Aveti incredere suta la suta in partenerul (a) de viata?

Aud deseori femei care "se lauda " ca n-au fost inselate niciodata...Eu n-am putut si nu as putea sa afirm asa ceva...Niciodata nu am putut avea incredere oarba in partenerul meu...Sa fie asta o lipsa de incredere in mine,sau oi fi atat de realista?Ce parere aveti?
ornela
Postat pe 11 Martie 2009 14:26
Oai, asta e discutie lunga rau, nu de alta dar sunt destul de multe de punctat. De obicei, daca ai incredere in tine, ai mai usor incredere si in partener. Daca nu ai o parere buna despre tine, atunci este usor sa devii geloasa si sa consideri ca el poate gasi pe cineva mai bun. Dar mai sunt si exceptii, gen antecedente din alte relatii, lipsa comunicarii etc. Iar realismul tau cred ca este mai degraba pesimism. Incearca sa fii un pic mai optimista.. Sa fii iubita!
AndraMicu
Postat pe 11 Martie 2009 14:48
De la: ornela, la data 2009-03-11 14:26:03Aud deseori femei care "se lauda " ca n-au fost inselate niciodata...Eu n-am putut si nu as putea sa afirm asa ceva...Niciodata nu am putut avea incredere oarba in partenerul meu...Sa fie asta o lipsa de incredere in mine,sau oi fi atat de realista?Ce parere aveti?


da' el are incredere in tine!?
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 16:36
nu poti trai nici asteptand sa-ti cada drobul de sare de pe soba - daca o sa cada vreodata- dar nici sa crezi ca tie nu ti se poate intampla asa ceva.

cred ca trebuie sa traiesti normal, fara sa te gandesti "daca"

in momentul cand un barbat inseala si are o relatie, sotia simte.
atunci o sa vedeti ce faceti si cum faceti.

si_totusi
Postat pe 11 Martie 2009 19:15
Sa-ti spun cum am facut eu. Am ales sa am incredere pentru ca nu vroiam sa ma apuce fandacsia! Am zis ca daca o fi sa se intimple, o sa stiu! Si-am stiut! Stii cum se simte??

Pana-n celula...mama-masii..

gabitzza
Postat pe 11 Martie 2009 19:22
De la: si_totusi, la data 2009-03-11 19:15:42nu poti trai nici asteptand sa-ti cada drobul de sare de pe soba - daca o sa cada vreodata- dar nici sa crezi ca tie nu ti se poate intampla asa ceva.

cred ca trebuie sa traiesti normal, fara sa te gandesti "daca"

in momentul cand un barbat inseala si are o relatie, sotia simte.
atunci o sa vedeti ce faceti si cum faceti.



simte daca vorbeste cu ernest!
altfel pot traii linistiti zeci de ani!
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 20:36
norocul lui
si_totusi
Postat pe 11 Martie 2009 20:38
vreo 11 ani a tinut o relatie extraconjugala, de ajuns sa stie toata constanta(ghilimele) numa barba'su' nu!!
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 20:40
norocu'ei

bun barbat a avut
si_totusi
Postat pe 11 Martie 2009 20:41
si cand ma gandesc ca eram prieteni de famiie si-mi inghiteam limba de fiecare data cand ne vizitam!!
geo32
Postat pe 11 Martie 2009 20:43
Greseala ta. Eu dac a as fi prietenul tau n-as mai vorbi cu tine.
Micass
Postat pe 11 Martie 2009 20:46
De la: Micass, la data 2009-03-11 20:46:55Greseala ta. Eu dac a as fi prietenul tau n-as mai vorbi cu tine.



draga mea, crezi ca-mi convine rolul de distrugator de casnicii??
acum sunt bine mersi, le-a crescut baiatu mare, a renascut iubirea dintre ei si sunt fericiti. din cat se vede din exterior.
ar mai fii existat toate astea daca pe mine ma manca limba sa-i spun lui??
da, spuneam , apoi eram vazut ca cel ce a destramat o familie.
fack, nu-mi trebuie!
geo32
Postat pe 13 Martie 2009 23:46
De la: geo32, la data 2009-03-13 23:46:50
De la: Micass, la data 2009-03-11 20:46:55Greseala ta. Eu dac a as fi prietenul tau n-as mai vorbi cu tine.



draga mea, crezi ca-mi convine rolul de distrugator de casnicii??
acum sunt bine mersi, le-a crescut baiatu mare, a renascut iubirea dintre ei si sunt fericiti. din cat se vede din exterior.
ar mai fii existat toate astea daca pe mine ma manca limba sa-i spun lui??
da, spuneam , apoi eram vazut ca cel ce a destramat o familie.
fack, nu-mi trebuie!


