barbati inselati......

Nu in toate.Doar poe ici si colo, prin partile esentiale.
Ioana007
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:34
Fetelor,credeti-ma chiar sunt real,.....si asa simt eu,cand iubesc,fara sa tin post!
Da uneori mai sunt suparat,..ce sa faci?
Eu iubesc si nu cred ca mi se raspunde cu aceeasi moneda,asa ca am sa trec si eu tabara cealalta,
TEODORRD
Postat pe 17 Aprilie 2009 05:52
Dar cand tii post, mai esti real?
Ioana007
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:49
De la: Ioana007, la data 2009-04-18 13:49:55Dar cand tii post, mai esti real?


Nu mai tin post,de o vreme,si,sincer va spun asta nu inseamna ca nu sunt la fel de credincios ca si altii,care postesc,.....
OMUL este acelasi ,indiferent daca posteste sau nu,credinta o avem in suflet fiecare.......
Si tot eu sunt,acelasi Teo.......
TEODORRD
Postat pe 20 Aprilie 2009 08:38
De la: TEODORRD, la data 2009-04-20 08:38:51
De la: Ioana007, la data 2009-04-18 13:49:55Dar cand tii post, mai esti real?


Nu mai tin post,de o vreme,si,sincer va spun asta nu inseamna ca nu sunt la fel de credincios ca si altii,care postesc,.....
OMUL este acelasi ,indiferent daca posteste sau nu,credinta o avem in suflet fiecare.......
Si tot eu sunt,acelasi Teo.......



postul e pt curatirea organismului!! nu e musai sa fie cand zic popii!fiecare o face cand vrea!! oricum popimea romana....e plina de pacate!!
superbus
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:34
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: Inregistrari video cu miracole. Videoclipuri. Legaturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele contin posturi TV on-line si posturi de radio). Carti foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fara a necesita descarcare in calculator). Articole. Adrese, numere de telefon si site-uri ale unor asociatii care ofera servicii caritative, etc.
V rog intrati pe blog si trimiteti-l mai departe ca sa foloseasca si altora. Chiar se merita.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 23 Aprilie 2009 07:22
cezarica. ai inviat ? iar incepi cu copy/paste ?
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:16
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-04-23 07:22:30 Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii.


Nu am rabdat si am inceput sa caut ce inseamna sacrament. Si acolo scrie asa: "SACRAMNT, sacramente, s.n. Nume dat n religia catolic fiecreia dintre cele apte taine bisericeti".

Asadar, cezarica al nostru da si el un copy/paste fara sa stie ce face.
1. Sacramentul este specific bisericii catolice. Cu alte cuvinte, Cezarica ne da verde la alergat dupa gagici, daca suntem ortodocsi, intrucat dupa parerea lui adulterul este considerat pacat numai in biserica catolica.
2. legamant sacru = taina bisericeasca, adica acelasi lucru cu sacramentul, de unde arata ca autorul ineptiilor copiate de cezarica este un bou, din moment ce face o redundanta in aceeasi propozitie, probabil din lipsa de idei.
anakin
Postat pe 23 Aprilie 2009 13:02
oh da...pai, poate e catolic, nah...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Aprilie 2009 13:04
De ce va purtati necrestineste cu bietul om?Ca sa spuneti ca el gandeste este o insulta.Si pe urma comparatia lui cu un bou, suna destul de neserios.Altceva cu coarne nu ati mai gasit?
Ioana007
Postat pe 23 Aprilie 2009 14:27
Ai dreptate, Ionico, boul este un animal folositor, muncitor. Imi cer scuze cornutului ca l-am comparat cu autorul copiat de cezarel.
anakin
Postat pe 23 Aprilie 2009 14:30
hi...hi...iote nene, ca de voi nu se ia nimeni ca sunteti incisivi si malitiosi cu astia de dau massuri la plezneala ici sha...

