zodia berbec

Buna. as dori sa stiu parerea voastra despre barbatii berbec.merci
rroxana_paula80
Postat pe 17 Octombrie 2008 07:23
pe mine una ma ooara berbecii. si prieteni si iubitul meu . adica nu am rabdare mereu- oricum am nevoie de un "berbec" evoluat, unul care nu bate campii-------urasc cand incep sa povesteasca si nu mai termina.
ce ai vrea tu sa stii- legat de cel iubit, cred ca mi-ar place si mie.
vrei garantii?????????n-ai . si nu poti sa ceri garantii, nici oamenilor si nici horoscopului.
go for it---------tot ce pot sa zic.
mai depinde si de ce zodie esti tu. si aici se contrazic mare majoritate. vorba lor "astrele predispun, omul dispune". deci---ti-am dat un raspuns mai mult nu. scuze. da' nici c-ai sa gasesti mai mult altundeva. si daca ai gasi- n-ar fi sanatos sa-l iei de bun.
pot sa-ti spun: BAFTA !!!
melicutza
Postat pe 12 Noiembrie 2008 12:59
salut!am sa incerc sa it raspund eu........
sunt berbec,de la mijlocul zodiei!!daca iubesc,nu conteaza nimic pe lume,ea este totul pentru mine,ea este rasaritul si apusul,ea este supararea,dar si bucuria mea !!!
intr-un cuvant,eu traiesc pentru ea,respir pentru ea,fac totul pentru ea ..........
mu stiu este bine sau nu,dar asta sunt eu.......
nu stiu alti berbeci,pentru oitele lor..........
depinde spun eu de persoana..........
TEODORRD
Postat pe 26 Noiembrie 2008 18:37
Iubitul meu este berbec... si este foarte dificil... este incapatanat, conservator, fixist, ffffffff orgolios si gelos, uneori egoist... dar are si parti bune... este stabil in relatie, cu toate ca-i mai fug ochii in stanga si dreapta dupa fete, dar nu merge mai departe(cel putin eu nu l-am prins in 5 ani :)))), apreciaza ce are langa el, chiar daca nu prea stie sa arate... berbecii nu prea stiu sa minta, se dau repede de gol... trebuie intelesi in felul lor, si nu incerca sa-i schimbi pentru ca nu vei reusi, poate doar pentru o scurta perioada de timp... sunt alintati, rasfatati, si le place sa le arati ca ii apreciezi sa-i lauzi, sa le arati sentimentele pentru ei...
Saby
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:13
Prietenul meu e berbec=))) ca animal si ca zodie :))))))))))))))))))))) hahahah

Postat pe 8 Ianuarie 2009 03:05
subscriu la ce a scris Sabi..sotul meu e berbec,uneori l-as strage de gat,dar daca l-am luat ,ma spal cu el pe cap....
Roxxynela
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:30
Si iubitul meu este berbec,este foarte incapatanat dar si intelegator cand vrea!!1de cele mai multe ori este mai intelegator ca mine ...eu sunt fecioara
Fetelor este asa pasional si implicat dar si panicos cateodata si delasator trebuie sa-l imping de la spate sa faca ceva mai important cu toate ca urasc sa fiu cicalitoare!!
succes cu berbecii

