farmece??? vraji???

Lory, la pupat s-a cam facut coada.Ca sa eviti scandalul si furtul, da matale numere...de ordine.
valentino
Postat pe 15 August 2009 00:16
Eu inteleg ca omul e curios sa isi afle soarta si de aceea recurge la tot felul de vraji si farmece dar sfatul meu e sa va incredeti in Dumnezeu si nu in astfel de lucruri pe care Dumnezeu le uraste si ne avertizeaza ca daca apelam la ele ne vom pierde sufletele asa ca aviz amatorilor...
Luska
Postat pe 15 August 2009 13:47
da mi-am dat seama de greseala..si acum merg cu d-zeu..dar atunci nu stiam ce sa fac..eu cred in d-zeu si stiu ca o sa m-a ajute..doar ca nu prea am rabdare..sau v-a fi prea tirziu cind v-a veni..dar nu stie nici el ce vrea..si cred ca ie rusine de ce a facut..sau fata il ameninta cu ceva..ca stiu sigur ca trage de el..treaba lui..ce v-a fi v-om vedea..va pup
LORY76
Postat pe 15 August 2009 15:31
Daca vrei sa iti salvezi casnicia gaseste pe cineva care sa te ajute.Sa sti ca exista si asa ceva , eu sant trecuta prin asa ceva.Daca vrei suna-ma si iti dau un sfat 0745078241
paula_zotescu
Postat pe 4 Septembrie 2009 07:32
te rog, poti sa-mi spui si mie care este aceasta biserica?
ms.
laur0x
Postat pe 5 Septembrie 2009 23:50
?
fleur_de_lis
Postat pe 6 Septembrie 2009 00:08
Mai oameni buni.La ce atata mister?A luat-o unul creanga si in loc sa ajunga acasa la Scufita Rosie a ajuns la lupoaica care a ramas vaduva sau nu.In loc sa lasati ca timpul sa rezolve totul, va apucati voi sa-i dati peste mana si peste picior.Credeti ca vrajitoarele aleas cu o clasa sau patru clase, va rezolva problemele?Ele va rezolva o singura problema de pe urma careia va veti simti cu adevarat usurate:banii.In rest si sfintii si vrajitoarele va imbrobodesc cu vorbe.In cel mai rau caz va mai pun si un bigudiu pe crestet ca sa aratati mai interesante.
Ioana007
Postat pe 6 Septembrie 2009 06:44
INTRADEVAR EXISTA FARMECE DE TOATE FELURILE. DE EXEMPLU AM AVUT SI EU FARMECE FACUTE DE CUNUNIE. ASTA CHIAR MI-A SPUS UN PREOT CARE ESTE VAZATOR, DAR DIN PACATE EL A MURIT. ACEST PREOT ERA UN PREOT CU HAR, SI M-A AJUTAT FOARTE MULT. IAR ACUM AM REUSIT SA MA CASATORESC.
olo_andreea
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:26
De la: daniela6august, la data 2009-07-27 14:06:23da exista farmece mie una mi sa intamplat.eu sunt din ploiesti si la o singura biserica are har pt mine.



Te rog, poti sa-mi spui si mie unde este?
laur0x
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:03
nici eu nu credeam sincer.. pana knd vin dif pers din dif locuri si iti spun lucr adev din viata ta,culmea k spun si de cine snt facute farmecele, aceleasi pers...stie cineva la cine as putea apela pt a alunga blestemul si farmecele facute asupra fam mele?multumesc
isb05
Postat pe 11 Septembrie 2009 19:51
De la: sophia, la data 2008-10-31 00:44:29[quote name=\'sophia\' date=\'2008-10-31 00:36:00\'][quote name=\'Falcone\' date=\'2008-10-04 22:27:50\']NU TREBUIE FACUTA DIFERENTIERE INTRE MAGIE ALBA SI MAGIE NEAGRA. AMBELE TIPURI SE FOLOSESC DE PUTERILE INTUNERICULUI.

