farmece??? vraji???

In ghiveci am avut si io, am si busuioc uscat, pun si in par...mai am
Axl_22
Postat pe 30 Noiembrie 2011 19:50
Recunosc, rozmarinul nu-mi place; dar de loc. E prea puternic pentru gustul meu.
Dar busuioc proaspat pun la sandwich, la salata, la ceai, la friptura. Ador aroma de busuioc....si cimbru!
Ciresica
Postat pe 30 Noiembrie 2011 20:10
Cimbru, marar, tarhon...
Axl_22
Postat pe 30 Noiembrie 2011 20:13
busuioc proaspat....eu rar gasec si numai primavara si vara.
cimbrul...oricand cu placere.

un pic de rozmarin...mmmmmm


marar cu snopul
Eugenia69
Postat pe 30 Noiembrie 2011 20:15
pai busuiocul il cresti in ghiveci in bucatarie. Eu asa fac.
Ciresica
Postat pe 30 Noiembrie 2011 20:50
Io la fel. Dar nu mai am, am motan.
Axl_22
Postat pe 30 Noiembrie 2011 20:55
tot incerc sa-mi educ gusturile sau sa descopar altele noi. este adevarat, cu busuiocul nu prea am fost obisnuita. abia anul asta am inceput sa-l cultiv si eu in ghiveci.

in schimb, am la capul patului un castronel cu busuioc uscat. inainte de culcare imi trec mana prin el....ce miros starnesc...


motan in ghiveci rose....ce ai pus in perfuzia aia?
Eugenia69
Postat pe 30 Noiembrie 2011 20:58
Maiiiii, am avut busuioc in ghiveci. Nu mai am. Motanul a avut grija.
Auzi? Da' tu ce ai baut ?
Axl_22
Postat pe 30 Noiembrie 2011 21:04
...din perfuzia ta...
Eugenia69
Postat pe 30 Noiembrie 2011 21:06
fetelor....vrajeli
sunsset
Postat pe 30 Noiembrie 2011 21:11
ai patit-o,dar ce am patit eu si familia mea?ASTA ESTE PT TOTI CEI CARE NU CRED;era prima zi de florii,sotul meu fiind florin.nu ne mai intelegeam,in viata mea intrand un barbat.ne-am trezit dimineata cu un cadou pe bicicleta sotului meu.un material in care era pamant,2 pietre si un lemn. am crezut ca cineva se joaca.dar nu a fost asa. am inceput sa gasim chiloti patati de sange,pamant,pietre,pene,toate impaturate in material alb.le gaseam in zile de sarbatoare. a inceput sa fie tot mai rau.fetita noastra de 3 ani a inceput sa tipe noaptea la 12 ca o omoara cineva.nu e firesc,dar am zis ca e copil activ si e agitata. nu era asa,pana nu am mers la preot pt slujba nu s-a potolit.ne-am mutat(stant cu parintii mei)ne-au pus si la apartamentul unde stam.cand?ieri.in fiecare zi de sarbatoare gasim ceva la usa,pe masina,pe bicicleta.miercurea si vinerea ni-se pun ate de legare la usa.ce rezultadin asta?sunt doar ate?nu.sotul meu nu mai poate intretine relatii sexuale cu mine.deloc.cu altele,da.nu a incercat dar ajunge pana la erectie.daca il ating se culca.ma scuzati dar asa este.si nu mint.de ce?cine face?sunt 8 luni si nu se mai opesc.acuma am inceput sa gasim papusi din ata cu mainile si picioarele imbibate in sange.cu biletele.ti_se mai scoala?;ce-am avut si ce-am pierdut;mai multe.pt ce?ce-am facut asa rau?nici noi nu stim
andrea_mihnea
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:23
faza cu becurile...si noi am patit-o.dar credeam ca am inebunit,sotulmeu a stins becul si cand am coborat era aprins.mergeam la biserica.papucii de casa ii gasim intorsi dimineata. am aranjat papucii in hol si am plecat in oras cu sotul si fetita de 3 ani.cand ne-am intors, adidasii mei erau intorsi cu varfurile unul inspre celalalt.si cele gasite la usa,bicicleta,masina nu au avut puterea dorita deoareca dumnezeu a avut mila de noi si nu ne-a lasat.roaga-te si va fi bine,sfinteste casa
andrea_mihnea
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:32
nu conteaza la ce preot mergi.doar mergi si roaga-te.si noi am patit multe,f multe.nu s-au terminat. nu sta,roaga-te
andrea_mihnea
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:37
De la: Axl_22, la data 2011-11-30 21:04:43Maiiiii, am avut busuioc in ghiveci. Nu mai am. Motanul a avut grija.
Auzi? Da' tu ce ai baut ?


