cancer de plamani

Buna.In legatura cu cancerul la plamani....ajuns deja la metastaza mai are vreo sansa.....cumva....undeva....? Astept raspunsul tau. Ms.
garbo175672
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:12
Cum se poate vindeca cancerul la plamani ajuns deja la metastaza....mai are vreo sansa cumva? Ajuta`ma te rog.
garbo175672
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:17
De la: garbo003981, la data 2009-09-15 16:22:37Draga mea e cumplit prin ce treci, eu am o prietena care a facut citostatice iar medici nu-i dadeau sanse, acum e f bine, a urmat o cura cu produse naturale , produse ce lucreaza direc pe celula noastra si o hranesc, daca vrei sa incerci sa-i mai dai o sansa te rog sa ma contactezi pe id stefania_dareli si vb, multa sanatate.




Buna....am un caz in familie de cancer la plamani...ajuns deja la metastaza....crezi k mai are cumva vreo sansa? Astept raspunsul tau. Multumesc anticipat.
garbo175672
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:19
De la: garbo111077, la data 2010-04-03 22:05:22ori ce fel de cancer este vindecabil,daca doriti eu va pot ajuta,fara bani si fara plata


Ma poti ajuta si pe mn....unchiul meu a fost descoperit acum 1 saptamana cu cancer la plamani...dar deja se pare ca este la metastaza....cum ai putea sa ma ajuti? ....sau cu ce?
garbo175672
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:24
Eu zic sa nu te mai imbeti cu apa rece. NU se vindeca, oricate iluzii ti-ar vinde vracii astia care se tot baga in seama, doar- doar mai fac si ei un banutz...
Se poate, eventual, sa i se mai amelioreze suferintele bolnavului
Thor_again
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:48
thor, azi esti crud, nu crezi?
mai bine trimeteai fata pe topicul precioasei, ala cu speranta...desi nici asta nu-i o idee buna!

nu spun acum ca orice tip de cancer se vindeca, dar exista cazuri!
zambila
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:15

zic si IO..
sa ma aflu in treaba...
doamne fereste (pr toata lumea) de boala...ca sanatatea stim cum este...
dar acel om in suferinta,are nevoie sa se agate de ultima sansa ca sa se tamaduiasca...

mai sunt si asa zisii vraci veritabili...dar este adevarat ca si mai multi sarlatani
eu sunt de parere ca fiecare dintre noi avem capacitatea sa ne tamaduim
numai daca vrem
sa fim proprii nostri vindecatori

celor sceptici multa sanatate!!!
LILO
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:17
zambilici, asa se spune mai nou la realist? zambilu spunea mai pe pagina anterioara, altcuiva, sa ii mai insenineze zilele. Cam asta ar putea sa faca si cea careia i-am raspuns eu. Sperante? Haida-de! In metastaze? Cazuri de vindecare? Ma leshi?
Thor_again
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:21
Cancerul la plamani (ca MAJORITATEA formelor de cancer) nu au vindecare, mai ales in metastaza. Organul afectat este distrus ireversibil. Maimuto, ce vorbesti tu de "proprii nostri vindecatori"? Pai ce, vorbim de gripa?
Thor_again
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:23

nu! nu de gripa
vorbim de o boala foarte grava,care se poate ameliora...
bolile sunt urmarile faptelor noastre necugetate
cu cat "indraznim" sa le indreptam,cu atat avem sansa de a suferi mai putin

in oricecaz,am avut niste experiente interesante,cu ceva ani in urma
iar in prezent,o persoana apropiata mie,"inflorete" dupa o boala grava de inima
pur si simplu se intereseaza ce ii face bine
si ideea ca te poti inzdraveni,face "minuni"

p.s. mai grav este cand copiii se imbolnavesc grav , de ex o fetita cl a8-a a paralizat

cineva spunea,ca in zilele noastre copiii se imbolnavesc de bolile pe care ar trebui sa le duca adultii

LILO
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:43
thor, si atunci cum iti explici, de ex. ca bruce lee si-a revenit complet dupa ce a avut coloana sectionata!?
si asta e imposibil, nu crezi?
zambila
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:44
zambilicio, brava mai, fato! care va sa zica a avut coloana sectionata? Sigur, sectionarea aia era in metastaza, nu? hmmm... rusine sa-mi fie!