helene11_09
Postat pe 22 Ianuarie 2009 09:01
Prietenul meu e pe 20 aprilei. Oare e berbec sau taur?
Multe lucruri din cele spuse de voi i se potrivesc....
Gaby211081
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:15
Roxinela.....cred ca iti place sa te.....speli cu el ...pe cap!!
TEODORRD
Postat pe 23 Ianuarie 2009 23:04
da imi place,il folosesc pe post de burete,pentru ca e chel....
Roxxynela
Postat pe 23 Ianuarie 2009 23:07
am si eu barbat berbec e incapatanat, gelos,mandru, asi apreciaza frumusetea tot timpul, e sincer nu stie sa minta asi iese repede din fire nu stie sa asi exprime sentimentele dar apreciaza ce are langa el, iubeste asa cum stie el...nu e ptr mine un bun sot, iubit,amant dar e un prieten adevarat in schimb...
marciapm2000
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:49
buna...prietenul meu este leu sunt cu el de 6 luni...este foarte atasat de mine...gelos la maxim foarte posesiv si vrea sa te stie doar alnga tn...trebuie sa ai rabadare cu el sa ii explici multe lucruri s este foarte suparacios din toate punctele de vedere sunt interriorizati trebuie sa vb mult cu ei dar un lucru e cert iubeste la maxim si iti demostreaza asta...!!!
brunetzik89
Postat pe 14 Februarie 2009 14:25
Buna. Eu si sotul meu suntem berbeci. Avem o relatie de 19 ani. Sunt si momente dificile, dar fiecare stie sa il menajeze pe celalalt. Impartim bucuriile si tristetile, dar si sarcinile. Ne mobilizam si sustinem reciproc. Cred ca este interesanta o relatie parteneriala, in orice zodie ati fi. Incercati.... poate "gasiti" un partener din zodia voasatra.... e interesant !
olarughizela
Postat pe 28 Februarie 2009 07:28
buna si prietenul meu este berbec....este incapatanat posesiv gelos peste fire.....nuu se vede ca iubeste din suflet...nu stie sa minta,se da de gol cand o facae...insa e foarte ambitios si vrea sa reuseasca in viata....!!! eu il iubesc...desi sunt scoprpion suntem 2 caractere total opuse ne completam...!!1
brunetzik89
Postat pe 28 Februarie 2009 15:05
Buna Roxana, noi sintem, 3 cumnati berbeci. Incapatinati toti 3,determinati in ceea ce avem ca obiectiv,polemici in a sustine propriul punct de vedere,cu un crescut simt al responsabilitatii. In rest, nimic in comun: nici gusturi la femei, nici la a se imbraca, nici trata afaceri,kiar daca, doar dupa rezultate se pot judeca. Pot sa-ti dau un sfat: nu-l contrazice cind are dreptate, nu ti-o va ierta, nu-i trece cu vederea greselile, nu-ti va recunoaste o calitate, cauta sa fii corecta, punctuala si precisa...uitasem un amanunt:nu intirzia mult in fata oglinzii, are putina rabdare...SUCCES.
daniel_m67
Postat pe 30 Martie 2009 16:13
Buna .Si eu subnt berbec....ce sa iti zic despre mine...sunt foarte iubitor ,iubesc viata in primul rand,traiesc foarte intens,fac ce vreau i cum vreau,intodeauna decizile care le iau eu sunt cele mai importante,intodeauna ce mi-am propus sa fac am reusit.sunt perfectionist,imi place mult ce fac,nimeni niciodata nu a putut sa ma intorca din drumul meu,cinea incercat sa faca sta nu mai e langa mine ,urasc femeile infidele pentru ca eu iubesc foarte intens.Daca iubesc intens vreau in schimb acelasi lucru,imi place sa mi e arate ca sunt iubit,imi place ca femeia de langamine sa stie si ea sa faca primul pas,imi plac fmeile puternice de carater si care stiu c vor in viata.Nu sunt egoist deloc.Pentru mine oamenii sunt importanti
florinradu80
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:38
TEODORRD,sunt de acord cu tine,eu sunt rac ,sotul berbec...in 25 de ani de convietuire nu am auzit absolut nimic,nu am simtit nimic care sa-mi puna la indoiala increderea.Oare sunte-ti asa de isteti sau va iubiti cu adevarat" oita" de langa voi?
mary_alex
Postat pe 19 Aprilie 2009 10:22
Draga Alex,
Daca iubesti o femeie,si ai si norocul sa fie reciproc,este singura FEMEIE din viata ta,dar vrei sa fie reciproc,si tu sa fii singurul barbat din viata ei.
Uneori este asa,dar alteori nu,si,indiferent cat de mult o iubesti,sau il iubesti,daca nu este reciprocitate,renunti,oricat de mult te doare,sau oricat de mare este regretul pentru ce ar fii putut fii.
Si,spune tu,cat de inteligent trebuie sa fii sa iubesti cu adevarat??Si nu se poate ,ori te iubeste,ori nu,nu exista cale de mijloc,fara sa iti dai seama de acest lucru...
TEODORRD
Postat pe 20 Aprilie 2009 08:27
De la: Roxxynela, la data 2009-01-23 23:07:28da imi place,il folosesc pe post de burete,pentru ca e chel....



