in cat timp pot sa slabesc 10 kilograme

De la: dalimi, la data 2009-10-21 09:37:11Daca vrei sa slabesti,in primul rand mergi la endocrinolog sa-ti faci un consult,analizele ce-ti sunt recomandate si vezi recomandarea.Cu rezultatele,eventual,daca medicul de la endo nu-ti spune clar,poti cauta un nutritionist,care pe baza datelor,ce-ti da el ce regim sa faci.
am slabit 17 kg cu vointa,desi am fost la nutritionist,nu m-a ajutat cu nimic.incet ,am pus la loc tot ce am slabit pt ca am neglijat mesele,strsul de zi cu zi a ajutat si el,acum am mai facut si o gastrita.nu pot sa urmez un plan de bataie pt ca azi stau la birou,9 ore pe scun,maine alerg 450 km cu masina,ce dieta sa tin?acum trebuie sa mananc de regim pt gastrita..........
simonaene29
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:28
la ecograf doctorul imi spune ca am ficatul gras,cum s-o intampla asta daca eu de 3 ani nu manac nimic prajit,nu mananc porc decat de 2 ori pe an,nu fol decat ulei de masline,s.a.m.d....
simonaene29
Postat pe 22 Octombrie 2009 09:30
cine vrea sa slabeasca in mod normal trebuie sa se inarmeze cu rabdare- eu stiu varianta cu educatie fizica si dieta- sa inveti principiile de baza plus disciplina aferenta, sa fi constient ca orice obicei sanatos isi are recompensa/ poftele ocazionale pot fi satisfacute fara a-ti face griji ..asta inseamna sa NU iti faci un obicei sau sa NU gandesti ca "faca sala deci pot sa mai mananc o prajitura in plus" ..de obicei asa se intampla, exceptie sunt cazurile de tulburari endocrine care de obicei nu sunt innascute ci dobandite tocmai din cauza obiceiurilor alimentare si lipsa educatiei fizice- faceti-le pe astea doua si sistemul endocrin se autoregleaza- orice dieta sau regim sau prescriptie medicala fara miscare imi pare cel putin dubioasa- va pot indruma, nimic nu e gratuit chiar daca asa pare, nu va lasati pacaliti de aparente - Ing Ind Alimenatara si Instructor Fitness cu adresa de mail si de messenger: andalexkor
andalexkor
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:52
SALUT !INCEARCA SA IEI MESELE REGULAT(5 LA NUMAR:MIC DEJUN,GUSTARE,PRANZ,GUSTARE,CINA)
MICUL DEJUN :SUNCA,PASTRAMA,TELEMEA DE VACA SAU FAGARAS
:OMLETA DE OUA CU PESTE SAU BRANZA(TELEMEA DE VACA)SAU CU LEGUME
OMLETA SA NU FIE PRAJITA CU ULEI
:CEREALE DE LA PLAFAR CU LAPTE ,SANA SAU IAURT( TOATE CU 1.5-1.8% GRASIMI)
GUSTAREA:INTR-UN SENDWIS CU PASTRAMA,SUNCA,BRANZA DE VACA SAU TELEMEA DE VACA
:UN FAGARAS
:150G DE FRUCTE NU BANANE
PRANZ:ORICE TIP DE CARNE(FARA OAIE)FARA PIELE FARA GRASIME-FIEARTA ,FRIPEA LA GRATAR SAU LA CUPTOR CONDIMENTATA CUM VREI CU SALATA FARA ULEI SAU 1 LINGURITA DE ULEI DE MASLINE SAU CU LEGUME SAU GHIVECI SAU CU VARZA FACUTA FARA ULEI(CALITA SAU LA CUPTOR),CIUPERCI
:FARA MAZARE,FASOLE GALBENA(CEA VERDE ESTE BUNA),FASOLE USCATA,CARTOFI,OREZ,PASTE,DULCIURI ,SUCURI(POTI BEA DOAR CAPPY LIGHT SAU PRIGAT LIGHT SAU LIMONADAR FARA ZAHAR)
