farmece??? vraji???

zambiliciu e scarbos de-a dreptul. si de-a stangul, ce-i drept.

pun astea in bautura tot felul de tampenii. cica asa ii linistesc pe aia. ii linistesc de tot.
si_totusi
Postat pe 12 Octombrie 2009 20:36
despre ce vorbiti voi?
pik_nik
Postat pe 12 Octombrie 2009 20:37
da o pagina in urma piku si vezi ca te ia de la stomac.
si_totusi
Postat pe 12 Octombrie 2009 20:43
ok, renunt
pik_nik
Postat pe 12 Octombrie 2009 20:45
melanie
Postat pe 12 Octombrie 2009 20:46
eu nu am crezut in vraji si farmece pana nu m-am lovit de ele.Si eu am gasit asa ceva, dar dupa ce sotul meu a plecat din caminul conjugal. Ceea ce spui sunt farmece puse de cineva apropiat, acum depinde si de schimbarea comportamentului sau, in bine sau in rau. Mergi cu ele la un preot si sa faci ceea ce te va invata el.Asa cum exista Binele pe pamant, asa exista si Raul.Toate fac parte din existenta noastra si nu trebuie sa ne speriem, totul este sa avem credinta.
illona68
Postat pe 12 Octombrie 2009 21:34
of.....
pik_nik
Postat pe 12 Octombrie 2009 21:41
DOAMNE DUMNEZEULE MARE
CE ....... E ASTA DOMNE
AICI CHIAR NIMENI NU E INTREG?
AJUNGI SA TE CRUCESTI
rux
Postat pe 14 Octombrie 2009 19:43
deci nu numai tu ???
blanca
Postat pe 14 Octombrie 2009 19:50
ce s-o mai intimplat???
LILO
Postat pe 14 Octombrie 2009 19:53
De la: garbo68, la data 2009-10-12 21:34:33eu nu am crezut in vraji si farmece pana nu m-am lovit de ele.Si eu am gasit asa ceva, dar dupa ce sotul meu a plecat din caminul conjugal. Ceea ce spui sunt farmece puse de cineva apropiat, acum depinde si de schimbarea comportamentului sau, in bine sau in rau. Mergi cu ele la un preot si sa faci ceea ce te va invata el.Asa cum exista Binele pe pamant, asa exista si Raul.Toate fac parte din existenta noastra si nu trebuie sa ne speriem, totul este sa avem credinta.
sophia1971
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:34
De la: garbo68, la data 2009-10-12 21:34:33eu nu am crezut in vraji si farmece pana nu m-am lovit de ele.Si eu am gasit asa ceva, dar dupa ce sotul meu a plecat din caminul conjugal. Ceea ce spui sunt farmece puse de cineva apropiat, acum depinde si de schimbarea comportamentului sau, in bine sau in rau. Mergi cu ele la un preot si sa faci ceea ce te va invata el.Asa cum exista Binele pe pamant, asa exista si Raul.Toate fac parte din existenta noastra si nu trebuie sa ne speriem, totul este sa avem credinta.
............
........"Pentru ceea ce a facut Hristos pentru noi, nu e permisa nici cea mai mica abatere. Iar daca se intampla, sa fie fara voia noastra, sa cautam duhovnicul si sa ne dezlegam. Pentru ca nici o nenorocire nu inseamna ceva, daca credinta ramane in picioare. Cel mai mare castig al Satanei este descurajarea noastra in urma unor caderi, slabiciuni. Dragii mei, nu se ajunge sa strabati distante decat pas cu pas, dar sigur. Nu va intreb daca ati auzit de iad. Ati auzit, dar nu-l cunoasteti! Apucati-va de acum de a cunoaste mai intai Raiul. Va cunoasteti dupa identitatea din buletin, dar nu va cunoasteti inimile......" parintele Arsenie
sophia1971
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:35
De la: garbo68, la data 2009-10-12 21:34:33eu nu am crezut in vraji si farmece pana nu m-am lovit de ele.Si eu am gasit asa ceva, dar dupa ce sotul meu a plecat din caminul conjugal. Ceea ce spui sunt farmece puse de cineva apropiat, acum depinde si de schimbarea comportamentului sau, in bine sau in rau. Mergi cu ele la un preot si sa faci ceea ce te va invata el.Asa cum exista Binele pe pamant, asa exista si Raul.Toate fac parte din existenta noastra si nu trebuie sa ne speriem, totul este sa avem credinta.
............
........"Pentru ceea ce a facut Hristos pentru noi, nu e permisa nici cea mai mica abatere. Iar daca se intampla, sa fie fara voia noastra, sa cautam duhovnicul si sa ne dezlegam..."
sophia1971
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:35
De la: garbo68, la data 2009-10-12 21:34:33eu nu am crezut in vraji si farmece pana nu m-am lovit de ele.Si eu am gasit asa ceva, dar dupa ce sotul meu a plecat din caminul conjugal. Ceea ce spui sunt farmece puse de cineva apropiat, acum depinde si de schimbarea comportamentului sau, in bine sau in rau. Mergi cu ele la un preot si sa faci ceea ce te va invata el.Asa cum exista Binele pe pamant, asa exista si Raul.Toate fac parte din existenta noastra si nu trebuie sa ne speriem, totul este sa avem credinta.
..........ai grija numai la ce preot ajungi ca unii........te pot invata multe....daca vrei te rezolv......de o programare.....
Tabitta
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:38
De la: sophia, la data 2009-10-14 21:35:29
De la: garbo68, la data 2009-10-12 21:34:33eu nu am crezut in vraji si farmece pana nu m-am lovit de ele.Si eu am gasit asa ceva, dar dupa ce sotul meu a plecat din caminul conjugal. Ceea ce spui sunt farmece puse de cineva apropiat, acum depinde si de schimbarea comportamentului sau, in bine sau in rau. Mergi cu ele la un preot si sa faci ceea ce te va invata el.Asa cum exista Binele pe pamant, asa exista si Raul.Toate fac parte din existenta noastra si nu trebuie sa ne speriem, totul este sa avem credinta.
............
........"Pentru ceea ce a facut Hristos pentru noi, nu e permisa nici cea mai mica abatere. Iar daca se intampla, sa fie fara voia noastra, sa cautam duhovnicul si sa ne dezlegam..."

