farmece??? vraji???

daca aveai cununile legate nu te casatoreai de loc .
yavrum
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:58
alina, as vrea sa stiu mai multe despre fsrmece si vrajii,eu am gasi in curte pe toata aleia de la poarta pana la usa casei,presarate boabe de porumb,amsi auzit noaptea la ora 23 ,pe cineva prin curte dar nu am iesit de frica,De cand am gasir aceste boabe de porumb in familia mea totul s_a dus de rapa din toate punctele de vedere,si financiar si relarii cu sotul,si cu serviciul,am intrat intr_un declin total,nu mai spun ca am si anumite momente de disperare ,nu stiu ce sa fac,deci eu cred in farmece si vrajii,Sunt foarte periculoase pentru viata omului,distruge viata,
IOKEBED
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:03
Si eu am crezut multa vreme ca am farmece facute de catre mama fostului meu prieten.Si ma ''zbateam ca pestele pe uscat" pentru ca nu stiam ce sa fac si la cine sa apelez.Cert este ca autosugestia functioneaza foarte bine.Daca iti imaginezi ceva , materializezi.Pana cand am descoperit Astrologia.Atunci am vazut ca pe harta exista unele aspecte care-ti dau anumite predispozitii,sensibilitati sau iti intarzie casatoria pentru a invata niste lectii .Chestia cu farmecele...exista ,dar nu dureaza decat pe o perioada scurta si trebuie reinnoite.Nu va subjugati mintea in lucruri negative,atunci ajungeti sub dominatia spiritelor de control.Daca aveti credinta in Dumnezeu si il pastrati viu in inima voastra,unde si este,doar sa-i dati voie sa va ajute,atunci totul e ok.Tot raul dispare.
sea_shell
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:14
ramona, nu face nimic, nu cere asa ceva de la Dumnezeu, el stie ce face, nu forta, are poate un alt plan cu tine, imi pare rau ca nu pot nici aici si niciunde sa-ti spun mai mult..sunt lucruri are nu se spun niciodata...asculta...increde-te in Domnul si roaga-te lui sa-ti dea doar ceea ce poti duce..sa auzim de bine.
ios
Postat pe 12 Octombrie 2008 12:16
Fratilor, nu e de glumit cu asa ceva. eu, personal, am trecut prin asa ceva cu sotul meu. l-a ametit o nenorocita si l-a invartit pe degete in asa hal incat nu mai stia nici de mama nici de tata, nici macar de mine. am fost la biserica Zlatari, care are hramul Sfantului Mare Mucenic Ciprian, izbavitorul de farmece si de vraji. Cine crede ca are farmece sau vraji facute sa mearga cu incredere la aceasta biserica - este pe Calea Victoriei, vis-a-vis de Magazinul Victoria - fostul Bancorex. faceti un acatist pentru iertarea pacatelor si indepartarea relelor, luati de acolo din biserica lumanare si puneti in acatist o bancnota de 10 lei(o suta de mii vechi). fie o dati parintelui pe la usa din stanga altarului, fie infasurati lumanarea aprinsa in acatist, cu banii inauntru si dati din mana in mana pina ajunge in fata la parintele care citeste. cine crede ca are farmece facute sa mearga cu incredere in fiecare vineri dupa-amiaza, incpand cu ora 17 si sa stea la toata slujba de dezlegare care se termina seara la 7 cu Moliftele Sfantului Vasile. eu am facut asa timp de 6 luni si acum am readus intelegerea si dragostea in fam,ilia si caminul meu, fara sa ajung nici la divort, nici la despartiri dureroase. am avut incredere si credinta si m-am rugat pentru binele sotului meu, pentru ca el sa scape de tot ceea ce i se facuse. au trecut de atunci trei ani.....si pe 5 octombrie am facut 6 ani de cand suntem casatoriti......numai bine la toata lumea si aveti incredere in Dumnezeu ca este alaturi de fiecare. numai ca unii dintre noi l-am cam uitat.....pace si liniste sufleteasca...
