animale ...animalutze

prin curte prin apartament aveti asa ceva? cu ce vietati va laudati ? ce animale de companie aveti ? cum le ingrijiti?etc.
molly
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:57
Eu personal ma pot lauda cu o femela de bichon maltese......o catelusa fff iubita si rasfatata, care de multe ori tinde sa se creada om si nu animal. Sincera sa fiu nu-mi pot imagina viata fara prezenta ei in ea. Nu de multe ori am citit ca animalele de companie,in special cateii sunt surogat de copil.Pt mine,sincera sa fiu chiar asa este, este copilul meu,fetitza mea iubita si rasfatata ....
Sfatuiesc pe toata lumea care citeste ceea ce am postat,sa-si achizitioneze un catzel daca vor intr-adevar sa simta ca au alaturi un PRIETEN ADEVARAT.
dollisima
Postat pe 7 Aprilie 2009 11:02
subscriu la ce a zis dollisima!de mica traiesc cu un sentiment de mare implinire alaturi de catei.ii ador.acum am un caniche.pe viitor sper sa-mi achizitionez un pisoi, un acvariu cu pesti si papagali.deocamdata doar catelu' avem.e greu cu lipsa timpului, pentru ca sunt intr-un permanent si obositor du-te, vino!
miamia79
Postat pe 7 Aprilie 2009 11:12
eu am 2 pisicutze british shorthair, un motan si o pisica, cea din poza de la avatar!
sunt 2 scumpi, ii ador si daca nu-i vad o zi parca lipseste o parte din viata mea!
se spune ca pisicii sunt aroganti si multi nu-i agreeaza, dar cand ii vad cum vin noaptea la mine in pat si se cuibaresc langa mine sa doarma ii iau in brate si ii pupacesc pe botic! de obicei nu sunt prea afectuoasa cu restul lumii, dar pt ei as face orice! sunt 2 vietati minunate!
cand am sa stau la casa am sa-mi iau si un caine!un chau-chau, sper ca asa ii zice, cel cu limba mov...
zambila
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:26
floricico...nu-mi spune ca ii pupi chiar in bot...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:28
iote ca si la mine se posta de 2 ori...da' modific acusica...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:28
pe nasuc ii pupacesc!
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2009 09:49
floricico !!! sunt oripilata
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 10:27
traim cu toti printre acarieni... micuti, draguti...he,he,he...
zambil
Postat pe 9 Aprilie 2009 11:59
zambilica...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:06
ce sa spun!?
parca nasucul pisicii e mai infect decat aerul pe care il respiram sau apa pe care o bem!!
daca e sa stai sa te gandesti la lucrurile astea toata ziua, o iei razna, devii obsedat!
ii deparazitez regulat,atat pe ei, cat si pe mine(daca nu stiati, toti suntem plini de paraziti), le fac vaccinuri, ii tin in casa, asa ca nu ma gandesc la lucruri rele!
zambila
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:52
lasa floricico...ca si eu imi pup cutzii in bot...mai rau decat sa turbez, ce mi se poate intampla ?

poate il musc pe pro de glezna...

nici eu nu rezist sa nu ii dragalesc, lasa-i dreaku de microbi...ca avem si noi destui...uita-te in mintea noastra ce de-avem...
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:04
Si eu posed o pisicosenie birmaneza,dar cred ca banuia-ti privind avatarul.Ocheama DAISY,am gasit-o si a ramas la mine desi putea sa plece oricand ea fiind libera(asta insemnand ca nu e sechestrata in casa)Am postat si eu intr-o doara,desi am vazut ca topicul e parasit....
strumfitoaia
Postat pe 17 Mai 2009 17:40
foarte frumos ca aveti animalutze ,
eu mi-asi dori sa am mai multe dar momentan am 3 catei si 2 pisoi
sunt la curte,




va astept si pe :
http://4animale.myforum.ro
molly
Postat pe 18 Mai 2009 15:28
si eu am animalute de apartament.....am un hamster si pe aceasta cale as vrea sa-l insor dar nu-i gasesc pereche poate ma juta cineva cu o hamsterita.....asa,acvariu de 60 litri cu pestisori,7 canari si o catelusa Bety care sta in curte la soacra mea.Adopt animalutze :hamsteri,pestisori,papagali,canari.......
xxlanita
Postat pe 19 Mai 2009 14:01
io am avut pe rand....una bucata pisica neagra, 4 perusi, trei acvarii cu 200 de pesti.....iar acuma avem una bucata catzelusha lup, scumpa foc si rasfatata...e sufletul nostru si dragostea nesfarsita...e ca si copilul pe care inca nu am reusit sa-l concepem...poate de aceea e si asa de rasfatata.....
tutankhamon
Postat pe 19 Mai 2009 14:08
io am un papagal, pe langa sot. dar tare as vrea sa ma mut la curte sa am rate si gaini si curci si bibilici si toate natiile de pasari
annutza84
Postat pe 14 Iulie 2009 15:21
De la: annutza84, la data 2009-07-14 15:21:27io am un papagal, pe langa sot. dar tare as vrea sa ma mut la curte sa am rate si gaini si curci si bibilici si toate natiile de pasari