Hi! Hi! pe unt e-ti trece motanul , lasa numai busuioace

Motanelu-i sugubat si pofticios.
DD_BB
Postat pe 1 Decembrie 2011 15:55
leusteanul, patrunjelul sunt afrodisiace?
Am la fereastra cate un ghiveci din fiecare.
Dar nu am motan.....
DD_BB
Postat pe 1 Decembrie 2011 15:57
Nu-mi place leusteanul, io folosesc in ciorba telina (frunze).
Motanelu' meu mananca castraveti si pepene da' busuioc nu.
Axl_22
Postat pe 1 Decembrie 2011 16:49
De la: caasandra, la data 2010-06-05 22:12:56Lia nu stii sa descanti cartile?eu ghicesc,sincer. uite descantecul in timp ce amesteci cartile,si nu lasi pe nimeni sa le atinga si le tii invelite in ceva mov.daca dai la maimulte persoane le desfaci ,suflii si le imprastii,ca sa se imprastie si gandurile celui dinainte,din carti.ele trebuie sa fie libere de gandurile antecedentului.daca vezi ca nu poti ghicii uite-te dacaare mainile sau picioarele incrucisate,si spunei sa nu mai stea in acea pozitie.nu lasa persoana sa iti povesteasca nimic si nici sa iti confirme sau infirme,in timp
ce ghicesti.in timp ce descanti cartile uite-te fix in okii persoanei pt a putea reusii sa intrii cu usurinta in destinul ei,mental.si acum uite cum descanti cartile /
24 de carti
in 24 de parti
sa va impartiti
si sa-mi ghiciti
despre dama de (ex.)ghinda Ioana(ex)
asa cum zidaru zideste
cum tiparul tipareste
cum pictorul picteaza
bine sa stiti
bine sa-mi ghiciti
despre dragostea ei
asternutul ei
drumurile ei
bucuriile si necazurile ei
si de o fii sa fie...(.aici spui dorinta ei cea mai arzatoare)
voi sa-mi aratati..



o pui sa taie cartea,cu mana dreapta si sa se gandeasca la problemele ei....apoi insiri cartile cate 8 pe rand......si asa dai in diferite asezari si ghiciri ,pe orizontala,pe verticala,pe diagonala,si iar amesteci si descanti si leasezi in alta forma,pana ajungi la viitor,la casa,unde pui 5 carti sun forma de cruce,pt a ii ghicii viitorul.eeeee trebuie sa ai har sa intrii in energia cartilor pe care le-ai incarcat si tu si persoana din fata ta.bafta!
Florentina_Mocanu_1
Postat pe 28 Octombrie 2012 23:33
De la: DD_BB, la data 2011-12-01 15:55:56
De la: Axl_22, la data 2011-11-30 21:04:43Maiiiii, am avut busuioc in ghiveci. Nu mai am. Motanul a avut grija.
Auzi? Da' tu ce ai baut ?


Hi! Hi! pe unt e-ti trece motanul , lasa numai busuioace

Motanelu-i sugubat si pofticios.

.
garbo_5862
Postat pe 6 Noiembrie 2012 09:25
iar ai baut otet?
heartbit
Postat pe 6 Noiembrie 2012 13:13
De la: green_eyes, la data 2008-10-10 18:17:07si eu am auzit ca ..exista ,insa ..parca ...nu imi vine sa cred ca exista oamenii care fac astfel de lucruri ...rele

.
garbo_5862
Postat pe 7 Noiembrie 2012 15:18
ajut oameni cu probleme in dragoste. impreunez pe cei indragostiti , scot energiile negative. nu cer banii inainte. id onest.love
garbo_9256
Postat pe 11 Noiembrie 2012 04:10
256, sa mori tu ca ii ajuti?
Si cum faci? Pe cine impreunezi? Barbat cu amanta, sau barbat cu nevasta, si cealalta ce zice? Daca vine si aia si plateste, ce faci? Ii impreunezi pe toti trei?

Nu ca mi-as face probleme ca ai avea cum, doar asa, mi se parea twisted de tot partea etica...
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2012 04:15
Dar cine ti-a spus ingeras ca o relatie asa de scandalos de romantica, trebuie sa aiba si o parte etica? Lasa lumea sa viermuiasca. Pe urma vedem cum actioneaza selectia naturala.
garbo_1713
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:02

bine ca nu mi-ai spus irina.

