eu leu el scorpion

avem vreo sansa in casatorie?????
_lacra
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:31
Eu nu iti recomand un barbat leu, mai ales pentru noi!
Iti dau un exemplu chiar casatoria mea, care este cea mai rea solutie posibila! Nu merge, oricat am incerca nu merege, el vrea dar eu nu il mai suport, el trebuie sa aiba mereu dreptate, trebuie sa fie mereu pe primul loc, trebuie sa fac si sa accept numai ce vrea el ! Crede-ma ca peste cateva luni voi ajunge la divort! Asa ca sfatul meu e sa nu te legi la cap fara sa te doara! Te pupik! Ai grija de tine

Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:56
draga mea, daca exista multe puncte comune,( idealuri, vise), este o combinatie ff interesanta. Asta daca vei putea trece peste incapatanarea lui, specifica, poate va apuca pe rand... eu sunt de 1 an cu un scorpion, am trecut prin multe am lasat pe rand de la noi, conteaza enorm daca va iubiti. Asa ca: iubiti-va ca si cum ar fi ultima oara, bucurati-va de fiecare clipa petrecuta impreuna.
Numai bine.
donah
Postat pe 2 Decembrie 2008 14:45
eu sunt scorpion si am avut o relatie de 5 ani cu un leu!sincer a fost cea mai frumoasa relatie pe care o poate avea cineva din anumite puncte de vedere dar din altele....ma abtin!dar da eu cred ca v-ati potrivi pentru ca sunt doua zodii destul de compatibile!iar daca ajungi acolo sa fie intr-un ceas bun!

