permanent pentru par

As vrea si eu sa cumpar acea solutie de la Kalos, unde se gaseste? Astept raspuns
garbo063724
Postat pe 7 Noiembrie 2009 09:39
Eu cumpar balsam de la Kalos de la Auchan sau Kaufland cu cca 5 lei. Sunt mai multe tipuri de balsam, de placenta, cu vitamine, depinde ce ai nevoie. La farmacie e mai scump si e acelasi produs
lala_cri
Postat pe 7 Noiembrie 2009 09:43
buna
imi fac parul permanet de 16 ani incoace..o data pe an...locuiesc in bucuresti dar ma duc la acelasi coafor in Brasov.si sunt mereu invidiata de aspectul natural al parului meu! oricum toata lumrea ma stie asa..acum am 32 de ani si-mi fac permanet de la 15 ani!
garbo055233
Postat pe 7 Noiembrie 2009 11:49
am uitat sa adaug. NUMAI CU SOLUTIE DE LA WELLA!!! nu incerca Kalos ca ai nevoie de prea mult timp sa ,,recuperizi;;ce risti!
garbo055233
Postat pe 7 Noiembrie 2009 11:50
ma leshi ?

wife_de_zmeu
Postat pe 7 Noiembrie 2009 11:53
ana 02 unde ti-ai facut permanent drept???vreau si eu..help!!!te poop
alialisuka
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:54
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:56
fetelee....nu va mai chinuiti atata...bagati deshtele in priza si nu va mai ardeti parul.....poate doar cel de pe deshte....si toata lumea o sa va invidieze pentru parul vostru sanatos si nears...
tutankhamon
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:59
hai,lavoi fete eu va spun sa folositi remediul vechi cu bigudiurile ca e mai sanatos pt.bodoaba capilara si eu am avut permanent si va spun ca am avut urmari parul mi-a picat.si din acest motiv nu va recomand sa va stricati firele de par.dar oricum fiecare face ce vrea cu podoaba capilara cum e mai bine pt.el,ea.http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/4722.html#
garbo064511
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:00
stie cineva un salon bun in sibiu unde sa imi fac un permanent frumos?
andreea20
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:43
Buna:).Sa stii ca imi face mare placere sa iti raspund la aceasta intrebare.....sunt cateva criterii dupa care trebuie sa te iei inainte sa iti faci permanent(daca sa iti faci sau nu).Inainte de toate trebuie sa iti stea bine cu parul cret(la fizionomie)nu e de ajuns ca vrei trebuie sa te si avantajeze:)acum depinde de stilistul tau.....Referitor la firul de par ,daca il distruge sau nu aici depinde cat de sanatos este firul de par in momentul aplicarii solutiei de permanent.....daca parul este deteriorat sau este foarte subtire sau in cel mai rau caz decolorat sau cu suvite atunci nu este indicat.Daca este vopsit repetat acasa de tine in nuante de blond si de fiecare data vopseaua o dai atat pe radacina cat si pe toata lungimea firului de par iar este de rau fiindca amoniacul puternic din nuantele de blond afecteaza cortexul firului de par si nu stiu daca ai auzit vreodata sau daca ti sa zis la coafor de profesionistii de acolo dar cortexul este stratul din interiorul firului de par ,este puterea firului de par unde se afla si culoarea si rezistenta parului(cortexul este alcatuit din keratina).Cu cat a fost mai agresat firul de par in timp si nu sau folosit tratamente care sa aduca inapoi keratina in firul de par cu atat este mai grav si nu iti recomand permanent.....deci parul cu cat este mai sanatos si mai gros pemanentul nu dauneaza.Sper ca te-am putut ajuta.o zi buna
florinradu80
Postat pe 8 Noiembrie 2009 15:20
multumesc ptr raspuns,
dar tot as vrea sa incerc!
andreea20
Postat pe 12 Noiembrie 2009 15:45
De la: lumyana, la data 2009-12-30 14:44:15De ce-i asa mare graba? Pai, fetelor, fara haine i se vede parul.