tutankhamon
Postat pe 12 Octombrie 2008 13:12
In caz ca l-ai intreba pe unde-si scutura pantalonii?cum poate aparea acel biletel fara sa stie?Cu magia...nu crede in ea si atat.Arde acel biletel,mergi la o biserica si aprinde cateva lumanari,nu te lasa coplesita de farmece.Cel ce le face, li se vor intoarce spre la el.Am cunostinte apropiate care au recurs la asa ceva,suferind enorm la un timp.Dumnezeu iti da cand vrea el si te loveste atunci cand te astepti mai putin.
sorina_barbie
Postat pe 12 Octombrie 2008 16:31
daca aveti o biserica unde simtiti voi ca va cuprinde duhul cel cersc duceti-va cu incredere in ea la dezlegari, in general vinerea dupa amiaza, sau mai bine intrebati acolo dupa slujba de duminica cand se fac si dezlegari si incercati sa ajungeti la ele la 3 din 7 dezlegari sau 3 din 9 sau 3 din 12. adica sa fiti macar la trei dintre ele prezenti. bine ar fi sa mergeti regulat la dezlegari nu numai cand va e rau si jale in preajma. luati de cititi acatistul sfantului Nicolae, al sfintei Praschiva, al celor trei ierarhi, si al lui Sfantu Gheorghe si al lui sf. Vasile cel Mare si totul va fi bine si pentru voi si pentru cei din familia voastra. dar nu uitati sa ajungeti la biserica si sa multumiti si atunci cand va fa bine, caci Dumnezeu ne da curajul de a merge mai departe la bine si la rau, si se bucura daca nu e uitat. Doamne ajuta! acatistele mentionate mai sus nu trebuie citite toate o data. pot fi citite prin rotatie: unul in fiecare zi si cand se ajunge la ultimul in urmatoarea zi se trece la primul si tot asa. si sa auzim numai de bine sa nu mai aiba vrajitorii ce lega si poate Dumnezeu isi va apleca mai mult privirea asupra noastra a celor ce credem cu credinta in el si apelam la cele sfinte, adica la casa lui si nu ne ducem si noi la vrajitori si vrajitoare. credeti in el si cereti ajutorul vostru la el si nu credeti in altea alea. el ne indruma si unde trebuie si cu cine trebuie.
mitzura
Postat pe 12 Octombrie 2008 16:37
Exista farmece, vraji, cum vreti sa le numiti. Si nu se scapa asa de usor de ele; cunosc o persoana care se chinuie de 10 ani sa scape de stari de rau inexplicabile, dureri de cap, slabiciune generalizata. Medicii nu o mai pot ajuta, a ajuns de nu mai poate merge; i-a "promis" o ruda ca va ajunge sa se tarasca precum un sarpe si asa a fost, asa este.Iar preotii la care a fost i-au spus toti ca e vorba de un lucru necurat;a cheltuit o gramada de bani si cu medicii si cu preotii: rezultatul zero. Este credincioasa, s-a spovedit s-a impartasit, a mers la toti preotii de care a auzit, la dezlegari, la moliftele Sfantului Vasile. Si arata ca o stafie, slaba, abia se tine pe picioare, cred ca va face o depresie. Se roaga zi si noapte sa scape de acest cosmar. O admir ca nu se da batuta, dar se stinge pe picioare, e o mortaciune; si ma doare sufletul, pentru ca tin la ea. E la capatul puterilor, si fizic si psihic; imi spunea ca nu mai poate merge la serviciu, a cazut de mai multe ori pe strada. Mi-e mila cand o vad si asa vrea mult s-o ajut.Orice sfat e binevenit. Multumesc.
steluta2007
