amanta - sotie

nu numai barbatii, si nu toti
panty_C
Postat pe 26 Septembrie 2009 14:52
De la: eladaela, la data 2009-09-26 11:08:34sa fie vorba de linistea care nu mai exista....datorita tie??
nuuu,datorita mie a scapat de stresul de acasa si de monotonie
irinuca_alintata
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:43
nu te amagi prea tare,asa zic toti si tot acasa merg
eladaela
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:44
asta stiu ca tot acasa se duce
dar e atat de bine cand suntem impreuna
irinuca_alintata
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:45
si daca peste un an te lasa si pe tine, ce faci?
Ines
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:45
reconversie profesionala...se face nevasta
eladaela
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:46
ete na,sunt deja sotie,nutrebuie sa ma mai fac
irinuca_alintata
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:47
sh-atunci care-i problemA ta,mai draga?

tz-o fi rau intre doi,ai?
vrai trei?
preciouss
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:50
ii da barbat'su cand o afla....mai multe
eladaela
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:52
alinato, ai dreptate. acu, vezi de-i fa lipeala si aluia ce-l ai cu acte cu una , care sa-i alunge stresul, sa-l vindece de monotonie si sa-i aduca binele.

sau o fi gasit singur?
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:54
totusico...neeeeeee
ca omu' o iubeste pe ea si ii va fi credincios pana....
eladaela
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:56
mda...asa-i viata...un bou si-o belea!
Ines
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:59
eladaela
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:00
adevaru' adevarat e ca-i cam monotonie doar asea...decat cu unu'...

tot lu' ala-i spargi oalele-n cap,tot lu' ala-i toci banii,tot lu' ala-i faci zile gri...

parc-ai avea aseaaa...un chef nebun sa-ti dezmortzesti oasele facand experimente si pe altii...
sa vezi cum reactioneaza,nu de alta...
preciouss
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:02
da,da...un training asa ca sa implementezi noi scheme in casnicie,care sa alunge monotonia
eladaela
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:04
citisem o istorioara.

o tanti avea un amant de ani buni. ii moare barbatul si se hotaraste sa nu se mai ascunda si sa fie cu moftangiu. zis si facut. suna pe nevasta aluia, se intalnesc si incepe sa-i spuna raspicat : ma culc cu barba-tu de n mii de ani, ma iubeste si il vreau. la terminarea discursului, cica luase nitica distanta.

se temea, ca o sa-i cam sara o mana de te miri unde in cap dar, surpriza. nevasta aluia zambeste, isi aprinde tacticoasa o tigara si-i spune ca nu-i bai.

cat baietul aduce banii in casa, face piata, pregateste mancarea, o duce in concedii de vis si ii face craciunul si pastele o sarbatoare , nu are nimic impotriva relatiei cu amanta. ba chiar o roaga sa-l tina si noaptea pe la ea, pe motiv de sforait

asa ca au ramas intelese. nevasta cu toate beneficiile unei casnicii, amanta cu niste nopti in care se clatinau peretii de la un sforait.
si_totusi
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:10
mda...
si io stiam ceva de genu',da mai scurt: cica daca vrei sa pedepsesti amanta,lasa-i barbatu'...
preciouss
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:14
totusico
eladaela
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:14
He he
Totul se plateste in viata sa stii.eu am fost inselata am luptat 2 ani sa imi aduc sotul inapoi la copii si la mine dar nu am putut plus de asta amanta sotului meu ma jignit mult de parca eu m-am bagat in familia ei nu ea intr-a mea.Daca a preferat sa se intorca la sotia lui lasa-l sa traiasca fericit ,dintr-o chestie din asta daca sunt copii la mijloc ,copii sufera cel mai mult eu stiu foarte bine asta.Si inca ceva ai spus ca sotia lui nu a fost niciodata sa il caute ,dar poate te-ai intrebat ca poate a suferit in tacere numai ea stie prin ce a trecut eu o inteleg foarte bine.
Imi pare rau ca ti-am spus asta dar asta e adevarul asa cum ti-am spus totul se plateste in viata....
pissy79
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:54
De la: si_totusi, la data 2009-09-26 20:10:16citisem o istorioara.

o tanti avea un amant de ani buni. ii moare barbatul si se hotaraste sa nu se mai ascunda si sa fie cu moftangiu. zis si facut. suna pe nevasta aluia, se intalnesc si incepe sa-i spuna raspicat : ma culc cu barba-tu de n mii de ani, ma iubeste si il vreau. la terminarea discursului, cica luase nitica distanta.

se temea, ca o sa-i cam sara o mana de te miri unde in cap dar, surpriza. nevasta aluia zambeste, isi aprinde tacticoasa o tigara si-i spune ca nu-i bai.

cat baietul aduce banii in casa, face piata, pregateste mancarea, o duce in concedii de vis si ii face craciunul si pastele o sarbatoare , nu are nimic impotriva relatiei cu amanta. ba chiar o roaga sa-l tina si noaptea pe la ea, pe motiv de sforait

asa ca au ramas intelese. nevasta cu toate beneficiile unei casnicii, amanta cu niste nopti in care se clatinau peretii de la un sforait.


