amanta - sotie

Am avut o relatie de 7 ani cu un barbat casatorit, eu fiind vaduva.Detasat fiind cu serviciul pleca odata la doua saptamani acasa.Eu spalam eu calcam eu mancare eu saltea am trait impreuna zi de zi noapte de noapte un vis, eram o familie.Sotia nu a venit niciodata in toti acesti ani, vorbeau foarte mult la telefon.Acum a iesit la pensie si s-a dus acasa.Imi este naprasnic de greu, plAtesc pentru toata fericirea mea,MOR DE IUBIRE.Nu vreau sa se desparta, dar vreau sa fie si cu mine.Nu vrea sa fiu judecata, daca aveti ceva de spus bine daca e sa ma luati peste picior abtineti-va.Va multumesc.
liliana_lory
Postat pe 27 Martie 2009 18:17
Daca nu vrei sa se desparta cum ai vrea sa fie cu tine?
Micass
Postat pe 27 Martie 2009 18:27
ai avut!!?
n-o mai ai!?
garbo000505
Postat pe 27 Martie 2009 19:36
Draga mea se spune ca o iubire adevarata nu exista fara lacrimi ,nu cred ca asta e o consolare pt tine , stiu ca durerea pe care o ai in suflet nu poate fi stearsa cu un burete insa gandeste-te ca orice vis trebuie sa se termine pt a incepe altul .Tu ai fost fericita 7 ani ,ai trait un vis care acum a ajuns la final ,aminteste-ti si pastreaza in sufletul tau clipele minunate cu barbatul pe care l-ai iubit.
garbo000796
Postat pe 29 Martie 2009 22:48
trebuia sa te gandesti ca intr-o zi asa se va intampla.nu stiu daca mai ai ce sa faci in cazul asta,amintirile sunt singurele care ti-au ramas.poate ca,o sa vina o zi cand ai sa cunosti pe altcineva si ai sa o iei de la capat.multe bafta.
ana_fleur72
Postat pe 29 Martie 2009 23:44
Eu ma intreb sotia credea ca el isi spala si isi calca singur?
Cand se ducea acasa mirosind a "cocolino".......?
Eu am avut trei relatii serioase,toate trei s-au terminat si nu oricum,ei m-au inselat.Problema este ca eu de fiecare data am simtit ca ei ma inseala si le-am dat "viteza" fara drept de apel.
Multi ar spune "cum de ti-ai dat seama?" ,dar barbatii sint asa blegi incat ei au ramas cu femeile cu care banuiam ca ei ma inseala.Chiar fostul meu sot a ramas cu fosta mea prietena si acum sint casatoriti.

Poate ca ar trebui sa-ti vezi de viata in continuare.Lasa durerea de-o paret,viata e prea scurta sa o perteci plangang si suferind.Mai exista barbati pentru tine,vei intalni un barbat mult mai bun.Cui pe cui scoate
diavolul_roz
Postat pe 30 Martie 2009 14:27
-Ce stii sa faci Suzuki?
-Stiu sa scot cuie.
-Am si eu cateva cuie , n-ai putea sa ma ajuti sa le scot?
-Ba da, cu placere.Dar dupa ce le scoatem, ce facem?
-Le batem la loc.
Ioana007
Postat pe 30 Martie 2009 14:41
De la: Ioana007, la data 2009-03-30 14:41:51-Ce stii sa faci Suzuki?
-Stiu sa scot cuie.
-Am si eu cateva cuie , n-ai putea sa ma ajuti sa le scot?
-Ba da, cu placere.Dar dupa ce le scoatem, ce facem?
-Le batem la loc.