Postat pe 12 Octombrie 2008 18:26
Fetelor daca tot sunteti la subiectul asta poate ma ajutati si pe mine cu o nelamurire...de fapt nu prea e la subiect, dar de ceva vreme ma tot apasa
Cate dintre voi sunteti casatorite cu barbati care au mai fost casatoriti inainte? (la biserica ma refer). Am auzit de la cineva ca sotii raman legati spiritual in fata lui Dumnezeu si dupa divort daca nu se face si o dezlegare la preot. Mi-a dat o colega de munca o carte in care scria ca chiar daca un om se casatoreste de 10 ori intr-o viata, spiritul sau se intoarce la persoana cu care a fost prima data casatorit/a dupa moarte....Sincer mi se pare o aberatie, nu prea cred...dar totusi ma gandesc mult la chestia asta si nu stiu cum sa-i zic....oare sa-i zic? Prima lui sotie l-a parasit, era o usuratica si o intretinuta, nu o cunosc si nu vreau s-o vad toata viata mea, dar totusi,... imi place sau nu, o fi iubit-o daca s-a casatorit cu ea...si asta ma roade teribil....
Daca aveti pareri...le astept cu drag! Puteti sa spuneti ca-s nebuna, dar nu-mi iese din minte treaba asta...
elle
Postat pe 12 Octombrie 2008 20:32
De la: elle, la data 2008-10-12 20:32:31Fetelor daca tot sunteti la subiectul asta poate ma ajutati si pe mine cu o nelamurire...de fapt nu prea e la subiect, dar de ceva vreme ma tot apasa
Cate dintre voi sunteti casatorite cu barbati care au mai fost casatoriti inainte? (la biserica ma refer). Am auzit de la cineva ca sotii raman legati spiritual in fata lui Dumnezeu si dupa divort daca nu se face si o dezlegare la preot. Mi-a dat o colega de munca o carte in care scria ca chiar daca un om se casatoreste de 10 ori intr-o viata, spiritul sau se intoarce la persoana cu care a fost prima data casatorit/a dupa moarte....Sincer mi se pare o aberatie, nu prea cred...dar totusi ma gandesc mult la chestia asta si nu stiu cum sa-i zic....oare sa-i zic? Prima lui sotie l-a parasit, era o usuratica si o intretinuta, nu o cunosc si nu vreau s-o vad toata viata mea, dar totusi,... imi place sau nu, o fi iubit-o daca s-a casatorit cu ea...si asta ma roade teribil....
Daca aveti pareri...le astept cu drag! Puteti sa spuneti ca-s nebuna, dar nu-mi iese din minte treaba asta...
mi-ai dat idei, nu m-am gandit niciodata in cei 16 ani de cand suntem impreuna, am sa-l intreb pe preotul nostru daca este adevarat, sunt in aeeasi situatie :sotul meu a mai fost casatorit dar a divortat, nu ma deranjeaza deloc, parca nici n-ar fi fost acest episod niciodata in viata lui, insa avem ceva probleme,-el spune ca n-a fost iubire ci ca s-a lasat influentat de parinti,nu stiu ce sa cred,oricum ne-a fost si ne este si bine si rau in casnicie..de 16 ani tot caut niste explicatii anumitor manifestari destul de anormale(ale sotului)si inca n-am gasit.In orice caz numai un preot bun te poate ajuta.sa auzim de bine.
ios
Postat pe 13 Octombrie 2008 07:20
singurul mijloc de a lupta impotriva acestor lucruri , este puterea lui Isus si biblia , nu trebuiesc contracarate cu acealeai metode folosite de cei care fac asemenea lucruri . Ar insemna sa mergem pe terenul diavolului si e foarte periculos , singuri nu i facem fata . Isus spunea intr o ocazie" acest soi de demoni nu ies decat cu post si rugaciune ". Deci , singuri putem iesi cu ajutorul lui Dumnezeu cu post negru , multa rugaciune si studiu continuu al blbliei.

