creme antirid. ce recomandati?

eu am folosit o perioada crema de la vichy, dar de la un timp nu se mai impaca tenul bine cu ea. ce imi recomandati pentru riduri fine si piele uscata?

Postat pe 4 Noiembrie 2008 14:42
esti un stres scuze
yavrum
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:18
Depinde mai intai de ...cati ani ai. Daca ai un ten foarte tanar incearca Sistemul hidratant Artisty Essentials, dar daca ai acumulat ceva mai multe amintiri e deosebita crema LuXury, tot de la Artisty, pe tenul curatat cu Time Defiance. Face minuni .
n_parlea
Postat pe 18 Noiembrie 2008 00:14
Salut.Are dreptate n parlea.Daca esti interesata pot sa te ajut cu Artistry.
allexia
Postat pe 8 Decembrie 2008 07:20
cea mai buna? APITEN emulsie antirid cu laptisor de matca
cercelmarilena
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:49
GARNIER UltraLiftProX....este o crema de reconstructie anti-rid si remodelare........este f f buna,stimuleaza productia de colagen!...incearca ,nu ai nimik de pierdut!bafta!
brasoveank
Postat pe 21 Ianuarie 2009 15:43
allexia..buna! Ma intereseaza pe mine crema Artistry, de unde o pot procura?...eu folosesc acum Nivea Q10 Plus, si nu ma incanta f tare, sau poate nu am eu riduri profunde, am inteles ca acelea "de expresie" sunt mai greu de acoperit...desi am 27 de ani, imi doresc f tare sa previn semnele imbatranirii ...merci frumos ..anticipat

Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:49
salut.O poti procura de la orice intreprinzator Amway.Pot sa ti-o procur chiar eu dc vrei si sa ti-o trimit.
allexia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 21:25
Inainte de orice crema folositi intotdeauna o solutie hidratanta.Si dimineata si seara si de regula din aceasi gama cu crema.
Aemulus
Postat pe 30 Ianuarie 2009 02:22
multumesc frumos allexia, dar...nu stiu dc Amway nu mi-a inspirat niciodata incredere, mi se pare extrem de comerciala, (ca si cum celelalte n-ar fi )si nu asta promova initial firma.Esti f draguta oricum, o sa ma gandesc, si daca oferta va mai fi valabila, voi apela la tine in mod sigur :) o zi frumoasa...

Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:43
Buna .

Sunt f multe creme antirid. Important este ceea ce ti se potriveste tie , in functie de ce fel de ten ai .O crema care imi este buna mie nu iti este sigur potrivita si tie .
Eu folosesc produse de la Oriflame . Sunt creme diferentiate pe tipuri de ten , pe categorii de virsta .Ai putea sa incerci niste mostre ca sa iti dai seama care ti se potriveste mai bine .

Numai bine .
ynna
Postat pe 5 Februarie 2009 10:36
incearca una din gama CLINIQUE.e super
mariana_alex_69
Postat pe 9 Martie 2009 16:38
Te inteleg perfect si eu am folosit Vichy o perioada dar nu am renuntat niciodata la gelul contur de ochi de la Gerovital. Iti recomand Essential Moisture - crema de zi de la No7 o gasesti in Famaciile Sensiblu .Intreaga gama e ok si la un pret rezonabil dar nu renunt insa la gelul de la Gerovital pe care il folosesc de aproape 7 ani. Sa ai o zi buna si iti pot spune ca am peste 30 de ani si nici un rid si asta datorita unui produs romanesc. Sper sa-ti fie de folos sfatul meu.
ladyG
Postat pe 30 Martie 2009 14:43
Avene:)

Postat pe 10 Aprilie 2009 16:25
Eu folosesc Loreal si sunt foarte multumita, cred ca Vichy sunt si mai bune dar nu am bani de ele ca sunt mai scumpe. Promit ca daca o sa imi creasca salariul o sa cumpar si Vichy
tiam40
Postat pe 12 Aprilie 2009 14:52
Eu am folosit Nivea bioxilift si nu sunt multumita deloc ,nu e absolut nici o schimbare.