Unde???
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 15:22
Buna,
Parca l-ai fi descris pe al meu. Suntem de 19 ani in preuna si inca mai rezist. Prefera sa stea cu prietnii la o bere decat cu mine. Si nu 1-2 ori pe saptamana, nici 1-2 ore. Sta si cate 8 ore, zile in sir. Dar m-am obisnuit. Si cu comunicarea stam f. prost. Plus cs tot timpul trebuie sa fie cum vrea el. Dar tinand cont ca avem si un copil...trebui sa suport.
Numai bine!
garboced09
Postat pe 31 Iulie 2009 09:44

garboced09, ceea ce povestesti tu, nu suna foarte bine, dar nici tu nu pari foarte nemultumita... Daca ai reusit sa gasesti un oarecare echilibru si sa accepti situatia, bravo tie.
O curiozitate am si eu: in timpul lungilor lui absente, tu cu ce-ti omori timpul?
Ella34
Postat pe 31 Iulie 2009 09:57
cu comunicarea ai dreptate...nu sunt deloc comunicativi asta mi-a lipsit si mie,eu sunt rac si sunt mai vprbareata,el este mai tacut,dar sunt linistita si asta este mai important decat ar fi unul cicalitor.
mary_alex
Postat pe 31 Iulie 2009 16:07
ar fi el mai vorbaret, mai comunicativ, daca ar fi lasat, sarmanu' om...
pik_nik
Postat pe 31 Iulie 2009 16:15

lasa-i si lui spatiu , mai!
blanca
Postat pe 31 Iulie 2009 16:28
TEODORRD
Postat pe 31 Iulie 2009 18:19
Buna !si eu sunt zodia berbec si am un sot rac..fff rac...adik toata treaba e sa am grija sa il impiedic sa faca multi pasi inapoi...si cum berbecii (si ma refer strict la mine)sunt incapatanati,nu ma las deloc...dar pot spune ca e greu cu un berbec langa tine pt ca sunt foarte capriciosi si daca nu au chef de nimik mai bine ii lasi in pace pt ca isi revin singuri....de multe ori cauta singuratatea doar pt a se incarca cu energie...si nu mai spun ca si fiiica mea de 5 ani este tot berbec...bietu' de sot al meu!!!
daniela30
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:14
Berbecul si tavalugul
Stiti cum se asediau cetatile pe vremuri, cand locuitorii se inchideau inauntru. De frica hoardelor de navalitori.
Se piteau ei acolo cu bolovani si sageti cu foc pe care le aruncau in capul razboinicilor dornici de victorii. Si razboinicii atunci luau un fel de drug imens, asa. Si il izbeau fara de zabava in poarta cetatii, chiar daca isi mai luau cate un pietroi in cap sau le ardea tunica in spinare. Pana cand asta ceda. Si gata. Reduta era a lor.
Asa si eu cu berbecii. Orice berbec care se respecta are drugul pentru asediat cetati si femei cu el, la purtator. Ne intalnim, ne placem. Pana aici totul ok. Dar berbecul vrea sa fiu a lui acum, azi. In momentul asta, ce sa mai pierdem vremea. Eu zic stai asa, sa mai vorbim. El atunci da geaca jos. Si scoate penajul colorat si dat cu praf de minune la inaintare. Se infoaie ca un pasaret care vrea sa faca cuib cu mine.
Eu ma apar si ma pitesc in cetate, cu mancare si apa suficienta. Dar salivand in timp ce ma scund. Berbecul scoate drugul si incepe tulburatorul asediu. Si bineinteles ca in ploaia de bobarnace si sudalmi si flacari pe nari, imi da portita de perete. O scoate din tatani si castiga.
Imediat inainte de asediu si putin dupa, berbecul este cel mai fermecator personaj. Ti se pare ca tocmai l-ai intalnit pe tatal copiilor tai nenascuti. Ca uite domnule, nu disparusera toti barbatii normali de pe pamant, cum credeam eu in taina. Cine stie ce forta nevazuta intra in berbec la inceput. Si il face sa zica exact ce trebuie. Sa faca tocmai actiunile pe care mi le-as dori. Sa fie impecabil, ravasitor si fara de cusur.
Abia am un pic de timp sa ma obisnuiesc cu binele asta nou, ca zdranc. Ma loveste ceva in cap. Ce chestier, e tot drugul berbecului, dar care ma paleste din neatentie. In timp ce el isi strange toate gadget-urile cu care m-a incantat. Si pleaca sa cucereasca noi cetati-femei. La care sa se chinuie groaznic si sa implore. Pe care sa le incante performand in fata lor un giumbuluc amuzant. Adica tine de exemplu o mingiuta pe nas ca o foca si face si sunete de foca. Pana le face sa rada. Si atunci stie si el ca lupta e castigata.
Fermecatorule berbec, ai venit la mine in viata cu forta. Te-ai instalat cu drugul si mi-ai luminat toata existenta. Am avut cu 62% mai mult soare. Iar acum pleci in graba, nu-i chip sa te conving sa ramai. Si brusc e ca si cum s-a stins lumina in oras. Si de fapt in lume. Acum tin eu o mingiuta pe nas, dar nu. E gata si degeaba. Tu berbecule aprinzi sori pentru altcineva, in timp ce vorbim noi aici.
Berbecule, eu credeam ca esti un animal care paste. Cand de fapt tu esti un luptator in batalii, vesnic insetat de sange proaspat. Pe care il bei cu un pai direct din aorta de la mine si de la alte norocoase. Pentru ca, indiferent cat de sturlubatic si nesatul esti, eu te plac maaaxim. Si mereu o sa-ti deschid poarta larg. Si o sa ma uit fascinata la ce bine stii tu sa-mi faci si sa-mi zici exact lucrurile care trebuie.
Berbecule, unde esti. Pentru ca vreau sa ma lupt cu tine putin. Sa ne impingem la intrare. Si apoi sa ma dau batuta. Sa anunt tare rudelor si prietenilor victoria ta fara de remiza. Inainte sa apuci sa-mi tragi covorul de sub picioare. Si sa pleci cu coarnele tale frumoase spre lucruri imposibil de dulci.
Ines
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:25
Mi-a placut mult povestea ta Ines......
Dar,.....nu trebuie sa ganeralizezi,cati berbeci ti-au cucerit cetatea?....Doar nu au fost prea multi?
Pana la urma ,il vei intalni......
TEODORRD
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:24
BERBEC (21 martie 19 aprilie)
Simbol: Berbecul. Ala din Evul Mediu cu care se daramau portile castelelor. Baga bine in cap chestia asta. Capos.
Element: Focul. Berbecul este dragonul care distruge un tinut intreg dupa care adoarme fericit ca a ars cateva orasele.
Calitate: Cardinal. Singurul lucru pe care Berbecul este in stare sa il conduca este un cor de copii de gradinita care canta Alunelul.
Guvernator: Marte, zeul razboiului si al batailor din baruri. Zeul pasiunii dezlantuite, al razboaielor nesfarsite si al urmaririlor neobosite.
Fraza: Tu vorbesti cu mine???
Replica de agatat: La mine sau la tine??
Parte a corpului: Capul, care sufera de dureri cronice dupa ce s-a dat de atatea ori cu el de perete.
Zona erogena: Capulsi nu doar ala de pe umeri. Cu care sa se izbeasca de sef, tabla sau tabela de scor.
Stil romantic: Vrea, poate si devine si mai rau dupa aia.