cum? are par pe corp?
ready_vivus
Postat pe 30 Decembrie 2009 14:50
uoooof mai duoamne.....da ,de oaie.!!!!!punct
nazirra
Postat pe 30 Decembrie 2009 14:52
buna,spune-mi te rog ,unde este acest salon in brasov.multumesc
roxanaelena
Postat pe 1 Ianuarie 2010 17:00
De la: florinradu80, la data 2009-11-08 15:20:11Buna:).Sa stii ca imi face mare placere sa iti raspund la aceasta intrebare.....sunt cateva criterii dupa care trebuie sa te iei inainte sa iti faci permanent(daca sa iti faci sau nu).Inainte de toate trebuie sa iti stea bine cu parul cret(la fizionomie)nu e de ajuns ca vrei trebuie sa te si avantajeze:)acum depinde de stilistul tau.....Referitor la firul de par ,daca il distruge sau nu aici depinde cat de sanatos este firul de par in momentul aplicarii solutiei de permanent.....daca parul este deteriorat sau este foarte subtire sau in cel mai rau caz decolorat sau cu suvite atunci nu este indicat.Daca este vopsit repetat acasa de tine in nuante de blond si de fiecare data vopseaua o dai atat pe radacina cat si pe toata lungimea firului de par iar este de rau fiindca amoniacul puternic din nuantele de blond afecteaza cortexul firului de par si nu stiu daca ai auzit vreodata sau daca ti sa zis la coafor de profesionistii de acolo dar cortexul este stratul din interiorul firului de par ,este puterea firului de par unde se afla si culoarea si rezistenta parului(cortexul este alcatuit din keratina).Cu cat a fost mai agresat firul de par in timp si nu sau folosit tratamente care sa aduca inapoi keratina in firul de par cu atat este mai grav si nu iti recomand permanent.....deci parul cu cat este mai sanatos si mai gros pemanentul nu dauneaza.Sper ca te-am putut ajuta.o zi buna

raducu..tu ai dreptate..dar ce te faci ca noi cele cu parul lins, cu fir subtire... care vrem BUCLEEE... eu una sunt satena spre blond (natural) pe care mi s-au aplicat niste suvite ciocolatii si blonde... o coafeza mi-a facut miste bucle lejere, nu de oita, fara solutie, doar pe bigudiuri.. si a fost super... acum poblema e ca fetele nu vor sa-mi faca acele bucle cu solutie de permanent... si eu la asta visez....
laponaenigel
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:55
De la: garbo091064, la data 2010-01-03 13:55:34
De la: florinradu80, la data 2009-11-08 15:20:11Buna:).Sa stii ca imi face mare placere sa iti raspund la aceasta intrebare.....sunt cateva criterii dupa care trebuie sa te iei inainte sa iti faci permanent(daca sa iti faci sau nu).Inainte de toate trebuie sa iti stea bine cu parul cret(la fizionomie)nu e de ajuns ca vrei trebuie sa te si avantajeze:)acum depinde de stilistul tau.....Referitor la firul de par ,daca il distruge sau nu aici depinde cat de sanatos este firul de par in momentul aplicarii solutiei de permanent.....daca parul este deteriorat sau este foarte subtire sau in cel mai rau caz decolorat sau cu suvite atunci nu este indicat.Daca este vopsit repetat acasa de tine in nuante de blond si de fiecare data vopseaua o dai atat pe radacina cat si pe toata lungimea firului de par iar este de rau fiindca amoniacul puternic din nuantele de blond afecteaza cortexul firului de par si nu stiu daca ai auzit vreodata sau daca ti sa zis la coafor de profesionistii de acolo dar cortexul este stratul din interiorul firului de par ,este puterea firului de par unde se afla si culoarea si rezistenta parului(cortexul este alcatuit din keratina).Cu cat a fost mai agresat firul de par in timp si nu sau folosit tratamente care sa aduca inapoi keratina in firul de par cu atat este mai grav si nu iti recomand permanent.....deci parul cu cat este mai sanatos si mai gros pemanentul nu dauneaza.Sper ca te-am putut ajuta.o zi buna