Fratilor, la judecata vom fi intrebati: de ce n-ai iubit? Pentru ca am dusmanit, pentru ca am vorbit de rau, pentru ca am ucis! Luptati, de ce nu vreti sa cereti harul lui Dumnezeu? Cand vin ispite de tot felul, strigati la Hristos: Doamne Iisuse, Doamne Iisuse! Nu stati in virtutea inertiei, traiti fiecare moment. E greu, dar Dumnezeu va intelege, vrea sa va ajute. Ne urmareste pentru ca ne iubeste. Hai sa ne iubim dusmanii sau daca nu putem, macar sa nu-i uram si sa-i iertam."
sophia1971
Postat pe 14 Octombrie 2009 21:40
buna am probleme mari cu farmecele facute pt mine numai stiu ce sa fac daca ma poti ajuta te rog sa o faci daca vrei bine inteles
daniela6august
Postat pe 15 Octombrie 2009 17:32
Sofi, cand vin ispitele, nu-l strigi pe Dumnezeu nici pe Fiul lui, ci incerci sa te descurci singura.Este drept ca existand martori, orice proces se desfasoara mai repede.
Ioana007
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:39
Farmecele au eficienta cand tu insati te consideri vinovata si deci vulnerabila.Roaga-te lui Dumnezeu, sa intoarca vraja impotriva aceluia care a facut-o.Nu trebuie sa uiti ca esti o fiinta puternica si esti mai poresus de vrajile care se fac.Si asta datorita credintei tale.
Ioana007
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:44
vanghe, si tu, brutus?
si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:49
Draga, in nici un caz nu sunt dusmanul tau.La ora actuala, vrajile sunt considerate superstitii.Problema este ca ele actioneaza ca o autosugestie si ne fac rau.Ceea ce incerc sa spun este ca este o problema de accept a sufletului.Ori respingi cu toata hotararea ceea ce spune si face o vrajitoare si ii opui credinta lui Dumnezeu, care are o valoare a sacrului pozitiva si mult mai mare, ori accepti si atunci iti dereglezi sau distrugi toata imunitatea ta psihica.
Ioana007
Postat pe 18 Octombrie 2009 08:56
pt dorina conntacteaza-ma elena19_2005
elena24
Postat pe 18 Octombrie 2009 19:08
pt valentino acelasi lucru contactati-ma pe adr lasata pe acest site
elena24
Postat pe 18 Octombrie 2009 19:12
mi-e greu sa cred in asa ceva.te cred ca ai gasit acele obiecte,dar cred ca sunt puse de cineva cu un grad de cultura si cunoastere,nul.e greu de crezut ca o persoana luminata la minte face apel la chestii oculte pt a rezolva o problema de viata
garbo065138
Postat pe 31 Octombrie 2009 16:44
Buna..am si eu o intrebare,azi faceam curat printre cartile din biblioteca si am gasit 3 foi impaturate in doua si cusute cu ata neagra. In interior aveau fiecare cate o luna: aprilie,mai si iulie. Aveti idee ce pot semnifica?
garboandreea
Postat pe 3 Noiembrie 2009 00:40
ia incearca sa iti amintesti ce s-a intamplat de rau in lunile mentionate......du foile la biserica sa le citeasca preotul....
tutankhamon
Postat pe 3 Noiembrie 2009 00:54
la unele manastiri muzeu.
Nu generalizat.
Sunt foarte multe manastiri care dau adapost si hrana gratuit si celor cu stare si celor nevoiasi.
garbo005851
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:20
ha?? ce legatura au farmecele cu adapostul???
tutankhamon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 12:22
am o problema..........de fapt nu stiu inca daca este.......,am fost acum cateva zile la iubitul meu si am dormit la el, , am gasit sub perna mea ,in hartie alba ambalat,busuioc uscat,care este faza?ceva dubios?
astept parerile voastre
freeck
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:36
e de bine.
busuiocul e considerat o planta magica
la romani era vazut ca iarba dragostei , la greci ca planta aducatoare de noroc

