Mai este in trend bretonul?

Daca am fata in forma de inima, ce tip de breton m-ar avantaja? Ce lungime ar trebui sa aiba si ce forma? Cel drept, deasupra spancenelor, m-ar avantaja? Mai este in trend bretonul?

Postat pe 25 August 2008 18:22
Draga mea, bretonul a fost, va fi si va ramane in trend...
chiar daca ai forma fetei ovala, rotunda...
priveste-ma pe mine... vezi, ce bine imi sta ???
sophia1971
Postat pe 16 Septembrie 2008 23:09
Buna fetelor, am o veste buna: toamna asta "bretonul" e vedeta indiferent de forma fetei, de lungimea si forma bretonului, important e sa te simti bine. Asa ca mult curaj!

Postat pe 26 Septembrie 2008 12:20
Imi place bretonul la femei = un plus de frumusete.

Postat pe 5 Octombrie 2008 12:25
indiferent daca e s-au nu la moda mie nu imi sta bine fara breton, am fruntea ingusta si pe de alta parte parul se tot regenereaza si e plin de fire mici care daca le-as lasa la vedere arata ca draq

Postat pe 5 Octombrie 2008 13:02
da, mai ales ala tip streahsina...mai ales daca-l si nimeresti, asa ...pleosc dintr-o gresala
blue69fantasy
Postat pe 18 Octombrie 2008 00:00
Nu-mi place bretonul pt ca ma face mai tanara.
yzabela_03
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:00
De la: yza_my, la data 2008-11-06 15:00:27Nu-mi place bretonul pt ca ma face mai tanara.
dar nu iti place sa arati mai tanara? eu am avut breton de cand ma stiu si sincer m-am plictisit,dar ma chinui de mult timp sa creasca si tot nu reusesc ca iar mi se pune pata si iar imi fac breton...

Postat pe 20 Decembrie 2008 15:44
venim din pozele vechi de pe vremea mamicilor noastre...
pentru ca ne place sa mergem in cautarea unei persoane cu inspiratie si imaginatie in a asorta cu bijuterii si accesorii si pentru a reda stralucirea hainutelor pierdute prin dulapul cu amintiri!!

va asteptam cu sugestii, propuneri si comenzi!

http://alexandrinasmemories.blogspot.com/
AlexandrinaS
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:30
intinereste, e ok.
cercelmarilena
Postat pe 16 Ianuarie 2009 23:12
de cand ma stiu bretonul a fost si va fi mereu ceva la moda ...plus ca cine il poata o intinereste destul
cinezee
Postat pe 3 Martie 2009 00:15
Hmm..pe mine ma cam depaseste chestia asta cu trendul...nu am tinut niciodata cont de asta, in nicio privinta...daca iti place o freza cu breton si mai ales daca tu crezi ca ti-ar sta bine...just do it! si mai da-l incolo de trend!
Daca nu stii ce fel de breton te-ar prinde, apeleaza la cineva care se pricepe, o coafeza adica...e plina lumea de saloane..
ramo_ptk_2008
Postat pe 30 Martie 2009 14:16
De la: ramo_ptk_2008, la data 2009-03-30 14:16:05Hmm..pe mine ma cam depaseste chestia asta cu trendul...nu am tinut niciodata cont de asta, in nicio privinta...daca iti place o freza cu breton si mai ales daca tu crezi ca ti-ar sta bine...just do it! si mai da-l incolo de trend!
Daca nu stii ce fel de breton te-ar prinde, apeleaza la cineva care se pricepe, o coafeza adica...e plina lumea de saloane..