cu mult drag ,
Lidia
gradinarulidia
Postat pe 13 Octombrie 2008 10:23
e atat de usor cand nu ne putem asuma aspunderea pentru proprile noastre esecuri sa dam vina pe farmece ,nu neg ca exista dar cateodata noi oamenii gresim la orece piedica pe care viata ne -o arata sa dam vina pe farmece sau mai stiiu eu ce minuni.
yavrum
Postat pe 13 Octombrie 2008 11:32
Daca-ti intrebi preotul sunt curioasa sa aflu raspunsul, pt ca si eu ma aflu in aceeasi situatie, si anume am fost casatorita si urmeeaza sa fac acest pas pt a doua oara.....si este prima data cand aud o discutie pe aceasta tema si anume....ca cei doi soti raman "legati spiritual".........
dollisima
Postat pe 13 Octombrie 2008 14:26
lossado, ma gandesc acum si calculez cam cat a castigat parintele de pe urma necazului tau. facand un calcul, 10 x 4 = 400 x 6 = 2400 . daca au fost cel putin 20 oamani care au platit acatist, omul a facut in jumatate de an 48 milioane , socotind numai vinerea.
ma gandesc cat i-o fi dat lui dumnezeu. ca doar n-a taiat chitanta.
oare de ce ruga trebuie platita? de ce se ameasteca banii cu credinta? inteleg sa dau o suma pentru biserica dar nu ca plata pentru "servicii". cred ca cel de sus ne ajuta si fara sa platim.