geo32 tind sa iti dau dreptate ptrca ai procedat corect ,de multe ori sunt lucruri pe care le observam la partener dar preferam sa trecem cu vederea eu am am incredere oarba -n el dar pana la punctu cu alta femeie vrba aia curiozitate a omorat pisica titusi ma abtin sa ma gandesc la tot felu de protdti inutila si sa imi fac angere rau ,m fost o luna in tara fara el si de cand m-am intors relatia a devenit mai puternica ptr ca am stiiut sa avem incredere
yavrum
Postat pe 14 Martie 2009 12:24
Ce te multumeste pe tine in relatia asta?Pt Geo)Va inteleg ,pe voi barbatii,cand "agatati " ceva de ocazie..prin delegatiii ,dar nu va inteleg cand nu sunteti in stare sa aveti o femeie doar pt voi si va multumiti cu resturile altora...scuze..departe de mine gandul de a jigni,vreau doar sa vad o motivatie..a nu avea incredere ,nu inseamna neaparat scene de gelozie ,sau dureri ascunse..nu..pur si simplu..eu nu pot avea acea increderea pe care unele o afiseaza...Astept si parerea barbatilor.Voi aveti incredere in EA?
ornela
Postat pe 14 Martie 2009 15:02
draga ornela ,poate daca ai avea incredere in tine,si ai fii putin narcisista,ai avea incredere si in partenerul tau,daca noi toate ii blamam si nu avem incredere in ei,vor crede cu adevarat ca ori cat ar fii de cinstit si fideli noi tot nu-i credem asa ca mai bn ,isi cauta alinarea unde au intelegere si incredere.....sti cum cred eu ca e "crede si nu cerceta!e mai bn ptr toti!cu drag taby!
kiss72
Postat pe 18 Martie 2009 17:55
De la: ornela, la data 2009-03-11 14:26:03Aud deseori femei care "se lauda " ca n-au fost inselate niciodata...Eu n-am putut si nu as putea sa afirm asa ceva...Niciodata nu am putut avea incredere oarba in partenerul meu...Sa fie asta o lipsa de incredere in mine,sau oi fi atat de realista?Ce parere aveti?

...pai nu am fost inselata pana acum si nu am incredere oarba in partenerul meu...
care,ce legatura are?
lasa,ca-i bine acolo un pic mai mult de indoiala,zic eu,nu?
mia79x
Postat pe 8 Mai 2009 22:22
femeia care se lauda ca n-a fost inselata niciodata ori e oarba ori nu vrea sa vada si se amageste singura...traim pe tera sa fim seriosi ...nu exista fidelitate la barbati si mai nou nici femeile nu mai sunt ...f putini sunt cei care mai vad casnicia ca o institutie sfanta ...majoritatea doreste sa-si traiasca viata ,sa se bucure de tot ce ii ofera aceasta ...le cate femei se ofera "bietul barbat "ce sa mai faca...sa se gandeasca la cea de acasa sau sa uite pt 10 min?...sunt barbati care schimba femeile imediat ce gaseste o alta fraiera care ii cade in pat si altii care selecteaza apoi pastreaza dar toti barbatii inseala daca nu sunt toti descoperiti nu este fidelitatea ci inteligenta barbatului si poate si respectul care il are atat pt nevasta dar si pt amanta...cele care afla ca sunt inselate au barbatii prosti cele care nu afla sa fie mandre ca au langa ele un barbat inteligent
yzabela_03
Postat pe 9 Mai 2009 17:08
cred ca ai dreptate. e valabil si pentru femei? ar recunoaste un barbat asa ceva?
si_totusi
Postat pe 9 Mai 2009 18:50
De la: kiss72, la data 2009-03-18 17:55:07draga ornela ,poate daca ai avea incredere in tine,si ai fii putin narcisista,ai avea incredere si in partenerul tau,daca noi toate ii blamam si nu avem incredere in ei,vor crede cu adevarat ca ori cat ar fii de cinstit si fideli noi tot nu-i credem asa ca mai bn ,isi cauta alinarea unde au intelegere si incredere.....sti cum cred eu ca e "crede si nu cerceta!e mai bn ptr toti!cu drag taby!