Sunt de aceeasi parere! Ce conteaza daca e sa nu e la moda, atata timp cat tie iti sta bine cu nushu ce coafura nu vad de ce nu ai avea-o . Eu cand imi fac breton nici nu ma intereseaza daca e la moda. Mi-l fac ca asa vreau eu!!!!
Irina23
Postat pe 1 Aprilie 2009 20:42
DACA AI FORMA DE INIMA CEL MAI MULT TI SE POTRIVESTE O TUNSOARE CU EXTRA VOLUM LA NIVELUL BARBIEI ,NIVELUL BARBIEI TREBUIE SA FIE MINIM ,SA EVITI SA FILEZE PARULSAU NOI II SPUNEM GRADUARE IAR BRETONUL TI SE POTRIVESTE DE MINUNE DAR SA NU FIE DREPT SI GROS,TREBUIE SA FIE ASIMETRIC SA POATA ATRAGE ATENTIA ASUPRA OCHILOR,ATRAGAND ATENTIA ASUPRA OCHILOR TRASATURILE ASCUTITE VOR RAMANE IN UMBRA
florinradu80
Postat pe 4 Aprilie 2009 11:40
alinus, flo, poate ca inima are coltul drept in frunte.
serios, acum: Flo, esti avizat? asa pare...
hai sa scot si eu estetul si hair&stylistul din mine:
alinus, trebuie sa acoperi extremitatile superioare ale inimii si sa descoperi si dai senzatia de volum in partea de jos a inimii (asta daca fata ta este o inima in picioare si nu rasturnata... )
nu te mai intreba ce-i in trend caci trendul, dupa mine, ar trebui sa fie cel care te ajuta sa acoperi defectele si sa pui in valoare calitatile.
eu recomand un breton simetric cu efect de alungire, foarte scurt exact in mijlocul fruntii si crescator in rest. adicatelea un deget, doua scurt si apoi creste vertiginos pe parti. poate fi un pic volumat la nivelul barbiei dar in nici un caz sa nu acopere fata deja ingusta la acel nivel. este foarte buna tunsoarea in scari pana la umeri - cel putin - care sa aiba aceasta particularitate la nivelul bretonului.
plus machiaj corector: pudra, fond de ten cu doua tonuri mai luminoase la nivelul barbiei si pana la jumatatea inferioara a obrazului fata de restul fetei.
Flo, totusi accentul trebuie pus pe gura si nu pe ochi. daca ar pune acentul pe ochi, se atrage atentia asupra formei de inima.
un ruj sidefat si foarte deschis ajuta enorm.
gianiblue
Postat pe 4 Aprilie 2009 12:19
geaniblue nu vreau sa ma contrazic cu tine pt ca nu imi sta in caracter dar vreau sa iti zic ceva in primul rand nu exista forma de inim acu baza in jos ,intodeauna inima a fost cu baza in sus,daca vezi o forma cu baza in jos aceea forma se numeste para:)iar in legatura cu ochii vreau sa iti spun ceva despre ochi.Ochii sunt pe locul doi dupa par in elementele cele mai importante care determina aspectul exterior si vizual al omului.Deci la un om chelios iti garantez eu ca prima data te uiti la ochi chiar daca vb cu el si el vorbeste cu gura:),nu te uiti la gura lui ci in ochii lui.Dupa cum stii si tu ca esti femeie e foarte important cand vorbesti cu cineva sa te uiti in ochii lui:).In multele cursuri de comunicare pe care le-am facut am invatat ce inseamna a privi in ochi o persoana cu care vb .Daca privesti in ochi doar asa dai impresia 100%ca il asculti sau ca esti interesat de ce spune nu daca te uiti la gura lui,deci am ajuns unde vroiam adica la ochi:)vezi de ce sunt asa importanti ochii pentru noi oamenii mai ales daca sunt si frumos colorati.Sper sa nu crezi ca am vrut sa-ti arat eu ce pot ca de obicei nu fac asta dar meseria mea imi cere sa antrenez oameni in meseria de coafor:)multumesc
florinradu80
Postat pe 4 Aprilie 2009 13:09
flo, bebe, stai linistit. nu e concurs, esti foarte dragutz.
chestia cu inima cu coltul in sus a fost o gluma. AM SUBLINIAT ASTA...
doi: cu ochii care nu stiu ce... ai perfecta dreptate, insa atunci cand e vorba de corectura, tre' sa subliniezi partea defavorizata. eu de aceea indicam ce indicam. ma rog. e parerea mea. eu asa as face. exista liber arbitru.
repet: flo, esti dragutz si politicos. nici eu nu vreau sa fiu altfel. doar am exprimat parerea mea. cum o argumentez? prin impresie vizuala si artistica. se poate testa. si urma SAU NU!
gianiblue
Postat pe 4 Aprilie 2009 15:51
Bretonul se poarta daca te avantajeaza,iti rec sa vb cu un stilist bun ,la un salon de calitate incearca nu ai ce pierde
tel este 0733 019 665 sau 021324 3248
garbo001922
Postat pe 23 Mai 2009 12:57
e frumos k fata sa ai breton mai ales sa fii emo la fel k mn e super

