in cat timp pot sa slabesc 10 kilograme

Oana sunt curioasa daca dupa aceste tratamente a-ti facut un set de analize.
Daca DA, care este rezultatul?

Sunt OK?

Nirvana
Postat pe 19 Ianuarie 2011 15:24
si de unde ai luat pastilele?sau de unde le-ai comandat?ca sunt multe contrafacute si nu toate functioneaza...tu de pe ce sait le-ai comandat?
garbo200215
Postat pe 5 Aprilie 2011 19:23
va rog sa-mi zica careva la care o functionat de pe ce sait o comandat pastilele super slim...ca vreau sa folosesc si eu si mi-e frica sa nu comand de pe sait gresit si sa fie contrafacute:D...pls astept raspunsul vostru:)
garbo200215
Postat pe 5 Aprilie 2011 19:27
Domanelor, intai sa incercati de-astea de-ale "vedetelor" (mama naura?! si alte pocnitori) de ce nu faceti miscare si sa mai reducati din dulciuri, din alte alimente cre ingrasa? dar o vizita la nutritionist?

regim de slabire :

MIC DEJUN: 3 felii de paine cu unt integral si marmelada. Doua oua omleta cu bacon, 1 pahar de lapte, 1 pahar suc de fructe si o ceasca de cafea. Apoi 45 de minute echitatie!

PRANZ: 2 portii din orice mancare, la alegere, salata cu mult ulei, cartofi prajiti, 2 felii de tort cu ciocolata si cola sau bere. Apoi o ora si jumatate de echitatie!

GUSTARE: inghetata (4 cupe), 2 prajituri insiropate, ½ kg capsuni.
Apoi 45 minute echitatie!

CINA: 2 pizza cu de toate si extra topping cu branza, plus 1 litru de cola. Apoi 2 ore echitatie!

Acest regim are rezultate spectaculoase!!!

In 20 de zile calul va slabi cel putin 15 kg !
adeline
Postat pe 6 Aprilie 2011 15:20
.
Stop_
Postat pe 23 Mai 2011 17:47
De la: shalimar, la data 2008-11-26 09:46:08Buna. Eu am slabit 7 kg in 5 zile cu sport si cura de detoxifiere de la Aloe Vera ( Forever living products).
Ma mentin de aproape 3 ani. Si cand vreau sa mai dau jos putin imi cumpar diverse de la ei. Au niste pastile din plante care taie pofta de mancare.

Daca doresti, iti stau la dispozitie cu detalii si sfaturi.

Sa aveti o zi buna.



Daca ai da mai multe detalii ar fi minunat.Am 19 ani si 68 de kg,inaltime 1.62,duc o lupta constanta cu kg si caut solutii pentru a slabii si a ma mentine.Cred ca asta m-ar ajuta sa fiu altfel ca om,sa am alta viziune asupra lucrurilor,aceasta lupta cu kg a fost mereu o piedica pe toate planurile.Pentru inceput iti/va spun ca acum 4 ani am slabit 30 de kg dar nici atunci nu am reusit sa slabesc suficient,am reusit sa ma mentin la greutatea asta,plus ca am mai acumulat kg,iar acum caut solutii definitive.Am nevoie de asta!Daca m-ati putea ajuta,v-as fi recunoscatoare. :)
Stop_
Postat pe 23 Mai 2011 17:49
Poti sa slabesti daca alrgi mult in jurul blocului,cam 2h apoi cari 1 sac de cartofi pina la etajul 10 si inapoi ,de vreo 10 ori apoi iar alergi 2h tot in jurul blocului apoi cari un sac de cartofi pina la etajul 10 si inapoi...pinna seara.Succes.
garbo206913
Postat pe 24 Mai 2011 14:52

bun sfatul!!
zambila
Postat pe 24 Mai 2011 14:57
ma numesc lucica am 17 ani si am 55 de kg ....am o burta f mare si nu stiu kum sa scap de ea va rog sa ma ajutati --- nu mai suport knd ma uit in oglinda si ma vad asa ....va rog sa imi dati un sfat astept un raspuns ......o zi buna va doresc !
garbo217119
Postat pe 8 August 2011 15:28
55kg si ce inaltzime...? 1.20m?
alfheim
Postat pe 8 August 2011 15:37

