v-ati facut decapaj?

m-am facut bruneta si m-am cam plictisit. am inteles ca singura mea sansa este decapajul, dar imi este teama sa nu iasa vreo culoare dubioasa sau, mai rau, sa ma trezesc cu parul ars. a incercat cineva? puteti recomanda un salon in Bucuresti?

Postat pe 4 Noiembrie 2008 14:46
Buna! Nu-ti recomand sa faci asta la un salon, acolo il prepara cu pudra decoloranta si costa cat nu face, eventual mai ramai si fara par (am lucrat o perioada in domeniu).Pe vremuri se gasea un decapant in magazine, nu stiu daca se mai importa la noi.
Eu am folosit de doua ori, eram vopsita negru. A avut efect, am obtinut o nuanta saten. Am aplicat solutia si am stat cu o folie din aluminiu pe cap 1 ora. Este recomandat sa stai sub casca, eu insa am improvizat cu uscatorul de par. Este ideala soluatia asta pt. ca nu distruge parul cum face decolorantul, si dupa aplici ce culoare vrei.
Incearca la raioanele de cosmetice din magazinul Obor, poate ai noroc sa gasesti.
Multa bafta!
luly78
Postat pe 25 Noiembrie 2008 00:56
am fost bruneta timp de 10 ani, apoi am vrut o schimbare radicala-blond.m-am decapat de 2 ori.prima data mi-a iesit un ciocolatiu superb, cu toate ca am stat toata ziua la salon.a doua oara mi-a iesit blondul mult dorit si am stat numai o jumatate de zi, de la 10:00 pe la 15:00.primul decapaj cu vopsit si tuns m-a ajuns undeva in jur de 400 ron , a doua oara la jumatate de pret, iar acum sa ma vopsesc si sa-mi intretin parul lunar ma ajunge la salon cam 150ron.tb sa specific ca am fost la un salon ff bun din iasi, unde se folosesc produse joico.doar in astea am incredere ca nu distrug parul, cu toate ca , chiar si cea mai atenta si costisitoare ingrijire ti-l subtiaza, oarecum si ti-l usuca, dupa decapaj, dar arata oricum destul de bine, daca ai grija de el, si daca folosesti si acasa ca si sampon, balsam, masca, produse joico, care-s mai scumpe, dar de calitate.aici, incearca la salonul very me de pe stefan cel mare, de lg kaufland.aici se folos prod joico, preturile sunt acceptabile si rezultatele multumitoare.sau la orice salon in care se folosesc aceste produse.pupici.
miamia79
Postat pe 9 Februarie 2009 11:18
miamia,spune-mi te rog cum se numeste salonul de pe stefan cel mare ,"very me "? un punct de reper imi poti da ?
lief
Postat pe 15 Februarie 2009 20:25
Very me-se numeste, lief.si-i exact lateral de kaufland.e singurul salon de prin zona.eu merg la oana.e f draguta si-s destul de multumita.plus ca se lucr numai cu joico si preturile sunt acceptabile, comparand cu alte saloane care folosesc ac gen de produse.salonul e in rand cu niste case, pe partea dreapta de kaufland.ca si locatie de afara pare modest, dar cd intri vezi diferenta:).are tot ce-i tb.pup.
miamia79
Postat pe 16 Februarie 2009 15:08
daca nu ma insel strada se numeste barbu vacarescu-dc retin bine.dc vrei nr de telef de la salon, sa-mi dai adresa de mess si ti-l dau.de fapt, al oanei.asa iti faci programare si te ajuta ea cu locatia, plus ca poti s-o intrebi estimativ si despre preturi, ce anume te intereseaza.pup.
miamia79
Postat pe 16 Februarie 2009 15:18
Buna ,eu sunt tehnician coafor la studioul wella din bucuresti.Noi tinem seminarii de specializare printre care exista si seminar de decolorare.As putea sa iti dau numarul de telefon de acolo si suni ,vorbesti cu colega mea care face programari si problema cred ca iti e rezolvata 80%.numarul este 0214111898(studio wella)SUCCES.
florinradu80
Postat pe 4 Aprilie 2009 11:25
decapajele la salon se fac si cu solutii speciale.aproape toate brand-urile au asa ceva pe lista de produse.
ingridn
Postat pe 10 Mai 2009 23:17
M-am decapat si eu de 2 ori:odata cu briciul,odata cu lama...Amindoua dati cu cicatrice si fara voia mea.
valentino
Postat pe 10 Mai 2009 23:20
incearca un decapaj cu produse profi eu mi-am facut sunt blonda si am parul super ok,la salonul Krystal daca te tenteaza iti las un tel
garbo001922
Postat pe 23 Mai 2009 13:05
Vino la Invidia Beauty Studio adresa: blv. Eroii Sanitari nr. 65
ana02
Postat pe 30 Mai 2009 18:25
Eu mi-am facut decapaj la salonul KRYSTAL -str filbesului Baba Novac,mi-a iesit superrrrr,tipii lucreaza super bine
garbo001922
Postat pe 2 Iunie 2009 16:32
Iar ai aparut cu salonul asta? Uite ca eu am fost la el si n-am fost deloc multumita, dar deloc. Sa nu mergeti la el. Na.
Micass
Postat pe 2 Iunie 2009 18:54
De la: valentino, la data 2009-05-10 23:20:51M-am decapat si eu de 2 ori:odata cu briciul,odata cu lama...Amindoua dati cu cicatrice si fara voia mea.