GUSTAREA:1 SANA,UN KEFIR,1 FAGARAS SAU FACI SCHIMB CU GUSTAREA DE DIMINEATA DAR FARA FRUCTE
CINA:CU TREI ORE INAINTE DE CULCARE POTI FOLOSI MASA DE PRANZ SAU SALATA DE PESTE,PESTE FRIPT,SALATA DE ROSII CU ARDEI,CEAPA ORICE FEL DE LEGUMA (FARA SFECLA )
DISTANTA INTRE MESR SA FIE CAM 3 ORE,PAINE NU AI DECAT CELE 2 FELII DE LA GUATARE
LA PLAFAR EXISTA UN CEAI ANTIADIPOS ROSU SE BEAU 2 CANI SEARA.DACA AI NELEMURIRI SCRIE-MI PE ADRESA lucrir@yahoo.com
lucrir70
Postat pe 27 Octombrie 2009 09:52
da sigur poti slabi, un kg da jos alimentandute sanatos intre 3-5 kg pe luna, daca reti lichide poti da chiar mai mult depinde si ce prob ai, daca vrei vb , sa nu ei acele pastile de slabit vei avea prob cu ele, e gresit, ma poti contacta pe stefania_dareli
garbo003981
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:28
De la: lucrir70, la data 2009-10-27 09:52:26SALUT !INCEARCA SA IEI MESELE REGULAT(5 LA NUMAR:MIC DEJUN,GUSTARE,PRANZ,GUSTARE,CINA)
MICUL DEJUN :SUNCA,PASTRAMA,TELEMEA DE VACA SAU FAGARAS
:OMLETA DE OUA CU PESTE SAU BRANZA(TELEMEA DE VACA)SAU CU LEGUME
OMLETA SA NU FIE PRAJITA CU ULEI
:CEREALE DE LA PLAFAR CU LAPTE ,SANA SAU IAURT( TOATE CU 1.5-1.8% GRASIMI)
GUSTAREA:INTR-UN SENDWIS CU PASTRAMA,SUNCA,BRANZA DE VACA SAU TELEMEA DE VACA
:UN FAGARAS
:150G DE FRUCTE NU BANANE
PRANZ:ORICE TIP DE CARNE(FARA OAIE)FARA PIELE FARA GRASIME-FIEARTA ,FRIPEA LA GRATAR SAU LA CUPTOR CONDIMENTATA CUM VREI CU SALATA FARA ULEI SAU 1 LINGURITA DE ULEI DE MASLINE SAU CU LEGUME SAU GHIVECI SAU CU VARZA FACUTA FARA ULEI(CALITA SAU LA CUPTOR),CIUPERCI
:FARA MAZARE,FASOLE GALBENA(CEA VERDE ESTE BUNA),FASOLE USCATA,CARTOFI,OREZ,PASTE,DULCIURI ,SUCURI(POTI BEA DOAR CAPPY LIGHT SAU PRIGAT LIGHT SAU LIMONADAR FARA ZAHAR)
GUSTAREA:1 SANA,UN KEFIR,1 FAGARAS SAU FACI SCHIMB CU GUSTAREA DE DIMINEATA DAR FARA FRUCTE
CINA:CU TREI ORE INAINTE DE CULCARE POTI FOLOSI MASA DE PRANZ SAU SALATA DE PESTE,PESTE FRIPT,SALATA DE ROSII CU ARDEI,CEAPA ORICE FEL DE LEGUMA (FARA SFECLA )
DISTANTA INTRE MESR SA FIE CAM 3 ORE,PAINE NU AI DECAT CELE 2 FELII DE LA GUATARE
LA PLAFAR EXISTA UN CEAI ANTIADIPOS ROSU SE BEAU 2 CANI SEARA.DACA AI NELEMURIRI SCRIE-MI PE ADRESA lucrir@yahoo.com
andalexkor
Postat pe 17 Decembrie 2009 00:30
calculeza-ti BMI ( body mass index- in functie de varsta , greutate si inaltime) si in functie de greutatea rezultata din acel calcul mananca strict in limita caloriilor specificate pentru greutatea la care doresti sa ajungi .Plus exercitii pentru zonele de unde doresti sa dai jos.In medie , se dau jos cam 4 kg pe luna , deci 10 kg cu ceva efort le-ai da jos in aprox 2 luni si jumatate. Slabitul dintr-o data si brusc nu e sanatos , nu incerca pastile de slabit si ceaiuri laxative, te vor deshidrata si anemiza ,si dupa ce nu le mai iei vei risca sa pui la loc pe tine . Aduna caloriile pentru fiecare aliment pe care-l mananci ...si mananca strict in limita permisa( iti spune cineva care a facut sport 15 ani) Succes!
