fusta sau pantalon la interviu?

Eu de obicei ma imbrac numai cu pantaloni si ma simt usor stanjenita in rochie sau fusta. am auzit, insa, ca la interviu ar trebui sa port fusta, ca fac impresie buna. sa tin cont de astfel de sfaturi sau sa ma imbrac business, dar sa ma simt si bine, adica taior si pantaloni din stofa?

Postat pe 4 Noiembrie 2008 14:41
eu pe unde am fost .. am fost in pantaloni.. :D si am nimerit bine peste tot:)
Ing3rasa
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:12
Cum te simti u confortabil ca sa nu se observe disconfortul!!!!!!!!!!
dafffne
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:35
Da, la un interviu trebuie sa te simti bine in primul rand, dar un costum elegant cu fusta iti poate pune in valoare mai bine calitatile feminine. Poti avea mai multe sanse sa treci de preliminarii in fata celorlalti concurenti. Mergi si cumpara-ti o tinuta office cu fusta la recomandarea vanzatorului si uita-te in oglinda, vei descoperii o noua persoana .Ai incerdere in tine vei obtine postul dorit.
alexa_liliana79
Postat pe 22 Decembrie 2008 11:15
torasexy
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:08
un costumas cu pantaloni de preferinta negru cu o camasuta alba si o pereche de pantofi cu toc eleganti!Conteaza mult prima imagine..

Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:53
De la: anita_ro2007, la data 2009-01-09 20:53:56un costumas cu pantaloni de preferinta negru cu o camasuta alba si o pereche de pantofi cu toc eleganti!Conteaza mult prima imagine..


Pantalon negru si camasa alba este foarte banal si se spuna ca nu da gresi niciodata! Dar atentie ca de te duci la un interviu ce este tinut de persoane ce datorita locului de munca tre sa se imbrace formal acestia detesta aceasta combinatie pentru ca o asociaza cu imaginea unui chelner si in banca la ei nu doresc aceasta senzatie si pentru clienti...
dafffne
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:59
Un pantalon negru de stofa este elegant in orice situatie si poti alege o bluza din sifonier indiferent de culoare.Conteaza sa te simti tu bine in hainele pe care le porti si sa fii decent imbracata.

Postat pe 15 Ianuarie 2009 12:33
si eu umblu in pantaloni
Marisa
Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:48
hmm..am citit topicul vostru,si optez pentru o tinuta office cu fusta!Pe oriunde am fost,am reusit,deci fetelor..purtati fustitza mai des
issa
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:59
De la: Marisa, la data 2009-01-15 19:48:14si eu umblu in pantaloni



eiii si mai ales daca te simti bine, umblind in pantaloni....ce mai!!!!
fetelor, umblati in pantaloni la interviuri...purtind fusta...evident
karmenrosa
Postat pe 31 Ianuarie 2009 17:55
asa, fetele ! buzunariti-i

iote aici e greu de hotarat "in " sau "cu"

daca umbli cu pantaloni, e mai comod dar daca umbli in pantaloni s-ar putea sa fie incomod sau sa incomodati .
cine stie ce poti gasi? surprize, surprize

marisa, curioasooooo !
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2009 16:14
buna, nici pe departe nu trebuie sa asemanam aceasta combinatie cu cea a unul chelner, diferite modele de camasi cambrate usor, si un pantalon cu o linie dreapta te pot scoate intodeauna din dilema. Nu este o tinuta denumita eticheta cum spui.
gianina81il
Postat pe 12 Martie 2009 12:50
fusta, pantaloni, nu conteaza...sau conteaza in masura in care una din cele doua piese vestimentare va avantajeaza mai mult si va face sa va simtiti confortabil in propria piele.in primul rand conteaza atitudinea .eu am fost cu pantaloni si a fost f bine.toata lumea a fost multumita, atat eu, cat si angajatorul.
miamia79
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:16
De la: miamia79, la data 2009-04-07 09:16:07fusta, pantaloni, nu conteaza...sau conteaza in masura in care una din cele doua piese vestimentare va avantajeaza mai mult si va face sa va simtiti confortabil in propria piele.in primul rand conteaza atitudinea .eu am fost numai in pantaloni si a fost f bine si toata lumea a fost multumita, atat eu, cat si angajatorul.