si_totusi
Postat pe 13 Octombrie 2008 15:42
Am sa ma interesez cum se face dezlegarea casatoriei, dar nu prea imi vine sa ma duc sa vb asa din senin cu un preot
Noua ne merge bine si perioada aia din viata lui nu mai exista, asta-i clar! Dar stau eu cu gandul asta...adik l-as fi vrut doar al meu de prima data...dar n-a fost sa fie...cand se casatorea el eu eram la cresa probabil
As intreba-o pe mama soacra ca ea le are cu biserica si poate stie ceva, dar nu vreau sa aduc in discutie dupa atata timp...Voi v-ati recasatorit si religios? Acum ma gandesc logic...de cate ori sa te casatoresti in fata Domnului, aduci la altar prima femeie, dupa care nu mai poti "divorta" decat dpdv legal nu? Dar cu casatoria religioasa cum ramane?...
elle
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:38
Va inteleg si indignarea si nemultumirea si teama, dar cu astea necurate trebuie sa lupti in primul rand cu tine, sa nu te lasi sedus de nimeni si de nimic, iar cu persoanele care ti-au adus ghinion si Dumnezeu ti-a arat ca nu trebuie sa vorbesti si sa stai in preajma lor sa nu le bagi in seama, sa le ocolesti pe cat posibil. pot fi in jur si energii negative, care vin din preajma unor persoane. ati auzit vreodata de vampiri de energie? sunt peste tot in jurul nostru. eu de exemplu am o matusa care stiu ca umbla cu prosti, stiu si de unde se trage si ca cei din preajama ei, de acolo de unde a venit umbla cu prostii, dar nici pomana nu mai iau de la ea, ocolesc prezenta ei prin orice mijloc, ii raspund evaziv, daca gasesc ceva suspect la poarta, urinez pe el sau il arunc pe o apa curgatoare, dar fara sa pun mana pe acel obiect sau ii dau foc, imi fac cruce in fiecare dimineata cand plec la drum, ii multumesc lui Dumnezeu pentru ce ne-a oferit si chiar daca nu ma rog tot timpul cred in puterea lui. nu trebuie sa fim habotnici ca Dumnezeu sa ne ajute, nu e de ajuns doar sa te rogi, ci trebuie sa crezi cu tarie ca e posibil ca binele sa invinga raul, sa faci din cand in cand pomeni si sa ajuti atunci cand poti sa o faci chiar si cu o vorba buna. daca faci macar la 2 zile o fapta buna in adevaratul sens al cuvantului Dumnezeu iti va oferi acel ceva de care ai nevoie, dar nu il uita atunci cand iti este bine, su nu ii ocoli casa cand spui ca nu mai ai nevoie de el fiindaca ti-a dat ce ai cerut, sau daca nu ti-a dat sa il vorbesti de rau, sau sa spui despre el ca nu ar fi. Dumnezeu e in fiecare dintre noi, in lucrurile in obiectele care ne inconjoara. te poti duce si la un copac sa il imbratisezi si sa ii spui lui pasurile si necazurile, uneori si acesta iti poate aduce bucurie in viata. credeti in el si oferti-i sansa ca si el sa creada in noi, primindu-l in fiecare o zi cu o vorba de multumire, de respect si cu o fapta buna. Dumnezeu sa ne aiba in paza lui. nu spun batranii si biblia bate si ti se va deschide? sa stiti ca intr-adevar asa e.
mitzura
Postat pe 13 Octombrie 2008 18:23
De la: elle, la data 2008-10-13 16:38:02Am sa ma interesez cum se face dezlegarea casatoriei, dar nu prea imi vine sa ma duc sa vb asa din senin cu un preot
Noua ne merge bine si perioada aia din viata lui nu mai exista, asta-i clar! Dar stau eu cu gandul asta...adik l-as fi vrut doar al meu de prima data...dar n-a fost sa fie...cand se casatorea el eu eram la cresa probabil
As intreba-o pe mama soacra ca ea le are cu biserica si poate stie ceva, dar nu vreau sa aduc in discutie dupa atata timp...Voi v-ati recasatorit si religios? Acum ma gandesc logic...de cate ori sa te casatoresti in fata Domnului, aduci la altar prima femeie, dupa care nu mai poti "divorta" decat dpdv legal nu? Dar cu casatoria religioasa cum ramane?...
problema este la tine..scoate-ti din gand acel lucru,,,spune de mai multe ori:este al meu, va fi al meu si sigur a fost dintotdeuna..m-a asteptat pe mine..gandeste pozitiv, ia-ti inima in dinti si du-te chiar asa-spovedeste-te-ai sa te simti mult mai bine.sa auzim de bine.
ios
Postat pe 13 Octombrie 2008 19:04
De la: DORINA3001, la data 2008-10-11 10:45:09Si cand relizezi ca cel ce-ti face asta e chiar cel de langa tine,e chiar dureros ,asa crede el ca ma poate pastra.Asa ma facut sa ma intorc la el....
a stiut ca-ti este frica de asa ceva si te intorci la el, eu n-am plecat niciodata de langa sotul meu desi sunt ceva probleme insa si daca as fi facut-o sau as face-o nu m-as mai intoarce niciodata..nu mi-e frica de vraji, cred ca sunt din moment ce sunt si rugaciuni de dezlegare, dar nu ma tem eu il am pe Domnul si sub aripa lui nu mi se poate intampla nimic. CURAJ,DORINA!
ios
Postat pe 13 Octombrie 2008 19:10
si totusi, ai dreptate....nu m-am exprimat corect. nu trebuie sa dai ceva. ajunge si un leu. acatistul oricum se va citi timp de 40 de zile....eu am dat numai prima oara. atat. dupa aceea nu am mai dat. am pus doar in cutia milei cat am crezut de cuviinta.
tutankhamon
Postat pe 13 Octombrie 2008 21:50
Inca nu m-am recasatorit, avem acest lucru in perspectiva, insa a fost adus in discutie de catre el acest subiect, si anume ca mi-ar trebui nu stiu ce dezlegare de la biserica.....
dollisima
Postat pe 14 Octombrie 2008 13:54
De la: sorina_barbie, la data 2008-10-12 16:31:47In caz ca l-ai intreba pe unde-si scutura pantalonii?cum poate aparea acel biletel fara sa stie?Cu magia...nu crede in ea si atat.Arde acel biletel,mergi la o biserica si aprinde cateva lumanari,nu te lasa coplesita de farmece.Cel ce le face, li se vor intoarce spre la el.Am cunostinte apropiate care au recurs la asa ceva,suferind enorm la un timp.Dumnezeu iti da cand vrea el si te loveste atunci cand te astepti mai putin.