raducu..tu ai dreptate..dar ce te faci ca noi cele cu parul lins, cu fir subtire... care vrem BUCLEEE... eu una sunt satena spre blond (natural) pe care mi s-au aplicat niste suvite ciocolatii si blonde... o coafeza mi-a facut miste bucle lejere, nu de oita, fara solutie, doar pe bigudiuri.. si a fost super... acum poblema e ca fetele nu vor sa-mi faca acele bucle cu solutie de permanent... si eu la asta visez....
irinamunteanu
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:03
De la: irinamunteanu, la data 2010-01-04 11:03:50
De la: garbo091064, la data 2010-01-03 13:55:34
De la: florinradu80, la data 2009-11-08 15:20:11Buna:).Sa stii ca imi face mare placere sa iti raspund la aceasta intrebare.....sunt cateva criterii dupa care trebuie sa te iei inainte sa iti faci permanent(daca sa iti faci sau nu).Inainte de toate trebuie sa iti stea bine cu parul cret(la fizionomie)nu e de ajuns ca vrei trebuie sa te si avantajeze:)acum depinde de stilistul tau.....Referitor la firul de par ,daca il distruge sau nu aici depinde cat de sanatos este firul de par in momentul aplicarii solutiei de permanent.....daca parul este deteriorat sau este foarte subtire sau in cel mai rau caz decolorat sau cu suvite atunci nu este indicat.Daca este vopsit repetat acasa de tine in nuante de blond si de fiecare data vopseaua o dai atat pe radacina cat si pe toata lungimea firului de par iar este de rau fiindca amoniacul puternic din nuantele de blond afecteaza cortexul firului de par si nu stiu daca ai auzit vreodata sau daca ti sa zis la coafor de profesionistii de acolo dar cortexul este stratul din interiorul firului de par ,este puterea firului de par unde se afla si culoarea si rezistenta parului(cortexul este alcatuit din keratina).Cu cat a fost mai agresat firul de par in timp si nu sau folosit tratamente care sa aduca inapoi keratina in firul de par cu atat este mai grav si nu iti recomand permanent.....deci parul cu cat este mai sanatos si mai gros pemanentul nu dauneaza.Sper ca te-am putut ajuta.o zi buna

raducu..tu ai dreptate..dar ce te faci ca noi cele cu parul lins, cu fir subtire... care vrem BUCLEEE... eu una sunt satena spre blond (natural) pe care mi s-au aplicat niste suvite ciocolatii si blonde... o coafeza mi-a facut miste bucle lejere, nu de oita, fara solutie, doar pe bigudiuri.. si a fost super... acum poblema e ca fetele nu vor sa-mi faca acele bucle cu solutie de permanent... si eu la asta visez....


Buna! La multi ani !
Si eu ma gandeam sa-mi fac un permanent..mai mare....nu inteleg de ce solutia pt permanent nu se poate aplica si cu niste bigudiuri mai mari .
Multam !
irinamunteanu
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:07
SOLUTIE DE LA WELLA, INSA TREBUIE FACUTA DE UN PROFESIONIST, ALTFEL RISTI SA-TI CADA PARUL.
sophia1971
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:09
da paraul....
nazirra
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:10
De la: nazirra, la data 2010-01-04 11:10:43da paraul....
............
ce avatar haios ti-ai ales....super...
sophia1971
Postat pe 4 Ianuarie 2010 12:25

