barbat pesti ,femeie scorpion

cum este o relatie barbat pesti si femeie scorpion,el mai mic ca ea cu 3 ani?
crysty016
Postat pe 30 Iulie 2008 09:09
cred ca la intrebarea asta ar trebui sa iti raspunda tot un barbat care a cunoscut o femeie scorpion...
andda85
Postat pe 9 August 2008 14:11
in general, sub aspect astrologic cel mai bine aspectate sunt realtiile rac-pesti-scorpion... toate cele 3 zodii fiind considerate a fi in compatibilitate foarte buna, insa cum niciodata surprizele nu pot intarziua sa apara,...restul lucrurilor sunt date de personalitatea fiecaruia,
insa nu trebuie sa uiti un lucru foarte important: femeia scorpion este foarte orgolioasa, iar acest lucru nu ti-l va spune niciodata, ca multe lucruri pe care nu ti le va spune ci te va lsa pe tine sa iti dai seama de ele...cel putin asa cred ....iti rapunde o femeie scorpion
missy23
Postat pe 9 August 2008 22:28
multumesc missy23, as dori sa vorbesc cu tine mai multe ....
id>funycrysty
crysty016
Postat pe 10 August 2008 21:06
multumesc andda85
sunt in cautarea fericirii
crysty016
Postat pe 10 August 2008 21:07
Sunt chiar o femeie scorpion care are o relatie paionala cu un barbat peste, mai mic cu 8 ani. Suntem de doua luni impreuna, a fost dragoste la prima vedere, ne-am hotarat sa divortam de partenerii nosrti sa sa ne casatorim. Este perfect!
lili2007
Postat pe 19 August 2008 12:33
:))..buna..si eu sunt tot o scorpioanca...sau scorpie cum imi mai spun unii..din fericire, suntem o zodie buna..cu mici defecte..dar mari calitati..:))..am fost destul de modesta?hmm..nu stiu daca e valabil per general, insa din cate ma cunosc si cunosc pers in zodia scorpion..pot spune ca sunt oameni cu talente inascute..cu un fler deosebit..cu prea mult suflet..incapatanati..egoisti cand vine vorba sa ataci ceea ce considera ca le apartine de drept..ranchiunosi cand ataci persoanele dragi lor..camarazi adevarati..de o gelozie dusa pana la extreme..in unele kestii obsedati..pasionali si devotati pana la infinit..insa daca i-ai calcat, te vor tine minte si 7 ani..si cum roata se intoarce..au rabdarea necesara sa astepte sa le iesi in cale..si atunci..va fi destul de rau..pt ca razand te ataca..nu fizic..dar au grija sa te faca sa te simti ca ultimul om..insa daca i-ai castigat ca prieteni, sunt capabili sa isi dea si viata pt tine..gresesc?astept pareri..:)
daisytheone
Postat pe 22 August 2008 22:23
Relatia barbat pesti femeie scorpion merge pana in mom in care barbatul peste devine infidel, cred ca e in natura lor...Si e sunt tot scorpioanca, dar nu as lua de sot un barbat in pesti, l-as tine poate doar pt sex...
elle
Postat pe 12 Septembrie 2008 11:40
Buna,stie cineva cate ceva despre relatia-femeie scorpion-barbat capricorn?Sunt scorpion si remarca despre fidelitate este adevarata.Daca ai tradat o femeie scorpion...nimic nu se mai poate face...chiar daca nu o sa spuna nimic...traieste poate chiar toata viata...pt. a se razbuna...
maria1maria
Postat pe 15 Septembrie 2008 06:12
ei bine femeie scorpion inseala barbat pesti,fuge in lume,lasa doi copii ,o familie ,o cariera,un viitorluminos pt ce?....pt un taran care ia dat si el papuci ...,ha ha ,sau mai bine ah ,ah,..cite o data voi femeilor nu ginditi ,doar bani ,sex, s-o aiba,sa aiba ,sa fie, sa arate,....
la suflet ,pasiune ,dragoste ,nu va uitati.
cind ii sarutati ,va uitati la ei ,sunteti cu ochii deschisi ,ei cu pasiune sunt cu ochii inchisi,va intrbati in momemetul acela?....?....?multe sunt de spus dar cum nu pun toate femeile in aceeasi oala asa si voi sa faceti cu barbati ,unii sunt dobitoci alti sunt de pus la rana.
nu toate tin de astrologie ci si de etica si morala educatiei pe care ai dobindit-o,daca ai avut de la cine .
reflectati inainte sa faceti o prostie sau sa spuneti o minciuna cu picioare scurte.
crysty016
Postat pe 15 Septembrie 2008 22:18
Ma bucur ca nu generalizezi pentru ca nu e mereu la fel...Ti s-a intamplat tie, uite eu sunt scorpion si mereu m-am uitat la interior si nu la aspectul fizic care e oricum trecator si nu am aspirat niciodata la o papusica de barbat si nici la bani pentru ca sunt destul de puternica si ambitioasa incat sa imi castig singura existenta si inca bine, in legatura cu "s-o aiba"...am inteles la ce faci referire...dar nici atat nu m-a interesat ca intai l-am iubit si pe urma am facut sex, s-a nimerit sa ne potrivim, cat despre sex...ce sa zic...el e cu 18 ani mai in varsta decat mine si...nu prea ii mai arde, ma mai enervez cateodata ca tre sa trag de el, dar asta e...cat despre minciuni...nu spui tot partenerului oricat de apropiati ati fi...acum depinde si de minciuna...eu asa gandesc...decat sa-mi spuna ceva care ma raneste mai bine si-o tine pt el...a fost sua a facut...asta e bravo lui, ce nevoie mai am sa aflu si eu si sa se destrame totul? Curiozitate si tentatii exista si pentru barbati si pentru femei, dar daca stii sa urmezi drumul ratiunii si-ti poti infrana poftele atunci esti om cu adevarat!!!Este urat sa dau asa exemplu, dar numai cainii in calduri se duc si o fac cu oricine...oamenii mai gandesc...stai ma ca am sot(ie) si copii acasa...care e prioritatea mea sa ma duc sa mi-o trag cu cine-mi place sau sa-mi duc viata cu demnitate? SAMD...
elle
Postat pe 16 Septembrie 2008 17:50
De la: daisytheone, la data 2008-08-22 22:23:55:))..buna..si eu sunt tot o scorpioanca...sau scorpie cum imi mai spun unii..din fericire, suntem o zodie buna..cu mici defecte..dar mari calitati..:))..am fost destul de modesta?hmm..nu stiu daca e valabil per general, insa din cate ma cunosc si cunosc pers in zodia scorpion..pot spune ca sunt oameni cu talente inascute..cu un fler deosebit..cu prea mult suflet..incapatanati..egoisti cand vine vorba sa ataci ceea ce considera ca le apartine de drept..ranchiunosi cand ataci persoanele dragi lor..camarazi adevarati..de o gelozie dusa pana la extreme..in unele kestii obsedati..pasionali si devotati pana la infinit..insa daca i-ai calcat, te vor tine minte si 7 ani..si cum roata se intoarce..au rabdarea necesara sa astepte sa le iesi in cale..si atunci..va fi destul de rau..pt ca razand te ataca..nu fizic..dar au grija sa te faca sa te simti ca ultimul om..insa daca i-ai castigat ca prieteni, sunt capabili sa isi dea si viata pt tine..gresesc?astept pareri..:)


