credetzi ca o relatzie de distatza are viitor?

Am cunoscut acum cateva luni pe cineva de care m-am indragostit.Este cred o relatzie de distantza,800 de km ne despart.Totul pare intr-un fel sau altul ok, dar ma intreb avem vreun viitor comun?Va rezista timpului aceasta relatzie,desi eu il iubesc , el ma iubeste?Daca mai suntetzi persoane in astfel de situatzie sau atzi fost as vrea sa imi spunetzi parerea.Va multzumesc.
aurellyacavaltti
Postat pe 5 Februarie 2009 00:53
DA,poate dura ceva vreme dar in niciun caz nu are VIITOR daca nu veti face cumva sa va apropiati si sa fiti unul langa celalalt....bafta!
brasoveank
Postat pe 10 Februarie 2009 14:38
bucuria mea in viatza
e relatia la distaza...

he,he,he...

zambil
Postat pe 10 Februarie 2009 15:22
io o stiam pe aia:

bucuria mea in viata
e femeia cu mustata..

dar asa...

ea departe, el departe

amoru' e ca la carte..

ehe,he,he...

iasomia
Postat pe 10 Februarie 2009 15:53
De cate ori va vedeti pe luna? Ce mijloace de comunicare folositi in timpul in care nu va vedeti? Unde va intalniti ? Stati impreuna cand va vedeti? Ce varste aveti?
dafffne
Postat pe 14 Februarie 2009 12:05
E putzin c-am complicat, nu ne-am vazut de aproximativ 2 luni, insa vb zilnic prin sms si odata la cateva zile vb la telefon, momentan el se afla in tzara , din motive familiare.Probabil suna copilaresc dar suntem de 28 de ani
aurellyacavaltti
Postat pe 17 Februarie 2009 19:17
Raspunsul la intrebarea asta nu ti-l poate da nimeni, tu esti singura care te poti lamuri.Te multumeste relatia ta? asta e tot ce vrei pt viata ta? il iubesti suficient incat sa il astepti precum Penelopa pe Ulise? ...tu ceri lamuriri pt un viitor care iti apartine tie, tu vei hotari pt el, nu noi...suntem simpli spectatori...sfatul meu e sa cauti mai bine in inima ta, poate raspunsurile se afla acolo! Succes!

Postat pe 17 Februarie 2009 19:23
draga mea, relatia se construieste...vorbitul pe mess o fi el bun...dar nu stiu cat ajuta sa cunosti pe cineva la modul profund...

dar, ma rog...poti incerca...
wife_de_zmeu
Postat pe 17 Februarie 2009 19:54
sigur ca merg cateva luni cu tel si mess da' atat! adunati-va si incercati. pana nu-i mirosi ciorapii celuilalt... nu stii nimic despre el.
gianiblue
Postat pe 17 Februarie 2009 20:57
Pai de cat timp sunteti efectiv? Ce inseamna cateva luni?
Are probleme familiale? De aceea nu l-ai mai vazut?
Cine suna mai des?
Cine da SMS mai des? Cine da primul la inceputul zilei?

dafffne
Postat pe 18 Februarie 2009 15:59
suntem din septembrie impreuna, de curand ia murit bunica, de aceea el se afla in tzara si cred ca amandoi sunam in aceeasi masura,nu am tzinut o evindentza stricta cine suna sau scrie cel mai des, insa intrebarea mea este va rezista aceasta relatzie timpului?eu fiind in germania si el in frantza;de aceea as fi fost interesata de parerile celor care se afla sau s-au aflat in astfel de situatzii.
aurellyacavaltti
Postat pe 18 Februarie 2009 17:05
nu trebuie sa fii in situatia asta ca sa iti dai seama de asa ceva...

parerea mea? nu, nu o sa reziste...
wife_de_zmeu
Postat pe 18 Februarie 2009 17:11
poate doar daca reusiti sa fiti mai apropiati geografic.... altfel ramane doar o prietenie nu o relatie...
LUDY
Postat pe 18 Februarie 2009 17:22
Ar trebui sa contorizezi aceste lucruri. Deobicei o relatie dureaza in functie de cat de mult este interesat baiatul. Iar tel.-ul, sms.-ul si mess.-ul sunt o forma de comunicatie dar cea mai importanta e cea face-to-face.
Parerea mea de ce sa nu incerci de amandoi a-ti convenit asa. Oricum nu pierde si posibilitatile ce i-ti pot aparea in orasun in care locuiesti.
dafffne
Postat pe 20 Februarie 2009 12:46
Cunosc multi oameni care au avut o relatie la distanta..unii s-au casatorit si sunt si acum impreuna..la altii n-a rezistat prea mult...totul depinde de voi, de cat de mult va iubiti, de ce va doriti de la aceasta relatie samd.
ramo_ptk_2008
Postat pe 23 Februarie 2009 15:45
Orice relatie are un viitor incert, asa ca poti conta pe ceea ce simti. O sa fie mai greu cu copiii, dar faceti cu randul. Un om cand are vointa construieste si inimaginabilul. Asa s'au inovat multe.
taur_atipic
Postat pe 23 Februarie 2009 22:32
eu bucuresti ea in iasi
Suntem de 5 ani jumatate impreuna...intr-adevar sunt doar 400 km dar tot e nevoie de multa dragoste si dedicare..Planuim sa ne mutam impreuna ... din toamna
Daca merita ...pot sa fie si 10000 km bafta
heartbraker_angel
Postat pe 23 Februarie 2009 23:58
Daca aveti puternice obiective comune,daca stiti ce vreti si sinteti sinceri, fiecare cu el insusi si apoi unul cu celalalt, atunci considerati distanta ca o perioada tecatoare si luptati sa fie asa.Daca, insa, va complaceti cu departarea si o folositi ca un paravan in spatele caruia aparati libertatea egoista, atunci relatia voastra,chiar lunga sa fie, nu are ca scop familia, Tine de fiecare din voi sa aleaga.
daniel_m67
Postat pe 9 Martie 2009 19:15
da.. daca esti telekinezic d-ala...
zambil
Postat pe 9 Martie 2009 19:27
....sau daca are ciucurelu' mai mare decat distanta!
geo32
Postat pe 12 Martie 2009 09:28
Cu conditia sa nu il prinda in usa cand se urca in tren
Ioana007
Postat pe 12 Martie 2009 13:23
De la: Ioana007, la data 2009-03-12 13:23:22Cu conditia sa nu il prinda in usa cand se urca in tren