Buna! La multi ani !
Si eu ma gandeam sa-mi fac un permanent..mai mare....nu inteleg de ce solutia pt permanent nu se poate aplica si cu niste bigudiuri mai mari .
Multam ![/quote]
la multi ani irina!! eu sunt in cautarea unei coafeze care sa aiba curajul sa-mi indeplineasca visul... cineva spunea de un salon pe undeva pe pantelimon, dar fara sa dea nume... ma gandeam sa incerc si acolo... oricum daca tu reusesti, sper sa-mi spui si mie. pup si multumesc anticipat
laponaenigel
Postat pe 4 Ianuarie 2010 14:29
Va invitam, la o zi de rasfat la Swiss Beauty Salon, unde echipa noastra de profesionisti se vor ocupa de rasfatul dumneavoastra dupa o zi obositoare de munca.Va stam la dispozitie cu urmatoarele servicii si preturi promotionale:
Coafor
 Tuns = 9 RON
 Coafat dama = 17 RON
 Permanent = 25 RON
 Manopera vopsit = 12 RON
 Extensii par natural/suvita = 12 RON
Frizerie
 Tuns = 9 RON
 Ras barbna = 7 RON
 Masaj capilar = 13 RON
 Tratament contra caderii parului = 11 RON
 Masca revitalizanta = 9 RON
Manichiura/ Pedichiuira
 Manichiuira = 13 RON
 Pedichiura = 18 RON
 Parafina maini = 14 RON
 Parafina picioare = 18 RON
 Unghii false gel/acryl = 130 RON
Cosmetica
 Pensat = 7 RON
 Tratament facial = 49 RON
 Extensii gene/manunchi = 5 RON
 Vopsit sprancene = 10 Ron
 Trtament facial caviar = 179 RON
Masaj
 Masaj relaxare ( 50 minute) = 49 RON
 Masaj anticelulitic (30 minute) = 39 RON
 Masaj terapeutic ( 30 minute) = 39 RON
Make-up
 Make-up = 49 Ron
 Make-up special (corectii, miopie, strabism) = 109 RON
 Make-up ochelari = 58 RON
 Make-up transformational = 98 RON
Oferim si pachete promotionale care vin in intampinarea clientilor nostrii:
 Sei Bella = (spalat, coafat, manichiura, pedichiura, parafina maini, parafina picioare) = 81 RON
 Princess = (vopsit, spalat, coafat, manichiura, pedichiura, make-up, pensat) = 129 RON

Programarile se pot face la telefoanele:
021.222 10 72
0733 652 974
0764 595 040
Luni Vineri: 09.00 21.00
Sambata : 09.00 15.00
Duminica : pe baza de programare