Farmece exista. Daca sunt persoane 100% imune la farmece, este numai pentru ca Dumnezeu vrea asta. Nu mergeti la vrajitoare si invatati-va si copii sa le evite. Fetele in special merg sa isi afle viitorul la ghicitoare, apoi merg la un descantat si din aproape in aproape recurg la vraji.
Sfatul meu este, draga mea :sa ai credinta in D-zeu, sa te rogi in fiecare seara si sa mergi sa stai 40 zile la o manastire de maici, din Buc, sau de oriunde vrei tu...
iar, chestia cu "magia alba sau neagra"... haideti sa fim seriosi, NU EXISTA i ZILELE NOASTRE
daca sunt anumite "ghicitoare" sau chiar preoti care fac asa ceva, o fac in alte scopuri ... {stiti voi care} si sunt destule persoane IMORALE CARE CRED IN ASA CEVA, IROSINDU-SI BANII SI..ANII........
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:40
..........SE DUCE UN OM LA O VRAJITOARE SA-I GHICEASCA VIITORUL: VRAJITOAREA II SPUNE CA DIN CAUZA SA VOR MURI MULTI OAMENI.
MERGE EL SUPARAT PE STRADA SI VEDE UN BAIAT CARE E CAT PE CE SA FIE CALCAT DE O MASINA. STA EL SI SE GANDESTE: MA DACA VOR MURI DIN CAUZA MEA MULTI OAMENI MACAR PE ASTA SA-L SALVEZ.
SE DUCE IL IA DIN FATA MASINI SI-L INTREABA CUM IL CHEAMA. BAIATUL RASPUNDE:H I T L E R.................
sophia1971
Postat pe 14 Septembrie 2009 21:46
Andreea,

cum ti-ai dezlegat cununiile? cum te-a ajuat acel preot ?
garbo053314
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:03
olo_andreea! poate ne spui si noua cum ai reusit cu dezlegaea cununiilor!
garbo053314
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:05
exista farmece.stiu asta ptr ca am patit-o pe propria mi piele....bunica mea din partea tatalui a fost cea mai mare vrajitoare din sat ...si i-a facut mamei mele ptr ca nu o vroia ca nora....parintii mei au trait o casnicie de cosmar....si ca sa fie vraja si mai tare si sa o faca pe mama sa sufere si mai mult, sa o aduca in pragul nebuniei mi-a facut mie...eram in clasa 5 a cand bunica mea m-a blestemat am auzit din gura ei.....nu pot zice cum si ce fel....insa pot sa zic cu mana pe inima ca ceea ce a spus s-a si intamplat si mi-a distrus viata ...si a mea si a parintilor mei...si inca ma urmaresc umbrele trecutului...chiar daca am dezlegat farmecele si in acest timp a murit si ea....vrajitoarea..insa nu inainte de a o chema pe mama sa-i ceara iertare....s-a chinuit 7 ani paralizata la pat...deci dzeu nu a iertat-o ...dar....degeaba...raul a fost facut si a distrus cursul vietii mele.....
ruxy_ruxy
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:38
........ Majoritatea dintre voi, ati fost deja la tziganci care v-au "ghicit" in cartile de tarot lucruri despre voi, trecute si viitoare.

V-au gasit vraji, v-au promis ca va vor dezlega legaturile (de cununie, de exemplu), v-au promis ca va vor aduce inapoi persoana iubita............

Ceea ce voi refuzati sa intelegeti, este ca prin actele voastre nu reusiti sa faceti o persoana sa va iubeasca, ci doar o lipsiti de liberul arbitru.

A iubi trebuie sa fie un act voluntar, iar "dragostea cu de-a sila nu se poate", cum spune intelepciunea populara.... In momentul in care intr-un gest de disperare, legati o persoana de voi, mai puteti spune ca intre voi exista dragoste ?

Si inca ceva: Vrajitoarele fac toate aceste lucruri pentru bani. Pentru bani, v-ar promite ca va veti casatori si cu Donald Trump.........

Adevarata magie nu consta in a pacali o persoana doar pentru a te imbogati intr-un mod necinstit, fara a tine cont de sentimentele celorlalti.

Adevaratul adept incearca sa ofere. Iar a oferi, nu are nimic de-aface cu banii................
_________________
sophia1971
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:49
fetelor...mergeti frate la biserica slatari - sf. ciprian...aia vis-a-vis de magazinul victoria.....si rugati-va la sfantul ciprian sa va elibereze de chin....parintele e stancu ioan...

