o intrebare adresata mai mult barbatilor...Ce cred ei ca este dragostea?

de multa vreme imi pun aceasta intrebare: ce este de fapt sentimentul de dragoste?? este suma clipelor in care ai stat inlantuit cu o persoana? te poti indragosti si inainte de a face dragoste cu aceasta, sau e suma tuturor actiunilor legate de acea fiinta? ma intreb ....
fleur_de_lis
Postat pe 30 Martie 2009 11:59
intreaba-te!!
io intre timp o traiesc :)
garbo000505
Postat pe 30 Martie 2009 12:52
Pai cel mai bine ar fi sa incerci un raspuns cand o traiesti . Cred eu.
blanca
Postat pe 30 Martie 2009 18:03
oito,

ce adanca esti puicuta mea...
iasomia
Postat pe 30 Martie 2009 18:05
Pai ce sa fac floricica asa gandesc eu ... c-o fi bine, c-o fi rau ,naiba stie .Ma gandeam ca atunci cand nu simti e cam greu cu definitiile .
Da tu razi de mine .
( sa-ti fie de bine, ce sa zic ?)
blanca
Postat pe 30 Martie 2009 18:13
oaie mica...


iasomia
Postat pe 30 Martie 2009 18:19
ioi istenem...ia uite mami ce ne asortam....
iasomia
Postat pe 30 Martie 2009 18:20
Adica suntem "MAUVE" sau ce vrai sa zici ?
blanca
Postat pe 30 Martie 2009 18:21
da,da...niste minuni de gagicute...
iasomia
Postat pe 30 Martie 2009 18:23
Pai da , am decis ca primavara asta imi plac hortensiile. Iote ce frumoasa ma arata Unde mai pui ca nu mai primesc vizite de la tot felul de "juni" care-mi spun ca ma uit cine-stie- cum in poza ... Daca aveam strabism ??
blanca
Postat pe 30 Martie 2009 18:31
frumoasa incercare... numa' ca barbatii astia, la cat de greu se maturizeaza - eventual niciodata, nu-ti pot spune decat ca dragostea viitoare va fi "mai adevarata" decat asta pe care o traiesc. la ei nu se termina niciodata cu gasitul sufletului pereche. sper sa nu vada ovi postarea mea caci iar se va simti vizat...
gianiblue
Postat pe 30 Martie 2009 18:57
De la: mielutza, la data 2009-03-30 18:03:46Pai cel mai bine ar fi sa incerci un raspuns cand o traiesti . Cred eu.



as desenao daca ar exista un standard, da' nu-mi gasesc cuvintele
garbo000505
Postat pe 30 Martie 2009 19:01
De la: garbo000505, la data 2009-03-30 19:01:13
De la: mielutza, la data 2009-03-30 18:03:46Pai cel mai bine ar fi sa incerci un raspuns cand o traiesti . Cred eu.



as desenao daca ar exista un standard, da' nu-mi gasesc cuvintele


Pai de ce trebuie sa existe un standard ?? Cel mult standardul inseamna sa primesti ce ai tu nevoie ... culmea e ca de-aici se complica lucurile
blanca
Postat pe 30 Martie 2009 19:16
De la: gianiblue, la data 2009-03-30 18:57:50frumoasa incercare... numa' ca barbatii astia, la cat de greu se maturizeaza - eventual niciodata, nu-ti pot spune decat ca dragostea viitoare va fi "mai adevarata" decat asta pe care o traiesc. la ei nu se termina niciodata cu gasitul sufletului pereche. sper sa nu vada ovi postarea mea caci iar se va simti vizat...


Giani , poate ca de la obiceiul vanatului li se trage . Deformatie "profesionala"
blanca
Postat pe 30 Martie 2009 19:18
da, mielushor, numa' ca bebeii ashtia nu stiu ca vanatoreala vine din lumea animala... daca ar sti..., ar incerca macar sa salveze aparentzele. asha... in necunoshtintza de cauza, ei se si falesc cu agendele lor pline de inimi frante.
gianiblue
Postat pe 30 Martie 2009 20:09
De la: gianiblue, la data 2009-03-30 20:09:02da, mielushor, numa' ca bebeii ashtia nu stiu ca vanatoreala vine din lumea animala... daca ar sti..., ar incerca macar sa salveze aparentzele. asha... in necunoshtintza de cauza, ei se si falesc cu agendele lor pline de inimi frante.