sunt sigura ca ati incercat de zeci de ori diverse diete sau regimuri care au avut efecte bune mai mult sau mai putin,eu doresc sa ma refer la total altceva mult mai sigur decat orice dieta ,orice regim,,,orice pastila care inunda lumea si internetul ,bani multi se incaseaza si multi se imbogatesc din cauza disperarii kg noastre apasatoare care stau pe noi si ne deranjeaza pana la epuizare.EU MA REFER LA UN STIL DE VIATA..TOATE GRASIMILE SI INCOVENIENTELE NOASTRE FIZICE SI PSIHICE CHIAR VIN DE LA UN STILL DE VIATA GRESIT..PE SEAMA ASTA DOCTORII FARMACIILE ,SI MULTI ALTII PROFITA DE BUZUNARELE NOASTRE FARA CA SA GASIM REZOLVARE TOTALA.ORICE DIETA PRIN INFOMETARE ADUCE REZULTATE SI DUPA CARE ADUCE RAVAGII IN CORPUL NOSTRU INFOMETAT DE SAPTAMANI SI CARE LA UN MOMENT DAT DIN CAUZA NEALIMENTARII VOM DEVENII NEFERICITI,MELANCOLICI,DPRESIVI,AGRESIVI,SI SI MAI MULT OBSEDATI DE GRASIMILE NOASTRE..IN URMA CARUIA NU VOM FACE ALTCEVA DECAT DIN CIUDA A TOT EFORTUL NE VOM SUPRAALIMENTA DIN NOU..SI VOM INCERCA SA NE SATISFACEM GUSTURILE PT A NU MAI FI TRISTI,,DACA IN PLUS AVEM SI STRESS,PROBLEME SENTIMENTALE,,DE SERVICIU..COPII..SOTUL..IN PLUS PE LANGA GRASIMI ..ADIO DIETA ..ADIO SUPLETE..ADIO O VIATA BUNA SI UN SOMN LINISTIT.DECI EU MA REFER LA O VIATA SANATOASA CONSTAND DIN ALIMENTATIE,ODIHNA,SPORT MUNCA SI FT MULTA MUNCA SI DRAGOSTE..IN URMA DRAGOSTEI VINE SI MULTUMIREA DE TOT..MULTUMIREA DE VIATA,DE CUM ARETI ,DE CUM PRIVESTI..ASTA DENOTA SIGURANTA,SIGURANTA IN TINE IN CEL DE LANGA TINE FARA TEAMA CA TE VA ABANDONA,PARASII,ETC,,LUCRU CARE ARE CURSUL LUI ORICUM.BUCURA-TE DE TOT CE FACI AZI SI PLANIFICA IN TOTUL ZIUA DE MAINE FARA SA-TI SCAPE NIMIK..PLANIFICA TOT CE TREBUIE SA FACI DUPA UN PROGRAM BINE STABILIT CU O ZI INAINTE SAU DIMINEATA..E BINE SEARA PT A DOUA ZI..VA VORBESC NU CA UN DOCTOR NICI UN DIETETICIAN CI CA O DOAMNA CARE ARE 44 DE ANI SI CARE LA ACEASTA VARSTA MA MAI POT MENTINE CA SI 28 DE ANI CAP COADA..INCAPAND CU TREZIREA UN EXEMPLU SCURT DINTR-O ZI NORMALA DE VIIATA..TREZIREA CU UN MIC DEJUN DIN FRUCTE CHIAR PUSE PE NOPTIERA..SI APA..MULTA APA PANA LA PLECARE..STICLA DE APA PLATA CU LAMAIE,UN MAR STORS..UN GREFF SI 2 LITRUI DE APA IN FIECARE DIMINEATA,,CAND DORESTI SCHIMBA FRUCTELE..NU LASA SA TE PLICTISESTI DE ACELASI GUST..GRADINA LUI DZEU E FT MARE SI NE DA DIN TOATE P[UNE DOAR MINTEA LA CONTRIBUTIE..DUPA CATEVA MIN DE FRUCTE SI APA CARE POT FI CONSUMATE UMBLAND DE COLO COLO..LA BAIE ,IMBRCANDU-NE,,PRINTRE CELE DE DIMINEATA,UMPLE GURA CU FRUCTE DIN CAND IN CAND SI BEA APA..SA ZICEM CA ASTA A FOST TREZIREA...URMEAZA MICUL DEJUN PANA LA CARE VEI SIMTII MEREU NEVOIA SA MERGI LA WC ASTA ESTE DE FAPT EFECTUL DORIT SI URMARIT DE MINE..DIMINEATA