farmece??? vraji???

am trecut cu privirea si eu peste ce ati spus si parca mi s-a pus un nod in gat!am cunoscut un baiat acum ceva ani caruia i se fac vraji...vb cu el si acum si vreau sa va spun ca dupa ce ne-am reintalnit mi s-au intamplat numai rele...si nu ma refer la lucruri insignifiante ci la accidente de masina si tot felul de oribilitati!mamei lui i-a iesit in carti ca mi s-au facut si mie vraji....nu stiu ce sa fac....pe zi ce trece imi merge din ce in ce mai rau...dati-mi un sfat
rouge
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:12
draga dorina, nu am mai auzit vesti de la tine, esti bine, sotul tau e bine, ai fost la preot, ce s-a mai intimplat?
sfaturile noastre ti-au fost de ajutor?

asteptam vesti
redfire
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:01
nici eu nu am crezut in farmece pama cand am patit-o,amplecat cu sotul si baiatul dimineata spre bucuresti la targ,cand am plecat din curte baiatul a spus ca asimtit ceva la talpi ca niste petricelem nu am dat importanta am plecat ,mai departe.Ajunsi la targ mi s-a facut rau mie si baiatului si nu am putut cumpara nimic ne-am intors acasa ,Cind am intrat in curte toata aleeia era presarata cu boabe de porumb,si eu si baiarul ne era f. rau am mers in casa si am stat in pat, De atunci toate lucrurile s-au schimbat in rau s-au petecut si se petrec situatiifoarte grele si urate in familia mea, sunt nelinistita nu-mi gasesc locul ma simt ca intr-o groapa, i-mi vine sa plec de acasa, nici la biserica nu am mai merssi baiatul meu a sufrit si suferia destul de greu in urma acestei situatii,NU CUNOASC UN PREOT BATRAN SA MERG SI SA-I POVESTESC,daca stie cineva va rog sa-mi spuneti, multumesc!
tot ce am scris aici este foarte pe scurt situatia este mult mai complcata si grava.
IOKEBED
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:50
eu am o pisica neagra acasa si nu cred in asa ceva , inca de cand o am, am avut parte numai de castiguri ... in legatura cu vrajile parerea mea e ca totul se poate rezolva cu multa rugaciune si post negru , e bun si pt tine e bun si pt suflet ... orice preot nu te vindeca in totalitate daca tu nu iti dai silinta si tu , sa-i ceri ajutorul lui Dumnezeu
sally
Postat pe 18 Decembrie 2008 10:36
eu sunt mai optimista ca nu cred in farmece!poate e un talisman draga care sa il ajute sa se imbogateasca!

Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:00
Si eu am dubii in privinta existentei farmecelor...dar practic feng shui si am observat ca asta are o influenta pozitiva asupra vietii noastre de familie, atunci ma gandesc ca pot exista si "vraji" cu influenta negativa...astea cu atele si boabele de porumb nu le-am auzit insa stiu ca tatalui meu i s-au facut "farmece", asa zicea mama ca a gasit nush ce in captuseala hainei sale, puse de bunica, cu ceva aruncat pe apa curgatoare sau legaturi de mort, si tata s-a apucat de baut si acum e vagabond, il mai intalnisem pe strada, imi cerea tigari deci, ceva exista dar eu refuz sa cred, sau mai bine zis, urasc atat de mult ideea datorita a ceea ce s-a intamplat incat as fi in stare sa intorc printr-o energie launtrica tot raul impotriva celor care il fac....cel putin asta vreau sa cred
strumf12
Postat pe 10 Ianuarie 2009 08:55
De la: strumf12, la data 2009-01-10 08:55:02Si eu am dubii in privinta existentei farmecelor...dar practic feng shui si am observat ca asta are o influenta pozitiva asupra vietii noastre de familie, atunci ma gandesc ca pot exista si "vraji" cu influenta negativa...astea cu atele si boabele de porumb nu le-am auzit insa stiu ca tatalui meu i s-au facut "farmece", asa zicea mama ca a gasit nush ce in captuseala hainei sale, puse de bunica, cu ceva aruncat pe apa curgatoare sau legaturi de mort, si tata s-a apucat de baut si acum e vagabond, il mai intalnisem pe strada, imi cerea tigari deci, ceva exista dar eu refuz sa cred, sau mai bine zis, urasc atat de mult ideea datorita a ceea ce s-a intamplat incat as fi in stare sa intorc printr-o energie launtrica tot raul impotriva celor care il fac....cel putin asta vreau sa cred
cu legatura de la mort am auzit si eu si imi aduc aminte cand au murit bunicii mei cineva i-au pazit noaptea sicriile cica sa nu fure legatura de la picioare ca poate face cu ea niste vraji puternice!eu zic ca daca nu crezi in asa ceva nu se poate intampla pentru ca noi atragem tot asupra noastra prin faptul ca noi credem in toate alea!

Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:21
Dorina 3001- Acel ~FAPT~ caci asa se numeste obiectul vrajit, nu trebuia nici macar atins de tine- se stropeste cu aghiazma, si se ingroapa in pamant.(din sfaturile parintelui Argatu). Ceea ce inseamna inel alb si rosu- presupune cununie religioasa si dragoste, banul este luat de la mort-stii ca se da in batista la mort, o moneda, sau se arunca la intretaiere de drumuri.Este o facatura care se mai practica de persoanele slabe , care nu au incredere decat in vraji, iar lui i s-a dat gen talisman.Restul busuioc- dragoste , si cu ata - l-a legat.Ai o singura cale- mergi la preot, dupa slujba , si ii povestesti acest lucru.Vei auzi sfatul duhovnicului, pentru ca si mie mi s-a intamplat, si fara sa-ti fie teama DE NIMIC.
micky04
Postat pe 11 Ianuarie 2009 03:22
in legatura cu aceata tema, am si eu nevoie de o parere, de un sfat,sunt de 2 ani cu cineva, am reusit sa facem multe impreuna, ne-am facut o casa, ne-am inteles si ne intelegem foarte bine, nu am intampinat probleme prea mari, si daca au fost am trecut cu bine peste toate.dupa ce am terminat casa, ne faceam planuri pentru oficializarea relatiei, doar ca de aproximativ 2-3 luni el a inceput sa se simta rau, dureri in piept, ameteli, stari de voma, am fost la toti medicii, chiar si la spitalul de urgenta floreasca , am facut tomograf, dar nu i-au gasit nimik, cu toate astea el in continuare sa simta rau,la 28 de ani e incapabil sa se duca la munca singur, ii e teama sa stea singur in casa, si se teme de cele mai banale lucruri, practic e neputincios.
eu nu credeam in vraji si farmece, de fapt credeam ca daca nu crezi si ai incredere in Dumnezeu nu se leaga de tine,el a fost la mai multe femei care se cupa cu descantece si chestii de genul asta, si ultima oara a fost e la o maicuta care i-a spus ca am avea cucnuniile legate si ca nu o sa facem casa impreuna,,ca eu i-as aduce raul, dar nu-mi dau seama cum as putea face lucru asta, ca noi ne iubim, ne intelegem.eu nu am fost cu el la femeia aia, si nici la alte femei care se ocupa cu chestiile astea niciodata.mentionez ca de cand am luat-o pe calea asta noi ne-amseparat, nu mai stam impreuna, ptr ca mama lui vrea sa se convinga daca eu ii aduc raul.dar eu sunt disperata, simt ca intr-un moment mi s-a narauit toata viata, toate planurile.el ma roaga sa ma rog pentru el sa se faca bine, si imi jura ca nu va renunta la noi, ca ma iubeste , dar eu nu mai inteleg nimik...ce se intampla, si ce as putea face eu, ma tem ca el e foarte influentat de chestiile astea si ca pana la urma va renunta la noi.poate totusi un om, ca si maicuta aceea este totusi un om, nu Dumnezeu sa prezica viitorul doar uitandu-se la o fotografie?
lxndr_ncl
Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:55
daca e o maicuta nu inseamna ca ce spune ea , e de la Dumnezeu , pentru ca Dumnezeu nu aproba asa ceva , nimeni dintre oameni nu are permis indiferent cine este sa faca previziuni cu privire la viitorul cuiva , numai Dumnezeu este stapan pe viitor.Nu trebuie sa crezi ce spune ea si nimeni , singurul mijloc de a biruii e postul negru , de la apus zilei de azi pana la apusul zilei viitoare , rugaciune si studiul bibliei . Te inchizi intr o camera , te pleci pe genunchi si i spui lui Dumnezeu tot ce ai pe suflet , ca unui prieten si sint sigura ca se va rezolva , am experiente cu Dumnezeu si numai in felul asta am primit multe raspunsuri , cu post si rugaciune , fara alti intermediari.
Daca nu te superi , am sa ma rog si eu lui Dumnezeu pt. tine .
gradinarulidia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:22