A folosit cineva Aslavital Lift instant?
liapetcu
Postat pe 13 Aprilie 2009 11:58
Ati auzit sau ati folosit crema cu extract de melc( poly-helixan extras din secretia melcului de gradina)?
Auzisem de ea, dar nu am avut "timp" pina acum sa o cumpar; intre timp am deschis un cabinet de remodelare si recuperare, si m-am gindit sa o cumpar pentru acolo.
Dar cum ce produse cumpar pentru voi cele care veniti acolo, le testez mai intii pe mine....
Este minunata; parca a fost facuta pentru mine, slava domnului ca am destule probleme, si atunci am avut pe ce sa o incerc.
-diminueaza ridurile adinci de pe fata, decolteu, sau vergeturile de pe corp
-regenerarea tesuturilor si diminuarea depozitelor de celulita
-decolorarea petelor aparute pe fata, datorate virstei sau factorilor poluanti
-hidratarea intensa a pielii si cresterea elasticitatii acesteia prin activarea secretiei de colagen si elastina
O folosesc de vreo 10 zile si am vergeturi de ani buni, adica este front de lucru la ele; ce este aproape incredibil e ca au inceput sa se estompeze usor; la fata fac saptaminal microdermobraziune si imi dau cu crema asta, iar pielea are o tenta luminoasa si este mai intinsa si mai elastica.
Daca vreti ceva detalii, sint pe aici......
anayram
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:14
Am vazut reclama la TV ... nu stiu ce sa zic.... la TV suna bine, cat costa?????
tiam40
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:49
Am vazut reclama la TV ... nu stiu ce sa zic.... la TV suna bine, cat costa?????
tiam40
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:49
Spuneti-mi si mie care e numele cremei asteia cu extract de melci.Suna scirbos dar cine stie...poate mai sunt sanse!
Aemulus
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:13
@anayram_Fiziokinetic: Ati auzit sau ati folosit crema cu extract de melc( poly-helixan extras din secretia melcului de gradina)?
Suna scarbos, cu toate ca precis e preparat "materia prima"

Scuze, nu vreau sa fac misto, fiecare isi obtine frumusete cu ce poate... Eu as recomanda creme cu extract de aloe vera si frunza de ceai ALB (fara sa fac reclama la oricare producator). Dar inainte sau dupa creme, cel mai bun antirid e somnul
si s..x-ul
kriszta15
Postat pe 23 Aprilie 2009 02:09
HRISTOS A INVIAT!
Am intrat doua minute;o sa va citesc mai rar vreo citeva zile(am probleme cu sotul care are o ciroza nasoala, si....); am auzit, am inceput sa o folosesc de aproximativ doua saptamini; cum v-am spus si mai sus, nu e crema minune care face sa dispara ridurile peste noapte, dar da...este intr-un fel o "minune": am testat-o pentru cicatricea unei operatii la genunchi(destul de vizibila) si pentru vergeturi;vergeturile s-au estompat si au o culoare sidefie, transparenta, mult mai greu vizibila, iar cicatricea se intinde, se aplatizeaza.
anayram
Postat pe 24 Aprilie 2009 04:08
uleiul de argan e cel mai tare. il poti folosi in stare pura,asa ar fii cel mai bine,sau in compozitia produselor cosmetce organice.incearca sa nu mai folosesti produse gen vichy. sunt doar scumpe..............
ingridn
Postat pe 10 Mai 2009 23:21
Unde se poate gasi ulei de Argan?
liapetcu
Postat pe 11 Mai 2009 17:24
M-am gandit sa va scriu despre un tratament ant-rid super. Mama il foloseste cam de 3 saptamani si e super incantata.


Cateva date din prospectul lor:

Glanz Anti-Wrinkle este alternativa cosmetica la chirurgia antirid. Acest tratament intensiv in fiole este foarte concentrat in ingrediente active, asigurand un efect anti-rid imediat. Principiul active de baza este o hexapeptida naturala extrasa din Hibiscus, efectul similar cu cel al toxinei botulinice, atenuand ridurile, prin reducerea contractarii musculaturii de expresie. De asemenea, continutul bogat in peptide de soia si extract activ de ciuperci cu actiune anti-rid maresc vitalitatea celulelor pielii bsi favorizeaza regenerarea celulara. Utilizarea acestui serum reduce viteza de adancire si previne aparitia ridurilor, hranind si hidratand pielea si mentinandu-i aspectul tanar si luminos.