ma abtin in privinta topicului, pt ca mi se pare un subiect absurd si de evitat. cred in existenta unor asemenea porcarii, desi prefer sa nu ma gandesc la asa ceva. tre' sa fii socat sa faci asemenea ineptii. ce stiu insa de la batrani, auzite de aiurea, e ca nu se ard asemenea "relicve" pt ca asta e si un mod de realizare a vrajii, ci se "spurca". imi cer scuze pt exprimare, dar exact asa se zice. in speta, se stropesc cu urina, la propriu, si se arunca. regret ca ma exprim astfel, dar cand ai de a face cu asa ceva, te porti in consecinta.
parerea mea e sa va mentineti departe de asemenea ganduri nocive. credinta si gata! Dumnezeu nu sta la mintea tuturor ineptilor, sa faca rau dupa voia lor.

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:23
Megas,nu ma pricep in asamenea lucruri deoarece nu le-am dat importanta si nu am vrut sa-mi incarc subconstientul cu negativitate.Si mie mi s-au intamplat lucruri bizare,si chiar nu vreau sa cred in vraji.Eu zic intotdeuna ca cel ce-mi doreste raul se va intoarce la el.
sorina_barbie
Postat pe 15 Octombrie 2008 18:05
np problem, draga mea, ca nici eu nu cochetez cu subiectul. ziceam doar de indepartarea a astfel de semne, cand d fere se are de a face cu ele. orice, dar nu atins cu mana sau ars. "spurcat", iar am repetat exprimarea aia de cah si Dumnezeu cu mila. pe cel care are un dram de credinta si de pozitivism in el cu greu il ating relele.

de altfel, cred ca e indicat in genere sa ne inconjuram cu un camp de energie si pozitivism, pt orice situatie, dar mai ales cand vine vorba de asemenea ...... duca-se pe pustii, cum zicea bunica.
regards

Postat pe 16 Octombrie 2008 12:26
Asa Megas.Sunt intru totul de acord cu tine.Singurul subiect cu care trebuie sa cochetezi, trebuie sa aiba doua picioare, doua brate musculoase, si sa fie dragut, din varful ciufuletului de pe crestet, pana la unghiile taiate rotund de la picioare.Sa miroasa a parfum barbatesc, pentru ca daca miroase a parfum de dame, inseamna ca vine de la alta ceea ce tie iti displace si s-ar putea sa-i ornezi crestetul cu facaletul, polonicul, sau alte inscrisuri compromitatoare.Imagineaza-ti, cum s-ar mai putea duce el la amanta sa-i spuna,/-Draga mea, mergeam catre casa si mi-a iesit o pisica neagra in cale./-Bine draga, dar pentru atata lucru, trebuia sa cazi in cap?-E ridicol, asculta-ma pe mine.Parerea mea este ca vrajile exista, si ca a fost o vreme cand acestea au fost institutionalizate.Chiar si la ora actuala se mai intampla cazuri cand infractori periculosi sunt introdusi pe usa din fata de la politie, si ies pe usa din spate a tribunalului, sanatosi, voinici, si gata sa isi reia viata lor aventuroasa de la capat, pana pune iarasi mana pe ei, Eliot Ness(Dar nu Inca si nici Aroma.)Vezi ce energie te inconjoara, si fii atenta sa fie negativa cat mai putina, ca sa nu iti incarce smecherii de la Electrica factura, punand acolo si datele lor personale, plus pe ale unchilor si matusilor, care au murit la razboiul de independenta.