eu tot astept
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:01
Pe....cine astepti Wife??
TEODORRD
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:15
astept sa vad daca nenea care m-a taxat pe mine ii taxeaza si pe vanghi si anakin
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:38
De la: vieru_cezar_iasi, la data 2009-04-23 07:22:30Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter, n afar de pcatul de necurie (desfru), se comite pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Greesc cei care consider cstoria ca un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv Deci,=nici adulterul celuilalt=zici,ca nu e un motiv de tradare,bravo,cred ca asa ti-ai dresat sotia,predicatorule de manipulari,iar in cazul impotentei ce faci ?banuiesc ca folosesti"terapi complementare"sau si aste sunt interzisela "coran" ,eu zic sa cinti la alta masa,ca ne-ai plictisit destul,nu vezi cit esti de ridicol,cine te ia in seama,nimeni.
scrichy
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:39
Am intrat pe acest topic pentru ca sunt un pic din...tabara adversa. Am avut o relatie cu un om minunat, care ma iubea enorm, ma adora, aveam deja planuri facute impreuna, ne si mutasem impreuna si ne era tare bine. Dar probleme multe, mari, lipsa de perspectiva si o rutina incredibila in care ne antrenam a erodat incet relatia noastra. Nu imi imaginam viata fara el si felul in care imi spunea ca ma va iubi mereu si ca sunt totul in viata lui ma asigura ca mereu va fi la fel. Dar lucrurile au ramas la fel, el nu vedea de ce sa plecam din oras, de ce sa luam o gura de aer. Nu ne permiteam asta si ne aveam pe noi, era ideea in general. Apoi erau si mici momente de tensiune, si atunci totul devenea insuportabil. Si m-am indragostit. Aiurea, fara perspective, fara sa am o relatie, decat o iluzie creata. Era mai in varsta, era casatorit, deci nu aveam cum sa am ceva cu el. Dar s-a intamplat si era f puternic, mi se prea ca e chiar real. Nu am vrut/putut sa am nimic cu acela si au trecut sase luni, sase luni grele in care ne-am mutat impreuna, alte esecuri, alte discutii dar si multe parti bune, mai ales cand ne-am mutat de la el de acasa cu chirie, in apartamentul NOSTRU. Era minunat dar lipsea ceva, cand ii spusesem ca avem o problema el nu vedea nici una. A reaparut tipul acela, era medicul meu si am avut nevoie de o consultatie si nu vedeam o amenintare in faptul ca ma duceam la el la cabinet, si am vazut ca eram inca indragostita si ca era reciproc. M-a sunat intr-o seara si atunci m-am hotarat sa ii spun pt ca nu il puteam insela. Si i-am spus ca m-am indragostit si ca ma indragostisem mai demult dar nu am vrut sa intrerup relatia si nu vreau sa il insel, asa ca ne despartim. Au urmat vreo doua luni in care a incercat in toate felurile sa ma tina, sa inteleaga, sa ma asigure ca orice as face, ma pot intoarce oricand la el, si il ingrozea ca persoana incredibil de inocenta si buna pe care o cunostea era impinsa spre o relatie cu un om casatorit si nu intelegea ce a gresit el aici. Locuiam impreuna si dormeam impreuna, nu ne puteam muta imediat, el putea sa se duca la tatal lui dar eu ii ziceam ca mai bine sa caute ceva cu chirie si credeam ca de-asta a stat. Dar mai tarziu mi-a spus ca a ramas ca sa mai incerce ceva, sa ma convinga. Chiar am facut dragsote in acele doua luni de cateva ori. Eu nu am putut iesi cu tipul ala, in unica seara in care o puteam face, nu am facut-o, prietenul meu s-a