Partea cica "etica" e bagata in fata de toate omizile astea, stie ea de ce am intrebat. Povestea aia cu vraji albe si negre...chestii....
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:17
Parerea mea este sa-i ceri Quassariei sa faca antivraji. Iar pe cea veche poti sa o folosesti ca hartie higienica, cu conditia sa scoti obiectele contodente din ea ca sa nu te zgarii. Cineva i-a facut farmece lui Suzuki sa il desparta de nevasta-sa si femeia lui Suzuki a gasit pliculetul cu fundita in buzunarul sotului. A scos maruntisul din plic si i-a scris faraoancei:
-Bine fai Japito, tu nu stii ca suntem inca in criza si toate s-au scumpit? In loc de monedele alea de zece si de 50 de bani, nu puteai sa pui si tu cateva hartii de o suta de lei? Macar plateam si eu UPC-ul ca sa nu raman restanta luna aceasta ca cealalta am ramas. De aia se darama economia tarii. Din cauza voastra fa, ca sunteti niste zgarcite.
garbo_1713
Postat pe 11 Noiembrie 2012 15:35
invidia ,dusmania roade sufletul celui care nu-si poate castiga dragostea,aprecierea...in loc sa caute metode de a se face placut apeleaza la mizerii ieftine,dezgustatoare chiar cu pretul sufletului care oricum nu-i decat o alta mizerie...doar o clipa iti trebuie de neatentie sa calci pe taramul malefic al celui mai inversunat dusman al omului...uneori ceva nevinovat in viziunea noastra poate fi puntea de legatura cu cosmarul vietii noastre...e usor sa spui nu exista atunci cand nu ai idee cum poate fi...cand nu ai intalnit...dar....ce ne facem daca suntem vecini cu dusmanul incapapil de a-si construi fericirea,de a-si trai viata sa dupa capacitatile sale ...apelam la divinitate in momente disperate si ne plangem ca nu-i simtim puterea ....credem ca ne va intinde o mana pt a ne scoatedin mocirla aceea obositoare...asteptam...il intrebam...unde esti Doamne?!...ii reprosam ca i-am slujit,ne laudam cu toate faptele bune si cat de greu ne-a fost sa le facem...ne laudam cat am daruit si cu timpul petrecut cu D-zeu in momentele bune sau mai putin bune dar nu ne reprosam noua de timpul acela in care i-am spus lui Dumnezeu ca vrem sa ne mai lase si singuri....ne deranjeaza prezenta Lui cand ne trage de maneca directionandu-ne pe o alta carare mai putin atragatoare dar curata si binecuvantata...ii spunem ca vrem cealalta carare macar sa vedem cum este si Il lasam la intersectie...asteapta,ne striga,ne avertizeaza dar zgomotele adversarului acopera orice strigare si uitam sa ne intoarcem sau ne intoarcem si-I spunem mai asteapta putin...momente adorate de cel care se hraneste cu sufletele vandute pt o clipa de placere...a biruit pt ca noi i-am permis sa intre mai mult decat ne-am fi dorit...e la fel ca un drog...mai intai pare interesant apoi parca mai vrei sa incerci putin pana cand iti spune:'esti al meu!"si nu mai ai scapare...zadarnic lupti...lupti cu armele tale,cu puterile tale...dar realizezi ca esti f slab....abia atunci iti amintesti ca ti-ai lasat cel mai bun prieten la intersectie...e prea departe...nu te mai poate ajuta pt ca e dincolo de usa care tu i-ai inchiso...oamenii rau au ca ajutor raul iar cei buni divinitatea...de partea cui sunt?daca deschid portile raului macar pt a-l cunoaste...cine-mi garanteaza ca mai ies de acolo?...nu ai nici o garantie esti singur dar cel rau nu e singur...are o armata de ingerasi ai intunericului....nu poate singur sa te darame armata din spate e pe faza si e f activa....nu e nimik alb...totul e negru ambalaju insa de multe ori te poate insela...crezi ca e ceva frumos pt ca e impachetat cu grija sa atraga dar cand il desfacii serpii veninosi ar putea sa ucida...uneori gasim antidot si ne revenim greu dar ne revenim ,alteori ...nu exista intoarcere
yzabela_03
Postat pe 12 Noiembrie 2012 22:36
CA VRAJI POT FACE FETELE de MIDIA STAR

Puteti comanda aceasta carte de la CARTIREGALE
Telefon: 0746407499
Pret: 14 RON

Fiecare fata are puterea sa obtina tot ceea ce isi doreste pentru a avea o viata minunata. Acest ghid inovator si amuzant te poate ajuta sa iti folosesti puterile magice innascute pentru a-ti indeplini visurile.