reyya
Postat pe 17 Decembrie 2009 00:37
De la: lucrir70, la data 2009-10-27 09:52:26SALUT !INCEARCA SA IEI MESELE REGULAT(5 LA NUMAR:MIC DEJUN,GUSTARE,PRANZ,GUSTARE,CINA)
MICUL DEJUN :SUNCA,PASTRAMA,TELEMEA DE VACA SAU FAGARAS
:OMLETA DE OUA CU PESTE SAU BRANZA(TELEMEA DE VACA)SAU CU LEGUME
OMLETA SA NU FIE PRAJITA CU ULEI
:CEREALE DE LA PLAFAR CU LAPTE ,SANA SAU IAURT( TOATE CU 1.5-1.8% GRASIMI)
GUSTAREA:INTR-UN SENDWIS CU PASTRAMA,SUNCA,BRANZA DE VACA SAU TELEMEA DE VACA
:UN FAGARAS
:150G DE FRUCTE NU BANANE
PRANZ:ORICE TIP DE CARNE(FARA OAIE)FARA PIELE FARA GRASIME-FIEARTA ,FRIPEA LA GRATAR SAU LA CUPTOR CONDIMENTATA CUM VREI CU SALATA FARA ULEI SAU 1 LINGURITA DE ULEI DE MASLINE SAU CU LEGUME SAU GHIVECI SAU CU VARZA FACUTA FARA ULEI(CALITA SAU LA CUPTOR),CIUPERCI
:FARA MAZARE,FASOLE GALBENA(CEA VERDE ESTE BUNA),FASOLE USCATA,CARTOFI,OREZ,PASTE,DULCIURI ,SUCURI(POTI BEA DOAR CAPPY LIGHT SAU PRIGAT LIGHT SAU LIMONADAR FARA ZAHAR)
GUSTAREA:1 SANA,UN KEFIR,1 FAGARAS SAU FACI SCHIMB CU GUSTAREA DE DIMINEATA DAR FARA FRUCTE
CINA:CU TREI ORE INAINTE DE CULCARE POTI FOLOSI MASA DE PRANZ SAU SALATA DE PESTE,PESTE FRIPT,SALATA DE ROSII CU ARDEI,CEAPA ORICE FEL DE LEGUMA (FARA SFECLA )
DISTANTA INTRE MESR SA FIE CAM 3 ORE,PAINE NU AI DECAT CELE 2 FELII DE LA GUATARE
LA PLAFAR EXISTA UN CEAI ANTIADIPOS ROSU SE BEAU 2 CANI SEARA.DACA AI NELEMURIRI SCRIE-MI PE ADRESA lucrir@yahoo.com



...sunt atatea greseli ca ..no comment! cine crede ca asa se face treaba...slabe sanse sa reuseasca...apelati la profesionisti...nu sunt multi buni da' incercati asa ca aveti mai multe shanse...omu' shi-a lasat adresa acolo
andalexkor
Postat pe 17 Decembrie 2009 00:49
De la: reyya, la data 2009-12-17 00:37:59calculeza-ti BMI ( body mass index- in functie de varsta , greutate si inaltime) si in functie de greutatea rezultata din acel calcul mananca strict in limita caloriilor specificate pentru greutatea la care doresti sa ajungi .Plus exercitii pentru zonele de unde doresti sa dai jos.In medie , se dau jos cam 4 kg pe luna , deci 10 kg cu ceva efort le-ai da jos in aprox 2 luni si jumatate. Slabitul dintr-o data si brusc nu e sanatos , nu incerca pastile de slabit si ceaiuri laxative, te vor deshidrata si anemiza ,si dupa ce nu le mai iei vei risca sa pui la loc pe tine . Aduna caloriile pentru fiecare aliment pe care-l mananci ...si mananca strict in limita permisa( iti spune cineva care a facut sport 15 ani) Succes!


alte gogomanii...hai ca m-atzi prins intr-o pasa "buna" si va iau.. unde ati auzit asta cu ..slabesti din zone precise -lucrand acele zone?!! iar asta cu facut sport 15 ani dovedeste ca ai un fizic peste medie din punct de vedere al musculaturii si al altor sisteme ale corpului nu ca shi ai cunostintele necesare sa eviti "lucrurile periculoase"- ai imbinat adevaruri cu neadevaruri in sfaturile de acolo...daca cineva iti spune ceva nu se ia de buna: cereti mai multe explicatii
andalexkor
Postat pe 17 Decembrie 2009 00:55
Daca tu ai facut la amatori sport, eu am facut la profesionisti, iar unicul pericol( si ala nu alimentar ) in cazul meu e nu stiu cum s-o evit e soacra-mea ..
