Chestiunea zilei..

cand ii vad cum au ajuns ma doare pipota,am mai spus-o ,indivizi care promiteau pt Dumnezeu! atat de mult!nu stiu nici macar sa converseze ,au frica sa nu-i vada muierile ca spun un lma,blazati si infricosati...

sunt uneori atat de multumita de sufletul meu,de coltul meu de libertate...
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2015 13:15
pt ca eu sunt eu oriunde,am "aroganta" asta...

se duse si Paula,da...era un om deschis la cap,a trait bine,a fost cineva,bravo coana Paula...n-ai trait degeaba...
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2015 13:19
mami, "caietu' meu cu amintiri" e numa' al meu - bag acolo poze decupate din reviste si frunze ruginii de toamna sau flori de coltz, copiez versuri care mi-au placut sau le scriu pe ale mele, din cand in cand invit pe careva de mi-a picat cu tronc sa-mi scrie ceva frumos, chestii de-astea... dupa care il bag intr-o cutie de pantofi, pe care o bag in sifonier in spatele maldarului de cearsafuri, si-l scot de-acolo doar din cand in cand sa ma uit prin el cand ma apuca melancolia...

insa in clipa in care il public pe vreun site de socializare, nu mai e caietu' meu de amintiri... e mausoleu' ala de care ziceam... trebe ori sa fiu cel mai mare mincinos, ori cel mai mare gugustiuc sa fac publice niste postari si-n acelasi timp sa zic ca nu ma intereseaza ce zic ceilalti... pai daca nu ma intereseaza, nu le public, nu?...
zambil
Postat pe 7 Octombrie 2015 13:20
mda..

daca zic bine,daca nu zic mi se rupe , ca sa-ti spun exact de ce incarc eu acolo niste amintiri,ar fi prea personal si ar trebui sa stii deja..
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2015 13:24
mami, este interesant cum avem cu totii comportament gregar (adeca ne luam ca oile unii dupa altii!) si-n acelasi timp avem impresia ca motivatiile noastre sunt absolut unice si nemaiintalnite...

zeci de milioane de oameni au cont si posteaza pe facebook, da' daca-i iei pe rand la intrebari, fiecare iti va spune ca el are un motiv special sa o faca, pe care nimeni altcineva nu il are...

pe undeva este si ceva adevar acilea - fiecare viata este unica, daca nu pt ceilalti macar la nivelul personal al celui care o traieste... da' asta nu inseamna ca suntem si originali... in mod sigur exista enshpe mii de alti indivizi care seamana cu noi ca doua picaturi de apa, au acelasi gen de personalitate, au acelasi parcurs al vietii si gandesc exact ca noi... poate nu toate astea simultan, dar in orice caz nautura are prostu' obicei sa se repete... cu totii facem la un moment dat in viata ce-a facut si tata, ca-n bancu' ala cu tiganii..
zambil
Postat pe 7 Octombrie 2015 14:21
bine,mami...
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2015 15:41
https://www.youtube.com/watch?v=kszLwBaC4Sw
zambil
Postat pe 12 Ianuarie 2016 13:29
https://www.youtube.com/watch?v=y-JqH1M4Ya8
zambil
Postat pe 12 Ianuarie 2016 13:37
nimic nu mai e ce a fost .........sa-i zicem " chesiunea zilei "
jeanette40
Postat pe 25 Mai 2016 18:05
?
Axl_R
Postat pe 23 Martie 2017 14:13
De la: Axl_R, la data 2017-03-23 14:13:53?



Sau cum sa 'resuscitam' ... mortzii, huh?!?
garbo101426
Postat pe 23 Martie 2017 15:40
Buna. Vreau sa intreb, este cineva care ma poate lua in spatiu in Bucuresti...sunt din Rep.Moldova , am primit cetatenie si am nevoie de viza de resedinta in Bucuresti. Sunt multe oferte insa preturile sunt cam mari. Nu am nevoie sa locuiesc acolo.
garbo_467352
Postat pe 20 Mai 2017 01:08

Daca-i vorba chiar de ... spatiu, eu iti recomand sa incerci laaa...

...Cape Canaveral!


Sau, de ce nu, la chiar noul cosmodrom Vostochny, in Rusia...

garbo101426
Postat pe 20 Mai 2017 08:05
bai asta,426-e drept,dupa o anumita varsta suntem mai mult morti decat vii,da' nu-i treaba ta,zau...

mami,
ai pus-o de parastas si tu ,vaz...lasa ca David traii bine...

ia,aud ceva,ce sa fie?

https://www.youtube.com/watch?v=bZ_BoOlAXyk
iasomia
Postat pe 4 Iulie 2017 12:59

Mii de scuze, am citit eu gresit titlul...

Abia acum am vazut ca ontopicul se numeste...

..."Cum sa ne f*ta 'grija' de grija altora"!


Sorry, promit sa nu mai fac...

No offence, 'dragutzo'!

garbo101426
Postat pe 4 Iulie 2017 13:23
426 da' esti prostovanca rau,fetita


alexe,jane- salutari fetelor ! numai bine
iasomia
Postat pe 4 Iulie 2017 15:40
Bonjour, Madame Iasomia!

Chiar azi citeam http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/12697/Vreau-o-parere-despre-ce-se-intampla-q-corpul-meu-dupa-dezvirginare-Va-rog-frumos.html și mi s-o făcut un dor de vremea când râdeam aici, până seara târziu.

Sănătate s-avem, că restu'...
Axl_R
Postat pe 4 Iulie 2017 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a parasit pentru ca sunt slaba! 96 De la: garbo_1567 23 Decembrie 2013 01:19
SIMPLU 75 De la: wife 19 Septembrie 2009 09:50
fata blonda cu ochi albastri 30 De la: casperphantom 28 Noiembrie 2010 08:55
in dilema ... din dragoste 37 De la: lizandra 10 Martie 2012 03:20
Exista oare cev aintre noi? 73 De la: eu_geminy 16 Mai 2011 00:17
Setari Cookie-uri