In aceste pagini veti gasi peste 30 de farmece si incantatii amuzante, care te vor ajuta:
- sa-ti faci prieteni noi sa-ti rezolvi probleme sentimentale;
- sa-ti convingi parul sa stea cum vrei tu;
- sa alegi scoala potrivitam slujba ideala si masina perfecta;
- sa-ti maresti bugetul pentru a-ti permite tot ce-ti doresti.

Descopera-ti puterile magice si traieste o viata fermecata!
Midia Star, autoarea crii de fa, i asigur cititorii c fiecrei fete i st n puteri s ajung acolo unde i dorete i c, de asemenea, fiecare merit s se bucure de tot ce este mai bun i mai frumos pe lumea aceasta. Manualul su arat, ntr-un mod accesibil i amuzant, felul n care fetele pot recurge la nsuirile magice pe care, de altfel, le posed din natere i descrie vrji i farmece prin care fiecare tnr poate: - s cucereasc un iubit nou i s scape de cel vechi; - s-i mbunteasc situaia financiar, n aa fel nct s-i poat permite achiziionarea tuturor lucrurilor dorite; - s-i aleag cea mai potrivit coal, cel mai bun loc de munc sau autoturismul care i se potrivete perfect; - s-i protejeze de duhurile rele toate bunurile, inclusiv cele electronice; - s se autoprotejeze att atunci cnd st n cas, ct i atunci cnd iese n ora. Fiecare fat care nu a ncercat nc s practice magia va gsi n toate aceste vrji un mijloc distractiv de a-i ndeplini orice dorin. Cartea dezvluie, de asemenea, metode rapide de ghicit n cri, n frunze de ceai sau n pietre, precum i de citire a viitorului. Volumul este dedicat fiecrei fete care vrea s tie ce este vrjitoria i cum o poate folosi pentru a rspunde ntrebrilor - adesea transformate n adevrate dileme - specifice unei vrste fragede, cnd experiena personal nu poate fi folosit ntotdeauna pentru rezolvarea unor probleme ce apar n viaa de zi cu zi.
Carti_Regale_1
Postat pe 19 Ianuarie 2013 11:02
Buna

nu stiu daca mai intri pe acest site dar sa stii ca ai dreptate. Farmece exista, si sunt persoane care se ocupa cu asa ceva, si eu sunt patita si de 6 ani de zile sunt singura cu 2 copii , am sa incerc sa ajung si eu la Biserica Zlatari si sa ajung la acele slujbe, Trebuie sa merg 6 luni de zile sau pot merge din 40 zile in 40 zile?
Astept un raspuns

ms
garbo217840
Postat pe 22 Martie 2013 20:09
buna ziua
numele meu este marius am 32 de ani si de mai mult timp incerc sa mi fac o relatie dar nu mi iese nimic
la indrumarea unui preot am tinut post 9 saptamani cu post acatiste sfintirea casei psaltire , dar de atunci au trecut mai bn de 3 ani , acelpreot mi a spus ca 2 femei mi au legat casatoria .
am vb si cu un preot de la biserica zlatari si ma trimis si o scrisoare cu necazul meu dar u am primit nici un raspuns ,iar in celedin urma am sunat si mi a spus ca ma va pune la pomelnic .
eu sunt din baia mare si as fi foarte recunoscator daca ati vorbi pentru mine si va trimit si bani pentru ce trebuie .
nu a, avut o iubita de mai bn de 4 ani timp in care am citit si am tinut tot felul de posturi. si ac tin L M V toata ziua . multumesc
Marius_Marius_3
Postat pe 8 Mai 2016 10:24
marius scriemi te rog pe adresa de email
gabryele84@yahoo.it
Inima_Distrusa_1
Postat pe 19 Septembrie 2016 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde gasesc arici la vanzare?! 19 De la: dana2011 1 Martie 2014 21:18
Bancuri mai vechi simai noi 0 De la: 19 Mai 2009 07:52
Concurs Sandra! 209 De la: anamdascalu 4 Noiembrie 2009 16:03
Comercializam seifuri (antifoc, antiefractie), cutii postale (individuale, ptr asociatii), sisteme inchidere, clasificatoare pentru dosare 2 De la: Noli 25 Noiembrie 2011 10:48
Echipa Garbo iti ureaza La Multi Ani! 41 De la: iulia_dibu 8 Ianuarie 2016 23:24
Setari Cookie-uri