amanta - sotie

Draga Liliana, nu conteaza ce cred ceilalti, nimeni nu are dreptul sa te judece, daca el a ales sa traiasca cu cealalta e pierderea lui. Pastreaza doar amintirile frumoase si mergi mai departe. Viata e frumoasa si sunt sigura ca soarele va rasari si pe strada ta...
lala_cri
Postat pe 4 Septembrie 2009 09:52
Suzuka , nevasta lui Suzuki, aude ca suna la usa, iese si da nas in nas cu o femeie.
-Amanta?-intreba Suzuka.
-Nu, vecina de la trei.
Ioana007
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:47
De la: black_angelly08, la data 2009-09-03 15:38:25nu vreau sa te judec nu ii poti comanda inimi de cine sa te indragostesti si de cine nu.tu erai constienta de faptul k nu este al tau decat temporar ..doar cu imprumut.tu sti cat e de dureros sa afli ca sotul te inseala??nu iti doresc sa afli vreodata...lasa trecutul in spate. traieste prezentul si fa-ti planuri de viitor alaturi de un barbat care sa iti apartina in totalitate....bafta



Inima ar trebui sa fie dominata de minte,sentimentele de ratiune mai ales la varsta ei,nu mai e o pustoaica naiva sa creada ca toate avioanele se papa pentru ca zboara.

Postat pe 5 Septembrie 2009 18:40
Cred ca ar trebui sa cautati impreuna o solutie ca din cand in cand sa vina la tine, daca nu vreti sa va despartiti. pot sa-ti sugerez: sa plece la statiune balneo (si el sa fie la tine), sa aiba un contreact de colaborare la tine in oras....
MarianaR
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:34
De la: MarianaR, la data 2009-09-07 09:34:40Cred ca ar trebui sa cautati impreuna o solutie ca din cand in cand sa vina la tine, daca nu vreti sa va despartiti. pot sa-ti sugerez: sa plece la statiune balneo (si el sa fie la tine), sa aiba un contreact de colaborare la tine in oras....





Iuhuuuuuuuu, iaca la asta nu m-am gandit. Se poate, cum sa nu...asta e o solutie.

E fain tare aici... I really enjoy
garbo025622
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:20
Mariana: e clar ce crezi cand consortul iti zice ca a intarziat acas'.
garbo025622
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:21
Draga mea, cred ca suferi, dar te gandesti ce o fi si in sufletul acelei femei. Este imposibil sa nu isi fi dat dat seama, dar a dorit sa-si pastreze familia.
Eu am trecut prin asa ceva , am divortat de sotul meu pentru ca traia cu alta de doi ni, doi ani in care am inghitit minciunile lui tot cu speranta ca va depasi criza. Tu esti vaduva ( cel putin asa spui , dar ea este inca maritata si traieste in acelasi timp si cu barbatul ei si cu amantul,...
mika19
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:26
MarianaR, ce solutie, fetit-o? Pai el a ales sa se mute la nevasta si sa nu o mai caute. Nu este sanatos pentru ea sa tina cu dintii de o relatie care nu mai exista. El a avut nevoie doar de o mancare, spalare si fufu. Daca chiar ar fi vrut sa ramana cu ea, ar fi avut timp in 7 ani sa se hotarasca, doar nu-i trebuie 20-30 de ani pana se decide cu cine sa ramana
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:17
Sunt si unii draga, care dupa un numar istoric de ani, tot nehotarati sunt.Si asa trec chiar prin viata.
Ioana007
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:20
Ce sfaturi dati ! De parca am trai 7 vieti !
In primul rand trebuie sa fim putin egoisti. A zis bine cineva mai sus: daca nu s-a hotarat dupa 1-2 ani, drum bun! Vrei sa ramai toata viata rezerva cuiva ( "roata de rezerva" sau " a cincea roata la caruta" ::)) )?
amalex
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:46
sincer....te compatimesc, cunosc sentimentul, incearca sa treci peste asta, stiu ca e greu , dar o sa reusesti.
dennissa
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:13
De la: lala_cri, la data 2009-09-04 09:52:30Draga Liliana, nu conteaza ce cred ceilalti, nimeni nu are dreptul sa te judece, daca el a ales sa traiasca cu cealalta e pierderea lui. Pastreaza doar amintirile frumoase si mergi mai departe. Viata e frumoasa si sunt sigura ca soarele va rasari si pe strada ta...
nu merita sa plangi,a fost un vis frumos care s-a sfarsit cand nu te asteptai...
cery
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:32
Ramas bun de tot, trecutule! Sa revii doar cand nu mai ma doare. Pentru astazi, atat am putut sa-ti spun de bine.
cery
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:02
mi-au dat lacrimile, taica...
zambil
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:04
ia d'aci servete.....
nazirra
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:09
dragi tovarashi... si mai draga cery... (cery tu, ca mii mi-i rushini)