suparat si a plecat vazand ca ma intalnesc cu el, asa ca eu am ajuns sa il caut prin baruri sa il aduc acasa. Dupa doua luni el, care este un tip extraordinar, intelingent, cu o cultura vasta, este un artist si un tip atragator, spre uimirea mea s-a inscris pe un site de matrimoniale. Mi s-a parut trist la inceput dar lucrurile au luat o turnura interesanta cand a intalnit acolo o tipa frumoasa, la 33 de ani, diriginte de farmacie si au inceput sa se prosteasca cu mesaje siropoase, pentru ca apoi sa ajunga sa vorbeasca ore in sr la telefon. A fost momentul in care el, care era cu moralul la pamant caci pe mine nu reusea sa ma intoarca de la decizia mea, si-a revenit. Eu nu ma puteam intoarce de la decizia mea pentru ca mi se parea ca am facut destul rau, nu puteam zice "pardon". Ce era facut era bine facut, am avut eu motive daca am facut asta, imi ziceam. El a continuat sa vorbeasca cu tipa, am crezut ca gata, nu ma mai iubeste, m-a ranit teribil, mi-am dat seama ce pierd. Am avut insa o seara, inainte de a pleca in care mi-a spus cat sufera si cat ma iubeste si era clar ca tipa nu era ceva important...In seara in care am plecat din apartament mi-a spus ca ma iubeste mai mult ca niciodata si eu deja incercam sa il fac sa se razgandeasca, sa salvam ce mai putem salva. El insa considera ca e bine sa stam separat ca sa nu ne scoatem ochii, un timp. Dar plecand din casa, s-a intors la tatal lui unde ii era tare greu, noi ne vedeam din ce in ce mai rar, uneori nu imi raspundea la telefon, apoi s-a dus la Bucuresti, de unde era tipa. O data, de doua ori, noi ne mai vedeam, era dureros si eu sufeream mult, nu doream decat sa ma sune, cand il sunam eu vorbea pe un ton urat, cu ea insa vorbea ore in sir, si se pare ca au devenit in principal priteni, iar plecarile la Bucuresti erau pentru deconectare. Era clar ca inca ma iubea ca am avut seri in care a fost evident si in care amandoi speram ca se mai poate. Am ajuns chiar sa facem dragoste si apoi seara am iesit cu mai multi priteni dar era clar ca e totul trist si a doua zi el a avut o atitudine rece. Continua sa vorbeasca la telefon cu tipa. Si la un moment dat - desi cu o seara inainte imi spusese cat ma iubeste si sa am incredere in asta si o gramada de alte lucruri, iar a doua zi i-am zis sa mearga cu mine si cu o prietena intr-un club unde a venit si ne-am simtit bine, desi probabil el a simtit ca ceva nu mai e la fel - nu a mai sunat. Peste ceva timp a fost ziua mea si nici nu a sunat, disperata l-am sunat eu sa il intreb cum e posibil sa nu ma sune de ziua mea si am avut multe discutii aiurea, mi-a sus ca a incercat si ca nu poate sa treaca peste faptul ca m-am indragostit si peste faptul ca de sarbatori el se chinuia sa gateasca sa avem sarbatori frumoase si eu i-am dat aceluia un mesaj cu "Craciun fericit". Dar avusesem sarbatori frumoase si in afara de acel mesaj eu fusesem dedicata petrecerii sarbatorilor cu el. Ei bine, acum nu ne-am mai vazut de o luna, el a pus o punct (mai pusese o data pauza dar nu a putut sa se tina de ea, desi vorbise zilnic cu tipa, uneori 3-4 ore pe zi; la sfarsitul unei saptamani de pauza a venit la mine si am avut multe discutii calde si care dadeau incredere intr-o noua sansa) si acum nu pot sa ii arat decat indiferenta totala pentru ca el merge la Buucresti cred saptamanal. Cand am vorbit ultima oara, pentru ca avem niste lucruri administrative, abonamente de telefon etc de pus la punct, mi-a spus printre altele ca fusese