Oricum consider ca a te mentine ...e un mod de viata , chestia cu slabitul nu functioneaza dupa ce ajungi cat Casa Poporului si vrei sa dai jos rapid ..rapid :-)
Sweet dreams!
reyya
Postat pe 17 Decembrie 2009 01:02
Daca erai atent vedeai ca intre fraze era un semn de punctuatie numit punct. Nu am spus ca da jos numai din zonele cu probleme, cand m-am referit la exercitii..evident se da jos de peste tot cand slabesti.( Asta in cazut in care am fost gresit inteleasa:-) Si evident conteaza substantial in a nu manca nimic,,periculos" pt silueta :
reyya
Postat pe 17 Decembrie 2009 02:54
Si aici ar urma o lunga lista de care s-a facut vorbire pe aici deja :-)
reyya
Postat pe 17 Decembrie 2009 02:56
Buna !
Eu iti spun din propria mea experienta ...eu am slabit 9 kg in 6 saptamani.., deci 10 kg..cam in 2 luni..cu Herbalife...si de atunci ma mentin cu usurinta la aceeasi greutate....nu m-am mai ingrasat la loc , cum se intampla de obicei...asta e diferenta dintre alte diete si Herbalife...te mentii..!!!!!
Herbalife te ajuta sa-ti schimbi metabolismul definitiv , celelalte diete nu .Asa ca tu decizi ce vrei de fapt : sa slabesti si sa te mentii sau sa slabesti pt prietenul tau si sa te ingrasi la loc dupa aceea .Daca vrei sa te ajut contacteaza-ma : Adriana : e-mail adriana_vlad65@yahoo.com , tel 0745523304
garbo050735
Postat pe 17 Decembrie 2009 09:07
De la: garbo050735, la data 2009-12-17 09:07:35Buna !
Eu iti spun din propria mea experienta ...eu am slabit 9 kg in 6 saptamani.., deci 10 kg..cam in 2 luni..cu Herbalife...si de atunci ma mentin cu usurinta la aceeasi greutate....nu m-am mai ingrasat la loc , cum se intampla de obicei...asta e diferenta dintre alte diete si Herbalife...te mentii..!!!!!
Herbalife te ajuta sa-ti schimbi metabolismul definitiv , celelalte diete nu .Asa ca tu decizi ce vrei de fapt : sa slabesti si sa te mentii sau sa slabesti pt prietenul tau si sa te ingrasi la loc dupa aceea .Daca vrei sa te ajut contacteaza-ma : Adriana : e-mail adriana_vlad65@yahoo.com , tel 0745523304


...opaaaaaaaa...a intrat si Herba in afceri ..exista produse de la alte firme..evident mai ieftine care fac exact acelasi lucru- raman la parerea mea ca aveti nevoie de consiliere indeaproape pentru a avea rezultate bune si..lucrul cel mai important..sa invatzatzi sa aveti grija singuri de voi -considerati-o investitie...iar cu sportivul profesionist...nu m-am numit profesionist desi in ziua de azi diferenta intre amator si profesionist e mica chiar inexistenta- am facut mai mult de 10 ani de sport , spre sfarsit in cele mai bune conditii de la noi, la CS Dinamo-Bucuresti
andalexkor
Postat pe 17 Decembrie 2009 17:28
scumpa nu lua SUPERSLIM daca doresti ceva sa iti taie pofta de mancare REDUCTIL de 10mg sunt recomandate de medic si sunt omologate si in Romania dar cel mai bun la varsta ta ar fi cromul sa iti taie pofta de dulce nu lua tampenia aia de SUPERSLIM are amfetamine si da dureri de cap si musculare iar dupa ce intrerupi pui la loc dublu eu am luat si era sa mor si tine o dieta disociata da rezultate bune si rapide :
tine 4 sau 7 zile si o sa vezi rezultatele
in fiecare dimineata pana la ora 9 mananca branza de vaci degresata cu 2 felii de paine neagra sau integrala prajita sau poti manca cereale cu lapte dar nu muslli
pranz max ora14 -cina max ora 19 acealasi fel de mancare la amandoua mesele
1 legume -salata proaspata sau congelate inabusite cu un pic de ulei de masline