Postat pe 17 Octombrie 2008 07:49

povestea cu 'ce vraji au mai facut astia din justitie " imi aminteste de o poveste populara.

cica, intr-o tara indepartata, exista o masinarie vrajita. pe o parte a masinei intrau mosi si babe si ieseau fete si flacai. in alta tara, mai indepartata, era o masina si mai vrajita. puneai intr-o palnie struguri si ieaseau pe gura de scurgere oameni veseli, chiuind si spunand minciuni care de care mai gogonate.
cam astia-s vrajitorii sau vrajitoarele
si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2008 12:26
Cu alte cuvinte,-"Si totusi"-ma faci mincinos, sau vrei sa spui ca am niscaiva farmec poersonal?Te rog sa specifici, daca nu vrei sa trimit la tine, ceasul rau, pisica neagra, sub forma unui pirat a carui mustacioara sa te gadile pe gat cand iti da pupicei fermecati, presarati cu zahar vanilat.

Postat pe 17 Octombrie 2008 18:58
Voua va arde de glume, dar subiectul e foarte serios. Daca ati suferi inexplicabil si v-ati stinge pe picioare, daca niciun medic nu v-ar gasi boala si nici rugaciunile preotilor nu ar avea efect.... Imaginati-va numai. O stare de rau permanent, de suferinta inutila. Si sa va sune persoana in cauza sa intrebe daca mai traiti, daca mai puteti merge......... E real si, din pacate, fara rezolvare. Cel putin pana acum. Toata teoria cu "raul se plateste" ........... e doar teorie. Omul care se chinuie poate sa si moara pana se plateste raul. Dreptate exista, dar la Dumnezeu in cer. Sa fiti sanatosi.
steluta2007
Postat pe 17 Octombrie 2008 21:51
vanghelis, cand am citit ce ziceai de matza neagra ,era sa zic " ptiu, drace...!" si sa-mi fac cruce cu limba. da, m-am razgandit cand am vazut ce urmaeaza. asa ca zic " da, doamne ! " si ma tin de un nasture . parca in vraji , se spune sa rotesc de 3 ori nasturele ca sa se implineasca

si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2008 09:03
steluta, scuza-ma ! nu am vrut sa supar .in ce spui tu, eu cred ca e vorba de telepatie si nu de vraji; in ele nu cred. poate exista si sunt eu toma necredinciosul insa, in putinta de transmitere a gandului, cred. cel ce pateste asa ceva, este un bun telepat. intra in rezonanta cu omul ce ii vrea raul. zic si eu. nu stiu. dar asa imi explic fenomenul
si_totusi
Postat pe 18 Octombrie 2008 15:47
Aici gresesti, Si totusi.Daca pui mana pe nasturi, sare pisicul ala negru pe tine si te duce drept la subsol la centrala termica.Singurul avantaj este ca scapi de factura la gaze si ai caldura asigurata toata iarna.Nasturii trebuie rasuciti si desfacuti de o mana de barbat, cu experienta in domeniul vrajilor, care rezista farmecelor malefice si-i ia pe cei doi dracusori pe care-i intalneste de cornite.Ce face el mai departe, nu pot spune, dar pot da meditatii dupa program unde, problemele teoretice sunt explicate in mod practic.

Postat pe 18 Octombrie 2008 17:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"DECIT UN CRESTIN IPOCRIT, MAI BINE ... UN ATEU CONSECVENT!"... 21 De la: garbo101426 1 Martie 2017 20:14
castigi garantat!!! 1 De la: barboneli 12 August 2012 15:22
echipa Garbo 1 De la: garbo197358 25 Aprilie 2011 19:01
CONCURS 1 De la: garbo022125 6 Decembrie 2010 09:01
Sunt interesata de niste rechizite si chestii legate de scoala si nu stiu de unde 5 De la: Alina_Andrei 21 Octombrie 2013 22:26
Setari Cookie-uri