in dragoste si in razboi exista reguli?

Buna !mi-am facut curaj sa va cer un sfat.
k toata lumea avem prieteni,(fete,baieti)printre ei se numara si un prieten de familie X(eram casatoriti ),eu am divortat intre timp...
O cunosteam pe sotia lui foarte bine(o scorpie)al insela cu nerusinare ori de cate ori avea ocazia,stiam k o iubeste enorm si nu vede nu aude,dar niciodata nu am incercat sa ma bag in familia cuiva..
Fiid prietene ,ieseam impreuna ,vb despre toate tampeniile..mai apoi am observat k ori de cate ori imi placea cineva,ea intervenea si ai acapara toata atentia curtezanului,motivand k respectivul vrea nr ei de telefon..si gata,sa intamplat de vro 5 ori(lucram in alta tara pe atunci)deci sotul ei nu banuia nimik..
Intre timp am renunta la prietenia ei, din nenumarate motive,simteam k traiesc in umbra,mentionez k era frumoasa si cu mult tupeu.Eu am renuntat la strainatate stabilindu-ma in tara,vb deseori cu sotul ei dar niciodata nu spuneam ceva negativ despre sotia lui...imi pare sincer rau pt el,era un om minunat .El spunea k nu a inselat-o niciodata ,dar k simte ceva schimbari in comportamentul ei,zambeam si ai spuneam k viata trebuie traita ,viata e frumoasa daca sti sa o traiesti.
Avand prieteni comuni,unul din ei sa insurat ,deci hai la nunta,acolo ne-am intalnit,bucurosi k putem sa ne distram cu toti k nu ne mai intalneam asa des k pe vremuri...Simtindu-ne bine ,vin rosu(pe la 3 dimineata sa terminat nunta)noi aveam chef de baut si de distractie,hai la discoteca cu totii..As merge le spun eu dar ,mai intai trbuie sa-mi schimb cizmutele k m-au terminat de picioare,apoi lets go!
Te duc eu acasa ,te astept sa te schimb si ne intoarcem la discoteca,pe drum am ras de toate amintirile noastre,la intoarcere nu stiu cum dracu buzele noastre sau atins(eream destul de ametiti amandoi)dar eu nestiind ca in sufletul lui el nutrea la clipa asta de ani buni.Toata noaptea la discoteca am incercat sa-l tin departe sa nu dau curs unei idile de pe urma careia vor suferi mai multe persoane(parintii nostri se cunosc ,la fel si copii nostrii)La plecare ma condus acasa,parca ma aud spunand-i,esti un barbat super dar nu pt mine,nu arat destul de bine?ma intreba el..ba da ,dar nu avem nevoie de asta ,suntem prieteni de o viata..tocmai k ne cunoastem unul pe celalant atat de bine,cred k te iubesc ,de multe ori am vrut sa fac un pas dar mi-a fost frica k o sa ma trezesc cu o palma ,astazi mi-am facut curaj si sunt sigur k putem avea o poveste de dragoste minunat(in secret)toti oamenii au nevoie de iubire indiferet de unde vine ea ,imi argumenta,nu spunea-i tu k viata e frumoasa daca sti sa o traiesti !Seara a luat sfarsit,dar mie in minte mi s-au aprins avariile,ce dracu fac vb cu mine,imi trimitea sms,venea la bloc si clansona pana ieseam,nu se dadea batut si asta ma facea sa ma gandesc la el mai mult..Intr-o zii ma suna si imi zice k trebuie sa vb k doi oameni maturi ce suntem,ok dam un tur de oras cu masina si vb,am zis eu..numai k turul a fost pana la el acasa,am refuzat sa urc,dar m-am simtit penibil cand el mi-a zis ,arat eu a violator ?ok urc dar nu mai mult de o ora si tii mainile la spate..ok
Am urcat ,am vb ceva timp,mi-a prins mainile la spate si incerca sa ma sarute,ai zic ,ce faci? nu ai zis sa tin mainile la spate?dar nu ai spus ,ale cui maini..Recunosc k ma imbatam cu apa rece,sant om si eu si nu mai avusesem o relatie de vro 10 luni,iar el de vro patru luni(sotia lui inca mai lucra afara)Am reusit sa scap in accea seara,dar nu am reusit sa scap de fluturasii din stomac..ma cauta peste tot,ma suna ,sms,incercam din rasputeri sa-l resping dar cred k nu am fost destul de convingatoare..inevitabilul sa produs,a fost super,vb frumoase,alinturi...dar stiam k abia de acum incepe cosmarul,el ma liniste tot timpul,ne-am facut de cap vre-o 2 luni...sotia se intoarce ,ma simteam k dracu stiam k m-am bagat in ceva ce nu trebuia,nu mai puteam fii k mai inainte(o buna sfatuitoare,prietena)eream nervoasa mai tot timpul,nelinistita ,faceam reprosuri...nu vreau sa te mai vad niciodata i-am spus in ultim zi,sotia lui va pleca dinou in febroarie..dar din dragostea noastra a rezultat un bebe,cand i-am spus a reactionat foarte fericit,nici sa nu te gandesti sa-i faci vr-un rau,o sa-l recunosc si te ajut sa-l cresti,ma uitam la el si imi venea sa-l strang de gat.
Atunci a fost ultima oara cand l-am vazut,am facut chiuretajul nu puteam face o tampenie atat de mare..atunci cand e singur imi da sms si imi zice k e cu gandul numai la mine,nu ai mai raspund,pentru cele 2 luni de amor am platit cu varf si indesat(bine k nu a fost mai rau)am suferit fizic,pshihic.
Acum sant in recuperare,incerc sa trec peste toate astea,dar nu pot sa scap de gandul k am acceptat o relatie cu nu barbat insurat ,indiferent de relatia dintre cei doi...Acum stau si ma gandesc k nu l-am cunoscut f bine,de ce a trebuit sa ma imbalsameze cu dragoste...poate de singuratate,sau k orice barbat sa mai bifeze o steluta in agenda vietii..Neintelese sunt caile Domnului!
Suneti-mi va rog cat de vinovata trebuie sa ma simt in greseala pe care am facut-o,eu nu mai gandesc limpede..Va multzumesc.

Postat pe 15 Ianuarie 2009 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Consiliere Divorturi Violenta Domestica Droguri alcool 2 De la: livius33 17 Aprilie 2012 16:07
Reintoarcerea in Romna?ce sa fac? 1 De la: mariagaie 9 Octombrie 2011 10:36
sa zicem important:( 33 De la: tutankhamon 9 Noiembrie 2009 22:28
Ati lupta pentru a fi fericiti cu riscul a fi foarte egoisti? 39 De la: garbo012814 22 Iunie 2009 13:27
Sunt inabordabila chiar daca imi place tipul, nu ma pot controla... 1 De la: summer273 13 Iunie 2010 01:22
Setari Cookie-uri