multumesc frumos pentru sfat, problema e insa alta , eu nu sunt foarte convinsa de ceea ce a spus maicuta aceea, problema este ca el este foarte slab in momentele astea, si este foarte marcat de chestiile astea, si simt ca acum el crede mai mult in ceea ce i-a s-a spus decat crede in mine chiar daca imi jura in fiecare zi ca ma iubeste si ca nu va renunta la mine, eu simt ca deja a facut-o din moment ce a decis sa ne separam o vreme "ca sa se vindece de farmece" si sincer eu nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac. pentru ca daca relatia noastra ar fi avut probleme as fi vazut altfel lucrurile , acum poate vi se pare ca dramatizez prea tare, dar pe mine asteptarea asta "sa-si faca descantecele leacul ma omoara"dintr-o data nu mai inteleg nimik din viata mea care mi se parea perfecta .si pe el il iubesc, si ma simt iubita , mi s-ar parea o idiotenie sa se termine asa intre noi, si mi-e frica sa nu-l pierd
lxndr_ncl
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:39
buna;sa stii ca si eu am auzit ca pers care au mai fost cununate de preot,pt a face o a doua cununie treb sa mearga inainte la preot pt o asa zisa dezlegare;dc se ajunge la biserica si se afla ca pers a mai fost cununata preotul nu iti citeste cununia
ci doar sliujba de logodna sau asa zisa jumatate de cununie;si apoi pers treb dezlegata prin slujba de preot si abia apoi ti se citeste cununia si ti se sfintesc verighetele pt cununie
rossse
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:20
Nu esti de loc nebuna.
Si eu am fost casatorita si dupa divort m-a chemat preotul care m-a cununat si mi-a citit niste rugaciuni de dezlegare.
Nu e gluma.Un prieten de-al mea inainte de a se casatorii a doua oara a urmat acelasi ritual.
Bafta!
adipol_2
Postat pe 7 Februarie 2009 15:19
De 2 saptamani merg la sluje unde se citesc Moliftele Sf.vasile.
Dupa slujba ma cuprinde o tristete de neinteles.Nimic nu imi convine,ma doare rau capul,am stari de voma si parca as dormi non-stop.Este normala starea asta?
adipol_2
Postat pe 7 Februarie 2009 15:53
Nu, nu este normala starea ta "adipol", daca esti convinsa ca nu este vorba de ceva medical, atunci ceva necurat tot este, nu stiu intreaga ta poveste, dar eu am trecut prin asa ceva, povestea inca nu s-a terminat dar am avut de tras nu jucarie. Am fost sceptica la inceput dar cand m-am convins ca sunt perfect sanatoasaam am inceput sa cred ca exista forte care pot sa iti faca rau, si inca ce rau. Povestea mea este lunga si urata si nu vreau sa plictisesc, sfatul meu este sa mergi in continuare la preot, si ai sa vezi ca incet, incet se va rezolva! Iti doresc putere si multa credinta ca Bunul Dumnezeu face minuni cand nici nu te astepti!
nede_mar
Postat pe 8 Februarie 2009 19:16
Daca nu ma insel,citirea moliftelor dureaza 6sapt.,mergi pana la capat,te vei simti mult mai bn.Am avut o experienta destul de urata si periculoasa in acelasi timp dupa moartea mamei mele.Visam groaznic de urat ,cosmaruri,claustrofobie,teama de a nu ramane singura in casa,etc.La insistentele celor apropiati mie am mers in paralel la biserica si medic.Medicul mi-a prescris xanax,preotul-Rugaciunile Sfantului Vasile cel Mare.Nu stiu care au fost benefice,dar sunt intreaga la minte si trup.Am urmarit pe discovery o emisiune despre acete molifte,sunt de luat in seama.
sorina_barbie
Postat pe 8 Februarie 2009 23:07
Buna! Va multumesc mult pt sfaturile voastre.Mi-au fost de mare folos...acum sunt mai linistita.
DORINA3001
Postat pe 10 Februarie 2009 10:08
[quote name=\\\'redfire\\\' date=\\\'2008-12-16 16:01:13\\\']draga dorina, nu am mai auzit vesti de la tine, esti bine, sotul tau e bine, ai fost la preot, ce s-a mai intimplat?
sfaturile noastre ti-au fost de ajutor?

