"loc de dat cu capu"

Subiectul....despre orice...
membrii fondatori : Si_totusi, Iasomia, Ella, si subsemnatul...
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:22
zi ceva de retributie. sau e onorific postul?
si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:23
e onorific...oof...doamnele astea...
da' unde-s celelalte membre?
hello....iaso...ella....v-am pierdut deja?

prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:26
De la: prometeus_969, la data 2009-01-13 13:26:07e onorific...oof...doamnele astea...
da' unde-s celelalte membre?
hello....iaso...ella....v-am pierdut deja?


Pe aproape. Asteptam prima mutare...!
Ella34
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:27
isi pregatesc discursul.ia, sa le vezi, cu ce eseuri apar !


eu voiam bani daca tot capat cucuie. n-a fost sa fie

si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:28
Mmmmm! ma oftic! a ascultat-o pe ella...trebuia un titlu neutru,daca nu ne vine sa ne dam cu capul?


da vezi totusico! i-am transmis telepatic l-a pus la intaniri...

topic de succes prometeus...

promit sa vin aici cand ma mananca degetele...
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:29
so...care e tema propusa? si daca mai aud chestia aia cu "femeieee", va trebui sa ucid pe cineva...
By the way....asta e un fel de club? de stat in stat?
ok...sunt generos ( sic!)...si aveti dreptu' la prima propunere de subiect...
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:29
Pai Ella e prima mea prietena de pe garbo...si mai e si "pretena" cu sotia mea...Viata unui sot e plina de riscuri...parca n-ati stii...
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:31
eu sunt revoltata de ce i se intampla lu' florin piersic...i-au facut aia de la cotidianu' o facatura de doi bani,nu merita asa ceva...urat,urat,urat!



florin a fost in franta prin anii '60,astia de la cotidianul spun ca tatal lui i-a dat o scrisoare pt nu stiu cine,florin se jura ca nu a dus nicio scrisoare si de aici pana la dementa e un singur pas,l-au facut "colaborator al securitatii",aseara la antena florin a plans!!!
nu de dor de mama,nu de dor de sora,nu din prea multa dragoste...cum face el de obicei...ci de furie ca cineva isi bate joc de tot ce a cladit el!

ne daramam simbolurile! suntem o natiune bolnava!

pt chestia asta nu-i iert! nu mai cumpar niciodata cotidianu'!!!
iar pe realitatea nu mai stau,stau pe cultural..cel mai misto post romanesc in momentul de fata..
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:31
Prima regula : NU exista nicio regula
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:33
iasomia, nu am citit. dezvolta
si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:35
Pai, Michelle a facut ieri spume cand a citit in adevarul articolul semnat de razvan popa despre inmormantarea lui Stanescu...A scris ca a fost o inmormantare "fara staif"...Cred ca se credea cu pipitzele la mall ori la vreun eveniment monden...Eu stiu ca prostia e multa si e "grele"...da' nici asa...
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:36
De la: iasomia, la data 2009-01-13 13:29:14Mmmmm! ma oftic! a ascultat-o pe ella...trebuia un titlu neutru,daca nu ne vine sa ne dam cu capul?


da vezi totusico! i-am transmis telepatic l-a pus la intaniri...

topic de succes prometeus...

promit sa vin aici cand ma mananca degetele...


Iasomia are dreptate G !!! Trebuia sa alegi tu titlul. Mie ..mi-a iesit asa o ..."perla"!!!
Se mai poate schimba?
Ella34
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:37
Hai ca e tare titlul...si e si o expresie pe care eu o folosesc des...ma reprezinta...ca fac si eu tampenii destule...si cred ca toti ar trebui sa avem in casa un loc de-asta...
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:40
Caut articolul despre Florin Piersic....
Ella34
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:44
cautam articolul cu florin piersic in cotidianul si am dat peste un clip unde, marea vedeta tolea ,indesa in direct pe dan diaconescu intr-un tomberon. ei, cam astea-s emisiunile noastre tv. pacat de acest dan diaconescu. mi-a placut cand a aparut in televiziune.

si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:47
ella,cica este de vreo patru zile...!

pro!pt sa-ti spun pro?


vezi daca poti sa-l schimbi, intamplarea fericita face ca toti cei care intra aici, sa aiba o anumita armonie cu ei insasi,trebuie sa iasa din capusoru' tau titlul...

totusico! omu' a ajuns o caricatura,ddd ..ala....
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:47
Salutare!