dar sa il lasi si pe el sa conduca sau barem sa-i dai impresia asta!
pitik_84
Postat pe 2 Decembrie 2008 20:55
Eu leu el scorpion ,este cea mai nociva combinatie ...si totusi vom face 25 de ani de casatorie, aproape de necrezut!Este un miracol ca au trecut 25 de ani, fff grei pentru amandoi, dar am pus pe primul plan copiii; avem gemeni, o fata si un baiat, care mi-au facut viata mult mai usoara si mai frumoasa.La inceputul casniciei nu credeam in predictii astrale dar cu timpul am studiat fenomenul, plus implicatii psihologice, sunt autodidact in aceste domenii, tocmai pentru a intelege mai bine ceea ce ni se intampla,pentru a preveni situatii initial fara iesire.Nu recomand nimanui aceasta combinatie, ai alte 11 combinatii de unde sa alegi, dar daca va fi sa fie asa, sa fie intr-un ceas bun .LIA
lia_rascol
Postat pe 5 Decembrie 2008 18:31
eu scorpion, unii dintre ei - lei. am iubit sfasietor de doua ori in viata. intamplarea face sa fie amandoi lei. cel cu care am fost in ultimii trei ani, pe care il iubesc inca, a plecat la schimbul trei si nu a mai venit de cateva zile. nu stiu unde e. oricum nu importa. nu stiu daca are pe alta. si nu conteaza asta. scriam mai demult pe aici undeva cam ce fel e leul. un monstru de egoism. a mimat intreaga relatie. a plecat intr-un moment in care credeam ca in sfarsit lucrurile intra pe un fagas normal, imi vorbise de casatorie... si a plecat ca un misel. e mai bine asa. imi amintesc ca si celalalt a plecat la fel, fara o vorba. pot gasi o mie de motive pentru stilul asta de a fugi ca magarul in ceata. numai ca e unul singur: lispa de responsabilitate pentru propriile decizii.
tu leu, el scorpion... hmmm... la scorpioni barbati nu ma pricep. stiu numai ca suntem zodii la fel de tari. cu tine femeie si iubitoare, e posibil sa mearga daca esti diplomata. am prieteni cu combinatia asta. si merge. destul cat sa fie impreuna si dupa sapte ani, chiar daca nu au fost toti numai lapte si miere. am prietene leoaice. sunt femei agreabile, gospodine desavarsite si au si alte calitati, din cate am auzit cate o barfa... iti doresc o relatie onesta si frumoasa cu scorpionul tau.
sarbatori fericite!
catwalk
Postat pe 22 Decembrie 2008 11:01
Ciao, la intrebarea ta rapunsul meu e DA.
Si eu sunt leu iar sotul meu scorpion, si desi am avut multe lucruri de "pus la punct" de-a lungul anilor, vreo 14, am descoperit in el un sprijin enorm si o loialitate de nezdruncinat. Ceea ce leioaicelor le place. Trebuie insa sa stii cand sa fii diplomata si cand sa-l pui la punct. Desi este un barbat puternic este poate printre singurii care accepta o femeie puternica langa el. Daca nu esti puternica, fii sigura ca o sa faca tot timpul cum vrea el si nu-ti va fi bine. Pune-l la punct, diplomat si ferm si te va respecta! Pt o leoaica, barbatul scorpion este ceea ce-si doreste, un barbat pasional in tot ce face, cu principii si bun in pat! Scorpionului ii plac femeile teatrale, il incanta sa le fie spectator. Bine sunt mulet diferente...dar unde nu-s?! Cu orice zodie o dai, vei gasi si bune si rele, ca sa spun asa. Eu cel putin nu l-as schimba pe al meu pe o mie de alti barbati. Cu el am intotdeauna ce vorbi, nu este sensibil si nu se "sparge in cioburi" daca il atentionez la ceva. Si prin faptul ca un scorpion accepta, chiar mai mult isi doreste, o femeie valoroasa, ambitioasa si puternica, care sa stie "sa-l joace" :)) din cand in cand, atunci asta il face un bun candidat pt leoaica.
krisaleen
Postat pe 9 Ianuarie 2009 23:22
Gemeni fata si baiat???????ce vis frumos implinit...e si visul meu!!!!!!!!
klarakla
Postat pe 29 Mai 2009 19:22
Eu leu , el scorpion...O casnicie de 30 de ani ... Ne cunoastem de 37 de ani. Avem doi baieti de 29 si 26 de ani necasatoriti.
Stam impreuna inca.Acum construim o casa mare pentru toti.
Este adevarat ca eu si el suntem doua pietre tari, dar ne-am ingaduit...din rasputeri.Am gasit calea de mijloc si a functionat...
Nu mi-am dorit niciodata pe altul, vom fi impreuna toata viata !
Multumim Celui de sus pentru ce ne-a dat, suntem sanatosi, inca frumosi si mai avem inca treaba multa...!!!
garbo002448
Postat pe 1 Iunie 2009 08:38
De la: garbo002448, la data 2009-06-01 08:38:25Eu leu , el scorpion...O casnicie de 30 de ani ... Ne cunoastem de 37 de ani. Avem doi baieti de 29 si 26 de ani necasatoriti.
Stam impreuna inca.Acum construim o casa mare pentru toti.
Este adevarat ca eu si el suntem doua pietre tari, dar ne-am ingaduit...din rasputeri.Am gasit calea de mijloc si a functionat...
Nu mi-am dorit niciodata pe altul, vom fi impreuna toata viata !
Multumim Celui de sus pentru ce ne-a dat, suntem sanatosi, inca frumosi si mai avem inca treaba multa...!!!
geaninacurea
Postat pe 1 Iunie 2009 08:51
depinde de cit de mult iti doresti aceasta casnicie si cit de mult il iubesti
eu sint leu si el scorpion si sintem casatoriti de 32 de ani
si ne intelegem perfect
trebuie sa-l cunosti bine,sa-i cunosti toate calitatile . toate defectele,sa faci cum ai place si totul ti se va intoarce inzecit
credema ,trebuie doar sa ai rabdare si sa lupti ca doar esti leuoaica si nu trebuie sa abandonezi

sint sigura ca ai sa reusesti.LUPTA
garbo012955
Postat pe 19 Iunie 2009 08:22
buna!