Maimuto, astea-s doar vorbe, mamica, atata timp cat nu exista nici macar disciplina, ca sa nu mai vorbim de autodisciplina. Dar aici intram in alte domenii si nu sunt convins ca le veti intelege ...
Thor_again
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:58
zambilo, stii cumva pe unde mai e bruce lee ala acuma, taica?...
zambil
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:59
cautati-l pe Dragos Argesanu, cumva pe undeva , chiar si pe net, puteti da de el, in rest Romania are la ora actuala, o serie de medici homeopati si bioenergeticieni renumiti, toti vorbim de sanse si de nesanse, dar nimeni vad ca nu are curajul sa spuna ca daca atat ti-a fost scris , asta e, asta nu se mai negociaza, insa ati putea afla cum stati, si Thor , orice este vindecabil cu credinta si cu ajutorul lui Dumnezeu
casperphantom
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:00
thor, sunt convisa ca ai inteles exact care era ideea

e mai usor sa privesti din afara, dar daca ar fi vorba de cineva foarte apropiat, sunt convinsa ca ati aborda absolut orice metoda
zambila
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:07
De la: casperphantom, la data 2010-11-12 13:00:32...si Thor , orice este vindecabil cu credinta si cu ajutorul lui Dumnezeu


Aha, m-am lamurit acum: greseala mea este ca eu nu cred in mosul ala cu barba sura, ci in cu totul altceva
Mai, fratilor, prea va incredeti voi intr-un Dumnezeu care nu are nimic altceva mai bun de facut decat sa va vindece de orice. Bineinteles, cu conditia "credintei netarmurite" in el. Si daca aceasta credinta este marginita, atunci ai pus-o! Nu te mai vindeca neam!
Thor_again
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:19
thor, nu inteleg de ce vorbesti la plural, eu n-am sustinut asa ceva...si apoi, stiam ca nu-ti plac generalizarile
zambila
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:25
zambilici, am vorbit la plural pentru ca au fost mai multi pe aici care au pus placa aia cu "credinta"
Mamicule, da' ce ai azi? Te-ai trezit tarziu, a fost prea putina cafeaua sau nu ai dormit deloc azi noapte? Ca vaz ca tot in contratimp esti...
Thor_again
Postat pe 12 Noiembrie 2010 13:34
thor, cam toate la un loc, plus un bonus
zambila
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:07
da da, cum merg babele la toate moastele sa se roage sa le dea una si alta, ne rugam doar atunci cand dam de necaz, iar dumnezeu nu are de a face cu niste chestii, eu una nu cred, tu ca om poate, te poti vindeca de unele, dumnezeu iti da dar nu-ti baga in traista, nu te vindeca nu opreste un accident, noi ne facem viata, soarta, noi influentam totul