Ma bag si eu in seama, pana imi vine vreo idee....cine stie???
Poate gasesc si vreun motiv de dat cu capul, ca locul l-am gasit deja
zambila
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:51
pai chiar suntem o natiune bolnava...azi citeam in cotidianul despre Maia Morgenstern...am citit si commenturile...de toata jena, epitete de genul ..."jidoavca"...ca e baba...de-a dreptu' gretos. nici nu-ti vine sa crezi ca in anul de gratie 2009 mai sunt asemenea oameni
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:52
G,...te rog, incearca sa schimbi titlul !!!
Ella34
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:54
zambila,

ca un vice ce sunt ,iti urez bine ai venit!

mami! povesteste-ne si noua cum a fost in austria,nu de alta, dar eu nu o sa ajung niciodata....
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:55
common, ella...nu fi conventionala...titlul e ok, mi-a placut si l-am pus...so...despre ce vorbeam?...sau tre' sa socializam intai?
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:58
De la: Ella74, la data 2009-01-13 13:54:41G,...te rog, incearca sa schimbi titlul !!!


las ca titlu e bun. noi suntem nebuni
si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:00
Oh da...so...care e prima tema? ca daca ma luati cu DD m-ati pierdut...Gata...eu sunt membru fondator, eu propun ! tema e...barbatii...hai sa dam barbatii pe razatoare !!!
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:03
de ce fac barbatii tampenii?de ce dau cu bata-n balta? stiu ca e ca si cum incerc sa scot masele fara anestezie...dar ar fi interesant de aflat
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:05
Ei, nu e chiar asa departe Austria, de ce sa nu ajungi??
Acuma inteleg, din Bucuresti e mai greu de ajuns, si daca nu mergi sa schiezi probabil nu se merita drumul.

So...in principiu a fost bine, n-ai ce sa comentezi despre drumuri, partii, organizare...nu se compara!
doar ca anul acesta eu organizat niste prieteni excursia si nu a fost tocmai bine....nici nu stiam exact unde mergem!
Ce m-a deranjat cel mai tare a fost faptul ca era plin de romani pe acolo...inclusiv la cabana unde am fost cazati. Si patroana era tot romanca! S-a vauzt diferenta fata de anul trecut!
In fiecare noapte am avut circ in cabana, era un grup foarte "vesel" din Buzau, care petrecea pana spre dimineata cu manele si scandaluri...
De revel' aceeasi problema...dupa ce s-a inchis muzica si am plecat la culcare, grupul vese a iesit afara in parcare, au dat drumul la manele la maxim la msini si pana dimineata a iesit cu scandal...a vrut femeia sa cheme politia! pana la urma i-a dat afara a 2-a zi!!
Oricum, era si vina ei, cand i-am zis sa faca si ea ceva, ne-a zis ca n-are ce sa le zica, daca sunt nesimtiti??!!! cica sa ne certam noi cu ei!!

Asta a fost singura dezamagire....ah, si partia care era la 25 de km distanta de cabana...in rest totul a fost perfect!
zambila
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:08
Draga domnule fondator, daca as fi in locul tau nu stiu daca m-as baga la tema asta...eu zic sa te mai gandesti!!!
zambila
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:09
ma car, sa-mi fac somnul de frumusete si apar mai pe la vreme de seara, sa contrazic tot ce scrieti voi
si_totusi
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:10
ba vreau...vreau...pa' cuvantul meu ca vreau...
prometeus_969
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:12
zambila,

bai frate sunt romanii astia Ca Capusele te-au gasit si acolo ,ha?...

ce vrei Pro?
ca noi nu suntem duse la biserica....
iasomia
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"loc de dat cu capu" 9388 De la: prometeus_969 18 Ianuarie 2015 12:36
romani in Germania 71 De la: garbo010448 26 Decembrie 2013 23:56
Ce m-a uimit...socat...lasat fara cuvinte...azi... 182 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:21
Legalizarea consumului de droguri usoare si a prostitutiei - prioritate nationala? 15 De la: lela 2 Noiembrie 2009 21:22
HI ALL 2 De la: Dor_marunt 1 Decembrie 2009 18:50
Setari Cookie-uri