2 legume +pipt de pui la gratar
3 cartofi firti sau copti fara sare max200gr la o masa
4 fructe 2 portocale sau 2 mere -la cina la fel (nu mori de foame }
5 orez fiert poti pune un morcov ras
6 lactate- iaut degresat
7 poti relua oricare masa din zilele precedente
Dieta nu are mai mult de 800 calorii asa ca nu exagera cu ea nu tine mai mult de 7 zile poti sa o tii in fiecare luna si o sa vezi rezultatele scapi de burtica nu de energie nu dai 10 kg intr-o luna dar o sa vezi ca are efect daca vrei sa tii o dieta corecta dute la medic nu e scump si nu lua tampenii de pe saituri ca acolo scriu doar rezultatele bune celelalte le sterg zeci de femei au probleme serioase de la Ss sunt destule in spitale cu probleme cardiace grave nu te juca ca esti in formare inca si vrei sa fii sanatoasa si frumoasa nu slaba si bolnava
lalya
Postat pe 18 Decembrie 2009 09:14
Shalimar, ceea ce ai scris aici suna bine. Te rog sa imi dai si mie cura aceasta de detoxifiere cu Aloe Vera. Eu am 53 de ani si am tinut cure toata viata dar acum imi e din ce in ce mai greu sa dau jos kilogramele care s-au depus de sarbatori. Multumesc! Si iti doresc sa ai un an bun.
doina2cute
Postat pe 11 Ianuarie 2010 17:55
De la: doina2cute, la data 2010-01-11 17:55:11Shalimar, ceea ce ai scris aici suna bine. Te rog sa imi dai si mie cura aceasta de detoxifiere cu Aloe Vera. Eu am 53 de ani si am tinut cure toata viata dar acum imi e din ce in ce mai greu sa dau jos kilogramele care s-au depus de sarbatori. Multumesc! Si iti doresc sa ai un an bun.



... nu exista o dieta standard sa fie buna pentru fiecare in parte- asta personalizarea dietei, a efortului fizic-muscular-psihic...daca se intampla sa se potriveasca fara a-ti fi foame sau a fi lipsit/a de energie e chiar noro chior...daca ai tiniut cure toata viata, adica mai multe inseamna ca nu ti-ai insusit cunostintele necesare..e cam mult totusi..o viatza intreaga?!!..e nevoie de catziva ani sa sti teoria si inca catziva sa o intzelegi si apoi inca catziva sa ai rezultate neobisnuit de bune fara sa iti pui sanatatea in pericol..se aduna cel putin 10 ani sa fi cu adevarat bun daca esti pe cont propriu; informatziva cat putetzi de mult..ce se poate face aici, discutand, e partea teoretica si destul de incet se invatza timp in care potzi uita ce ai invatzat cu cateva zile in urma- e envoie de o medie a cunostintzelor/ ora sau in unitatea de timp invatzate pentru a avansa; daca azi invetzi un lucru si peste cateva zile inca unul...nu ajungi departe...mai vorbim ca ma incearca un somn de 80-90 minute inainte sa ma duc la GYM
andalexkor
Postat pe 12 Ianuarie 2010 15:37
Trebuie sa constientizezi ca 10 kg nu se topesc prea usor, deci trebuie sa te inarmezi cu perseverenta si muuulta rabdare.
Si trebuie sa tii o dieta + sport, cat mai multe lichide, si cat mai putina sare.
Tinem pumnii
pretty_varza
Postat pe 12 Ianuarie 2010 16:22
Lucrez in domeniul ``nutritie celulara avansata`` si sunt una din portavocile pe Romania a celor mai buni oameni de stiinta din lume,recunoscuti de stiinta si medicina. Ei au conceput programe nutritionale foarte foarte eficiente, si recunoscute mondial, bazate pe tiparul naturii si a ceea ce este biocompatibil organismului. Prin programul pentru echilibrarea greutatii, stiinta promite rezultate eficiente si rapide... detalii 0757 986 986, magdalena_filip@yahoo.com
FMeg
Postat pe 13 Ianuarie 2010 03:29


rezultate eficiente si rapide.


