cu el, fie si foarte important. Are doi copii, mari acum (16 si 15 ani), dar nici cu ei nu are rabdare. Cand termina cu garajul, vine inauntru, face o gluma - doua (de multe ori nelalocul ei si pana e gata cina, sta in camera noastra la TV. Dupa ce mananca, se duce rapid din nou in pat si pana sa ajung si eu, doarme deja. Dormim la distanta, patul e destul de larg, dar nimeni nu face un sfert de miscare pentru a fi mai aproape. Si chiar daca ma cuibaresc un pic in bratele lui, sta nemiscat si abia asteapta sa merg inapoi la locul meu. Nu stam niciodata impreuna sa vedem un film, de ex. Si daca se intampla foarte rar si vreau sa comentez ceva sau pun o intrebare, se irita foarte tare si-mi spune sa-l las, ca vrea sa vada mai intai. O sa vorbim mai tarziu, lucru care nu se intampla niciodata. Intr-una din zile, acum vreo doi ani, statea cam stramb in scaunul masinii. L-am intrebat ce are si mi-a zis ca are un fel de rana la fund, ca trebuia sa faca o operatie de mult, dar ca nu a facut-o. L-am intrebat cum s-a intamplat, de la ce e si mi-a zis ca nu stie. Mai apoi am vazut ca pe chilot, de cele mai multe ori are pete. Uneori, daca este deranjat la stomac, se scapa si in pantaloni. Mi-am pus din nou semne de intrebare, l-am intrebat si pe el, moment in care ma priveste intens si intreaba: ma acuzi cumva ca af fi gay?
Un ultim amanunt: cu cateva luni in urma, fiica lui care are 15 ani ne-a spus ca are un secret sa ne spuna: ca este atrasa mai mult de fete, decat de baieti. Eu am ramas cu gura cascata, la care tata'su, cu multa nonsalanta raspunde: nu-i nimic, si eu am avut unele orientari din astea cand am fost ca tine. Trece.
Poate, dar la el nu a trecut. Cu mine este deosebit de rece. Fac eforturi sa fiu frumusica, imi cumpar haine, pudre, manichiura, orice imi sta in putinta. Vreau sa va spun ca nu ma vede niciodata. Asta ma irita si ma simt ca un mare rahat. Nu numai ca nu mai am viata sexuala normala (cinci minute si gata, uneori), dar nici macar nu mai e cineva sa ma alinte, sa ma ia in brate, sa-mi spuna ca-s frumoasa...De in lucru insa nu ma pot plange: imi spune I love you la fiecare trei secunde. Nu stiu ce insemana asta pentru el. Voi, dragele mele, ce credeti? ce e de facut? Am pierdut deja sapte ani din viata mea, cei mai frumosi (40 - 47). Exista rezolvare? Vi s-a intamplat poate si voua? Va rog sa-mi spuneti ce ganditi!

Postat pe 23 Aprilie 2009 21:28

ce-mi place, ce-mi place. au incurcat astia cu subiectele conturile din care scriu . aceeasi postare aparuta de la 2 useri diferiti de aceeisi ce sunt . valei , ce frumos
si_totusi
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:32
Daca ceea ce spui tu e macar pe jumatate adevarat e oricum de necrezut.Adica tu vrei sa-mi spui ca asti maritata cu un cetatean american, deci ai cel putin Green Card daca nu si cetatenie dupa atitia ani si totusi accepti sa fi nefericita in casnicie????? In America???? Fata draga trezeste-te si pe urma spune-ne care e adevarata poveste.
Aemulus
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:37
micabis, e teapa. aici scrie garbo 125 si mai la vale o lecuta, acelasi postare este scrisa de lili
si_totusi
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:40
gagici...hotarati-va...postati ori intr-o parte ori in alta ca ma derutati
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:42
PW, m-am enervat tare de tot.Isi bate fatuca asta joc de timpul meu si eu ca o gaina ce sunt ii mai dau si atentie.Trebuie sa distrugem si topicul asta se pare.Acum in fasha pina nu e prea tirziu

Deci, cum fu ziua numelui iubitului tau?
Aemulus
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:45


cu sarmale...eternele sarmale...renumitele mele sarmale...si cu un tort mare de tot...

poate vrea si fatuca asta o sarma, doua

hai mai pisi...da-l incolo pe ticalos...ia baga tu o sarmaluta de la mami wife...beutura nu am sa-ti dau...un cico, poate...

cheama-ti si berbatul...ca noi nu ne suparam...si copiii...nu m-am prins daca sunt adoptivi, da' nu mai conteaza
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:51
M-ai innebunit cu sarmalele tale!!!
Am facut si eu de Paste sarmale in frunze proaspete de vita..mmmm...papa bun ce mai!

Si protestez: nu da sarmale la dusmani ca nu stiu sa le aprecieze.
Aemulus
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:56
ooops!!!!...nu mai stie lumea ce sa mai invetese ca si subiecte de forum!!!
tare e tras de par...
ar trebui sa mai scoleasca si ei...ceva lu,e...sa aibe credibilitate!!
zau...e mai mult decat puerila...subiectul!!
mult prea prost pus in discutie...pt a starni ceva comenturi!!
deci...sa fim seriosi...e pierdere de timp...sa poti comenta on topic aici!!
ovidiu42
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:06
nici nu stiu cum sa ma adresez tie....femeia lui dumnezeu..daaa...femeieeeeee......daca era asa un porco-urso-magaro-tot animalo- cocoso-de toateo....la dreaq fata, nu ai avut si tu un pic de rabdare sa vezi ce fel de om e?????... acuma te plangi????..trebuia sa-l analizezi inainte sa te arunci cu capul intr-o casatorie cu un american (ca romanii nu au mai nimic dupa ei...)...dar deh....avea dolarii, nu????...atunci taci si inghite...
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:43
si mai am o intrebare...ce dreaq te-a batut pe umar un an -un an jumate?????iti pusese carnea de snitele acolo????sau te fragezea si de fapt e canibal?????
tutankhamon
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:44
si_totusi
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:46
mai totusico...ai promis continuarea romanului si ne-ai abandonat...

era vorba ca luni citim ceva...azi e marti si nik...hmmm...
wife_de_zmeu
Postat pe 28 Aprilie 2009 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce barbatilor le place sa insele??????????? 1 De la: garbo059815 12 Octombrie 2009 13:59
Barbatii 57 De la: anika 14 August 2010 18:51
cum sa faci sa fii ascultata de un barbat? 63 De la: garbo104121 27 Aprilie 2010 14:48
Barbatii la 35 ani, ce vor oare? 8 De la: snowflake 11 Septembrie 2009 01:30
Bataia e rupta din rai 215 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:51
Setari Cookie-uri