plecat din oras la sfarsitul saptamanii. Nu pot decat sa imi vad de viata mea, sa sper ca pot intalni si eu pe cineva pe care sa pot iubii macar la fel de mult. Nu stiu cand a devenit serioasa treaba cu tipa. Nu e faptul ca e mai atragatoare sau mai tanara caci nu e asa, probabil l-a ajutat mult sa treaca peste, poate faptul ca el acum vrea sa faca ce nu a facut in astia 5 ani, sa calatoreasca, sa se realizeze profesional, tot ce ma deranjase pe mine la el, tot ce gresise. Plecarile din orss mi-a spus ca il deconectau ca nu am de ce sa imi fac griji in legatura cu tipa. Dar se pare ca acum am de ce. El nu ma mai cauta, nu ma mai vrea, desi cand am vorbit la un momnet dat, ingrijorat fiind de starea mea dupa ce imi vorbise urat de ziua mea, mi-a spus ca nu vrea sa ajungem sa ne uram reciproc, nu neaparat ca nu vom mai putea fi impreuna;eu atunci l-am asigurat pentru a mia oara de lucrul pe care tot nu il crede si anume ca nu l-am inlocuit niciodata si ca nu l-am tradat. Dar el nu crede. Nu il mai sun, nu ma mai suna, ne vedem de viata noastra, nu vreau sa il strsez, vreau sa il las sa aiba o relatie, daca asta vrea. Cu siguranta nu va putea sa ma uite asa repede prin alta relatie, oricat de faina ar fi tipa cu el(PE LANGA FAPTUL CA SE COMPORTA OK CU EL, IL INCURAJEAZA, DIN CATE AM OBSERVAT SE SI TINE DE CAPUL LUI, SUBTIL CE E DREPT), asa ca nu vreau sa ma agat de el sa il imping si mai mult in bratele ei. Eu in tot acest timp am iesit, am incercat sa ma simt bine, desi nu am putere sa fac nimic altceva. El in schimb in tot acest timp de cand nu mai locuim impreuna, de doua luni, a muncit si a muncit si doar cand pleca din oras se relaxa. El imi zicea ca a ales sa vorbeasca cu cineva din alt oras ca sa nu caute din Craiova. Cel putin stiu ca nu poate fi o relatie normala in care te vezi des si constant.
TOT CE VREAU SA INTREB PE CEI CE AU TRECUT PRIN MAI MULTE SI MAI ALES PE CEI CE IMI POT EXPUNE LUCRURILE CAT MAI REALIST, DESI CRUD, ESTE DACA LOR LI SE PARE CA E GENUL DE POVESTE IN CARE EL E DISPUS A MAI ACORDE O ALTA SANSA CAND SE VA MAI LINISTI SI IMPACA CU SITUATIA SAU MAI DEGRABA EL A GASIT PE ALTCINEVA, STIE CA NU SE MERITA SA IMI ACORDE ALTA SANSA SI TRECE MAI DEPARTE. IAR CUVINTeLE "NU SPUN CA NU MAI PUTEM FI IMPREUNA" SUNT DOAR ASA SA MA FACA SA MA SIMT BINE SAU SA MA TINA DE PLASA DE SIGURANTA CA NU STIE CE SIMTE. HABAR NU AM DACA E DE FAPT INDRAGOSTIT DE TIPA. NOI AM FOST 4 ANI SI 8 LUNI IMPREUNA IAR EL E UN TIP F SENSIBIL, E SI ARTIST PE DEASUPRA. SI STIU CA L-AM RANIT F MULT, POATE ALTII AR PUTEA TRECE MAI REPEDE, DAR EL NU STIU DACA POATE. IL IUBESC ENORM SI VREAU SA IMI PETREC VIATA ALATURI DE EL, DAR EL NU MAI ARE INCREDERE. CREDETI CA IN CAZURI DIN ASTEA E INDICAT SA IMI MAI ACORDE O ALTA SANSA? VAD CA MULTI AICI ZIC CA NU SE MERITA SA ACORZI O SANSA CELUI CARE A PUTUT SA SE UITE IN ALTA PARTE. PARTIAL SUNT DE ACORD, DAR OUBIREA NOASTRA ERA MARE SI AR MERITA, IAR EU AM FOST MEREU EXTRAORDINARA CU EL, CHIAR SI CAND IMI PLACEA ALTCINEVA. DE ASTA A FOST SI SOCUL ATAT DE MARE.
Sascha
Postat pe 29 Aprilie 2009 11:30
Am recitit ce am scris si imi cer scuze pentru greselile facute/literele mancate, am scris oarecum agramat, ca sa nu mai spun si incoerent. A fost un mesaj lung si destul de dificil de scris.
Sascha
Postat pe 29 Aprilie 2009 11:39
N-am rabdare sa citesc ditamai povestea...
Astept "traduceri"!
picaturaderoua
Postat pe 29 Aprilie 2009 11:46
sasha...da-ne varianta prescurtata...