hm...fmeg..daca lucrezi in "DOMENIU" poate ca ar trebui sa stii,ca nimic ce se face fortat nu este bine.uite pe mine chestiunea cu slabitul in timp foarte scurt,ma supara destul de mult...nu poti forta organismul sa slabeasca dintr-odata..aceasta duce la dezechilibru energetic..
totul trebuie sa se petreaca treptat..parerea mea..
LILO
Postat pe 13 Ianuarie 2010 04:29
De la: FMeg, la data 2010-01-13 03:29:00Lucrez in domeniul ``nutritie celulara avansata`` si sunt una din portavocile pe Romania a celor mai buni oameni de stiinta din lume,recunoscuti de stiinta si medicina. Ei au conceput programe nutritionale foarte foarte eficiente, si recunoscute mondial, bazate pe tiparul naturii si a ceea ce este biocompatibil organismului. Prin programul pentru echilibrarea greutatii, stiinta promite rezultate eficiente si rapide... detalii 0757 986 986, magdalena_filip@yahoo.com


toate programele "celulare" sunt bune daca ai pe cineva sa stea dupa fundul tau toata ziua sa te indrume si sa invetzi rapid, asta necesita timp si ceva banutzi pentru ca nu poti avea grija de multe persoane indeaproape si..trebuie sa mai si traiesti; eu incerc sa fac acest lucru numai ca e destul de dificil la partea financiara-nu sunt multe persoane sa isi permita sa plateasca cat costa cu adevarat(sa ii invetzi sa aprecieze cantitatea de mancare- sa stie sa cantareasca corect, sa stie ce sa aleaga din magazin cand este interesat/a de sanatate, cand vrea ceva energetic pentru diferite momente ale zilei, alte obiceiuri care stau in calea atingerii scopului final si c are nu au legatura directa cu alimentatia si educatia fizica.. ia ceva timp si nu poti sa iti aglomerezi clientul- nu multa lume isi permite s.a.m.d)...4-5 persoane de care sa ai grija in acelasi timp iti va consuma ceva energie si mult timp sa le dadacesti, deci..fa un calcul cat ar costa un asa "job"...pentru ca acele promisiuni sa devina realitate: "eficiente si rapide.."
andalexkor
Postat pe 13 Ianuarie 2010 15:23
De la: GAIMEE, la data 2008-11-19 13:21:12Regimul de 13 zile pentru reglarea metabolismului . Prima data am slabit 12 kg in 13 zile.A doua oara am slabit 7 kg.
Marian7335
Postat pe 17 Februarie 2010 18:06
Buna,sincer am citit doar postarea ta si prima parte din primul raspuns si`atunci m`am oprit...
In primul rand..ce vrei tu e absurd dar exista totusi 3 variante:
1. Ori reusesti sa slabesti si n`o sa mai stai bine pe picioare si`o sa`ti distrugi metabolismul
2. O ai sa dai jos din kg dar vei arata poate mai rau pt ca exista posibilitatea sa`ti deformezi corpul si n`ai sa fi deloc multumita (ideea sa slabesti in cm,nu in kg)
3. Ori slabesti si esti minunata iar dupa ce intrerupi "cura" ai sa pui poate dublu pe tine
Am citit in primul mesaj dupa postarea ta ca si`a calculat caloriile sa nu depaseasca 1500/24 de ore...
Sunt curioasa pe ce criteriu a facut calculul acesta...Caloriile sunt combustibilul organismului iar daca tu ingerezi mai multe calorii decat arzi,iei in greutate.
Depinde de fiecare ce stil de viata are...cata miscare face/zi...pt ca poti sa consumi si 500 de calorii/zi daca u 8-12 ore la stai cu fundu pe scaun la birou!

Eu zic ca daca pana acum nu te`ai gandit ca fi silueta de ziua sotului tau,n`are rost sa fortezi nota...Poti sa incepi sa mananci mancaruri usoare,salate,carne alba...fructe,legume,dar orice in cantitate noderata...sau poti sa ceri sfatul unui nutritionist asta ca sa aflu cauza pt care u ai kg in +
Bafta si ai grija ca de ziua sotului tau,sa nu sari calu cu mancarea!

Aaa si sa nu uit...
Cura de slabire cu supa de varza?No offense dar nu mai vorbiti tampenii daca sunteti inconstiente!