fetele si-l pun sub perna in noaptea de sfantul andrei, ca sa-si viseze ursitul . mamele aseaza crengute de busuioc sub perna copiilor pentru a fi feriti de rele

despre busuioc se spune ca vindeca orice suparare, alunga mania si aduce dragostea
si_totusi
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:52
De la: garbo060347, la data 2009-10-12 19:54:53sti ce sa fc ma invatat si pa mn cineva cand esti curata sa nu faci nmk adik sti u... nici la menstruatie sa nu fi cumperi suc si pui in el 3-4 picaturi de urina de a tn na nu uita intro zi de luni miercuri sau vineri bei si u bea si el da fra sa stie el ce fc ok poop


Wow! Eu acum imi dau seama cat de periculoasa sunt! Eu doar m-am uitat in ochii lui si l-am vrajit pe viata! Dar daca ma apuc si de alte vraji...
KrisLa
Postat pe 8 Noiembrie 2009 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs silan 1 De la: garbo105136 2 Iulie 2010 00:42
ma poate ajuta cineva?cu o reteta de sapun? 10 De la: emilia_bc 17 Martie 2010 20:55
Pastravul. 27 De la: ulygarbo 14 Martie 2017 13:42
NOUA ENERGIE 25 De la: bluelight 4 Decembrie 2009 18:39
Mesaj disperat 17 De la: si_totusi 29 Septembrie 2009 21:49
Setari Cookie-uri