pantalonii iti scot in evidenta rotunjimile ! mmmmmm!
garbo000505
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:19
depinde acum si cine-i angajatorul si cat si cum apreciaza rotunjimile...daca-i barbat, nu poate decat sa-l bucure, dar daca-i femeie s-ar putea sa ai some kind of trouble,pentru ca vrem, nu vrem se nasc si astfel de invidii, nejustificate, ptr mine.bine, asta in masura in care pantalonii respectivi iti scot ce trebuie in evidenta, intr-un mod cat mai decent.asa s-ar presupune la un interviu, nu?
so, trebuie sa fim atenti si cu rotunjimile astea,garbo000505!crezi ca-i asa usor?pup.
miamia79
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:41
dreptate ai!
un barbat te priveste cu jind orice ai purta
garbo000505
Postat pe 7 Aprilie 2009 09:44
pai vezi?tu stii mai bine!iar noi, frumuselele, nu putem decat sa va lasam sa va bucurati de tot ce-i mai frumos!pup back again!
miamia79
Postat pe 7 Aprilie 2009 10:18
Eu as purta o fusta pina la genunchi.mulata si cu niste pantofi cu toc inalt,ascutit cum are miamia 79. Sunt supeeeerbi.
syrenaa
Postat pe 26 Aprilie 2009 06:49
asta da tinuta sexy si dangerous in acelasi timp.foarte frumos,syrenaa.si mie imi place rauu fustita pana la genunchi.chiar e super.pup.
mia79x
Postat pe 4 Mai 2009 09:37
pai depide ... pentru ce fel de angajare e interviul... adica in functie de domeniu in care vrei sa lucrezi ... pentru munca de biroi merge sa te duci imbracat elegant, cu stil, ...
dar conteaza si firma la care vrei sa te angajezi cu ce se ocupa... ca daca firma e una de tatuaje sau de turism montan sau ceva legat de sport... sau pur si simplu e vorba de un domeniu in care ai de aface cu oameni anti fitze s-ar putea sa o dai in bara daca te imbraci prea elegant...
in primul rand conteaza ce stii...
crede-ma daca esti cel bun pentru postul pentru care dai interviu nu conteaza ca esti incaltat in bascheti plini de noroi si cu tricou pana la buric eventual si cu paru mov poti sa devii si secretara directorului unei firme imense sa fii inconjurata de oameni in costum ai toate sansele crede ma dar asta doar daca demonstrezi ca esti mult mai eficient decat oricare altu care merge la acel interviu...

credeti ma am vazut cum oameni imbracati decent, elegant, asa cum ar fi ca la care care nici macar nu au fost lasati sa se prezinte, sa spuna cum se numesc. primeau un raspuns de genu: esti fals, incearca altadata, sau cate ore ai stat inainte sa vii in oglinda parul iti sta perfect, nu pari genu care sa munceasca..., sau imi place camasa ta, ce material e? cred ca e de calitate... stii sunt altii care nu au ce manca tu se pare ca o duci bine asa ca mult succes in continuare, la revedere ....etc
sau care pur si simplu nu erau acceptati nici macar pentru interviu pentru ca foloseau in cv cuvinte mult prea pompoase sau care in loc de activitate, in cv la ei scria...prea multa barbologie...

era vorba de o angajare la o revista care urma sa se extinda si in alte orase, si erau mai multe posturi,de la secretar pana la distribuitor; deci...
Dark_Roxana
Postat pe 21 Mai 2009 19:47
Mda de la romani te poti astepta la orice,daca esti prea eleganta te considera fitoasa daca esti prea modesta te considera saraca. Deci nici cum nu e bine....si pun intrebarea atunci cum?
syrenaa
Postat pe 5 Iunie 2009 19:28

Postat pe 8 Iunie 2009 22:03
Pe la mijloc Sirena, nici prea, prea nici foarte, foarte.
Aemulus
Postat pe 8 Iunie 2009 22:05
Eu zic ca mai bine un pantalon,te face sa te smti mai in siguranta

Postat pe 8 Iunie 2009 22:05
mda, si mie imi place sa umblu-n pantaloni... vorba lu doru octavian dumitru ala...
zambil
Postat pe 8 Iunie 2009 22:11
iti place sa umblii in pantalonii cui???????
Aemulus
Postat pe 8 Iunie 2009 22:38
pe la interviuri d-astea de fitze, deh...
zambil
Postat pe 8 Iunie 2009 22:40
Daca vreti sa aflati mai multe, va recomand cartea Mihaelei Berciu, "Tinuta pentru Succes".
ralucac
Postat pe 9 Iunie 2009 08:20
De la: syrenaa, la data 2009-06-05 19:28:53 Mda de la romani te poti astepta la orice,daca esti prea eleganta te considera fitoasa daca esti prea modesta te considera saraca. Deci nici cum nu e bine....si pun intrebarea atunci cum?

mia79x
Postat pe 11 Iunie 2009 09:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochii office 12 De la: Rotty 7 Iunie 2020 12:04
Business formal ?! 23 De la: garbo_461891 15 Februarie 2017 14:59
moda 3 De la: Alexandra_Matei_1 12 Decembrie 2013 17:36
voi cu ce va imbracati vara la birou? 81 De la: IleanaAdrianaStan 27 Martie 2010 13:16
Machiaj business 1 De la: garbo_7980 2 Octombrie 2012 00:16
Setari Cookie-uri