Postat pe 21 Iunie 2009 17:36
Am fost si eu bruneta dar am gasit o echipa de profesionisti (SI NU MA REFER DOAR LA COAFOR CI SI LA COSMETICA SI MANICHIURA )SI AM AJUNS LA BLOND (NU DIN PRIMA )FARA SA IMI STRIC PARUL.SUNT FOARTE BUNI. AM FOST SI LA BEAUTY ADDRESSE,SI LA EVOLUTION HAIR STYL,SI LA CRYSTAL DAR AICI ESTE SUPER,PLUS CA AU O LOCATIE FOARTE INTIMA,NU TE VEDE NIMENI DIN AFARA, POTI SA STAI LA TERASA CU VOPSEAUA IN CAP SI SA BEI O CAFEA FARA SA TE VADA NIMENI DIN STRADA.INCEARCA-I SI TU .SALONUL SE NUMESTE 1 ST STUDIO ,SI ESTE PE MATEI VOIEVOD NR.95
garbo018965
Postat pe 30 Iunie 2009 19:49
Sunt de parere sa nu va decolorati sunt produse speciale care nu ataca firul parului .Cel mai indicat ar fi ca , dupa fiecare vopsire sa scoateti culoare deoarece firul de par se incarca si reflecta altfel decat culoarea dorita .Astfel puteti avea orice culoare doriti chir imediat dupa decapajul facut .succes tuturor
dika_drd
Postat pe 3 Iulie 2009 14:31
E vorba si de tipul tau de par.Eu singura mi-am facut acasa decapaj,dar nu tot parul dintr-o data...cu casca,suvite cat mai groase...dar dupa o jumatate de an mi-am dat seama ca tot bruneta imi sta mai bine.
blanky
Postat pe 5 Iulie 2009 13:17
De la: dika_drd, la data 2009-07-03 14:31:54Sunt de parere sa nu va decolorati sunt produse speciale care nu ataca firul parului .Cel mai indicat ar fi ca , dupa fiecare vopsire sa scoateti culoare deoarece firul de par se incarca si reflecta altfel decat culoarea dorita .Astfel puteti avea orice culoare doriti chir imediat dupa decapajul facut .succes tuturor[/quot e]
Livia03
Postat pe 18 Iulie 2009 14:44
Buna seara. Eu mi-am decolorat parul in doua randuri la BLONDIE dar, din pacate, la a doua decolorare pur si simplu mi-a rupt parul (respectivul) pe alocuri... Suna caraghios dar asa este. Din negru am ajuns la castaniu si acum il vopsesc acasa combinand doua vosele de la L'Oreal fara amoniac: blond inchis si castaniu deschis. Totusi vreau sa ajung la un "nisipiu". Ultima data m-am decolorat in martie, anul acesta. Cum sa procedez, acasa, decapaj plus vopsit, ce nuante sa folosesc, daca e bine sa-mi fac decapaj? Poate cineva sa-mi dea un sfat? Multumesc. Noapte buna tuturor
m_mona
Postat pe 5 August 2009 01:20
jolishop.ro va ofera produse profesionale pentru par: decapant, vopsele, tratamente, lotiuni, etc. Toate produsele noastre sunt ecologice.
garbo038231
Postat pe 12 August 2009 11:42
De la: , la data 2008-11-04 14:46:23m-am facut bruneta si m-am cam plictisit. am inteles ca singura mea sansa este decapajul, dar imi este teama sa nu iasa vreo culoare dubioasa sau, mai rau, sa ma trezesc cu parul ars. a incercat cineva? puteti recomanda un salon in Bucuresti?