ne-am adunat aici cu totii... ca sa cinstim memoria tovarashului Trecutul, mai draga!
a fost un tovarash bun, cadru de nadejde al organizatiei noastre de baza, si in acelasi timp a fost un companion perpetuu in sinergia celulei de baza a societatii precum si in meandrele concretului atotprezent.
deci... sa-i uram un sincer "adio, ba!" si sa il mai asteptam... atunci cand nu o va mai durea pe tovarasha Cery...

PS: tovarasha Cery, dar unde te doare, mai draga? zi-ne odata, ca nu putem continua necrologul!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:13
zambileeee..o batista, un sevetel, ceva?? sau vrei o cutie???
tutankhamon
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:15
tovarasha, faraoana... sa nu aruncam in derizoriu durerea tovarashei cery. si mai ales sa nu facem risipa, mai draga! tovarashul zambil cred ca se va multumi cu un singur servetel, oferit deja de tovarasha nazzira care vad ca a zis "servet", deci e din ala de bucatarie, adica mare!
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:18
da di ci sa plece trecutul? lasa-l acolo unde este.

durerile istea apar doar cand e vreme ploioasa sau nori. cre' ca e ceva pe fond reumatic. asa ca, bai de soare si plimbari sub clar de luna.

daca e pe fond de nervozeala, sunt eficiente hapurile de calmare

ia nu mai miorlaiti degeaba! mai pierde omul cate ceva. de acum ,gata? s-a sfarsit lumea?
si_totusi
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:22
da...bine ca te bagi tu cu economia ta ceausista....de parca daca ii dau servetele lui zambil saracesti tu...hellou......le cumpar din banii mei....ma lasi...vezi-ti de pensnia aia marita necorespunzator, de basca de santierist si de paslarii aia tociti si lasa-ne ....maturizeaza-te...evolueaza...mai draga....
tutankhamon
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:23
tovarasha si_totushi... un pic de sensibilitate se poate, mai draga? ca tovarasha cery sufera...

tovarasha faraoana, ai dreptate, in comparatie cu varsta dumneatale eu trebuie sa ma mai maturizez un pic... desi multi imi spun deja Matusalem...
o fi de bine? o fi de rau?
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:33
Noi nu stim.Intrebati popa.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:50
io zic ca da!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:53
-D-na profesoara, lui Nazira ii sopteste Costel din banca.
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:04
Costel?
Care Costel?
panty_C
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:09
tovarashu Costel? de l-am prins eu cu rudotel?
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:10
si eu sunt amanta si sotie
care-i problema
la mine gaseste linistea care ii lipseste acasa

irinuca_alintata
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:59
cum reusesti sa te descurci?
Ines
Postat pe 26 Septembrie 2009 11:05
sa fie vorba de linistea care nu mai exista....datorita tie??
eladaela
Postat pe 26 Septembrie 2009 11:08
Uneori pentru a-si atinge scopurile, barbatii mint.
Ioana007
Postat pe 26 Septembrie 2009 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femei...amante...iubite 61 De la: garbo_5596 21 Noiembrie 2012 20:27
nu- stiu daca il mai iubesc si nu stiu daca il mai vreau langa mine!!! 20 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:54
infidelitate??? 131 De la: marinbosse 30 Ianuarie 2010 03:26
Cum iti dai seama ca te insala?? 69 De la: garbo_1474 31 August 2015 21:16
Daca o prinzi ca te-a inselat merita o sansa? 105 De la: Alonzo 26 Aprilie 2016 10:17
Setari Cookie-uri