Postat pe 18 Iunie 2009 17:45
bretonul nu se mai poarta de un an aproape daca e sa urmezi strict tendintele
daca imi ceri parerea personala nu am fost niciodata pro breton clasic drept
daca iti vine bine se poarta!
Inyo
Postat pe 27 Iunie 2009 13:41
..si daca ai bube pe frunte
blanca
Postat pe 27 Iunie 2009 14:34

Iti tragi o tencuiala faina dintr-un strat gros de fond de ten, unul de pudra si altul de fard si arati...beton!
Ella34
Postat pe 27 Iunie 2009 14:40
ioi !! tencuiala Ella !! o sa lesin de ras
blanca
Postat pe 27 Iunie 2009 14:41

Razi tu, razi... da' uita-te aici, sa vezi diferenta dintre fatada tencuita si aia netencuita...

http://www.trilulilu.ro/Tzukhyliano/cb309bcc2a9029?video_google_com=
Ella34
Postat pe 27 Iunie 2009 14:50
m-am uitat . dar in unele cazuri sunt exagerate. Uite spre ex acolo mie jessica simpson imi place mai mult fara machiaj
blanca
Postat pe 27 Iunie 2009 14:56

Ai dreptate. Unele nu au nevoie de prea mult retus, dar sunt altele...
Ella34
Postat pe 27 Iunie 2009 15:03
revenind la subiect, este inca in trend bretonul, dar se poarta la spate. in caz de timp nefavorabil se poarta intr-o geanta, obligatoriu pe umar.
pik_nik
Postat pe 27 Iunie 2009 15:04
stii tipele mai blonde cred eu ca au nevoie de putina culoare pt ca avand tenul mai alb pot f usor sa para palide in fotografii chiar daca in realitate sunt ok .In plus la unii farmecul e in alta parte nu neaparat in infatisare .
blanca
Postat pe 27 Iunie 2009 15:06
...cu conditia sa tii instructiunile de folosire la indemana
blanca
Postat pe 27 Iunie 2009 15:07

Stiu ce vrei sa spui si sunt de acord cu tine, dar eu altceva urmaream sa subliniez... si anume, faptul ca multe din frumusetile astea de le vedem noi pe ecrane si pe care multe adolescente le iau drept "zeitati", sunt de fapt persoane normale, care atunci cand isi dau jos tencuiala, nu mai au nimic din stralucirea de pe scena.
Ella34
Postat pe 27 Iunie 2009 15:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sampon uscat 1 De la: Dianna01 17 Aprilie 2012 03:48
produse oriflame 6 De la: lilly26 8 Septembrie 2010 15:19
Tratamente pentru ten 1 De la: Dianna01 17 Aprilie 2012 03:51
Marire buze 1 De la: garbo_477815 23 Iulie 2018 13:50
Mai este in trend bretonul? 61 De la: garbo009347 16 Aprilie 2010 01:31
Setari Cookie-uri