jolishop.ro va ofera produse profesionale pentru par: decapant, tratamente, vopsele, lotiuni, balsamuri, etc. Toate produsele noastre sunt ecologice!
garbo038231
Postat pe 12 August 2009 11:43
jolishop.ro va ofera produse profesionale pentru par: decapant, tratamente, vopsele, lotiuni, balsamuri, etc. Toate produsele noastre sunt ecologice!
garbo038231
Postat pe 12 August 2009 12:17
jolishop.ro va ofera produse profesionale pentru par: decapant, tratamente, vopsele, lotiuni, balsamuri, etc. Toate produsele noastre sunt ecologice! www.jolishop.ro
garbo038231
Postat pe 12 August 2009 12:17
buna,nu stiu salonul din iasi de care ai scris,dar stiu intradevar unul bun cu produse loreal si au stilisti f.buni,iti dau un nr.de tel.0740626831
garbo038830
Postat pe 14 August 2009 16:22
nu stiu unde este salonul de care ai scris,dar iti recomand un salon in iasi unde merg eu si sunt f.multumita si au produse profesionale loreal,preturi avantajoase,cadouri pentru clienti au un stilist f.bun florin tel.0740626831
garbo038830
Postat pe 14 August 2009 16:46
Avusem un brunet si pt ca ma plictisesem de el, am dorit sa merg spre un blond. Am facut un decapaj la un salon, dupa imi iesise un saten apropiat de culoarea mea naturala si dupa cateva zile am facut si blondul.

Oricum, prima data am fost blond si am vazut cat de greu se intretine, asa ca dupa 3 luni jumate am trecut la satenul meu cioco ...

Decapajul l-am facut acum 2 ani ... mai bine fara decat cu el ...

Elena_
Postat pe 23 August 2009 12:01
miamia79 te rog spune-mi cum se numeste salonul din iasi, unde ti-ai facut decapajul fara sa-ti strice parul.Sunt bruneta cam de 3 ani cand mi-am mai facut un decapaj(dar cred ca era decolorare) si mi l-am distrus complet , singura solutie ramanand sa mi-l rad. Au trecut 3 ani il am lung pana la talie si tot vopsit brunet . Acum vreau sa il mai deschid facandu-mi un decapaj.
Multumesc anticipat!
moniqueO
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:31
Va astept cu drag pe http://ancaciobanu.ro/ - un blog plin de cuvinte frumoase pentru cafeaua de dimineata,sfaturi pentru ceaiul de dupa-amiaza si relaxare dupa o zi plina de munca.
Spor la citit!
ancasobo
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:58
salon OASIS , aproape de CORA(au si la DIHAM ,si aproape de piata Iancului saloane)...preturi accesibile si servicii de calitate, pachete promotionale la intretinere corporala, tuns, coafat ,manichiura-pedichiura la preturi de criza ...RECOMAND
vik_vik
Postat pe 25 Ianuarie 2010 22:25
Eu am obtinut blond(lemn de trandafir)dupa ce fusesem vopsita cu negru. Am fost extrem de multumita si mi s-a cerut deseori recomandare la stilista respectiva,ca ajunsese saraca sa se planga ca are prea multe decapaje! Este adevarat ca am un par pe care si l-ar dori orice femeie: este cret, foarte des si cu firul gros, sanatos. Singura mea problema ramane descurcatul.
Lisabella
Postat pe 6 Februarie 2010 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oferte Masaj 1 De la: Avantti 12 Mai 2012 11:33
STUDIO FASHION HAIR 1 De la: garbo171856 12 Octombrie 2010 12:17
Coafeza Acasa 5 De la: SAL 22 Februarie 2012 11:46
spuma de par 5 De la: l_flory 27 Noiembrie 2009 14:54
Chirurgie estetica - Orient Beauty Clinic 3 De la: Marie_Jolie_2 16 Decembrie 2016 11:48
Setari Cookie-uri