luc70
Postat pe 9 Mai 2009 21:13
In orice institutie,mai mult sau mai putin oficiala,care se vrea democratica,toti indivizii,pina la proba contraria,sint priviti prin spectrul nevinovatiei.Este un sacru principiu de a respecta libertatea individului.Cine are interes,deci in primul rind el e fals,sa manipuleze aceasta libertate,va fi suspicios fara motiv concret.
valentino
Postat pe 9 Mai 2009 21:29
ce ziceti daca spun ca al meu sot nu m-a inselat niciodata in privinta asta?L-am intrebat din nou... nu l-am pus niciodata sa jure ,nu m-a interesat atat de tare ca acum... nu am avut motive.....dar acum a ...jurat pe copilul nostru ,care este lumina ochilor nostri...El nu jura niciodata ....dar acum l-am pus ...la zid ,citindu-i postarile unor doamne...ca n-ar exista asa cv...
any35
Postat pe 9 Mai 2009 21:49
De la: any35, la data 2009-05-09 21:49:13ce ziceti daca spun ca al meu sot nu m-a inselat niciodata in privinta asta?L-am intrebat din nou... nu l-am pus niciodata sa jure ,nu m-a interesat atat de tare ca acum... nu am avut motive.....dar acum a ...jurat pe copilul nostru ,care este lumina ochilor nostri...El nu jura niciodata ....dar acum l-am pus ...la zid ,citindu-i postarile unor doamne...ca n-ar exista asa cv...


Eu as considera-o o miscare gresita in locul lui...l-ai pus sa jure...dar ai jurat prima tu???
valentino
Postat pe 9 Mai 2009 21:54
De la: valentino, la data 2009-05-09 21:54:04
De la: any35, la data 2009-05-09 21:49:13ce ziceti daca spun ca al meu sot nu m-a inselat niciodata in privinta asta?L-am intrebat din nou... nu l-am pus niciodata sa jure ,nu m-a interesat atat de tare ca acum... nu am avut motive.....dar acum a ...jurat pe copilul nostru ,care este lumina ochilor nostri...El nu jura niciodata ....dar acum l-am pus ...la zid ,citindu-i postarile unor doamne...ca n-ar exista asa cv...


Eu as considera-o o miscare gresita in locul lui...l-ai pus sa jure...dar ai jurat prima tu???
are incredere in mine....
any35
Postat pe 9 Mai 2009 21:56
De la: any35, la data 2009-05-09 21:56:54
De la: valentino, la data 2009-05-09 21:54:04
De la: any35, la data 2009-05-09 21:49:13ce ziceti daca spun ca al meu sot nu m-a inselat niciodata in privinta asta?L-am intrebat din nou... nu l-am pus niciodata sa jure ,nu m-a interesat atat de tare ca acum... nu am avut motive.....dar acum a ...jurat pe copilul nostru ,care este lumina ochilor nostri...El nu jura niciodata ....dar acum l-am pus ...la zid ,citindu-i postarile unor doamne...ca n-ar exista asa cv...


Eu as considera-o o miscare gresita in locul lui...l-ai pus sa jure...dar ai jurat prima tu???
are incredere in mine....


El poate da,eu sigur nu.
valentino
Postat pe 10 Mai 2009 14:36
eu nu am incredere 100% in mine ca nu o sa insel....de ce as avea in el???
Ihi
Postat pe 11 Mai 2009 13:51
Un babrbat a fost intrebat daca si-a inselat nevasta vreodata;
el a raspuns: "nu",
dar nevasta, te-a inselat pe tine? l-au intrebat din nou, la care el a raspuns
"Ea zice ca nu"...
susidallyama
Postat pe 11 Mai 2009 16:15
De la: valentino, la data 2009-05-10 14:36:06
De la: any35, la data 2009-05-09 21:56:54
De la: valentino, la data 2009-05-09 21:54:04
De la: any35, la data 2009-05-09 21:49:13ce ziceti daca spun ca al meu sot nu m-a inselat niciodata in privinta asta?L-am intrebat din nou... nu l-am pus niciodata sa jure ,nu m-a interesat atat de tare ca acum... nu am avut motive.....dar acum a ...jurat pe copilul nostru ,care este lumina ochilor nostri...El nu jura niciodata ....dar acum l-am pus ...la zid ,citindu-i postarile unor doamne...ca n-ar exista asa cv...


Eu as considera-o o miscare gresita in locul lui...l-ai pus sa jure...dar ai jurat prima tu???
are incredere in mine....


El poate da,eu sigur nu.
dc ma rog?doar nu ma cunosti
any35
Postat pe 11 Mai 2009 16:36
De la: valentino, la data 2009-05-09 21:54:04
De la: any35, la data 2009-05-09 21:49:13ce ziceti daca spun ca al meu sot nu m-a inselat niciodata in privinta asta?L-am intrebat din nou... nu l-am pus niciodata sa jure ,nu m-a interesat atat de tare ca acum... nu am avut motive.....dar acum a ...jurat pe copilul nostru ,care este lumina ochilor nostri...El nu jura niciodata ....dar acum l-am pus ...la zid ,citindu-i postarile unor doamne...ca n-ar exista asa cv...


