amanta - sotie

iasomico...eu am ajuns la o matura concluzie

citind eu ici sha, diverse probleme cu care se confrunta lumile, vaz ca eu am fost norocoasa, nene...

nu amant, nu drame existentiale, doi barbati cu cununie si gata...

m-a ferit Dumnezeu sa ajung in asemenea situatii

Dumnezeu si ratiunea...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:12
zabilici,

de ce mami sunt belea?

pe cuvantu' tau ca nu te-ai gandit uneori ca sunt un barbat bine?....

ca sunt a draq de macho?
iasomia
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:19
Iasomico.. este ??

Un vis Wife!! Exact asta a si fost. S-a visat nevasta!!
A fost mai rau cand s-a trezit.!!

Pai nu-i mai bine fara drame? Ce rost are sa te-ncurci??
Marturisesc ca de la divortz, multi d-astia insurati s-au dat la mine. Nu m-am complicat niciodata. Sa fii libera e una, disponibila..asta-i alta mancare de peste..

toata viata am fost de principiul ca vreau sa-mi traiesc dragostea la lumina zilei, sa ma bucur de ea si sa nu-mi fie rusine de mine cand ma uit dimineata in oglinda...
gabitzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:19
pai cum sa nu iasomel!!
da' acu tre sa-ti anexezi si o poza corespunzatoare, sa-ti vad fizicu impresionant!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:23
mi se restarta asta,disparui de pe mess,nu pot sa-l deschid...

da' nene! am zile cand sunt barbat!
si ce? asta este un defect?...
iasomia
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:25
nu, nu e!
sunt zile cand sunt o scorpie! so what?
azi am draci, asa ca nu ma luati in seama!
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:26
Scorpie?? Pupate-as!!!
gabitzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:27
woman,

vezi? s-ar spune ca ai avut o viata usoara,da' nu-i deloc asa...mai bine aveai barbati mai multi in viata ta,poate asa nu o aveai pe coana mare ca si compensatie,cineva trebuia sa te chinuieasca si pe tine...
iasomia
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:34
iasomel...nu am avut o viata usoara...ca am chinuit destul cu primul...cu bautura...mi-a stat pe prispa 20 jde ani fara munca

da' nu m-am gandit niciodata sa imi trag amant, cred ca era prea ocupata sa supravietuiesc, sa cresc copila asta, sa am grija de coana mare

poate o fii si educatia la mijloc, cine mai stie...

nu m-au tentat chestiile astea, cu amantii...mi se parea ca imi bat cuie singura in pantofi

pai eu, nu reuseam sa ma descurc cu legitimu'...ce sa mai fac cu inca unu' ?
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:39
wife, acuma m-am prins, dar e prea tarziu.... solutia la problema ta cu fostu: il trimiteai pe domnu lilianei sa-i spele, sa-i calce, sa-i satisfaca oarece nevoi, si era si ea fericita acum, ca ramanea cu ea...cu siguranta tie nu ti-l mai trebuia!!
dar daca nu ne-am gandit mai devreme...
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:54
sbang...imi dadu-i o palma metaforica ...

iote domle' ce da din floricica noastra...

bravo, fetitaza...mie nu mi-a dat prin cap sa ii gasesc una...

las' ca si-a gasit singur, scumpo...ca pe langa jinars si statu' dijiaba, si-o gast si-o mandrutza...de-am avut socul vietii cand am venit din italy fara sa anunt...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 14:28
Un caine; dar nu pekinez; lasa par in toata casa; si sare la bataie fara sa gandesca ce sanse are
garbo000391
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:15
391, asta era o ghicitoare? oi fi eu blonda...dar?!

pai wife, crezi ca el statea acasa singur? pai cum sa mai aiba omu' timp de lucru, daca acea cu ce sa-si ocupe timpul, si avea si cine sa-i plateasca intretinerea!?
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:25
Ha?
gabitzza
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:26
gabitzza, suntem noi blonde...sau??
zambila
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:49
Mai, care-i treaba cu pekinezu..?
Ella34
Postat pe 10 Aprilie 2009 15:51
pekinezu era maidanez...iote-asa...
wife_de_zmeu
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:37
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin i posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofera servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe mpreuna cu acest mesaj, ca s foloseasc i altora. Chiar se merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 11 Aprilie 2009 03:55
Ce nu inteleg eu si n-am sa inteleg niciodata e cum poate cineva cu buna stiinta sa isi imparta barbatul/femeia cu altcineva.
Micass
Postat pe 11 Aprilie 2009 09:48
Este posibil, dar cu o singura conditie.Celalalt, sau cealalta sa fie medic chirurg.
Ioana007
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:05
Ce n am inteles eu toata viata mea, e cum se poate ca cu buna stiinta, o femeiusca sa stea, sa continuie cu un barbat insurat?? Voi oameni de pe acest forum, de pe acest topic, aveti la randul vostru MAME! cum v ati simti daca a ti stii ca mama voastra sufera in tacere din cauza unei trfe care i a furat barbatul? sau nu furat, pur si simplu tatal vostru a dorit sa aibe o relatie cu ea, spunandu i si avertizand o totusi ca e insurat, ca are o familie! iar doamna amanta ii spune "nici o problema dragule sotia nu trebuie sa afle, eu te iubesc de mor fara tine nu traiesc! Deci... chiar nu ma pot abtine imi cer scuze daca unora nu le a placut coment meu dar asa este din pacate! si nu cred ca din moment ce te freci cu barbatul alteia, sau cu mai multi in paralel te simti jignita cand iti spun pe numele adevarat ce se numeste tr...fa!
pisi08
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:16
Tipului ia convenit bine de tot, acasa cind era spalat,calcat,degresat ,nevasta,in deplasare inlocuitoarea,scolita la fel,ca de ea nu l-a acostat pe strada cu formula:vrei sex+calcat camasi,el a procedat intocmai cum procedeaza marinarii de cursa lunga, cite o muiere in fiecare port
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:24
ouch...scrishy...
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:26
Nu prea era amanta,era o suplinitoare,o amanta e cu totul altceva,a continuat ceia ce stia sa faca,fiind vaduva
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:30
adica era un surogat de nevasta?
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:40
Ce inseamna surogat de nevasta?Ca are sexul din poliuretan?
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:54
Da WIFE, cam asa ceva,IONICO,sexul poate fi fenminin sau masculin,sex poliuretan poate la transexuali dar tu de unde sti asta
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:01
Si mie imi plac pisicutele sa le trag de codita.
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:02
007-atunci du-te in pisici
scrichy
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:10
Cu o conditie.Sa nu zgarie prea rau.
Ioana007
Postat pe 12 Aprilie 2009 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ziceti de asta ? 13 De la: garbo_5723 19 August 2012 16:25
buna 3 De la: garbo094906 21 Martie 2010 13:09
accept realitatea ma sacrific pt copilasul meu ca alta solutie nu este 128 De la: garbo107781 20 Martie 2010 18:51
Cum facem alegerea potrivita? (persoana alaturi de noi) 17 De la: elisabeta_boia 17 Septembrie 2011 18:30
AMANTA -SOTIE PARTEA A DOUA. 116 De la: vera06 23 Mai 2010 16:17
Setari Cookie-uri