CARACTERISTICI
- Gura bogata cu accese de sefie, la fel de egoist ca un copil de doi ani si cu un ego cat China.
- Temperamental, vanitos si impulsiv.
- Trece prin viata gata oricand de un conflict, provocand pe oricine ii sta in cale. Impiedica-l sa faca ceva si o sa ai de-a face cu o scena cu urlete si tipete, eventual si batut din picioare.
- Cel mai rau lucru pe care i-l poti face unui Berbec este sa il ignori, in felul in care ignori un copil nervos care are nevoie de un pui de somn.
- Daca te certi cu el, o sa ai de-a face cu un baraj de urlete nervoase si irationale. Demonstreaza-i ca a gresit si o sa reactioneze ca un pusti care spune Ba NU!! inainte sa iti tranteasca usa in nas.
EL
Pasional, idealist si sentimental. Jumatate erou, jumatate copil, indiferent de cati ani are. Prietenos, neinfricat, isi revine repede daca lucrurile nu merg repede. Va ramane fidel, sexy si atent fata de dragostea lui DAR:
- E indragostit de dragoste. Farmecul amorului consta in vanatoare. Nu in tine!
- Adeseori e comparat cu un cavaler in armura stralucitoare. Fie o sa te salveze din ghearele capcaunului, fie o sa treaca in galop cu calul peste tine.
- E mandru de egocentrismul si obtuzitatea lui. Crede ca are dreptate si (mai ales!!) cand se insala.
- Se asteapta ca o femeie sa gateasca, sa faca curatenie si sa intretina casa si, bineinteles, sa venereze pamantul pe care o forteaza sa se tarasca.
- Ideea lui de comunicare se bazeaza pe accese violente de nervi. Ale lui directionate spre tine. Poate sa faca praf tot ce e de sticla prin casa si sa rupa doua scaune intr-un minut, dupa care va vrea sa ti-o traga. Si o sa se mire de ce vrei sa opui rezistenta.
- Are foarte mare nevoie sa invete sa isi limiteze comportamentul.