Eu as considera-o o miscare gresita in locul lui...l-ai pus sa jure...dar ai jurat prima tu???


eu nu as jura pe lumina ochilor mei pt ca tin prea mult la ea si daca sotul tau a facut asta nu cred ca e deloc lumina ochilor lui poate doar a ochilor tai ....eu sa aud ca cineva ar jura pe copilul meu l-as dispretui si nu mi-ar pasa de greselile lui de infidelitate cat mi-ar pasa de sanatatea si viata copilului meu...barbatul vine si pleaca in viata mea dar copilul este tot ce am...barbati gasesc in fiecare zi daca vreau dar copil este doar acela care e iesit din mine....cand nu-i copilul tau, cand nu l-ai nascut tu chiar daca ii esti parinte e usor sa crezi ca e totul dar posibil sa nu fie nimik....nu putini oameni si-au parasit copiii si aceia oare nu erau si ei parinti?
yzabela_03
Postat pe 11 Mai 2009 20:01
De la: yza_my, la data 2009-05-11 20:01:46
De la: valentino, la data 2009-05-09 21:54:04
De la: any35, la data 2009-05-09 21:49:13ce ziceti daca spun ca al meu sot nu m-a inselat niciodata in privinta asta?L-am intrebat din nou... nu l-am pus niciodata sa jure ,nu m-a interesat atat de tare ca acum... nu am avut motive.....dar acum a ...jurat pe copilul nostru ,care este lumina ochilor nostri...El nu jura niciodata ....dar acum l-am pus ...la zid ,citindu-i postarile unor doamne...ca n-ar exista asa cv...


Eu as considera-o o miscare gresita in locul lui...l-ai pus sa jure...dar ai jurat prima tu???


eu nu as jura pe lumina ochilor mei pt ca tin prea mult la ea si daca sotul tau a facut asta nu cred ca e deloc lumina ochilor lui poate doar a ochilor tai ....eu sa aud ca cineva ar jura pe copilul meu l-as dispretui si nu mi-ar pasa de greselile lui de infidelitate cat mi-ar pasa de sanatatea si viata copilului meu...barbatul vine si pleaca in viata mea dar copilul este tot ce am...barbati gasesc in fiecare zi daca vreau dar copil este doar acela care e iesit din mine....cand nu-i copilul tau, cand nu l-ai nascut tu chiar daca ii esti parinte e usor sa crezi ca e totul dar posibil sa nu fie nimik....nu putini oameni si-au parasit copiii si aceia oare nu erau si ei parinti?
lasand gluma de o parte.. .Noi nu suntem parinti ....denaturati, ca sa juram fals ...pe copilul nostru,numai noi stim cat de mult ni l-am dorit..cat am suferit impreuna... si cat vrem sa-l vedem sanatos si fericit ,ca oricare parinti adevarati ,de altfel .....Eram sigura ca v-a sari cnv sa spuna asa cv,referitor la juratul pe copii,ai dreptate nu-i deloc bine si nici frumos din partea mea,dar sa privim partea buna nu cea rea ..sa nu facem un caz prea mare ,totusi....Tu spui asa cv pt ca esti ferma convinsa ca nu sunt barbati la locul lor ,sa-si vada de treaba lor fara sa fi fost macar ispititi..treaba ta .TU sp asa cv pt ca nu ai alaturi de copilul tau ...tatal adevarat presupun.....si e normal sa nu permiti sa jure orisicine pe copilul tau.. .Parasitul copiilor nu se compara cu ce am spus eu,deja e alta poveste .....
any35
Postat pe 11 Mai 2009 21:53
Yza, tu ai o viata tare trista. Si mai mult de atit nu faci nimic sa iesi in starea asta.
Pe un alt topic cineva, un barbat desigur, spunea ca toate femeile sunt c...e, aici tu spui ca toti barbatii suntc...i si tin sa-ti spun ca amindoi gresiti.
Stii vorba aia din popor cum nu seamana degele tale de la miini tot asa nu seamana un om cu celalalt.
Incearca sa vezi si partea plina a paharului nu numai cea goala.
Aemulus
Postat pe 11 Mai 2009 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna! 13 De la: anaROBERT 16 Septembrie 2010 14:20
Sunt disperata.Viitorul meu sot m-a inselat 68 De la: garbo052318 21 Iulie 2010 22:02
decompensare 19 De la: fleurdelis 6 Martie 2010 16:11
help:((! 11 De la: fleurdelis 23 Octombrie 2010 14:03
ajutati-ma va rog 2 De la: Ciresica 2 August 2010 19:13
Setari Cookie-uri