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! pfff,corect!!(sint blonda )
diavolul_roz
Postat pe 30 Martie 2009 15:04
O iubire patimasa lasa rani adanci in cazul despartirii; sigur ai primit sfatul sa incerci sa fii ocupata; e adevarat, dandu-ti adresa de e-mail poti primi multe mesaje , unele nu chiar pline de respect; dar atatea "matrimoniale" iti pot da posibilitatea unei cunostinte care sa raspunda unor cerinte de moment pentru atenuarea durerii de moment;din cele spuse se parea ca ii reprosezi "serviciile facute" (scuze, nu vreau sa par neploiticos, nu am gasit alta exprimare) dar gandind in felul asta te amarasti in plus; ai primt sfatul:gandeste-te cu placere la momnetele placute; bafta
garbo000391
Postat pe 30 Martie 2009 15:17
draga mea cred ca a venit vremea sa faci schimb de lacrimi cu sotia...pacat te-ai gandit cand plangea ea....tu zambeai!!!!
acum sa intors roata...asta e viata.sti ca e o vb. toate le platim aici pe pamant nu dupa ce plecam...sincer pacat,dar trebuia sa te gandesti la asta nu mai ai 16 ani.
usurel
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:10
Cassey darling, si pe Garbo??????
Asta inseamna ca miine am sa am mesaje noi pe fiecare topic pe care am scris vreodata din cauza de Cassey.( Vestea buna este ca nu pune mesajul decit o singura data.)
Cassey, ai terminat pe toata lumea de pe celelalte forumuri?
Aemulus
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:21
E si greseala ta...dar el...de ce ti-a dat speranta...de ce nu a pus punct dupa un an.Te-a folosit,nu s-a gandit la sentimentele tale si... sotia sa fim seriosi, cred ca radeau impreuna.In general astia sunt barbatii...Un om adevarat ar putea spune daca o relatie poate merge sau nu.E complicat...imi pare rau pentru tine.Daca si el ar fi avut sentimente fata de tine ar fi ales. E bine sa nu iubesti pe nimeni, cred ca-i mai usor asa,dar...
emagl
Postat pe 5 Aprilie 2009 21:32
Ai facut tot ce s-a pututsa va mai vedeti?Daca il vrei si merita atunci lupta ptr.el dar nu-i rani familia.
florin_c76
Postat pe 6 Aprilie 2009 01:16
cum adica sa lupte pentru el??asta inseamna sa-l desparta de nevasta....
Roxxynela
Postat pe 6 Aprilie 2009 01:53
Atunci sa se lupte cu el.
Ioana007
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:00
Continuare la amanta sotie,va multumesc celor care mi-au raspuns, as dori sa va mai dau cateva informatii.In timpul petrecut impreuna m-am imbolnavit de cancer de col uterin,iar el mi-a fost alaturi,la randuri la cobalt, la citostatice si cu multe rugaciuni cand m-am operat.Cand lucram ma astepta cu masa pusa.Privitor la sotia lui, tind sa cred ca nu a plans pentru ca ar fi venit macar odata in aproape 7 ani sa vada unde sta.Acum vorbim la telefon,de cand vorbim nu mai sufar atat.Va multumesc inca odata.
liliana_lory
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:21
De la: liliana_lory, la data 2009-04-07 14:21:54Continuare la amanta sotie,va multumesc celor care mi-au raspuns, as dori sa va mai dau cateva informatii.In timpul petrecut impreuna m-am imbolnavit de cancer de col uterin,iar el mi-a fost alaturi,la randuri la cobalt, la citostatice si cu multe rugaciuni cand m-am operat.Cand lucram ma astepta cu masa pusa.Privitor la sotia lui, tind sa cred ca nu a plans pentru ca ar fi venit macar odata in aproape 7 ani sa vada unde sta.Acum vorbim la telefon,de cand vorbim nu mai sufar atat.Va multumesc inca odata.

imi pare rau de situatia ta, insa singura ti-ai ales drumul asta! cand ai facut cancer, nu ti-ai pus un semn de intrebare??? vorba multora...."toate se platesc pe lumea asta" opreste-te si lasa-l sa-si petreaca batranetea langa familia lui unde-i este locul!!! cat despre sotie nu ai de unde sti de ce nu te-a vizitat, parerea mea este ca s-a comportat ca o DOAMNA! ( daca te-am ofensat, scuzele mele, dar eu spun lucrurilor pe nume...)
raluka_bucur
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:29
Sunt curios ce semn de intrebare ar trebui sa iti pui atunci cand afli ca ai cancer. Ne lamuresti, Raluco?
anakin
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:17
a vrut sa zica ca a facut cancer ca a pedepsit-o Doamne-Doamne...ca s-a luat de unu' insurat...

da' stii ce-mi place mie ? ca nimeni nu zice nik de amant...ala nu are si el partea lui de vina?

toate voturile merg la sotia inselata...da' iar ma intreb si eu, ca o fosta blonda ...sotia aia ce a asteptat atatia ani ? sa-i treaca amokul de amanta?