Organismul are nevoie de protenine,glucide,lipide,vitamine...etc
Spuneti`mi si mie de unde naiba isi ia organismul vitaminele de ex daca voi mancati numai supa de varza?Ca varza aia e fiarta si prin fierbere isi pierde proprietatile!Dohhhhh...le luati din pastile sau ce?
AdrianaR
Postat pe 17 Februarie 2010 19:40
Nu sunt bune dietele drastice,creeaza dezechilibru in organism.Poti slabi 5 kg pe luna,dar ideal este 4.
eu am slabit 5 kg lunar,cand am patit diabet,din cauza dietei prescrise de medicul meu.
Dieta e echilibrata.Secretul este sa eviti alimentele care se transforma in zahar,deci grasime in final,si sa faci miscare 40 minute zilnic.Una fara alta iar nu sanatos.
alimente care contin amidon,care se transforma in grasime,sunt:paste fainoase,cartofi,orez.
Ce nu ne ingrasa si putem manca orice cantitate:legume,adica fasole verde,rosii,castraveti,ardei,conopida,varza,brocoli.
ciupercile sunt hranitoare fara sa ne ingrase.
4 nuci pe zi dimineata,taie foamea,micsoreaza colesterolul.
eu mancam dimineata doar un pahar lapte,doi pesmeti mici,si un fruct de marimea pumnului.
la pranz salata,putina carne,alaturi de legume gatite,si un fruct,
seara iaurt,o felie branza.
intre mese imi era foame,si mancam rosii,sau castraveti,etc,legume crude.

Miscarea este esentiala,face metabolism rapid,ca si mesele dese si mici,adica trei principale,si doua gustari,intre ele.
succes!
daniilia
Postat pe 18 Februarie 2010 09:39
am uitat sa zic,opt pahare de apa pe zi,cel putin,obligatoriu.
daniilia
Postat pe 18 Februarie 2010 09:40
AdrianaR subscriu in totalitate..cred mai ales la zeama de varza sau varza fiarta(eu o urasc)
andalexkor
Postat pe 18 Februarie 2010 17:11
asta cu 10 kilograme in 30 zile e cam greu, poate sa ai o statura de 2 metri si 150 kilograme sanatos si ceva burta si grasime.. poate doar asa sa dai atatea kilograme rapid/ intr-o luna chiar e rapid; conteaza procentajul nu un numar... aprecierea sanatatii si a frumusetii se face mai degraba in fatza oglinzii , la raportul grasimii/tesut osos/ tesut muscular/inaltime , aspectul pielii, odorizantul natural dupa dupa baie , aspectul parului si al unghiilor, etc...aaaaaaa ca era sa uit: felul in care te simti- ideal e sa fi vesel si energic
andalexkor
Postat pe 18 Februarie 2010 17:17
Merci!
Nu vreau sa fac pe desteapta,dar legat de chestia cu legumele...niciodata legumele nu se fierb de`o data cu apa...pt ca isi pierd total proprietatile!
Cand fierbeti legume,adaugati`le dupa ce apa a inceput sa fiarba,asa isi vor mai pastra o parte din proprietati!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 17:17
Salut!
eu am slabit 11kg intr-o luna cu Ecofit.Ti-l recomand cu incredere,tratamentul ecofit contine 1flacon de picaturi si un flacon de pastile,picaturile inhiba pofta de mancare iar pastilele iti topeste grasimea.aaa este un tratament de slabit romanesc produs de cei de la Laboratoarele medica,natural.
Este singurul cu care am reusit sa slabesc,am incercat de toate.
garielle2009
Postat pe 14 Martie 2010 23:55
sa sti k nu sunt bune pastilele,eu si inca o prietene le am folosit si nu am slabit deloc,prietena mea sa simtit foarte rau dupa ele
mariana19101984
Postat pe 15 Martie 2010 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna! 42 De la: cosminuta84 16 Iunie 2010 08:56
Dieta+calculul greutatii 47 De la: Isa_Bella93 9 Iunie 2015 21:50
capsuni cataratori 1 De la: daniilia 15 Aprilie 2014 23:30
Dieta cu pepene rosu 37 De la: barboneli 21 Decembrie 2016 09:17
balbaiala la 8 ani 2 De la: daniilia 27 Decembrie 2014 12:56
Setari Cookie-uri