Nu gresesti deloc...
Iti da dreptate tot..."o scorpie"!!!
iam_lilianag
Postat pe 17 Septembrie 2008 21:16
De la: iam_lilianag, la data 2008-09-17 21:16:16
De la: daisytheone, la data 2008-08-22 22:23:55:))..buna..si eu sunt tot o scorpioanca...sau scorpie cum imi mai spun unii..din fericire, suntem o zodie buna..cu mici defecte..dar mari calitati..:))..am fost destul de modesta?hmm..nu stiu daca e valabil per general, insa din cate ma cunosc si cunosc pers in zodia scorpion..pot spune ca sunt oameni cu talente inascute..cu un fler deosebit..cu prea mult suflet..incapatanati..egoisti cand vine vorba sa ataci ceea ce considera ca le apartine de drept..ranchiunosi cand ataci persoanele dragi lor..camarazi adevarati..de o gelozie dusa pana la extreme..in unele kestii obsedati..pasionali si devotati pana la infinit..insa daca i-ai calcat, te vor tine minte si 7 ani..si cum roata se intoarce..au rabdarea necesara sa astepte sa le iesi in cale..si atunci..va fi destul de rau..pt ca razand te ataca..nu fizic..dar au grija sa te faca sa te simti ca ultimul om..insa daca i-ai castigat ca prieteni, sunt capabili sa isi dea si viata pt tine..gresesc?astept pareri..:)