eu sunt leu si sotul meu e scorpion; suntem casatoriti de 17 ani si avem o fetita de 12 ani; e ok; zodiile sunt compatibile ; am trecut prin multe incercari ,ne-am casatorit de tineri(eu avema 21 si el 22) ... a fost greu, dar a fost si frumos; eu zic sa mergeti mai departe si va doresc o viata frumoasa impreuna!
teodora2007
Postat pe 30 Iunie 2009 16:23
o doamne unde oare voi gasi si eu o femeie ca tine.
-de cind i-mi doresc si eu asa ceva.(peste)
garbo010939
Postat pe 7 Iulie 2009 09:54
Eu leu, el scorpion m-am chinut 27 de ani, avem doi copii, au avut numai de suferit. Nu cred ca o sa mearga! Barbatul scorpion, e dupa parerea mea UN SCORPIN. te inteapa tot timpul, e plin de venin... Eu nu zic ca nu sunt exceptii, vb despre fostul meu sot. Am divortat , de aproape 3 ani, nici acum nu vrea sa accepte ideea, ca nu mai sunt sotia care tace, rabda sa fie batuta, batjocorita. De multe ori m-a taiat, pana la urma a lovit si baiatul-avea 23 de ani atunci- cu cutitul. MA BUCUR CA AM REUSIT SA SCAP DE EL!
Axl_22
Postat pe 13 Octombrie 2009 15:57
cum se intelege un sagetator cu un varsator? cine ma ajuta?
YUFORMY
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:04
De la: YUFORMY, la data 2009-10-13 16:04:11cum se intelege un sagetator cu un varsator? cine ma ajuta?
ca tocmai, acu vr sa ma marit. va merge relatia? dupa esec, mi-i frica. cine ma ajuta? va rog
YUFORMY
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:12
imi puteti spune despre ea taur si el scorpion?se atrag f tare, dar se inteapa f tare...cand se cearta, cd se despart, cd se impaca.e posibil sa fie ceva frumos?am mai observat ca el vrea multa siguranta de la partenera, dar el nu ofera aceeasi siguranta...si este f suspicios si da lectii tot timpul.se merita oare?si eu si el avem ascendent in leu
magdabeauty
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:19
TU ESTI LEU ZODIE DE FOC EL SCORPION ZODIE DE APA .GANDESTE SI TU CE II FACE APA LA FOC...IL STINGE .SCORPIONUL E POSESIV DE GELOS .FOCUL SE INTRETINE CU AER SAU CU FOC.LEU SI SCORPION MERGE DOAR O ZI NU PENTRU O RELATIE .
garbo065737
Postat pe 1 Ianuarie 2010 14:53
relatia dintre un leu si-un scorpion este foarte spumoasa....la inceput pare a fi o iubire de neuitat,dar cel care uita primul este scorpionul...scorpionului ii place multa atentie si oricata atentie iai acorda tot nu este multumit,scorpionului ii place mult sa filtreze si nu se multumeste niciodata cu o singura relatie...ii place sa te insele pe ascuns si vrea sa te pastreze incontinuare doar k pe un accesoriu sau trofeu....scorpionii sufera mult de vedetism,se cred invicibili...nu-i acorda multa incredere k iti va lasa un gust amar in suflet! Sa nu crezi in lacrmile lui niciodata k sunt pline de venin,vrea sa para super corect dar dak esti vigilenta vei descoperii de fapt multe fete ascunse in spatele corectitudinii lui.ii place sa cumpere iubirea ta cu bani,cu cadouri iar tot ceea ce-si doreste este sa fi corecta in fata lui si sa-i daruiesti multa iubire si sa treci cu vederea infidelitatile lui dak le descoperi accidental...el nu raspunde dupa un anumit timp la iubirea ta tot cu iubire ci cauta sa-ti cupere tacerea si fidelitatea cum am mai spus cu diferite cadouri si bani,dar nu va intarzia si reprosurile la ceea ce cheltuie cu tine
danut_lucian
Postat pe 2 Ianuarie 2010 09:34
Perfecta descriere.
ela03
Postat pe 12 Ianuarie 2010 23:45
Eu sint scorpion... am citit ce e scris mai sus si m-a amuzat: oricum, in mare parte le dau dreptate.Relata cu leii este foarte frumoasa si foarte dificila: depinde cit de intelepti sint ambii, si in ce masura pot trece peste defectele lor principale - mai ales peste orgolii.
Leul este extrovertit, scorpionul este introvertit. Leul zbiara, tuna si trazneste si trece peste asta imediat - dar ar putea sa il pocneasca ecoul peste ceva timp, cind nu se mai asteapta. Scorpionul nu uita si nu iarta, desi nu sta la fel de spectaculos cu corzile vocale - si cu manifestarile in general. Poate ca rezista impreuna daca tin un sac de box intre ei, tot timpul.
Partea buna a lucrurilor este ca ambii sint sinceri in sinea lor: dar unul ar trebui sa fie mult mai precaut decit ii e felul, iar celalalt mai tolerant. Leu precaut si scorpion tolerant reprezinta contradictie in termeni. Si amindoi au personalitati puternice.
quasaria
Postat pe 13 Ianuarie 2010 07:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia RAC 32 De la: ameno 20 Septembrie 2010 17:05
FEMEIA SAGETATOR 5 De la: Thor_again 29 Mai 2011 19:32
Credeti ca exista o atractie si o posibila casatorie intre un baiat SCORPION si o fata TAUR? 50 De la: Good_Boy 23 Iulie 2012 17:41
Un alt fel de zodiac- ZODIA BERBEC 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:22
el balanta, ea berbec 6 De la: eu_vio 2 Februarie 2011 15:21
Setari Cookie-uri