SE POATE PRODUCE O ELIMINARE IN MASA A TOXINELOR ACUMULATE SI O CURATIRE A ORGANISMULUI DAND APA SI ANTIOXIDANTII DE CARE ESTE NEV.IARNA FAC CU CEAI SI LAMAIE..VARA CU APA PLATA TOTDEAUNA LA TEMPERATURA CAMEREI..MICUL DEJUN LANGA O CAFFEA ABURINDA CU LAPTE FARA LAPTE ..CU ZAHAR BRUN..CU MIERE ..ETC CUM VA PLACE ESTE IMPORTANT SA NU O BETI TOATA PE LOC LASAND ACEA CANA SA DEGUSTATI PT MAI MULTE ORE LANGANDU-VA BUZELE DIN CAND IN CAND CU AROMA DE CAFFEA..NELIPSITUL IAURT NATURAL CARE VA PLACE ..CHIAR SI MAI GRAS DACA NU VA PLACE IAURTUL..EVITATI IAURTUL DULCE CU FRUCTE DAR DIN CAND IN CAND SI ACELA POATE FIUI SERVIT CA DESERT.IAURTUL PREFERAT UN FRUCT TAIAT SAU FT FT BUNE FRUCTELE NEGRE DE PADURE SCOASE DIN FRIGIDER SAU CONGELATOR,,NUCI,,SI SI..TARATE..2 LINGURI DE TARATE CONSUMATE LA FIECARE MIC DEJUN ,FIE CU IAURT FIE BAUTE CU CEAI LAPTE APA..ETC..FA DIN ASTA O RETETA PE VIATA ..CONTINUI CU APA.IN MASINA LA SERVICIU STICLA CU APA .PANA LA PRANZ NU EVITA FRUCTELE ,IN GEANTA IN MASINA ORIUNDE FRUCTE APA..LA PRANZ O DOZA DE IAURT SI MANACA CEEA CE DORTESTI..DAR NU PRAJIT..NU GRAS..EVITA ORICE CARNE INAFARA DE PESTE ..CARNEA ESTE SUFICIENTA DE 3 ORI PE SAPTAMANA.EVITA ULEIURILE CARE NU SUNT PRESATE LA RECE SI EVITA GATITUL CU ULEI.ULEIUL SE PUNE LA URMA ORICAREI MANCARI CA ADAUS.MANANCA PAINE DOAR DACA NU AI GARNITURA IN FARFURIE..SALATA LA ORICE MASA..SI INTRE MESE FRUCTE CATE VREI..APA.ADAUGA LA TOATA HRANA SI URMATOARELE ..ULEI DIN PESTE ,CALCIU MAGNEZIU,VIT E VIT C O PERIOADA DE 3 LUNI..CU PAUZA DE O LUNA.SI DUPA CE CA POTI MANCA CAT VREI URMEAZA SPORTUL..ADICA UN SPORT FRECVENT SI NEANTRERUPT..6 LUNI VA FI GREU..DAR NOI SUNTEM CONCEPUTI SA NE MISCAM SA RESPIRAM ASA CUM SI MANCAM.DECI NU MERGE UNA FARA ALTA .NU EVITA MISCAREA IN TOATE SENSURILE..NU FACE UN SPORT PREA GREU DEVENIND OBOSITI NE SCADE ENERGIA,SI MANCAM MAI MULT DECAT INAINTE FARA SA SLABIM.TOTUL LA PUTEREA NOASTRA SI TOTUL DIN PLACERE CEEA CE TRECE PESTE PLACERE DEVINME GREU SI OBOSITOR..NU EVITATI SPORTUL EU RECOMAND TAE BOO PT CA IMP[LICA MUNCA IN ECHIPA,MUZICA,MISCARI CU TOT CORPUL SI REZULTATE,MERSUL PE JOS ALERT.URCAT SCARI .SARITURI ORICAND COPILARESTE ORICAND..INCALTATI MEREU PAPUCI COMOZI SA VA PERMITA MERSUL RAPID ALERT..RESPIRATII INAINTE DE CULCARE CITIND CEVA DESPRE ANTIOXIDANTI,VITAMINE,PLANTE,SI CHIAR SI O CARTE DESPRE HEMEOPATIE..VA VA AJUTA SA VA VINDECATI SINGURI ORICE INFORMATIE CARE NU VINE DIN FARMACII.VA DORESC SUCCES.
garbo160389
Postat pe 14 August 2011 16:59
nu mai trebuie sa slabesti deloc arati ffbine as vrea sa fiu ca tine am 160cm si 72 de kg
sara767676
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:03
Slabesti si iti pui funditza de ziua lui?