Nu gresesti deloc...


asa-i, asa-i


Iti da dreptate tot..."o scorpie"!!!
gabitzza
Postat pe 17 Septembrie 2008 22:38
eu sunt o femeie scorpion si am avut o relatie cu un barbat pesti...el era mai mic cu 10..relatia a mers super bine pina in momentul cind incepuse sa fie ff acaparator.........femeia scorpion are nevoie de libertate daca o strangi cu usa.......nu e bine si apoi nu e bine sa-i dai motive sa fie geloasa.e nenorocire!!....mai vrei sa stii ceva de femeia scorpion?
yinyan
Postat pe 13 Noiembrie 2008 22:00
sunt scorpion , iar sotul meu pesti, suntem impreuna de 11 ani si vreau sa spun ca niciodata nu ne-am certat si ne iubim enorm. ma respecta, ma iubeste, ma divinizeaza. nu pleaca nici pana la piata fara mine sau nu se duce nicaieri fara macar sa ma invite.pt el familia este pe primul loc , este ceva sfant.seara cand venim de la serviciu gatim impreuna, nu ma lasa sa fac nimic singura, iar cand mergem la cumparaturi este in stare sa-mi cumpere tot magazinul(daca si-ar permite).in fiecare zi i-mi spune ca ma iubeste, iar in pat este senzual, ma saruta cu pasiune, si atingerile lui ma face sa vibrez de fiecare data,ma face fericita, si niciodata nu m-am plictisit de el pt ca nu ai cum, mai nou nu pot sa ma satur de el.al iubesc din tot sufletul pt ceea ce este, pt sufletul lui mare.defecte are si el ca orice om, dar stie sa le ascunda, sa nu se vada, dar daca vede ca a gresit cu ceva imediat i-si cere scuze si un lucru important si de apreciat este ca e foarte sincer, el nu stie sa minta.nu stiu cati ma cred, dar asta este viata mea de SCORPION alaturi de un PESTE.
c_anca2006
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:23
parca mi-ai spus din viata mea de inainte
asa este este frumos, dragoste , iubire ...
crysty016
Postat pe 25 Noiembrie 2008 19:43
De la: elle, la data 2008-09-12 11:40:55Relatia barbat pesti femeie scorpion merge pana in mom in care barbatul peste devine infidel, cred ca e in natura lor...Si e sunt tot scorpioanca, dar nu as lua de sot un barbat in pesti, l-as tine poate doar pt sex...
ai perfecta dreptate
toamna_tarzie
Postat pe 25 Noiembrie 2008 20:20
Observ ca sufii in iaurt acum...
Riana_look
Postat pe 26 Noiembrie 2008 10:30
esti fericita,ai noroc...recunosc cateva din calitatile pestelui tau in cel cu care am fost 7 ani si de care am divortat.Arogant,mincinos,impulsiv,cu priza la femei,a se citi slabiciune ce da in infidelitate,o lipsa de intelepciune flagranta...toate sunt duse acum!Dar am pastrat amintirile frumoase,pe care barbatul pesti cred ca le ofera din plin!,insa nu am uitat lectia de viata traita...pupici scorpioancelor!!
vulturita
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:32
Eu sunt inversul acestui titlu la topic.
Eu pesti si el scorpion, ne intelegem extraordinar de bine, nu ne-am certat niciodata, ne iubim fff mult si avem planuri marete pt anul viitorul
Iar in pat, suntem compatibili, mai ales el este fff pasional cu mine ... Eu sunt fff calma, creativa, romantica, sufletista, defecte:incapanata, un pic egoista, dar in relatia de cuplu tot vreau sa adaug ceva si tot mai multe; el: sufletist, ambitios, ajutator, defecte-daca ii spui ceva si nu are vreo replica pe moment, ti-o aduce amnte chiar daca au trecut 3 saptamani sau 3 luni, tine minte orice detaliu, cand il calci pe coada se supara repede, dar atata de repede ii trece.
Oricum defecte vs calitati ne tin aproape unul de celalalt.