fleur_de_lis
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:57
De la: pissy79, la data 2009-09-27 14:54:14He he
Totul se plateste in viata sa stii.eu am fost inselata am luptat 2 ani sa imi aduc sotul inapoi la copii si la mine dar nu am putut plus de asta amanta sotului meu ma jignit mult de parca eu m-am bagat in familia ei nu ea intr-a mea.Daca a preferat sa se intorca la sotia lui lasa-l sa traiasca fericit ,dintr-o chestie din asta daca sunt copii la mijloc ,copii sufera cel mai mult eu stiu foarte bine asta.Si inca ceva ai spus ca sotia lui nu a fost niciodata sa il caute ,dar poate te-ai intrebat ca poate a suferit in tacere numai ea stie prin ce a trecut eu o inteleg foarte bine.
Imi pare rau ca ti-am spus asta dar asta e adevarul asa cum ti-am spus totul se plateste in viata....
pissy79
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:57
Banuiesc ca el se gandeste la fel la tine, dar nu vrea sa-si raneasca sotia , facand un gest gresit, in conceptia crestina,si anume de despartire. Dar totusi cred ca sotia lui simte ceva vizavi de el, sau poate se va alege ceva , daca a fost o iubire adevarata.Te doare , dar mai suporta, de dragul vremurilor frumoase, poate intr-o zi va mai pleca iar in ,,delegatie`, doar pentru tine.
mcv1969
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:45
Viata e ciudata , uneori se intampla lucruri care poate ne sunt scrise sau care nu le putem controla ; si eu am trait ceva asemanator ;m-am indragostit cu adevarat de un barbat casatorit lucru care el nu-l va sti niciodata ,nu i-am aratat adevaratele sentimente l-am facut sa inteleaga altceva tocmai pt ca era casatorit , mi-a spus ca relatia cu sotia lui nu merge , ca-si gateste singur , ca dorm separat dar tot alaturi de ea a fost, am incercat de nenumarate ori sa pun punct relatiei dar dorinta de a fi cu el a fost foarte mare, asteptam cu nerabdare imbratisarile lui dar in acelasi timp stiam ca nu e bine ce se intampla , s-a terminat destul de prost povestea , in final m-a sunat de nenumarate ori si i-am inchis telefonul sau nu am raspus sau mi-a scris mesaje pe mail la care nu i-am raspuns tocmai pentru ca nu exista nici un posibil viitor impreuna , nu am discutat niciodata despre asta a evitat subiectul dar nu am incetat sa ma gandesc la el in tot acest timp si stiu ca imi voi aminti multa vreme de acum inainte toate momentele petrecute cu el, au fost atat de speciale pt mine incat nu am cum sa le uit ; intr-o noapte m-a sunat si mi-a vorbit foarte urat si cam asta a fost tot,tot ce pot sa-ti spun este ca timpul le rezolva pe toate sper sa ai puterea sa treci peste asta si te sfatuiesc sa-l uiti , daca intr-adevar te uibea era acum langa tine desi nu se stie niciodata ce-ti rezerva viitorul tocmai azi am aflat de la cineva ca o cunostinta a fost parasita de sotul ei dupa ani lungi de casnicie, mentionez ca el este in pensie si a plecat la femeia care a iubit-o in secret toata viata , asta nu e o incurajare sa speri asta dar repet nu se stie niciodata ce-ti rezerva viitorul.
garbo054466
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:22
De la: mcv1969, la data 2009-09-27 15:45:10Banuiesc ca el se gandeste la fel la tine, dar nu vrea sa-si raneasca sotia , facand un gest gresit, in conceptia crestina,si anume de despartire. Dar totusi cred ca sotia lui simte ceva vizavi de el, sau poate se va alege ceva , daca a fost o iubire adevarata.Te doare , dar mai suporta, de dragul vremurilor frumoase, poate intr-o zi va mai pleca iar in ,,delegatie`, doar pentru tine.

Bestial raspuns!
Nane
Postat pe 27 Septembrie 2009 20:01
esti o dulceata de femeie,vreau sa te cunosc,ce zici?
garbo050390
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:33
andronache, uite clona... sho pa ea...
zambil
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:35
cati ani zici ca ai?
garbo050390
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:36
neee... taica zambil, asta nu-i la dating, eu cred ca e la penitenta, ca nu a zis cui i se adreseaza si cred ca se va trezi cu toate pe cap!

asta da supliciu!
ready_vivus
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:38
vivache, tu tine-l de vorba, pana vine andra sa-i sara-n spate...
zambil
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:40
poi de ce? ca e simpatic
zici ca e pestisorul de aur care indeplineste dorintele tuturor fomeilor de pe garbo
ready_vivus
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema... 5 De la: garbo_5850 13 August 2012 02:09
O INTREBARE; 22 De la: sandy_bel 8 Octombrie 2012 15:34
infidelitate??? 131 De la: marinbosse 30 Ianuarie 2010 03:26
gelozia boala grea 35 De la: nazirra 16 August 2009 15:07
mincinos , tradator dar bun actor !! 76 De la: garbo_405684 14 Iulie 2017 00:55
Setari Cookie-uri