Incerca regimul cu cereale Oshawa.
7 kg in 10 zile, pe cantar...
perfect_woman
Postat pe 9 Februarie 2012 17:37
De la: garbo217119, la data 2011-08-08 15:28:54ma numesc lucica am 17 ani si am 55 de kg ....am o burta f mare si nu stiu kum sa scap de ea va rog sa ma ajutati --- nu mai suport knd ma uit in oglinda si ma vad asa ....va rog sa imi dati un sfat astept un raspuns ......o zi buna va doresc !


pai...sigur burta aia FOARTE MARE e de la kg?
Ca...asa...55 de kg... eu zic ca n-ar fi chiar dramatic ....
quasaria
Postat pe 9 Februarie 2012 17:55
Eu beau zilnic de vreo 3 saptamani ceaiul canadian tea,este mult mai bun ca ceaiul verde,dreneaza,nu mai sunt balonata si pana acum am slabit 6kg.e super.
garbo_4475
Postat pe 10 Iunie 2012 18:23
Am slabit dupa ce am urmat un program strict alcatuit din exercitii zilnice de slabit, o dieta destul de stricta fara carbohidrati si grasimi si suplimentele alimentare acaiberry900 care m-au ajutat sa ard mai rapid grasimile. Am tinut acest program 3 luni si am dat jos cam 9 kg. Sper sa nu ma mai ingras la loc:) Oricum o sa am grija!
Spor la slabire!
garbo_11651
Postat pe 22 Februarie 2013 12:05
Poti slabi repede si sanatos consumand numai lichide limpezi :apa, ceai neindulcit, suc de mere proaspat, supa limpede. Se slabeste 1 Kg pe zi. Depinde cat rezisti. Si miscare. Mersul pe jos e cel mai la indemana. Cel putin o ora pe zi.
sora_ilsi
Postat pe 23 Februarie 2013 21:02
Asa este se poate slabi daca faci multa miscare si urmezi un regim de dieta strict. Dar daca iti mai ajuti si cu suplimente co rpul eu zic ca poti slabi mai rapid!Im portant e sa alegi bine suplimentul!
garbo_11651
Postat pe 25 Februarie 2013 10:13
Eu am folosit sa slabesc acaiberry900 acum ceva timp in urma. Produsul asta m-a ajuatat sa=mi detoxific organismul si sa slabesc, Partea pozitiva e ca nu am acumulat kilograme dupa ce am intrerupt tratamentul. Recunosc ca mi-a fost ceva teama in momentul in care am intrerupt tratamnetul deoarcece multa lume se plange ca se ingrasa la loc dupa ce au oprit cura. Se pare ca in cazul acestor suplimente nu e asa.
garbo_11726
Postat pe 26 Februarie 2013 14:33
Asa este, foarte multe suplimente reusesc sa te slabeasca dar din pacate la putin timp de la terminarea tratamentului intervine efectul jojo, care iti pune efectiv innapoi kilogramele, uneori chiar mai mult. Zici de acaiberry900 ca nu provoaca efect jojo. Asta e un lucru destul de fain, pentru ca nu exista chiar atat de multe pastile care sa faca asta.
O zi faina si sa avem o silueta faina:0
garbo_11651
Postat pe 7 August 2013 16:27
De la: sora_ilsi, la data 2013-02-23 21:02:59Poti slabi repede si sanatos consumand numai lichide limpezi :apa, ceai neindulcit, suc de mere proaspat, supa limpede. Se slabeste 1 Kg pe zi. Depinde cat rezisti. Si miscare. Mersul pe jos e cel mai la indemana. Cel putin o ora pe zi.


