ce pot sa mananc inainte de culcare?

indiferent cat mananc mi se face foame cand ma pun in pat. ce as putea sa mananc fara sa imi afecteze dieta de slabire?

Postat pe 17 Octombrie 2008 15:50
ce dieta de slabire urmezi?
e normnal sa ti se faca foame mai ales daca te infometezi...organismul iti cere si tu trebuie sa ii dai k altfel el face stoc sub forma de grasime...mananca salate seara sau un peste la gratar cu legume(dar nu uita cina trebuie sa fie luata inante sa t5e culci cu cel putin 3 ore,deci trebuie sa lasi organismul sa foloseasca energia pt a isi face digestia ....nu te culca imediat ce ai mancat...
multa bafta!
ave_alexu
Postat pe 28 Octombrie 2008 20:13
daca nu te supara stomacul papa fructe. dar e important si ce mananci in timpul zilei
fluturasalb85
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:11
Musli (cel care contine fructe uscate in proportie de 40%). Cu iaurt sau lapte degresat. Dar oricum, tre' sa astepti o ora sa digeri, indiferent ce ai manca.
Opal
Postat pe 2 Noiembrie 2008 14:30
sa bei un ceai verde cu iasomie.dispare senzatia de foame.
cercelmarilena
Postat pe 15 Ianuarie 2009 01:42
cercelus,

inca nu-mi explic de ce...


dar imi esti tare simpatica....
iasomia
Postat pe 15 Ianuarie 2009 08:48
Pai conuma minole sau grep, dar cel mai eficiant si pt dieta ar fi sa papi 1 rodie. Pt asta ai nevoie de rabdare insa, de 1 prosopel pt sters degetele tot timpul si eventual de o bluza pe care in caz ca o patezi, sa nu o distrugi. Rodia are f multi nutrienti care-ti vor imbunatati simtitior atat tenul cat si sistemul imunitar - seara absolut totul se asimileaza iar rodia calorii are mai...deloc!e un aliment miraculos, o sursa de saanatate si suplete totodata!
mufasa
Postat pe 1 Martie 2009 13:45
bre...da' bine v-au mai clonat...cati de garbo sunteti, suflete ? ca vad ca tu ai indicativul 102...si nici tu nu ai notificarea de inscriere pe site.
wife_de_zmeu
Postat pe 1 Martie 2009 13:51
Nu numai ca sunt multi de alde Garbo dar sunt si taaare destepti.De toate cele stiu ei/ele...ca niste oameni mari.
Aemulus
Postat pe 5 Martie 2009 23:39
NIMIC!
Asta daca iti doresti cu adevarat sa slabesti!
Orice ai manca inainte sa te culci, oricat de mic sau sarac in calorii, se depune.
Bea multa apa, te umfla si iti mai trece senzatia de foame...
Eu seara la tv beau un L de apa...
ramo_ptk_2008
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:34
bea un ceai de soc sau mananca un fruct! si eu ma confrunt cu aceeasi problema! dar cred ca cel mai bine ar fi sa ma culc atunci cd imi vine sa mananc ceva! poti incerca sa bei si un pahar cu apa
jeanninne22
Postat pe 7 Mai 2009 11:31
De la: ramo_ptk_2008, la data 2009-04-15 16:34:05NIMIC!
Asta daca iti doresti cu adevarat sa slabesti!
Orice ai manca inainte sa te culci, oricat de mic sau sarac in calorii, se depune.
Bea multa apa, te umfla si iti mai trece senzatia de foame...
Eu seara la tv beau un L de apa...


terapia cu apa e buna. nu te ingrasi dar cica te inverzesti .oac! oac!
si_totusi
Postat pe 7 Mai 2009 11:54
De la: jeanninne22, la data 2009-05-07 11:31:16bea un ceai de soc sau mananca un fruct! si eu ma confrunt cu aceeasi problema! dar cred ca cel mai bine ar fi sa ma culc atunci cd imi vine sa mananc ceva! poti incerca sa bei si un pahar cu apa

am eu o vorba: mi-e foame, deci ma duc sa dorm
ramo_ptk_2008
Postat pe 8 Mai 2009 22:25
pai incearca sa nu mai mananci nimic inainte de culcare...stiu eu?un iaurt,ceva...dar cu ala nu-ti trece foamea...sau un fruct-un mar
ideea-i ca ar tb sa mananci ultima masa pe la 18,iar apoi sa te abtii.va fi mai greu la inceput,dupa cateva zile te vei obisnui si nu vei mai simti sa mananci...daca chiar iti doresti asta cu adevarat.un pic de efort,ce d-zeu.inceputu-i mai greu.te pup!
mia79x
Postat pe 8 Mai 2009 22:31
De la: flaviap, la data 2008-10-17 15:50:43indiferent cat mananc mi se face foame cand ma pun in pat. ce as putea sa mananc fara sa imi afecteze dieta de slabire?

daca vreti cu adevarat sa slabiti, exista o regula "sfanta": nimic dupa ora 18; Nu rezistati, luati pastila de slabit ( super slimm, chinezeasca...) pentru rest, depinde de multe date pe care nu le detin in prezent despre dv. In schimb pot sa va spun sigur ce nu trebuie sa mancati: NU: prajituri, cartofi prajiti, cartofi, mamaliga, paine, dulciuri.
Daca totusi trebuie sa mancati ceva, de preferat 1. O salata imensa. 2. niste oua fierte tari. 3. o bucata de carne slaba. 4. Iaurt ( fara fructe sau zahar, gol fara paine)