La barbatii scorpioni, in horoscop, se spune ca sunt infideli si de-abia la jumatatea vietii se vor linistii cu aventurile si vor fi mai tandrii cu familia actuala.

Pana acum nu am avut parte de infidelitatea lui sau nu am aflat eu ... oricum nu am o gelozie ffff intarita, doar 1% am ... nu vreau sa-l sufoc, ii las o oarecare libertate, mi-e teama sa nu fie acesta un motiv de separare/despartire ...
Elena_
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:51
:sml-happy015 8: Perfect adevarat!!!!
safaribella
Postat pe 27 Decembrie 2008 19:03
De la: andda85, la data 2008-08-09 14:11:51cred ca la intrebarea asta ar trebui sa iti raspunda tot un barbat care a cunoscut o femeie scorpion...


Relatia e un dezastru . Mi-e greu sa intru in detalii dar eu sunt scorpion iar fostul meu sot a fost peste, e drept mai mare cu 2 ani decat mine. Acea casatorie o numesc viata mea de mizerie.

Pentru mai multe detalii, citeste te rog zodiac rautacios

http://www.dsclex.ro/astrolog/zodiac/zodiac2.htm

Vreau sa intelegi ca nu e o regula pentru toate persoanele, eu am in familie 5 scorpioni atat barbati cat si femei si pot sa-ti spun ca barbatii sunt f.f. diferiti intre ei.

DEASEMENA IMBINA DATELE GENERALE CU


http://www.garbo.ro/articol/Lifestyle/1428/Numerologie-Stii-ce-semnificatie-ascunde-cifra-cuplului.html



MULTA BAFTA !

Cele ce-ti vor rezulta din calculele acestea si poti cauta si date despre numarul destinului fiecaruia dintre parteneri, sunt foarte reale. Imbina cu grija atat aspectele pozitive cat si defectele si vezi in care parte ai mai multe conveniente. IDEALUL NU EXISTA IAR REGULA CONFIRMA EXCEPTIA.


Postat pe 1 Februarie 2009 11:47
De la: vulturita, la data 2008-12-11 19:32:59esti fericita,ai noroc...recunosc cateva din calitatile pestelui tau in cel cu care am fost 7 ani si de care am divortat.Arogant,mincinos,impulsiv,cu priza la femei,a se citi slabiciune ce da in infidelitate,o lipsa de intelepciune flagranta...toate sunt duse acum!Dar am pastrat amintirile frumoase,pe care barbatul pesti cred ca le ofera din plin!,insa nu am uitat lectia de viata traita...pupici scorpioancelor!!



PENTRU ORICE BARBAT ESTE GREU SA TINA PASUL CU PRETENTIILE UNEI FEMEI SCORPION. CU CAT FEMEIA SCORPION ESTE MAI EDUCATA SI EVOLUATA PE SCARA SOCIALA, CU ATAT MAI GREU ISI VA GASI UN PARTENER.

C I T E Z

E o femeie increzatoare si rafinata. Stilul ei este de un sic clasic. Este prietenoasa, dar oarecum rezervata. Cauta un partener puternic, curajos si ambitios. E empatica, poate sa iti detecteze toate starile si sa isi dea seama ce le-a provocat
DAR
- are un stil de a-si exprima parerile care iti strivesc personalitatea si iti distrug mandria. Nu se teme de nimic, pune sub semnul intrebarii orice si ar merge pana in panzele albe pentru cei care ii sunt mai dragi. E o femeie care i-ar citi Biblia dracului si ala ar asculta-o - stie ca cea mai scurta cale spre inima unui barbat e prin cutia lui toracica. Casa ei e sanctuarul ei personal, chiar daca este iadul tau, la fel de personal - nu o trada, nu o ameninta si nu ii pune in pericol siguranta in nici un fel. Si, in numele a tot ceea ce iubesti, nu o umili niciodata in public. O femeie Scorpion care e tradata e ca Lady Macbeth dupa cateva doze de cocaina - desi nu o sa puna mana pe pusca, o sa pui tu mana pe sticla de tarie.