asteptam vesti[/quote]

Iti multumsc pt grija fata de noi.Da acum suntem bine,am divortat,m-am mutat la mama mea impreuna cu cel mic acum 3 saptamani.Fostul sot a insistat sa facem sarbatorile impreuna, dar ...
DORINA3001
Postat pe 10 Februarie 2009 10:17
imi pare rau sa aud asta...pana la urma daca aici a trebuit sa se ajunga aici s-a ajuns.....

daca spui ca esti mai bine asta e cel mai important. tu stii cel mai bine ce e bine pt sufletul tau. preotul ce a spus?
redfire
Postat pe 10 Februarie 2009 15:27
Dorina draga, exista sau nu farmece, nu stiu sigur. Dar sigur exista Dumnezeu si toate sunt de la el, inclusiv...farmecele. Doar Dumnezeu e stapan absolut, nu diavolul, si chiar daca sotul sau altcineva care a pus acel pachetel in buzunarul sotului tau umbla cu necuratul, nu te speria, ca frica vine doar de la diavol. Vorbeste si cu sotul tau, sa afli provenienta pachetelului, apoi roaga-te intens, dar nu te panica. Da acatist pe 40 de zile la mai multe biserici si manastiri, stropeste in casa cu aghiazma, aprinde tamaie si nu pomeni sub nicio forma numele necuratului (dra...ul). Fii tare. Am vazut ca subiectul asta e mai vechi, poate totusi mai citesti acum si mesajul meu... Doamne, ajuta!

Postat pe 11 Februarie 2009 14:27
De la: DORINA3001, la data 2009-02-10 10:17:52[quote name=\\\'redfire\\\' date=\\\'2008-12-16 16:01:13\\\']draga dorina, nu am mai auzit vesti de la tine, esti bine, sotul tau e bine, ai fost la preot, ce s-a mai intimplat?
sfaturile noastre ti-au fost de ajutor?

asteptam vesti


Iti multumsc pt grija fata de noi.Da acum suntem bine,am divortat,m-am mutat la mama mea impreuna cu cel mic acum 3 saptamani.Fostul sot a insistat sa facem sarbatorile impreuna, dar ...
[/quote]
Deci exista vraji.asta este concluzia la care putem ajunge.Imi pare nespus de rau sa citesc asemenea vesti despre tine.
babe_girl75
Postat pe 12 Februarie 2009 01:15
Prostii !! Nu mai credeti in timpenii din astea!

Postat pe 17 Februarie 2009 09:30
Nu ma pricep sa atasez in mesajul meu niste poze cu ce am gasit eu in casa, si nici nu vreau sa povestesc prin ce am trecut, cred ca as plictisi lumea cu ceva foarte urat, poate atunci ve-ti crede ca totusi "prosti"din astea exista! Rau, dar totusi se intampla! Dumnezeu sa ii ierte pe cei ce se ocupa cu asa ceva si sa le plateasca dupa faptele lor!
nede_mar
Postat pe 17 Februarie 2009 19:23
normal ca exista...cum exista bine, exista si rau....si cum unii fac bine pt ca se simt bine asa, altii fac rau pt ca se hranesc cu asta. eu, cand am gasit diverse lucruri acasa am chemat pe altii sa vada, si am cheamt un preot sa vada ce am gasit.
ca sa nu se zica ca sunt nebuna sau sunt inventiile mele. dar noi stim f bine ca exista astfel de lucruri, chiar daca vrem sa ignoram.
important e sa ramanem in lumina si in iubire si sa luptam cu aceste rele. ele,(persoanele)care fac astfel de lucruri nu sunt constiente pe moment ce rau fac. dar fiecare isi urmeaza propriul drum si cu siguranta ca vine si ziua "platii".