Oricum, optiunile se exclud reciproc. Incercati mai bine cu o muzica buna, vorba bancului cu "in loc de"...

garbo009004
Postat pe 23 Iunie 2009 15:34
foarte corect

garbo009004
Postat pe 23 Iunie 2009 15:35
dupa ora 18, mancarea nici sa n-o vezi!
asa ca te legi frumos la ochi, iei 3 felii de ceafa de porc cat degetul, felia, de groasa, nu porcu', o arunci orbeste pe plita, torni la intamplare niste mujdei, o salata cu ce vrei, si pacaleste-ti foamea cat poftesti. atentie insa, nu te dezlegi la ochi decat dupa ce n-a mai ramas nimic!
pik_nik
Postat pe 23 Iunie 2009 15:38
Eu locuiesc cu o tipa care face cursul pt personal trainer.Nu manca deloc carbohidrati(dulciuri,fructe) seara pt ca se depun.Incearca sa manaci legume, combinatii de leguma,salate.
Nu stiu ce dieta urmezi,sper sa nu fie una prin care slabesti multe kg in scurt timp,pt ca iti faci rau.
Eu am scapat de aprox 1-1.5kg in 2sapt,urmand regula de mai sus.
Lavy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:45
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras...merita vazut...(nu e reclama)...:D:D:D:D:D:D:D:d;
garbo026388
Postat pe 14 Iulie 2009 19:41
nush poti bea un ceai verde...
garbo027713
Postat pe 22 Iulie 2009 07:53
indicat e ca dupa ora 18 sa nu mai mananci mancare daca poti mananca fructe.daca tot ti,e foarte foame ia compot de ananas si mananca e foarte bun nu manca paine seara si nici paste fainoase ingrasa
garbo008763
Postat pe 23 Iulie 2009 12:53
Eu am citit ca chestia asta cu interzisul dupa ora 18 nu e chiar atat de buna. Mai ales daca toata ziua te indopi cu toate prostiile. Eu cred ca daca ti-e foame, ar trebui sa mananci, dar putin. Si e valabil pt toata ziua. Toti vorbiti de fructe, musli, dar se stie ca in principiu acestea sunt hrana pt creier si dau energie, deci nu ar fi indicate seara.Fructele care contin vit C nu se mananca dupa ora 12(gref, portocale, kiwi, rodie). Eu cred ca cel mai bine ar fi niste branza slaba de vaca sau niste morcovi si cartofi fierti in aburi, mere coapte. Pt ca daca aveti probleme cu stomacul si aveti gastrita, nici macar apa nu e buna, ca te apuca o durere de stomac de toata frumusetea...
Ideal ar fi sa fii ocupata seara, nu sa stai tolanita la TV si sa te gandesti la mancare... Poate chiar o plimbare sau curatenie prin dulap sau prin casa, sau integrame, sudoku, etc.
calla
Postat pe 25 Noiembrie 2009 20:21
ideal este sa mananci legume crude,astea nu ingrasa deloc,noi mancam castravetei,taiati,cu sare,seara.sau un iaurt.Atat.
sau rosii cu sare,sau ardei rosii umpluti cu branza proaspata,astia sunt deliciosi!
daniilia
Postat pe 10 Martie 2010 19:27
ideal e sa mananci pana zdrobesti puricii pe burta.
ca nu se stie cand te trezesti
pik_nik
Postat pe 10 Martie 2010 19:30
Pik!!!! Ne indemni la pacat ??? Rautateo !!!!
eu_vio
Postat pe 10 Martie 2010 20:36
vio, pentru tine as personaliza, da' nu in public
pik_nik
Postat pe 10 Martie 2010 20:44
Da' de ce nu in public ??? Doar era vorba despre puricii de pe burta, nu ???
eu_vio
Postat pe 10 Martie 2010 20:55
Salut!
eu am slabit 11kg intr-o luna cu Ecofit.Ti-l recomand cu incredere,tratamentul ecofit contine 1flacon de picaturi si un flacon de pastile,picaturile inhiba pofta de mancare iar pastilele iti topeste grasimea.aaa este un tratament de slabit romanesc produs de cei de la Laboratoarele medica,natural.
Este singurul cu care am reusit sa slabesc,am incercat de toate.
garielle2009
Postat pe 14 Martie 2010 23:58
FOAMEA este de 2 tipuri: foamea stomacului si foamea gurii. In cazul tau cred ca vorbim de a 2 varianta pe care nu o poti controla. Cand te asezi in pat nu te mai gandi la mancare........ci la altceva.......
Nirvana
Postat pe 19 Martie 2010 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dietoterapia n afectiunile hepato-biliare si pancreatice exocrine 1 De la: Terapii_Naturiste 15 Noiembrie 2010 10:56
porcul normal vs porcul de mangalita 16 De la: alfheim 20 Iunie 2011 22:19
Exercitii pentru abdomen 14 De la: Rotty 12 Ianuarie 2013 14:09
Putin din fiecare??? 2 De la: garbo026388 14 Iulie 2009 19:42
Lotiune de dus cu extract de catina - Weleda 1 De la: valy87 17 Septembrie 2012 16:52
Setari Cookie-uri