"complicate", nene...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:24
Aha, deci canceru` e bataia lui Dumnezeu..

Io zic sa mai citesti odata ce-ai scris, dar daca se poate, sa-ti functioneze creieru`, da? Hai, trebuie doar 4 neuroni pentr-un arc neuronal..

Maica ta..ce "din putu` gandirii"..

Wife..p-ala o sa-l loveasca filoxera...

Fata, ce sa zic, i-a placut cu doua, nu i-a lipsit nimic. Si tu si el v-ati asumat relatia. Stau si ma intreb ce ai dorit tu de la omul asta sau de la relatie. E evident ca te-ai implicat..intr-o oarecare masura si el.

Dar o sa ramana la nevasta, iti zic eu. Nu astepta degeaba. Mergi mai departe. Sau astepta..ce stiu eu..da-i pacat, nu-ti da nimeni zilele inapoi.
gabitzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:29
ei, evident ca el are cea mai mare parte de vina, pt ca nu s-a putut hotara ce vrea, sau, a preferat sa profite si de mandra si de draga!
si eu cred ca a platit, din pacate prea scump, pt prostia ei, pt ca, in final, ea a ramas cu buza umflata, si marea dragoste era doar in capul ei, el era de alta parere, se pare...
poate nevasta nici n-a stiut, poate n-a interesat-o, poate si ea il insela la randul ei, n-avem de unde sti, si e problema ei, in final!
ideea e ca nici el , nici nevasta nu vin pe forum sa se planga, ci ea!
mie imi pare rau de ea, dar nici nu pot sa o aprob, sa-i zic, "bravo"...
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:29
fetele...iote ce zice liliana...ca nu vrea sa fie judecata, doar sa spunem ce avem de spus...

asta cum o fii ???!!!

adica s-o mangaiem pe capshor ? sau ce ?
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:37
mmmmmmmmmda, si sa-i plangem de vina!
nevasta e de vina, ca nu i-a vizitat!
oricum, e de compatimit, sa stiti! eu n-as vrea sa fiu in locul ei!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:43
*mila, nu vina
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:44
pai cum sa-i viziteze, draga ? sa vina la o cafea si sa vada daca are ala cameshile calcate ?
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:45
pai da, cred ca la asta s-a referit, dar cum el era mereu la dunga baiatu, nevasta nu si-a mai facut griji...mi se pare corect!
iti dai seama ce mandru e de el barbatu asta? sa trebuiasca sa se imparta in 2, sa fie dorit fara nici o conditie...foarte tare!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:57
Pa pariu ca nevasta a stiut? Ca eu am simtit in glanda, cand a luat-o pe aratura...

S-a facut ca nu vede, probabil tipul era ok si acasa..si-a vrut familia , asta e..
gabitzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:01
bitza,

m-ai spart cu glanda aia...
mai fetelor! chiar sunt norocoasa ca am dat de voi,si eu ma exprim mai barbateste asa..unii zic chiar ca am boase!

da' cui ii pasa?...
iasomia
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:04
gabitzo...iote ce zice...

"Eu spalam eu calcam eu mancare eu saltea am trait impreuna zi de zi noapte de noapte un vis, eram o familie."

prima parte a frazei e de rau...are sens peiorativ...suna de parca facea un sacrificiu...

pe urma o intoarce...cica a fost un vis...

nu mai pricep nik...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:06
iaso... , esti belea!

evident ca stia, toate stim, depinde de noi daca vrem sa stim sau nu! eu as prefera sa nu stiu, sa nu-mi dau seama! sa zicem ca nu mi-am dat seama chiar de la inceput despre ce-i vorba, dar ceva era clar ca nu mergea....si nu m-am inselat! m-a inselat el, in schimb! si ajung la aceeasi concluzie, de obicei, cand am impresia ca un lucru este asa, asa este, nu prea m-am inselat niciodata!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce inseala barbatii femeile? 1120 De la: fleurdelis 25 Februarie 2010 21:14
Aceeasi poveste (?) 18 De la: unu964 23 Iulie 2014 22:27
Uneori persoana potrivita o cunoastem prea tarziu ... 329 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:58
buna 3 De la: garbo094906 21 Martie 2010 13:09
Cum facem alegerea potrivita? (persoana alaturi de noi) 17 De la: elisabeta_boia 17 Septembrie 2011 18:30
Setari Cookie-uri