Am slabit 31 de kg!!!!
sora_ilsi
Postat pe 9 August 2013 00:21
In 31 de zile Sora ? Si pe cand operatia ca sa-ti inlature pielea ce atarna ?
Rotty
Postat pe 9 August 2013 08:06
Ma intereseaza si pe mine aceasta intrebare. Am 17 ani si cintaresc85 kg. As vrea sa dau jos citeva kg . Am incercat diete, sport (2-3 luni) ,turbo slim si cafea verde,oricum efecte nu am avut. Cum m-ati sfatui sa slabesc?
garbo_398631
Postat pe 14 Martie 2014 13:58
", sport (2-3 luni) ,"

Daca ziceai 2-3 ani , iti intelegeam dezamagirea. Continua cu sportul si incearca sa ai o alimentatie sanatoasa fara diete drastice. Esti inca practic un copil in faza de formare. Daca esti isteatza , ai toate sansele sa devii o femeie cu un fizic placut ochiului.
Ai avantajul tineretii , nu-l rata. Zi buna.
Rotty
Postat pe 14 Martie 2014 15:04
Pastile de slabit - http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=746&pid=115&bid=advandec Am inceput sa iau Thermacuts acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.
garbo_405714
Postat pe 12 Septembrie 2014 06:34
Bravo ! Si dupa ce termini pastilele o sa te ingrasi 20 .
Rotty
Postat pe 12 Septembrie 2014 08:31
Am probleme cu kilogramele in exces de cativa ani si m-am decis sa fac ceva pentru a mai elimina din aceste kilograme. De saptamana trecuta fac cate 3 sedinte de exercitii pe zi si tin un fel de dieta. Chiar sunt curios cate kilograme o sa dau jos dupa o luna. Sper sa ma ajute acest program.

garbo_412692
Postat pe 2 Iunie 2015 11:23
O variantă eficientă, simplă, sănătoasă și ușoară de slăbire este să faci în fiecare zi următoarele exerciții: 50 flotări, 50 genuflexiuni și 50 abdomene. Nu vă gândiți că sunt multe și grele și că unii nu pot să facă nici măcar câte una din fiecare, că nu este nevoie. Este de ajuns ca aceste mișcări să fie doar schițate, destul cât să ducă la contracția mușchilor respectivi, chiar dacă mișcarea în sine nici măcar nu are loc. Secretul este să te simți bine și mișcarea să fie plăcută, starea de oboseală, dacă intervine, să fie deasemeni una plăcută și care să ducă la eliberarea de endorfine, în nici un caz una dureroasă. Iar dacă după terminarea acestui complex de exerciții simțiți că aveți poftă să faceți și alte mișcări, în același stil, continuați și rezultatele vor fi cu atât mai rapide și mai suprinzătoare. Va dispărea nu doar grăsimea sau apa acumulată în exces, cât și starea de anchilozare a încheieturilor și durerile aferente acesteia.
tudorel216
Postat pe 2 Iunie 2015 11:47
Cam extrem pentru inceput, cate 50 din fiecare. Sunt exercitii, intr-adevar grele, daca sunt facute corect.La inceput, nici n-o sa mai poate merge la frigider sa manance sau sa-si duca imbucatura la gura, deci slabire garntata!
Cel mai bun program de slabire il poate sugera un nutritionist, daca exista posibilitatea de a frecventa unul.
Schmetterling
Postat pe 2 Iunie 2015 12:55
De la: Schmetterling, la data 2015-06-02 12:55:38Cam extrem pentru inceput, cate 50 din fiecare. Sunt exercitii, intr-adevar grele, daca sunt facute corect.La inceput, nici n-o sa mai poate merge la frigider sa manance sau sa-si duca imbucatura la gura, deci slabire garntata!
Cel mai bun program de slabire il poate sugera un nutritionist, daca exista posibilitatea de a frecventa unul.



Domnule dragă, am precizat destul de clar: exercițiile trebuiesc doar schițate. Importantă nu este corectitudinea exercițiilor, ci numărul lor și se cere doar a se obține minim o contracție izometrică a mușchiului. Apoi, când se reușește mai mult decât o contracție izometrică, foarte bine, dar această mișcare trebuie să vină de la sine, nu forțat.
Mai exact se urmărește oxigenarea zonei respective prin trecerea mușchilor de la o funcționare preponderent anaerobă la una aerobă.
tudorel216
Postat pe 2 Iunie 2015 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hotãrri de Anul Nou 1 De la: Stiinta_succesului 11 Ianuarie 2010 19:23
Dieta balerina sau cea disociata? 39 De la: garbo_411301 23 Aprilie 2017 17:59
Sa slabim impreuna! 276 De la: garbo_388410 5 Noiembrie 2013 13:03
Mentinerea greutatii dupa dieta 27 De la: garbo_385367 10 Iulie 2014 11:20
in cat timp pot sa slabesc 10 kilograme 217 De la: 22 Februarie 2019 10:32
Setari Cookie-uri