am si eu in familie care nu spune ca e bolnav de cancer la plamani, cand esti bolnav stii doar ca nu vrei ca cei de langa tine sa sufere din cauza ta, nu vrei sa se chinuie avand grija de tine, si sunt multe... dar nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece si sa ne legam de ceva ce stii ca nu se poate, doar asa, ca vrem noi sa credem, e dureros dar trebuie sa fim realisti indiferent de situatie si nu trebuie sa ne facem si mai grea povara
Laura_M
Postat pe 12 Noiembrie 2010 14:19
nu-sh' ce sa zic... trebuie incercat pe la medici de specialitate.
si... cum o da si Dzeu.
multa sanatate!
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 17:43
daca e in metastaze, multumeste/te sa-i faci viata cat mai frumoasa, atata cata mai e..
din pacate, forma asta de cancer, avanseaza foarte repede..
Freya_
Postat pe 12 Noiembrie 2010 18:12
Eu am fost in Cuba si am adus unei rude apropiate escozul pentru cancer la plamani gradul 4. Este un produs gratuit pe baza de venin de scorpion albastru, doar ca trebuie procurat direct din Cuba, Havanna. Noi am fost acum 2 luni jumatete. Pacientul se simte foarte bine in urma tratamentului. Are pofta de mancare, merge la serviciu, speram ca totul sa fie bine. Mentionez ca pt a procura medicamentul aveti nevoie de actele traduse in limba spaniola plus o procura de la pacient. Daca cineva are nevoie de informatii ma poate contacta la tel 0770926318. sau pe email eucelbun@gmail.com
cheiamagica
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:42
Eu am fost in Cuba si am adus unei rude apropiate escozul pentru cancer la plamani gradul 4. Este un produs gratuit pe baza de venin de scorpion albastru, doar ca trebuie procurat direct din Cuba, Havanna. Noi am fost acum 2 luni jumatete. Pacientul se simte foarte bine in urma tratamentului. Are pofta de mancare, merge la serviciu, speram ca totul sa fie bine. Mentionez ca pt a procura medicamentul aveti nevoie de actele traduse in limba spaniola plus o procura de la pacient. Daca cineva are nevoie de informatii ma poate contacta la tel 0770926318. sau pe email eucelbun@gmail.com
cheiamagica
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:43
Eu am fost in Cuba si am adus unei rude apropiate escozul pentru cancer la plamani gradul 4. Este un produs gratuit pe baza de venin de scorpion albastru, doar ca trebuie procurat direct din Cuba, Havanna. Noi am fost acum 2 luni jumatete. Pacientul se simte foarte bine in urma tratamentului. Are pofta de mancare, merge la serviciu, speram ca totul sa fie bine. Mentionez ca pt a procura medicamentul aveti nevoie de actele traduse in limba spaniola plus o procura de la pacient. Daca cineva are nevoie de informatii ma poate contacta la tel 0770926318. sau pe email eucelbun@gmail.com
cheiamagica
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:49
zi sa mori tu si te credem!
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:54
SA MOARA EL DA DI CE THOR SA II ZICEM?
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:01
nu bre, io ii zisei lu' ala sa zica
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:03
De la: zambila, la data 2010-11-12 12:44:32thor, si atunci cum iti explici, de ex. ca bruce lee si-a revenit complet dupa ce a avut coloana sectionata!?
si asta e imposibil, nu crezi?


Pai da mai pisicuto...sa-ti explic...bruce ala si-a revenit ca a avut coloana sectionata longitudinal...si d'aiaa...
O_K
Postat pe 12 Decembrie 2010 00:56
De la: cheiamagica, la data 2010-12-10 22:49:53Eu am fost in Cuba si am adus unei rude apropiate escozul pentru cancer la plamani gradul 4. Este un produs gratuit pe baza de venin de scorpion albastru, doar ca trebuie procurat direct din Cuba, Havanna. Noi am fost acum 2 luni jumatete. Pacientul se simte foarte bine in urma tratamentului. Are pofta de mancare, merge la serviciu, speram ca totul sa fie bine. Mentionez ca pt a procura medicamentul aveti nevoie de actele traduse in limba spaniola plus o procura de la pacient. Daca cineva are nevoie de informatii ma poate contacta la tel 0770926318. sau pe email eucelbun@gmail.com


Daa....bai...si eu i-am adus unei prietene escozul asta pentru cancer la plamani gradul 5 si a scapat de toooooot...cred ca in curand se va intalni cu ruda ta sa isi povesteasca aventurilii...
Si sa stii ca ti-am facut reclama gratis....
O_K
Postat pe 12 Decembrie 2010 01:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme la ficat??!!?? Alcoolemie in sange fara sa fi baut 35 De la: oana_iepurash 20 Martie 2017 18:47
anemie 3 De la: gabri3lla 23 August 2010 14:40
Marirea punctului G 61 De la: Celleste_ 26 Februarie 2010 08:57
Operatia cu laser 4 De la: andreushaa 7 Iulie 2010 16:48
Buna ziua 3 De la: tutankhamon 9 Iunie 2009 13:28
Setari Cookie-uri