aha... si sotul, tot in cusca, tot?
Thor
Postat pe 14 Iulie 2009 15:23
eu sunt banala: am catea si pisica. (poate si gandaci ascunsi asa bine incat nu i-am vazut niciodata...)
gianiblue
Postat pe 14 Iulie 2009 15:27
Eu am un iepure de Angora pitic. Are cusca lui dar usa custii ii sta deschisa mereu in afara de datile knd fac curat prin casa. Are toata casa sa dispozitie dar este foarte cuminte nu isi face nevoile decat in cusca nu roade si est chiar jucaus..are atitudinea unei pisici ii place tare mult sa fie mangaiat. Mai am un perus, si el k si iepurasul are casa la dispozitie zboara peste tot si se duce singur in cusca si knd mananc seminte vien si se aseaza pe farfurie si ciuguleste din cozile de seminte. Mai am si un acvariu cu peste vreo 3 sifo, un guram si un sclar e o combinatie f buna de pesti nu se ciondanesc fiecare e cu locul lui in acvariu. ARMONIE!
claudette4
Postat pe 14 Iulie 2009 19:51
De la: Vidar, la data 2009-07-14 15:23:47
De la: annutza84, la data 2009-07-14 15:21:27io am un papagal, pe langa sot. dar tare as vrea sa ma mut la curte sa am rate si gaini si curci si bibilici si toate natiile de pasari


aha... si sotul, tot in cusca, tot?

avand in vedere ca la mine acasa gaina canta (adica eu) poti spune ca si sotul tot in colivie sta. dar ca si papagalul mai are cate o scapare si se ciondaneste cu mine, dar cum ii dau de mancare cum tace
annutza84
Postat pe 15 Iulie 2009 15:20
anutzo, grija mare, sa nu te vad cu vreun topic de genul "mi-a scapat sotul din cusca si a fugit cu o papagalita tanara. Ce sa fac?"
Thor
Postat pe 15 Iulie 2009 15:26
pai eu am asa: o catea lup care este cat tancul si un mascul de rasa pura jigodie(saracu, ce rea sunt) care pe deasupra mai este si isteric si are si teatru in el cat pentru un actor cu studii!!!
stau la casa. asaaaaa. am mai avut un pisoi flocos, flocos care a murit (RIP) in circumstante necunoscute.l-am gasit in fata portii ded.si de atunci am zis ca nu mai vreau pisoi sa-l cresc si sa moara ca prostu!!!na
sandy_bell
Postat pe 15 Iulie 2009 15:27
sandico, bin' ca nu era pisica, fato, ca aleas neshte courveeeee...
Thor
Postat pe 15 Iulie 2009 15:30
De la: sandy_bell, la data 2009-07-15 15:27:49l-am gasit in fata portii ded.si de atunci am zis ca nu mai vreau pisoi sa-l cresc si sa moara ca prostu!!!na


Ai dreptate, fetita... daca ar fi murit si el cu mai mult talent, o sinucidere, ceva... alta ar fi fost situatia...
Ella34
Postat pe 15 Iulie 2009 15:34
De la: Vidar, la data 2009-07-15 15:30:34sandico, bin' ca nu era pisica, fato, ca aleas neshte courveeeee...

never ever, ever.... pisici . ca toarna alea la puiiiiii de-i gasesc si prin mancare.courvetele pamantului.
sandy_bell
Postat pe 15 Iulie 2009 15:35
De la: Ella34, la data 2009-07-15 15:34:35
De la: sandy_bell, la data 2009-07-15 15:27:49l-am gasit in fata portii ded.si de atunci am zis ca nu mai vreau pisoi sa-l cresc si sa moara ca prostu!!!na


Ai dreptate, fetita... daca ar fi murit si el cu mai mult talent, o sinucidere, ceva... alta ar fi fost situatia...


am unu talentos in familie ,nici nu-l atingi si incepe sa chiuie(caine). aia mai imi lipsea... sa-mi lase si scrisoare de adio!!
sandy_bell
Postat pe 15 Iulie 2009 15:37
am avut o catelusa batrana de 14 ani cu metastaza destul de avansata , rasa pinchon

Am avut un rila iepurile , vreo 8 kg si avea 3 ani

Iar acum ma preumblu pe la cai
cinezee
Postat pe 15 Iulie 2009 17:28
ai esalonat destul de bine, si bine orientata
pik_nik
Postat pe 15 Iulie 2009 17:39
constant sunt bine orientata

cu ani in urma am avut dea lungu timpului si pisici vreo 3
cinezee
Postat pe 15 Iulie 2009 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aveti nevoie de electrician bun? bucuresti 35 De la: mi333 5 Iulie 2010 16:41
tahitian noni 20 De la: betty37 1 Martie 2011 21:21
top 3 cele mai scumpe case din lume 3 De la: dana2011 8 Ianuarie 2013 15:22
De ce o casa din lemn ? 1 De la: caselemncasaneo 27 Februarie 2012 21:46
Cum sa-l inchiriez repede? 5 De la: dana2011 7 August 2012 10:06
Setari Cookie-uri