si trenu' sa nu fie personal si sa se opreasca in fiecare halta sa faca pipi!!
geo32
Postat pe 12 Martie 2009 13:24
Viitor nu, dar perspective da.
Ioana007
Postat pe 17 Martie 2009 14:41
Cred k depinde cat de mare este iubirea pe care v-o purtati! Am fost si eu intr-o asemenea relatie 3 ani, nu ne desparteau decat vreo 250 km...numai ca parca toti se impotriveau relatiei: oamenii, viata, distanta...E foarte greu sa iti doresti sa ai persoana iubita langa tine mai ales in momentele cu adevarat dificile, sa ii simti lipsa...
amphitrite
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:31
Draga mea, trebuia ca iubirea ta sa fie mai mare de 250 de km, ca sa cuprinda si distanta pana la tinta.Cum poti sa iubesti pe cineva la o asa distanta cand ti se termina benzina la jumatatea drumului?
De regula toate iubirile sunt mari.Dar cu cat sunt mai umflate,cu atat se desumfla mai repede cand se inteapa intr-un cui.
Ioana007
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:37
Bine spus...numai ca lui i s-a terminat benzina la jumatatea drumului...asa se intampla cand apare o alta!!!
amphitrite
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:55
Toata lumea cu pareri impartite.o asemenea relatie poate tine dar o perioada de cateva luni sau 1-2 ani .cum poti zice ca iubesti pe cineva cand nu poate fii langa tine atunci cand ai nevoie ?
sau mai e si varianta ca atunci cand o sa puteti fii impreuna sa va intelegeti de minune .eu am avut o relatie la distanta ..destul de mica 300 km dar a tinut o luna si ceva pana sa ne hotaram sa ne mutam impreuna si am facut-o .a fost minunat vreo jumatate de an dar apoi ...un adevarat cosmar .acum fiecare in orasul lui cu viata lui ..de fapt ar vrea el sa mai fim impreuna chiar si la distanta dar nu se poate .eu una nu as putea rezista unei relatii de genul asta ..de unde stii tu cand te minte..unde se duce ..daca te inseala sau nu ? fetelor nu se poate trai cu gandurile astea .eu cred ca o relatie trebuie sa decurga cam asa ...in acelasi oras vreo o bucata buna de vreme si apoi daca e sa faca pasul de a se muta impreuna .
garbo000691
Postat pe 5 Aprilie 2009 17:21
De la: aurellyacavaltti, la data 2009-02-05 00:53:37Am cunoscut acum cateva luni pe cineva de care m-am indragostit.Este cred o relatzie de distantza,800 de km ne despart.Totul pare intr-un fel sau altul ok, dar ma intreb avem vreun viitor comun?Va rezista timpului aceasta relatzie,desi eu il iubesc , el ma iubeste?Daca mai suntetzi persoane in astfel de situatzie sau atzi fost as vrea sa imi spunetzi parerea.Va multzumesc.

Pe mine ma desparte de el ....mii de km ! Este extrem de greu pt amandoi pt ca ne este dor unu de celalat ..dar distanta nu e impediment. Mai vine el la mine ..mai ma duc eu in tara...dar tot nu e suficient cand te apasa dorul...si singuratatea...Dar trecand peste aceasta distanta eu zic ca se merita. Daca totul tine de incredere reciproca , comunicare ( in orce fel sau mod) rabdare, respect si mai ales iubire totul e ok. Daca aveti de gand sa ramaneti impreuna se gasesc solutii de mijloc...
Shy
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:09
Chiar daca nu are viitor, are in schimb distanta.
Ioana007
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:48
Nu pe toti ne cheama Mircea Eliade, ca Dragostea sa nu moara...si pe urma viitorul nu depinde de noi... noi avem doar timpul prezent, CLIPA, restul nu ne apartine.
cercelmarilena
Postat pe 21 Mai 2009 13:29

Recomandari

Setari Cookie-uri