da' ce legatura are vanatoreala cu dragostea?
poti sa te indragostesti si de un tablou, da' din pacate nu tine de cald sub plapuma!
garbo000505
Postat pe 30 Martie 2009 20:35
bingo: nu are nici o legatura vanatoreala cu dragostea. atunci da di ci barbatii fac legatura intre ele? hmm?
gianiblue
Postat pe 30 Martie 2009 20:45
nu stiu!
o sa fac un sondaj de opinie in tagma masculina si o sa revin cu cele mai pertinente concluzii .
sau poate doar unii dintre barbati! hmm!
garbo000505
Postat pe 30 Martie 2009 21:22
Atunic asa ramane 505. Ia sa vedem ce poti !
blanca
Postat pe 31 Martie 2009 16:36
De la: gianiblue, la data 2009-03-30 18:57:50frumoasa incercare... numa' ca barbatii astia, la cat de greu se maturizeaza - eventual niciodata, nu-ti pot spune decat ca dragostea viitoare va fi "mai adevarata" decat asta pe care o traiesc. la ei nu se termina niciodata cu gasitul sufletului pereche. sper sa nu vada ovi postarea mea caci iar se va simti vizat...




esti rautacioasa!!!
iote ca...nu ma simt vizat deloc!!! neah!!!
ovidiu42
Postat pe 31 Martie 2009 16:40
ei, ovi, ma bucur sincer sa vad asta...
nu eram rautacioasa ci chiar speriata ca mai incepem o cearta si pe aici...
gianiblue
Postat pe 31 Martie 2009 20:20
De la: mielutza, la data 2009-03-30 18:21:27Adica suntem "MAUVE" sau ce vrai sa zici ?

maii feteloor eu va'ntreb...ce iubesc mai mult barbatii....femeile sau sexul???????????????
ce este asa greu! k de trait traiesc eu...cu cine-mi place:P
fleur_de_lis
Postat pe 31 Martie 2009 23:51
De la: loveactualy, la data 2009-03-31 23:51:59
De la: mielutza, la data 2009-03-30 18:21:27Adica suntem "MAUVE" sau ce vrai sa zici ?

maii feteloor eu va'ntreb...ce iubesc mai mult barbatii....femeile sau sexul???????????????
ce este asa greu! k de trait traiesc eu...cu cine-mi place:P


Sexul cu femeile ..

Acum serios, la ce te-ajuta generalizarile astea ?
blanca
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:25
Uneori numim dragostea imbarligatura si incercam sa o separam de suflet.Atunci devenim animalute.
Ioana007
Postat pe 1 Aprilie 2009 21:58
De la: loveactualy, la data 2009-03-31 23:51:59
De la: mielutza, la data 2009-03-30 18:21:27Adica suntem "MAUVE" sau ce vrai sa zici ?

maii feteloor eu va'ntreb...ce iubesc mai mult barbatii....femeile sau sexul???????????????
ce este asa greu! k de trait traiesc eu...cu cine-mi place:P


as zice ambele...nu se poate una fara alta!!
superbus
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:55
De la: superbus, la data 2009-04-01 22:55:54
De la: loveactualy, la data 2009-03-31 23:51:59
De la: mielutza, la data 2009-03-30 18:21:27Adica suntem "MAUVE" sau ce vrai sa zici ?

maii feteloor eu va'ntreb...ce iubesc mai mult barbatii....femeile sau sexul???????????????
ce este asa greu! k de trait traiesc eu...cu cine-mi place:P


as zice ambele...nu se poate una fara alta!!



uiteee...eu nu simt dragostea asta!eu cred ca din partea lor este doar un schimb! nu ii cred capabili de sentimente!in primul rand se iubesc numai pe ei, si obiceiurile lor, si libertatile lor, tu ai datoria sa respecti totul la partenerul de viata, si sa ajungi exact atat cat considera el de departe...si tot asa! de atasament da ii cred in stare dar de iubire NU!de aceea si ceream pareri!
fleur_de_lis
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:30
Draguta lovectualy, nu e chiar asa ... sunt si ei tot oameni . Doar ca se exteriorizeaza diferit ( de obicei mai greu ).
blanca
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:03
De la: mielutza, la data 2009-04-02 20:03:07Draguta lovectualy, nu e chiar asa ... sunt si ei tot oameni . Doar ca se exteriorizeaza diferit ( de obicei mai greu ).