EA
Independenta, ii place sa se distreze, cinstita. Ii plac romantismul, afectiunea si barbatii curajosi. Focul dinauntrul ei nu va pieri odata cu trecerea timpului DAR:
- Ea va fi subiectul principal al oricarei conversatii. Este fascinata de propria-i persoana si crede ca si tu ar trebui sa fii la fel.
- Este ultracompetitiva in orice domeniu. Daca te descurci mai bine decat ea la munca, ai avut noroc chior. Ai castigat la loto? Si ce? Ea si-a rupt o unghie.
- Daca vrei sa fii tratat ca un barbat adevarat, incearca orice alt semn zodiacal. Daca vrei sa ti se spuna ce sa imbraci/mananci/bei/gandesti in timp ce ti se aduce aminte constant ca ea este mult mai buna decat tine, ti-ai gasit perechea.
- E geloasa, dar nu pentru ca e nesigura ci pentru ca vrea sa fie prima. Nu are vreo problema in a se culca cu oricine pentru a ajunge la varf. E in stare sa puna pe toti pe locul doi, inclusiv progeniturile, pentru a obtine ce vrea.
- Pentru fiecare noapte cand te dragalesti cu ea pe canapea o sa petreci alte 10 parandu-i atacurile fizice sau verbale.
- Poate sa fie mai desteapta, mai buna, mai rapida, mai smechera mai orice decat oricine. Cum de stim chestia asta? Intreab-o pe ea. In capul ei, ea e o legenda vie, la fel ca si barbatul Leu.


Prima intalnire: Ori te duce la zoo sa ii intalnesti familia, ori te duce la Noaptea Doamnelor Foarte Privilegiate a Lojei Masonice. Acolo o sa iti zica ce sa mananci, cat vrei sa bei si o sa fie absolut socat daca deschizi gura pentru orice alt motiv decat mancarea.
Daca iti da papucii: Uita-l. Pentru ca e incapabil sa admita ca a gresit, mai ales in fata unei femei, e foarte putin probabil ca o sa se intoarca la tine si sa spuna ca a gresit. Daca se intoarce, totusi, e din cauza ca nici o alta femeie nu l-a vrut.
Daca ii dai papucii: O sa alerge dupa tine. Nu o sa ii treaca prin cap ca poti sa rezisti magnetismului animal pe care (crede el) il degaja. Nu te intoarce. La un moment dat o sa se impiedice in copite.
Cum te descurci cu Berbecii?
-Au nevoie de multa atentie si de multe laude.
- Aminteste-ti ca egoul lor e la fel de fragil ca al unui copil si poarta-te ca atare.
- Psihologia inversa e cheia pentru a obtine ce vrei.
- Sportul sub orice forma e bun pentru a le calma spiritele.
- Iau foc daca ii ignori sau faci pe seful cu ei.
Cum se inteleg cu alte zodii?
Pariaza pe: Varsator, Leu, Gemeni, Sagetator.
Doar prieteni: Berbec, Capricorn, Taur.
Trage-ti un glont in cap acum: Rac, Balanta, Fecioara.
Oaia neagra: Pesti, Scorpion.
quasaria
Postat pe 27 Septembrie 2009 23:11
l-am intalnit...e din zona ta!
Ines
Postat pe 27 Septembrie 2009 23:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un alt fel de zodiac-ZODIA CAPRICORN 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:31
dar femeia fecioara si barbatul varsator? 2 De la: maya28 13 Septembrie 2010 22:41
Va rog spuneti-mi exista compatibilitate intre un Barbat Balanta si o Femeie Sagetator ?????????????????? 33 De la: garbo039680 7 Ianuarie 2012 15:36
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/new_topic/8.html 26 De la: garbo180048 5 Ianuarie 2011 11:59
pentru ieseni : Conferinta astro 23 De la: dor72_ 29 Septembrie 2011 21:52
Setari Cookie-uri