Postat pe 1 Februarie 2009 11:54
Aveti mare grija cu ce pesti mergeti in viata.Pentru ca stiti si voi ca pestii sunt de cateva feluri:
-Pesti de mancat,
-Pesti care ajung dupa gratii,
-Pesti pe care ii tineti in pat.
Si indiferent de felul pestelui(ma refer la acela din pat), nu este cazul sa va purtati cu el ca un scorpion.
Ioana007
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:02
eo sunt scorpion si ex a fost pesti pe plan sentimental a fost frumos asta la inceput tzinand cont k suntem scorpion am de spus suntem geloase dak iubim si ff geloase dak pierdem increderea in voi,stim sa iubim .sa fim romantice si pline de tandretze , la noi este ori alb ori negru vrem iubirea absolut neconditzionata ce ofer sa primesc,f razbunatoare in cazul in care suntem ranite cu toate k se spune k razbunarea e arma prostului dar asha este zodia noastra,fff rabdatoare sa ne atingem scopul oricare ar fi el si egal de sacrificiu pe care-l facem nu conteaza ca trec 4 ani sau 5 ani stim sa avem rabdare si sa atacam,si suntem nascute invingatoare prin tot ceea ce facem..,scorpioancele sunt atrase intotdeauna prin discutzii neobisnuite:moarte,reincarnare,organizatii secrete,erotisme,povestiri despre crime,dezastre etcimi plac jocurile eroticecu apa k dusuri dragoste pe malu marii,imi plak zonele secrete intunecate departe de ochii lumii unde imi pot permite cele mai ciudate experientze ..,intunericul si misterul ma atrag ..ar fi multe de spus dar lucrul cel mai esentzial este zodia PESTI e un mincinos,pervers ,materilaist,fara responsabilitati, cauta senzatzii tari si nu este delok romantic pe cat ar trebui nu observa tandretea ta iubirea ta fatza de el..,si ii place sa insele ar fi multe de spus despre pesti dar nu de bine=)) asha k va las pe voi k m-am plictisit pretzuieste femeia scorpion
politzista
Postat pe 8 Iulie 2009 02:48
Atractia e puternica,reciproca.Barbatul pesti e atent,tandru,curtenitor si cuceritor.Pentru relatie-aventura este tipul perfect.Daca vrei sa iei singura orice hotarare,importanta sau nu,din nou iti zic:e tipul ideal!Dar vei obosi cu timpul sa iei hotarari pentru doi.Daca gresesti,nu are nici o vina,tu ai hotarat!Il coplesesc grijile pentru rechizitele copiilor,hainutele lor sunt scumpe si ei cresc repede asa ca mai putine hainute
.Sunt femeie scorpion si-ti spun toate acestea din experienta traiului in comun,casatorita 11 ani, cu un barbat pesti.Sper ca tu sa ai noroc!
garbo020185
Postat pe 8 Iulie 2009 20:31
Eu sunt un scorpion iar sotul meu este peste,dupa cum ziceau astrologi suntem cuplu nimerit...Eronat.Nu vreau sa mai aud de barbatii pesti, fetelor fugiti cat mai departe de acesti mici monstri cu chip de om ai zodiei pestilor.
ROdika_201157
Postat pe 9 Iulie 2009 11:58
ii compatimesc pe saracii barbati...cum or trai alaturi de voi...o viata de cosmar !!!...foarte multe adevarate scorpii...
TF_
Postat pe 9 Iulie 2009 12:09
ai perfecta dreptate....si eu sunt tot in zodia scorpion si sunt de aceeasi parere cu tine
garbo024812
Postat pe 17 Iulie 2009 17:11
cred ca esti o zapacita...sau te-ai gandit doar la tine, nici nu m-ar mira, de fapt
garbo025040
Postat pe 18 Iulie 2009 10:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
horoscop 4 De la: elodia 7 Decembrie 2010 16:25
EA CAPRICORN EL RAC 1 De la: arnica 26 Noiembrie 2008 23:15
dar femeie pesti -barbat scorpion? 1 De la: raza_calda 17 Iulie 2009 13:35
femeia fecioara cu barbatul pesti 8 De la: me_reloaded 5 Octombrie 2010 15:10
filmeee 7 De la: Ciresica 20 Ianuarie 2012 06:49
Setari Cookie-uri