am sa incerc sa citesc si eu...

si ai dreptate...e foarte lung postul
wife_de_zmeu
Postat pe 29 Aprilie 2009 11:53
eu citii...
dar ,'geaba !
ca ar trebui sa-i raspunda barbatii...
femeile ...vor tabara cu morala ,cu chestii de genul "daca te-a mancat, asuma-ti consecintzele"
rasarit
Postat pe 29 Aprilie 2009 11:58
Am citit totul cu atentie si cred caci cazul tau ar fi un subiect de telenovela .Iar in ceea ce privesc sfaturile ,cred ca ai gresit ca ia-i spus despre relatia ta,el nu mai are incredere in tine si crede ca daca se intoarce la tine se poate intampla oricand o sitatie de acest gen ,care ii creaza o stare de disconfort max.In al doile a rand cred ca fiind foarte sensibil nu poate suporta acest fel de (aventuri).Si daca farmacista ii confera un statu de siguranta de incredere si dragoste cred ca la-i pierdut.Doar in cazul in care apar probleme grave in relatia lor s-ar putea intoarce. ;;;;;; ACEASTA ESTE PAREREA MEA SI NU INSEAMANA CA ESTE SI BUNA,,,,,,,EU ITI DORESC SA TI SE IMPLINEASCA TOATE DORINTELE.
stololeo
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:39
Ce sa spun....eu cred ca nu este numai faptul ca tu ai placut pe altcineva.....ceva nu era cum trebuie sa stii.Daca nu este in stare sa te ierte,nu era o dragoste adevarata,ORICINE merita o noua sansa,cred eu,......
In rest,timpul o sa rezolve totul,...poate nu el este barbatul tau,......
Iti doresc sa te linistesti,si sa gasesti barbatul tau,care,sa faca pentru tine totul.......
TEODORRD
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:16
Ce sa zic am citit in diagonala pt. ca ma plictisesc.(vorba multa saracia omului)nu trebuie nici traducator nici prescurtare ci extrase ideiile principale(ca la literatura).daca vrea cineva sa le dezvolte e treaba lui sau a ei.
ghelene_06
Postat pe 3 Mai 2009 15:17
....sunt casatorit de 11 ani si dupa atata vreme am aflat ca sotia mea pe care o iubesc enorm m-a inselat cu un fost coleg de serviciu.....am ramas socat si f.f. dezamagit...avem impreuna o fetita de 8 ani....iar eu in decembrie 2008 eram plecat departe ...pt. noii sa ne fie mai bine....iar cand am venit la sfarsitul lui februarie am aflat ca m-a inselat....ea nu recunoaste...dar mi-a spus o prietena de a ei ...am vb. chiar si cu individul si nu a spus ca da ..dar nici ca nu a facuto. M-am gandit sa o iert ..pt. fetita...sotia imi spune mereu ca ma iubeste dar efectiv evita ...refuza sa discutam subiectul si asta ma doare. Nu stiu daca o sa o mai faca sau nu...sunt cu moralul la pamant si ma gandesc sa plec dar o iubesc mult pe fetita mea si nu i-asi face un asemenea rau ...imi iubesc si sotia iar in mine e o lupta enorma !!!...merita sa o iert?....a plans enorm cand am vrut sa plec si m-a rugat sa nu o parasesc ...am revenit langa ea dar mereu ma gandesc la ce a facut . Imi tot spune ca ma iubeste mult si ma vrea alaturi de ea si ca nu vrea sa ma piarda !!...oare mine ?...oare o va mai face ?...dati-mi un sfat....urat nu sunt si nici olog ...am un serviciu bun stabil ..nu am inselato niciodata desi am fost curtat de multe ori si puteam sa o fac fara sa afle...dar nu am facuto pt. ca tin la familie si la ce reprezinta ea...dati-mi un sfat va rog !!!
epsilon_13
Postat pe 7 Mai 2009 10:26
hmmm...discuta cu ea...lamureste lucrurile...