bine, binee...diferit diferit ....dar IUBESC EI?? asta era intrebarea! eu chiar am indoieli la acest aspect. aaa...k tu trebuie s afaci parte dintr-un tablou perfect si ca fara tine nu se descurca asta e adevarat. dar ei sunt multumiti doar de camasile perfect apretate, asortate cu cravatele perfecte, toate la randul lor ca sa dea bine in masina perfecta...tu esti doar un protagonist care trebuie asortat ambientului....perfect, desigur! dar unde esti printre toate astea?? TUU! fiinta din tine! daca aveti motive sa credeti ca oamenii acestia iubesc, daca aveti dovezi ca sunteti iubite....de ce nu mi le spuneti si mie? pentru faptul ca ajung acasa in fiecare seara si impartiti cina, televizorul si patul ? concediul, copii, dulapul sau grijile?? toate astea sunt iubirea??
pentru ca nu gresesc ei adresa?dece nu imi spuneti si mie/??
fleur_de_lis
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:00
love, tu pui intrebari chiar pertinente. observatia ta se aplica multor barbati dar si multor femei. a simti iubire este un lucru rar si intr-o tabara si in alta - asta daca este sa ne luam dupa definitia majoritar acceptata a iubirii: sa il iubesti pe celalalt mai mult decat pe tine... in 95% din cazuri, suntem egoisti si ne vedem in primul rand pe noi insine. dar exista si cazurile minunate in care se vede iubirea, devotamentul.
am vazut si barbati si femei iubind cu adevarat (iarasi fac referire la acea definitie...). e adevarat ca intamplarea iubirii este cumva mai mult divina, de neexplicat. de obicei ne insotim unii cu altii din interese, comoditati, pareri de sentimente. de aceea se si ajunge la atatea divorturi si neintelegeri.
acum... nu stiu... sfatuitorul meu spiritual ma tot pune sa fac liste cu ce vreau in mod real si sa arunc dorintele in Univers. Metafizica spune ca daca ne dorim ceva cu adevarat si actionam pentru acel ceva, providenta isi va pune toate mijloacele in joc pentru indeplinirea acelui ceva. totul este sa nu ne mintim pe noi insine si sa fim perseverenti.
eu - una - recunosc ca m-am mintit si, in consecinta, rezultatele au fost deplorabile. dar am si invatat din asta ca drumul cel mai bun si scurt este parcurs in momentul in care iti asculti intuitia in mod real. si ghidul care se afla la o lungime de brat fata de umarul drept. cica trebuie intrebat mereu ce este de facut.
pare ca am divagat... dar nu e asa. cine nu se multumeste in mod real doar cu afectiunea si nu iubirea partenerului, ar face mai bine sa caute ce vrea in mod real. si sa persevereze. si sa aiba rabdare.
gianiblue
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:51
E... am inteles intrebarea nu te gandi ! Dar . Raspund si eu cu o intrebare : Te simti iubita ? Ca esti casatorita sau nu . Daca da ai incredere sa vorbesti cate-n luna si in stele cu omul pe care-l iubesti ? Stii ce-ti doresti de la el ? El stie ? E important ? Faceti planuri pt voi .....El se simte iubit ?E cate-ar fii.
Eu una nu cred ca e bine sa pui oamenii in tipare . E bine sa stii de la omul care te intereseaza ce-si doreste el si cum .Si sa compari cu visul tau. Poate se potriveste,poate nu . Pt ca eu cred ca in principiu toti ne dorim cam aceleasi lucuri de la viata . Diferenta e in ce ordine le punem si in ce culori le vedem .
blanca
Postat pe 4 Aprilie 2009 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
13.06.2009 28 De la: sammy 22 Iunie 2009 20:23
SA CRED CA VA MERGE??? 22 De la: CocoGeorgiana 3 Noiembrie 2009 23:17
oare cit de destepti sint barbatii? 63 De la: ratuscaceaurata 16 Noiembrie 2011 22:51
amanta sau sotia??? 30 De la: garbo106264 16 Aprilie 2010 00:01
7 trasaturi pt a deveni un barbat irezistibil! 35 De la: sora_ilsi 6 Septembrie 2009 19:48
Setari Cookie-uri