Va asteptam in Bulevardul; Nicolae Titulescu nr.92, sector 1, Bucuresti
SBS
Postat pe 16 Februarie 2010 15:20
hair stilistul meu e cel mai ieftin cu putiinta, daca ma trage de par chiar negociez cu el, uneori are dreptul de a face asa ceva... e mama. eu imi pun de ani de zile cu solutie de permanent pentru par vopsit nr. 2. pun pe bigudiuri normale cu scai pe care pun putina vata imbibata in solutie. le tin 20 de minute iar apoi ma clatesc si ma spal. o data pe saptamana cand fac baie il pun pe aceleasi bigudiuri, de data asta fara vata pe ele si il usuc cu feonul. parul meu sta putin ondulat si are si el o forma. de regula parul meu daca nu ii aplic acest tratament se ingrasa, era drept si nu mai imi placea. cine vrea sa incerce sa incerce. ps. in ultimul timp inainte sa ma spal imi pun un galbenus de ou pe la radacina si stau un sfert de ora inainte de a ma spala. nu am treaba. noroc si solutiile sunt la noi in buzunar
mitzura
Postat pe 17 Februarie 2010 15:23
hair stilistul meu e cel mai ieftin cu putiinta, daca ma trage de par chiar negociez cu el, uneori are dreptul de a face asa ceva... e mama. eu imi pun de ani de zile cu solutie de permanent pentru par vopsit nr. 2. pun pe bigudiuri normale cu scai pe care pun putina vata imbibata in solutie. le tin 20 de minute iar apoi ma clatesc si ma spal. o data pe saptamana cand fac baie il pun pe aceleasi bigudiuri, de data asta fara vata pe ele si il usuc cu feonul. parul meu sta putin ondulat si are si el o forma. de regula parul meu daca nu ii aplic acest tratament se ingrasa, era drept si nu mai imi placea. cine vrea sa incerce sa incerce. ps. in ultimul timp inainte sa ma spal imi pun un galbenus de ou pe la radacina si stau un sfert de ora inainte de a ma spala. nu am treaba. noroc si solutiile sunt la noi in buzunar
mitzura
Postat pe 17 Februarie 2010 15:23
pe la magazine de cosmetice. in Tgv gasesc la un butic, care are si de la Mascara, si de la Maybeline... e micut si gasesti lucruri de calitate. daca nu are pe moment da comanda si imi aduce. e in jur de 8 lei. sunt 2 solutiii: solutia propriu zisa si fixatorul. cu fixatorul dupa ce ai scos punga de pe cap, ca iti pui o punga de nailon dupa ce ai terminat tot parul de pus pe bigudiuri, pui solutia, dar nu iti torni in cap, pui in palma si dai pe par. apoi ma spal dau cu sampon o data si ma clatesc cu apa cu otet, apa si putin bors facut in casa si efectul la parul meu e uimitor... toata lumea ma intreaba la ce coafor ma fac...
mitzura
Postat pe 17 Februarie 2010 15:27
ba se poate. eu mi-l fac cu bigudiuri normale sa zic asa, mijlocii de plastic cu scai si v-am spus sunt foarte incantata, dar parerea fiecaruia conteaza... avem liberul arbitru si decidem ce vrem a face si ce nu... eu am ales si nu mi-a cazut parul, e intotdeauna aranjat si sta in felul pe care eu il vreau, ba uneori chiar mai bine...
mitzura
Postat pe 17 Februarie 2010 15:30
si eu vreau par ondulat.acum doi ani m-am fript.am fost la un salon si o d-na coafeza mi-a stricat parul.era salon de fitze si m-a costat atunci destul de mult pemanentul
am vazut si permanent super reusit chiar daca a fost facut la un salon de cartier.deci concluzia e ca se poate face si un permanent super ,numai coafeza sa stie ce trebuie sa faca.
leyla22
Postat pe 21 Martie 2010 17:16
Eu am parul lung si drept si as vrea sa`mi fac pemanet dar nu de oaie:| vreau asa ondulat. Cam cat mar costa?
garbo120922
Postat pe 23 Mai 2010 23:56
Ioana este o fetita de 2 anisori care s-a nascut fara o manuta, are nevoie de 185.000 euro pentru o proteza. Vino si tu pe 1 Iunie 2010, orele 17:00 la Colegiul National Spiru Haret unde se va sustine un concert caritabil pentru strangerea banutilor. Intrarea se face pe baza biletului de acces,20 Ron. Vor fi alaturi de noi trupele: Crazy Win, Narcotic Sound, Dj Cryss si Heidy. Pt bilete id contact: brunette.girl12 . Pentru donatii intrati pe site: www.helpioana.com

Doneaza prin telefon!
Teledon valabil in reteaua Romtelecom:
0900 900 545 pentru 5 euro
0900 900 547 pentru 10 euro
Prin sms:
Pentru o donatie de 5 Euro trimite SMS la numarul 7442 cu textul EPAY SINCROBI

Pentru o donatie de 10 Euro trimite SMS la numarul 7441 cu textul EPAY SINCROBI

SMS-uri valabile in retelele Orange si Vodafone
brunettegirl
Postat pe 23 Mai 2010 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce exista ,,infidelitate,, si intre amici,prieteni? 3 De la: YUFORMY 14 Octombrie 2009 17:38
cum sa ma ingras??? 89 De la: garbo106072 16 Martie 2010 18:16
Cursuri unghii false si extensii gene 1 De la: zebrrasalon 11 Februarie 2011 14:45
salon epilare 1 De la: garbo_477584 3 Noiembrie 2017 16:43
Epilare 3 De la: Georgia77 23 Noiembrie 2010 15:42
Setari Cookie-uri