Efecte :
-efect anti-rid de lunga durata
-efect imediat revitalizant, stimuland capacitatea de hidratare si hranire a pielii ;
- ofera celulelor pielii vitalitate si ajuta la regenerarea acestora, pielea devine neteda, catifelata si supla

Continut : 4 fiole (1 fiola=10g)
Producator: Cobiosa , Spania )

3D Tensor Gel a fost special creat pentru tratarea zonelor din jurul ochilor si a altor zone vulnerabile ale fetei, unde este nevoie de ingrijire ff atenta. Fara parfum, acest gel de ochi contine colesterol-material de baza al constitutiei pielii si cristale lichide imbogatite cu vitamina E, care confera o actiune hidratanta si restructuranta profunda. Extractul activ purificat din Fomes Officinalis, o ciuperca cu proprietati astrigente si hidratante, are efect tensor la nivelul pielii, imbunatatind tonusul acesteia si facand-o mai ferma.
nicoleta_g1987
Postat pe 13 Mai 2009 12:18
esta este un produs Artistry,marca amway,special creeat pentru combaterea ridurilor:"Un tratament intensiv anti-rid creat pentru a mbunti aspectul tenului matur. Are un sistem cu dou fiole care permite ingredientelor s fie activate dupa ce sunt amestecate, pentru a oferi cele mai bune rezultate. Testele au demosntrat c 100% din subieci au obinut o mbuntire a aspectului ridurilor fine din jurul buzelor dup 16 sptmni de tratament. Ridurile din jurul ochilor au fost reduse cu 58% n aceai perioad. Potrivit pentru toate tipurile de ten inclusiv cel sensibil i zona delicat din jurul ochilor." .ontine extract de ingama salbatica si vitamina C,fiint foarte eficient.Pentru detalii suplimentare va stam la dispozitie.
TF_
Postat pe 13 Mai 2009 12:35
Buna:) am citit cu atentie recomandarile facute de fiecare... Sint multe creme cunoscute prin intermediul reclamelor, dar in mai toate apar tinere, care oricum arata foarte bine. Reclama, ambalajul atragator, brand-ul fac pretul mare si nu e grantia calitatii. Incercati produse romanesti, exista creme foarte bune la preturi de bun simt. Doamnele in jur de 50 de ani, le rog sa incerce gama de la ASLAVital: demachiant, crema lift intensiv contur ochi si buze si crema lift ultra activa cu gatuline si argila. Preturile sunt de 17,20 lei pentru Crema lift intensiv contur ochi si buze, 25,70 lei pentru Crema lift ultra-activa si 22,85 lei pentru Serul tratament antirid. Noutatea pe care o aduce Aslavital Lift Instant o reprezinta complexul natural Gatuline Argila. Gatuline este un ingredient exotic, extract al plantei Acmella Oleraceea, care blocheaza rapid contractiile spontane ale muschilor fetei si are un efect decrispant instantaneu, reusind reducerea vizibila a ridurilor inca din prima zi de aplicare.Garantez ca nu ma va injura nimeni:)
premier_jour
Postat pe 18 Mai 2009 13:18
Da folosesc si eu Aslavital si pot sa spun ca sunt relativ multumita,se vad cata de cat si rezultate.

Fata de alter creme mult mai scumpe si fara efect asta mi se pare OK.
liapetcu
Postat pe 19 Mai 2009 14:10
...ma bucur, o sa vezi ca in timp, da si rezultate :)
premier_jour
Postat pe 19 Mai 2009 19:47
da cred ca are mai multa subtanta activa fata de altele pt care se face multa reclama dar de fapt sunt facute in polonia sau stiu eu unde si nu au nici un efect.

Incercasem inainte Nivea bioxilift si nu am fost deloc multumita ,plus ca e mult mai scumpa .
liapetcu
Postat pe 21 Mai 2009 09:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incotro? 1 De la: garbo095472 23 Ianuarie 2010 16:44
par ,drept shi frumos 28 De la: pisysexyshirau 30 Octombrie 2017 14:19
invidie? 33 De la: garbo072160 1 Iulie 2010 18:25
Concurs Bruno Vassari 2 De la: Thor_again 27 Februarie 2012 14:44
gagic 54 De la: pisysexyshirau 24 Aprilie 2012 23:27
Setari Cookie-uri