Inima buna tuturor.
redfire
Postat pe 18 Februarie 2009 15:21
Interesant ca ai pozat ceea ce ai gasit in casa.
Credinta in Dumnezeu vindeca orice problema dar trebuie sa ai rabdare.Mergi in fiecare joi incepand cu ora 19.00 pina la ora 21.30.la bisericuta de linga Mag.Cocor.Vei vedea ca face minuni.
adipol_2
Postat pe 18 Februarie 2009 20:12
Multumesc mult pentru raspuns, dar mai am o rugaminte - in jurul mag. Cocor sunt mai multe biserici, vrei daca esti draguta sa imi explici mai clar la care din ele! Multumesc mult.
nede_mar
Postat pe 19 Februarie 2009 23:28
Sigur ca iti spun.
Dupa Magazinul INTERSPORT catre Mag.COCOR imediat pe dreapta,in fata are o curte micuta .Este situata pe Bd.I.C.Bratianu.Eu am fost aseara ,a fost mai putina lume ca de obicei dar nu este prea aglomerat.Eu am mai fost la citeva biserci unde se citesc dezlegati dar aici mi se par cele mai complexe timp de 2 h 1/2 se citesc moliftele Sf.Vasile si Ioan Gura de Aur de citeva ori.Dupa ce am fost de 2 ori am avut starile de rau.Si aseara am visat ff urat dar preotii mi-au spus ca este un efect normal al acestor citiri.
Vorbeau 2 doamne ca una dintre ele venea acolo de 5 ani si nu mai avea nici o problema ii mergea ff bine.Am inteles ca fiica ei avusese ceva cam grav si ca a scapat.
Gata ca te-am plictisit.Succes!!
adipol_2
Postat pe 20 Februarie 2009 22:22
Multumesc foarte mult! Nu m-ai plictisit deloc.
nede_mar
Postat pe 21 Februarie 2009 22:31
sunt noua pe aici.si vreau sa va povestesc ceva. nu am discutat cu nimeni pana acum, dar am inceput sa imi pun intrebari.in 2002 , la inceput de an m-am mutat cu un baiat.la nici doua luni, de sambata mortilor m-am certat cu mama lui foarte rau de la o prostie, fapt ce a dus la despartirea nostra in mai putin de o luna.de atunci , in fiecare an de sambata mortilor mi se intampla ceva rau. ma gandesc ca de atunci mi se trage.ce credeti?

Postat pe 4 Martie 2009 08:33
credem ca "fetele" si baietii "garbo" ar trebui sa gandeasca un alt tip de a relansa discutiile de pe forum. ma gandesc la un alt format ,in ce priveste un anumit subiect abordat.
poate, ar fi mai bine , ca adminii sa lanseze un subiect spre dezbatere . e cinstit si nu se creaza impresia ca suntem pacaliti

a aparea pe unele topice , cu postari ce frizeaza ridicolul, nu faceti un serviciu sitului. dimpotriva



si_totusi
Postat pe 4 Martie 2009 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SPRE LONDRA VIA AEREO!!! 4 De la: yavrum 19 Octombrie 2008 22:33
lumea virtuala si "impostura"!? 9 De la: quasaria 27 Aprilie 2011 08:22
Castigatori SIlan 12 De la: Thor_again 31 Iulie 2010 22:00
Concurs Disneyland 2 De la: alfheim 9 Octombrie 2011 12:32
Sunt interesata de niste rechizite si chestii legate de scoala si nu stiu de unde 5 De la: Alina_Andrei 21 Octombrie 2013 22:26
Setari Cookie-uri