si in primul rand incearca sa lamuresti ce vrei tu...daca esti intr-adevar capabil sa treci peste asta

ca decat sa va impacati, sa continuati, si la prima cearta sa scoti chestia asta pe tapet, mai bine lipsa...ca in mod sigur ajungeti la divort

depinde doar de ce anume vrei tu...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 10:40
un intreg roman, m-am plictisit, si n-am inteles prea bine ideea!!

deci, tu nu l-ai mai vrut, dar nici n-ai renuntat la el, nici nu te-ai dus la celalalt...
el, plictisit si scarbit, si-a gasit alta...
tu, egoista si ingamfata, te-ai gandit ca daca alta l-a vrut, inseamna ca e bun de ceva si el...asa ca ai inceput sa ravnesti la el!!
el se simte f bine asa, si cu ea, si cu tine pe post de a 3-a roata la caruta!!

Sfat: mergi mai departe, asta nu e iubire, e egoism!!
zambila
Postat pe 7 Mai 2009 13:16
iar pt epsilon:

e aiurea faza, si n-ai ded unde sa sti dac ao sa o mai faca sau nu!
poate ca o sa o faci si tu la un moment data, mai sti?!
poate si ea s-a simtit parasita, a fost de acord cu plecarea ta?
crezi ca e usor sa stai acasa si sa scristi un copil? nu e numai ea de vina, cand iubesti, stai langa iubit, chiar de iti este greu!!
si apoi, poate nici n-a facut-o in adevaratul sens al cuvantului, poate au exagerat prietenii!! ce prietena e aia a ei, care vine repede la tine sa-ti zica asta!? sincer, in asa ceva e bine sa nu te bagi, pt ca risti sa iesi sifonat!!
zambila
Postat pe 7 Mai 2009 13:21
porumbitzelor...

cum sariti voi sa dati sfaturi la toate cioacele astea postate la shto acilea...
zambil
Postat pe 7 Mai 2009 13:24
io am fost blonda, zambilu'...floricica inca e...

punem si noi botu' la prostioare...ca ne plictisim...
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Mai 2009 13:25
blonda pe naiba!!

ezact wife!! ne dam cu parerea, daca cu altceva nu avem!!
zambila
Postat pe 7 Mai 2009 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre o relatieitre un barbat mai tanar si o femeie mai invarsta? 442 De la: cinezee 12 Mai 2009 22:50
vreau prea mult??? 34 De la: Ioana007 7 Martie 2009 09:13
Ziua magica in care am fost mireasa 8 De la: micki23 20 Februarie 2009 01:40
"AI GRIJA CE-TI DORESTI ..PT. CA S-AR PUTEA SA TI SE-NTAMPLE..." 33 De la: reyya 29 Ianuarie 2010 16:06
cred ca am nevoie de ajutor 465 De la: pitzi 7 Mai 2009 09:22
Setari Cookie-uri