lasati naibii vrajitoarele si tzigancile care nu fac decat sa va adanceasca mai mult in porcariile astea indrugate pe munti de bani...
tutankhamon
Postat pe 22 Septembrie 2009 11:36
Ruxy_ruxy te cred ,ceva asemanator am patit si eu."....." au fost facute pt ai mei si au cazut pe mine si pe fratele meu,tatal meu a murit subit acum 22 ani,iar noi ne chinuim si acum sa ne gasim un rost in viata,ca sa nu mai zic si de celelalte piedici.
Am fost la N biserici si N preoti,nu au ce sa-mi faca si nu-mi ramine decit sa ma rog,si sa sper,la ce sa mai sper,maine poimaine,schimb prefixul si tot singura sint
lady39
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:16
lady39, daca vrei sa vb pe aceasta tema iti dau id ul meu roxana_roxana16101982@yahoo.com m-as bucura sa am cu cine vb mai ales k esti o persoana care a trecut prin ce am trecut si eu....poop te astept pe mess.
ruxy_ruxy
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:38
Nu vrei sa ne jucam impreuna?
Ioana007
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:08
Biserica Zlatari este in Bucuresti...am auzit de ea , dar eu si multe alte fete de p-aici suntem de prin provincie si e practic imposibil sa ajungem la aceasta biserica in fiecare saptamana.
Sunt si alte fete p-aici din provincie care au descoperit ca au cununiile legate si care au reusit sa le dezlege????
garbo053314
Postat pe 23 Septembrie 2009 19:35
au reusit??
cum au reusit??
fleur_de_lis
Postat pe 24 Septembrie 2009 18:06
De la: sophia, la data 2009-09-14 21:46:28..........SE DUCE UN OM LA O VRAJITOARE SA-I GHICEASCA VIITORUL: VRAJITOAREA II SPUNE CA DIN CAUZA SA VOR MURI MULTI OAMENI.
MERGE EL SUPARAT PE STRADA SI VEDE UN BAIAT CARE E CAT PE CE SA FIE CALCAT DE O MASINA. STA EL SI SE GANDESTE: MA DACA VOR MURI DIN CAUZA MEA MULTI OAMENI MACAR PE ASTA SA-L SALVEZ.
SE DUCE IL IA DIN FATA MASINI SI-L INTREABA CUM IL CHEAMA. BAIATUL RASPUNDE: H I T L E R.................
sophia1971
Postat pe 24 Septembrie 2009 22:01
Sofia, diabolico...
Ioana007
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:22
......Adevarata magie nu consta in a pacali o persoana doar pentru a te imbogati intr-un mod necinstit, fara a tine cont de sentimentele celorlalti.

Adevaratul adept incearca sa ofere. Iar a oferi, nu are nimic de-aface cu banii,,,
sophia1971
Postat pe 26 Septembrie 2009 22:42
se pot face vraji si pot spune k a fost facuta o vraja ptr ce nu pot spune exact dar daca nu va intelegeti si va certati inseamna ca a fost facuta sa va despartiti
lyon
Postat pe 27 Septembrie 2009 03:26
Mai familia mea e cam acaparata de acest fenomen cred in el pt ca stiu molte si as vrea sa ti le spon tie dac vrei uite id meu blabla_biluta te astept.Din afar de ia va rog nu vreau sa intre nimeni!!!!!!!!!!!
biluta
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:02
nu stiu ce semnifica ceea ce ai gasit in buzunarul sotului, dar si eu am senzatia ca cineva a facut ceva necurat, caci foart rau imi merge casnicia, desi aparent fara motive:(( de 5 ani de zile ma chinui intr-o casatorie ce a aparut din iubire, si numai cu iubirea incerc sa o tin, chiar cred ca cinevas a facut ceva vraji, si nu stiu cum sa scap! ceva idei? ca si eu cred... ca ar fi facat sa aflu cine mi-a facut-o, de la preot, dar acnon tot as face ca sa scap de belea! :(
eba
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:26
exista farmece,sh mie mi s-au intamplat unele lucruri kre atrage atentia k cineva face vreun rau mie sau familiei mele,pt k e prima data knd se intampla un asemenea lucru,sh in 18ani d knd locuim aici nu s-a mai intamplat un asemenea lucru sau ceva asemanator,sh eu cu prietenul meu ne intelegeam f bine,sh nu stiu in ce moment s-a rupt ceva intre noi sh au inceput certurile,nu mai inteleg nimic,vreau doar sa imi dati un sfat,sh am vorbit cu el despre acest lucru sh a fost de acord sa mergem undeva sa vedem despre ce e vorba sh sa ne dezlege,dar und sa ne ducem,cunoasteti o persoana de incredere kre ma poate ajuta?
denny_ingerash
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:38
intra in prima biserica si intreaba pe cineva ce trebuie sa faci
fleur_de_lis
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IERTARE... 21 De la: Roxxynela 16 Aprilie 2009 22:33
concurs 2 De la: victor_kiler 5 Decembrie 2010 15:39
Ce pedepse merit pedofilii? 260 De la: roby_cado 31 August 2011 15:08
Frumusete naturala cu bani putini 1 De la: bujjoritza 8 Noiembrie 2009 14:56
bizarerii de pe mapamond.... 3 De la: garbo002556 12 Noiembrie 2009 17:22
Setari Cookie-uri